Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

A ni bil Schreuder pomočnik Ten Haga? Lahko bi on odvodil do konca sezone, če je odnos s Koemanom postal preveč strupen in poln negative potem se pa poleti vrne na mesto pomočnika trenerja, Ten Hag pa prevzame ekipo. Se mi zdi to še najbolj logična in poceni rešitev. Je pa tudi pri Ten Hagu verjetno problem, da ne govori špansko. No saj te novejše generacije Špancev verjetno kaj razumejo tudi angleško pa itak je pol ekipe nizozemcev tako, da prevajalcev ne bo zmanjkalo. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Ja, meni bi bil tudi Schreuder še najboljša izbira za začasnega trenerja. Bomo videli.

 

 

Ko smo že pri trenerjih, La Liga zahtevala prvi dve trenerski žrtvi.

 

Michel odpuščen iz Getafeja, zamenjal ga bo Quique Sanchez Flores. 

 

Levante pa je odpustil Paca Lopeza. Res so slabo začeli sezono, a sem siguren, da bi jih spravil nazaj na prave tirnice, če bi mu dali še nekaj časa. Imeli so tudi precej "smole" letos. Kasirali gol v 97. minuti proti Rayu, zgrešili dva penala in tudi nekaj poškodb ključnih igralcev. Vseeno mislim, da ne bo imel težav najti novega kluba, ker goji lep fuzbal in je tudi redno povzročal težave Barci in Realu v zadnjih letih.

 

Aja, Serge Aurier je podpisal z Villarrealom. Ne vem točno, kaj planirajo z njim, ker imajo Gasparja in Peno za RB, tam pa itak večinoma igra Foyth. Ampak še več širine v igralskem kadru, Emery bo pa že nekaj sčaral. 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Kolikor sem bral ima že dogovor z Interjem, kar je smiselno, ker bo Sarma drugo leto star 38 in se mu tudi izteče pogodba, tako da bi bil prvi golman.

 

Druga stvar je pa, koliko bo ban in verjetno več kot leto neigranja (tudi, ko se mu suspenz nekje konec leta izteče za Ajax ne bo več branil, ker vedo, da gre) vplivalo na njegovo formo. 

 

 

Bolj razveseljiva novica je, da se pogajanja z Robertom zapletajo. Naj pač odigra to sezono na sedanji plači (teh nekaj milijončkov bomo že preživeli), potem pa gre, kamor hoče. Boljše, kot da ga bo treba gledat še dve leti...

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Saj bi bil v Barci tudi lahko prvi golman. No saj Onano niti ne cenim toliko pa tudi vprašanje koliko bo to leto vplivalo nanj, bolj mi je žal Dollarume ampak vem, da bi morali prej prodati MATSa kar bi bilo pa zelo težko. 

 

 

Uprava je podala še nekaj zanimivih podatkov glede "dela" prejšnje uprave. Zanimiv thread, od brisanja mailov, do finančne katastrofe ki bi nastala ne glede na Covid, do plačevanja novinarjev iz klubske blagajne, kupovanja nepotrebnih igralcev na puf... 

 

Povezava do prispevka

 

 

@ronaldinho kdo bi lahko to bil, če je seveda kaj resnice v vsem skupaj? razen FDJja in mogoče araujota res ne vem, kdo bi lahko bil zanimiv za bayern. mogoče dest, naj bi se že zanimali zanj v preteklosti, ampak kolikor sem uspel ujet, je tip bolj krš kot ne? mulcev ala fati pa barca itak ne bo spustila iz rok.

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 9 urami:

mulcev ala fati pa barca itak ne bo spustila iz rok.

 

Tako smo kaki dve leti nazaj za Messija isto mislili. S to pokvarjeno sodrgo od politikov na celu kluba me ama nista vec ne bi presenetilo. Laporta bi se lastno mamo prodal, ce bi mel ob tem dost profita.

 

Drugace pa ja, MATS, Araujo, FDJ in verjetno se tut kakega mulca ne bi branili. 

Povezava do prispevka

Meni ta članek v Sportu zgleda bolj recikliranje starih novic v času reprezentančnega premora, ko se nič drugega ne dogaja kot pa kakšno resno "poročanje". Poimensko so omenjeni igralci, ki so se v preteklosti že povezovali z Bayernom - MATS, Dest, FDJ, Pedri - tako da me niti ne skrbi preveč. V bistvu ne bi imel nič proti, če bi se prva dva prodalo, tudi Frenkie ima svojo ceno, če se bo naveličal rebuilda in bo želel drugam. Pedri je pa skupaj s celotno familijo velik navijač Barce in bo kmalu (verjetno že ta teden) podaljšal, tako da dvomim, da bo v bližnji prihodnosti zapustil klub.

 

Mogoče sem preveč zaslepljen, a zdi se mi, da na splošno ta mlajša generacija (Fati, Pedri, Gavi, Araujo, Balde...) želi uspeti v Barci in ne bodo pobegnili takoj, ko jim bo kdo pomahal z več denarja pred nosom (tukaj bolj mislim EPL klube kot Bayern, ki ni znan po tem, da bi preplačeval igralce). Večina od njih bi to že lahko naredila, če bi želeli. Če bodo zdaj podaljšali pogodbe, kjer bodo vsaj v prvi in drugi sezoni zaslužili precej manj kot bi lahko v kakšnem drugem klubu bodo svojo željo po obstanku v klubu samo potrdili. V trenutni situaciji tudi vedo, da bodo redno oz. veliko igrali, kar drugje mogoče ne bi. Druga stvar je, če bo Barca čez 2-3 leta še vedno v isti poziciji brez obetov, da bi šlo kmalu kaj na boljše, potem bodo tudi oni najbrž pokazali željo, da bi šli v boljši/bolj ambiciozen klub.   

Povezava do prispevka

Fati naj bi začel proti Valencii, Kun pa dobil nekaj minut s klopi. Dembele tudi že trenira z ekipo. 

 

Ko sem že pri Francozu, Barca naj bi se "bala", da ga bo Newcastle speljal. :D Res smo nizko padli, ampak ok, če bi januarja dali kakšnih 20m zanj bi ga sam brez razmišljanja prodal. Je pa bolj verjetno, da bo šel ob izteku pogodbe v kak boljši klub. 

Povezava do prispevka

Ja, torej je šlo pri Ilaxu spet za kurčenje nad mulcem, ne pa da se postavijo neki standardi. Sicer podpiram kar so naredili Ilaxu, bi se morali tega držati tudi pri večjih zvezdah. No pri Robertu naj naredijo pa ravno obratno, naj storijo kar se da, da ne bo podaljšal pogodbe. :D Res fascinantno, da ne pograbijo te prilike in se ga znebijo poleti, oni mu celo ponujajo novo pogodbo. :ododava: Od kje njemu tak status v klubu mi ne bo nikoli jasno (no ok saj vem, ima pravo narodnost).

 

Ah, en kup nabijanja glede Newcastla. Sem prepričan, da nimajo pojma koga bodo poizkušali pripeljati, culesi (pa tudi mnogi drugi) pa iščejo upanje, da bo kdo dovolj neumen da pripelje te igralce (ne bo). 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Noben top igralec ne bo šel v Newcastle, tudi če gre vse kot po maslu še par let ne bodo videli CL (najprej se morajo rešiti izpada). Dvomim da bodo kupili neke odslužene igralce, ki jim ne bodo nič kaj dosti koristili, ni to savdijska liga.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Araujo se je vrnil poškodovan iz reprezentance. Se bojim, da res ne bo mogoče dolgoročno računat nanj. Pa drug teden proti Dinamu, kjer je nujna zmaga bomo verjetno spet imeli čast gledati skupaj Piqueja in Lengleta, ker je tudi Garcia suspendiran. :D 

 

Aguero je danes odigral 30 minut na prijateljski tekmi s Cornellio in tudi zadel.

 

Pedri naj bi jutri podaljšal do 2026, naslednji na vrsti je Ansu.

 

 

Also, to sem prejšnji teden pozabil omenit, Inaki Williams je odigral 203. zaporedno ligaško tekmo za Baske (od aprila 2016 naprej), kar je nov rekord La Lige. :avadodo:Tudi težko, da ga bo v sedanjih časih, ko trenerji veliko rotirajo, kdorkoli presegel.  In seveda vprašanje, koliko bo sam še podaljšal ta niz tekem.

Povezava do prispevka

Sedaj je idealen čas, da se te mlade talente (Fati, Pedri, Gavi, Araujo) podpiše na dolge pogodbe z velikimi klavzulami in z ne preveliko plačo. Vsi vedo, da ni denarja in da bodo težko pri teh letih drugje dobili toliko minut in odgovornosti, torej je ostanek doma za njih najbolj logičen tudi če bi kje drugje dobili kak euro več. 

Povezava do prispevka

Ni neumen, ve kaj treba govoriti, da malo pomiri strasti in si kupuje čas pri nekaterih navijačih. Itak pa vsi vemo, da se mu jebe za klub in kariero dokler dobiva tako plačo. Če bi si res tako želel igrati bi ga Barca z največjim veseljem spustila zastonj ampak do tega mu pa ni. Zakaj le? :nicjasno: No iskreno pa vseeno raje vidim, da on dobi šanso kot Lenglet. Za oboje je minimalna možnost ampak še vedno malo bolj verjamem, da se je Umtiti fizično sposoben spraviti v neko dostojno formo kot pa da bo Lenglet dobil možgane in hitrost. 

 

Za Fatija se pa bojim, da ga bodo preforsirali sedaj ko jih čakata 2 zelo pomembni tekmi. Upam, da ne bo štartal na obeh. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Ja, začeti tri tekme v enem tednu bi bilo zelo rizično. Po mojem bi bilo najboljše, da jutri začne na klopi in vstopi ob polčasu. Nimamo pa ravno velike izbire spredaj ker Aguero je verjetno tudi daleč od tega, da bi bil pripravljen začenjati tekme. Mogoče Coutinho-Memphis-Dest od začetka in upat, da ne dobimo gola do polčasa (če bi kakšnega dali pa še boljše), potem pa naj prideta Ansu in Kun. 

 

El Clasico bo pa verjetno začela ista postava kot proti Valencii (čeprav bi sam raje videl Minguezo namesto Roberta).  

Povezava do prispevka

Odlična novica, če je res. Me prav zanima kakšni plači bosta imela Pedri in Fati v primerjavi z preplačanimi senatorji. Upam, da je Laporta štartal veliko bolj racionalno (no saj manj racionalno je itak nemogoče). Nisem zasledil še nobene govorice o cifrah. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...