Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

Dest je kakor toliko ok v zadnjih tekmah, ker ima desno žvau od Adame. Ja, slednjega je drugače kar mučno občasno gledati, ker ne more štopati najlažje žoge kot se spodobi, se zna zaplesti... a to je lih nekje na nivoju Dumbeleja, s tem da se zna preriniti čez trupla naprej, ko zgubi žogo pa že s premikom naredi lahek faul na nasprotniku, da se prekine napad. Ko je treba pokriti prostor pa to dela odlično... vsekakor stokrat bolje kot Dumbele in še Desta ima cajt usmerjati, ko navadno teče med bekom in krilom kot zmešan in je v bistvu vedno vmes in nima nikogar, tako da ga ima nasprotnik vedno za pepčka. Adama je beast v vseh aspektih igre in je zame pozitivno presenečenje, ko sem od njega pričakoval ma ama povsem nič. 

 

Sem pa enako razmišljal kot ti Ronnie. Ko/če bo Memphis nazaj, bi proti ekipam, ko veš da bodo bolj defenzivne, bilo vredno v 3-5-2 dati Aubo in Depaya na krila pa Ferrana in Adamo. Sicer za ofenzivno dobre ekipe samomorilska postavitev, a proti slabim nasprotnikom proti katerih zaprtim postavitvam ima Barca pregovorno probleme bi znali tako vsaj izmučiti defenzivo naaprotnika, da v 80i minuti pride v igro Luuk De Goal in s ćelinko odloči tekmo:rofl:

Povezava do prispevka

tri točke so tri točke, proti takšni ekipi nujno potrebne. igra za v smeti, glavobol. letošnji prvak bo najslabši prvak v zadnjih desetih letih. ampak konec sezone se igro pozabi in se bomo spominjali le kante :)
igre na sredini ni. Casemiro je naredil 100 napak, podajal nasprotniku v noge, vsak normalen trener bi ga posedel, amapk to mi ne bomo doživeli. Valverde je v veliko boljši formi in lahko igra na DM-ju, je svež, hiter in željan dokazovanja in igre, več kakor vsi trije starci skupaj na sredini.
Asensijo je bil dober v prvem poučasu, potem se je izgubil. Vinicius je za en kurac, ok je podal za gol, ampak ostalih 89 minut je gnojil in izgubljal žoge, da njegovih strelov na gol ne omenjam.
Na Hazarda lahko enostavno pozabimo, brezveze ga je sploh omenjat v rotaciji Real Madrida, bolje da sploh ne vstopa v igro za 5 minut, ker tega si ne zasluži.
Camavinga velik talent, bo tudi propadel v Realu in bo obsojen na kakšno posojo v Getafe. začetek sezone je imel odličen, potem so se pa odločili, da je bolje če obsedi. tok sem bil vesel njegovega prihoda v real.
Če Benzema nekaj ne izmisli v napadu ni zadetkov, imo komaj čaka drugo sezono, da dobi novega kolega v napadu, da bo lahko s kom odigral kakšno akcijo in ga vključil v napadalno igro.
Drugače pa je zame letošnji igralec Reala Kurtva :worship: imo vratar no.1 na svetu. kolikokrat je že rešu real v zadnjih minutah in pri rezultatu 0:0, včeraj če se ne motim 5 obramb inside the box, refleksne obrambe.
najbolj mi je pa smešno, ko gledam rezultate PSGja v farmer ligi, vsaka ekipa jim lahko zabije in sproži 5+ strelov na gol, Realovi starčki se bodo pa jebal naslednjih 90 min sestavit skupaj 5 zaporednih podaj in enkrat ustrelit v okvir.
Carlo je že povedu, da pred tekmo z PSGjem v prvenstvu ne bo rotiral, ker ne vidi potrebe, igra se proti Sociedadu. hvala kurcu, da je Casemiro dobil tisti rumeni karton in ne bo gnojil na povratni. samo ni mi pa jasno zakaj bo Kroos igral na DM, in ne Valverde. me pa zanima koga bo postavil namestno Mendya, najverjetneje Alabo in Nacho na CB. Nacho je super za menjavo, ampak včeraj je izgubil dva zelo pomembna zračna dvoboja v kazenskem prostoru, je pa res da PSG igra po tleh.

Povezava do prispevka

Barca naj bi se dogovorila z Kessie-jem. Zadnje čase ne gledam veliko Milana ampak ne vidim nekega smisla razen če ga mislijo konvertirati v zadnjega veznega za kar pa verjetno Xavi ne vidi potrebe. OK saj je zastonj (bo pa velika plača) in kdaj prav pride taka žival ampak raje vidim, da igrajo mulci, ki so itak boljši od njega za Xavijev sistem. 

Povezava do prispevka

Meni se pa zdi, da se rabi takega igralca na sredini, ki bo dodal nekaj drugega kot pa trenutni vezisti. Verjetno ga Xavi vidi kot različico Keitaja v Pepovi ekipi. 

 

Tudi pravih let je. Zdaj imamo na sredini pradedka Busija ter kup mulcev. Zmagovite ekipe rabijo pravi miks mladih igralcev, veteranov in igralcev v/blizu njihovih najboljših letih (od 24-28). In teh slednjih nam konkretno primanjkuje. FDJ je edini od starterjev takšne starosti. 

 

Dembele tudi (BTW, šele prej sem opazil, da je samo tri dni mlajši od Frenkieja), ampak odhaja, tudi če slučajno ostane je pa zaradi poškodb zapravil leta svojega razvoja in je še vedno nekje na ravni 21-letnika (vprašanje, če bo kdaj kaj boljši). Pa potem še Adama, če se ga bo odkupilo, a on po mojem naslednjo sezono ne more biti kaj več kot pa igralec za rotacijo. Lenglet je tudi 26, a se ga bo skoraj sigurno prodalo. Sport piše, da je tudi Christensen blizu in on bi bil še en v tem starostnem rangu (aprila bo dopolnil 26 let). Nenazadnje še Gaya, ki se ga že precej časa povezuje z nami bo letos tudi 27.

 

Laporta je v svojem prvem mandatu pripeljal nekaj izkušenejših igralcev ala Deco in Giuly zraven zvezdnikov R10 in Eto'oja in ne bi me presenetilo, če bi tokrat ponovil tak pristop. Saj vem, da vsi hočemo čim več mulcev, ampak imamo že 8-10 U23 igralcev (Araujo, Garcia, Dest, Pedri, Gavi, Nico, Ansu, Ferran, potencialno še Oscar in Balde, čeprav slednji bo verjetno šel na posojo, Minguezo pa bi tudi lahko prodali, da se dobi kak milijon, ker ne vem, če ima dolgoročno prihodnost v klubu), ki jih je treba razvijat, tako da kdorkoli nov bo prišel, mora biti resnično top igralec na svoji poziciji ali pa vsaj potencial to postati (Haaland, mogoče Kounde). Ja, nekateri od mulcev so kljub mladosti že precej izkušeni, ker so pač bili vrženi v ogenj v razmerah v klubu v preteklih dveh letih, a samo z njimi bo težko zgraditi šampionsko ekipo. 

 

Preostali mulci, ki se jih bo pripeljalo v klub so bodisi za Barco B ali pa se jih nekam posodi za razvoj (sploh če bi lahko našli kakšnega mladega golmana, ki bi lahko nadomestil MATSa čez leto ali dve). Čeprav trenutno najbrž nismo v situaciji, ko bi lahko kupovali igralce, ki ne bodo takoj v pomoč prvi ekipi. Razen nekaj teh manjših nakupov za 2-3m za B ekipo kot Abde ali Emre Demir. Ali pa če se bo odprla opcija, da se spet dobi nekoga kot Yusuf Demir na praktično zastonj preizkušnjo. Če se obnese ga obdržimo, drugače se pač vrne v svoj klub (je pa v tem primeru treba postopati drugače kot pri Yusufu in mu omogočiti redno igranje v Barci B, ne pa ga direkt registrirat za prvo ekipo). 

 

Vsaj tak bi bil moj okviren plan.

 

In če se pripelje Kessieja bi mogoče veljalo tudi razmisliti o posoji Nica (še prej mu je treba seveda podaljšat pogodbo). Ima talent, ampak ni niti približno na nivoju razvoja Pedrija ali Gavija (čeprav je starejši) in rabi redne minute, drugače bo postal naslednji Alena ali Puig (čeprav ima po mojem precej večji potencial). Mogoče v klub, kjer bi igral kot DM, da vidimo, če lahko dolgoročno nadomesti Buskeca, ko se vrne. Sploh če bo Roberto ostal, ker lahko pač on prevzame vlogo 5. vezista. 

 

 

 

Povezava do prispevka

Saj ravno zaradi Nica nisem preveč navdušen nad Kessiejem. Imamo v njemu profil fizično močnejšega igralca, ki je obenem domač in ima tudi dobro tehniko. Njegova posoja bi bila kriminal in pot v propad tako kot pri vsakem Barcinem igralci, ki je šel na posojo v tem stoletju. Mislim, da sva se o tem že pogovarjala in pri vsakemu, ki je posojen se najde izgovor zakaj ni uspel ampak dejstvo je, da nihče ni bil zares uspešen po tem ko je bil v posoji v drugem klubu. Trenutna vloga Nica je čisto dovolj za sedaj, igra vsako tekmo po 20-30 minut, občasno bo tudi začenjal, bi ga pa tudi sam zelo rad videl na mestu Busija kar pa je itak nemogoče. Mislim, da fizična moč veze ni več nikakršen problem, saj poleg Nica tudi FDJ nikakor ni šibak, Gavi je mali terminator pa tudi Pedri je ojačal. Edini problem je rahitična babica na zadnjem veznem. 

Povezava do prispevka
reder reče pred 19 urami:

Saj ravno zaradi Nica nisem preveč navdušen nad Kessiejem. Imamo v njemu profil fizično močnejšega igralca, ki je obenem domač in ima tudi dobro tehniko. Njegova posoja bi bila kriminal in pot v propad tako kot pri vsakem Barcinem igralci, ki je šel na posojo v tem stoletju. Mislim, da sva se o tem že pogovarjala in pri vsakemu, ki je posojen se najde izgovor zakaj ni uspel ampak dejstvo je, da nihče ni bil zares uspešen po tem ko je bil v posoji v drugem klubu. Trenutna vloga Nica je čisto dovolj za sedaj, igra vsako tekmo po 20-30 minut, občasno bo tudi začenjal, bi ga pa tudi sam zelo rad videl na mestu Busija kar pa je itak nemogoče. Mislim, da fizična moč veze ni več nikakršen problem, saj poleg Nica tudi FDJ nikakor ni šibak, Gavi je mali terminator pa tudi Pedri je ojačal. Edini problem je rahitična babica na zadnjem veznem. 

 

Koliko teh igralcev je bilo posojenih, ko so bili stari 20 in so tudi že igrali za prvo ekipo? Vsi, ki so šli na posojo so šli ali že starejši, potem ko so zapravili nekaj let razvoja v Barci B ali na klopi prve ekipe in/ali jim v nobenem primeru ne bi uspelo, ker pač niso imeli dovolj kvalitete, tako da ni bila posoja kriva za to. Meni se še vedno zdi, da je boljše redno igrati v drugem klubu vsako tekmo kot pa pobirati drobtinice v Barci. Ne bi rekel, če bi bil Nico naš edini/najboljši mlad vezist, potem bi ga forsiral, tako imamo pa dva mlajša in boljša, ki bosta sigurno imela prednost. 

 

Kot sem že rekel, ni problem v samih posojah, ampak v tem, da so le-te pri večini igralcev prišle prepozno, ko so že začeli stagnirati. Nico je še v fazi napredovanja in rabi redne minute. Poleg tega IMO preveč razvajamo te naše mulce, zato pa noben noče iz kluba, da bi se dokazal drugje (Puig, tebe gledam). Če nisi dovolj dober, da se boš uveljavil npr. v klubu tipa Betis, potem nimaš prihodnosti v Barci. 

 

Na drugi strani imaš recimo "prišleke" od zunaj kot je Denis Suarez, ki je po prihodu iz Cityja odigral eno sezono v B ekipi, potem pa se uveljavil pri Villarrealu in Sevilli, preden se je vrnil. Res da mu na koncu vseeno ni uspelo, ker pač ni imel dovolj kvalitete, ampak sigurno je zaradi dveh let rednega igranja v La Ligi v mladih letih postal boljši igralec, kot pa če bi ta čas ostal v Segundi B. 

 

Xavi naj bi sam poklical Kessieja in mu predstavil svoj projekt. Mu dovolj zaupam, da ve, kaj dela in ima plan z njim, če je to res.

 

Alemany in Jordi Cruyff menda v Londonu zaključujeta podpis Christensena.

 

Pa Mike Verweij (najzanesljivejši vir za Ajax) pravi, da smo tudi v pole position za Mazraouija, čeprav se Dortmund in grande Milan tudi zanimata zanj.

Povezava do prispevka

Ampak situacija Nica je drugačna, on redno igra. Mislim, da je celo edini, ki je igral čisto vsako tekmo od kar je prišel Xavi. Meni se zdi boljše, da igra vsako tekmo po 20-30 minut v Barci, na določenih tekmah tudi od začetka kot pa da je na posoji v nekem Getafeju, kjer tudi ni sigurno da bo štarter glede na to, da zagotovo nek Getafe ne bo imel možnosti odkupa. Če pride Kessie se pa to spremeni in zato nisem najbolj navdušen nad njegovih prihodom. Tudi če bi Nico imel dobro sezono nekje drugje se situacija v Barci ne bo veliko spremenila, saj so vsi vezisti + Kessie (razen vemo koga) še zelo mladi in se predvidoma ne bo sprostila minutaža zanj. Dolgoročno pomoje podpis Kessieja pomeni, da bo čez par let odšel Nico razen, če nekdo od vezistov prevzame vlogo Busija in ta odide. 

 

Christensen se mi zdi super pridobitev, bo pa itak na klopi dokler ne odide Pique. Mazraoui pa nekako nima več takega smisla, če bo Dest igral tako kot zadnje čase in če bo v naslednji sezoni v ekipi Alves/Azpi. Verjetno bi bilo še najboljše, da se oba starca skensla in naj se Dest in Mazraoui borita za mesto, Dest pa lahko še štuka na drugi strani ampak mislim, da bi Xavi raje v ekipi imel vsaj enega od starcev.

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Odvisno za koga, meni se zdi dovolj, itak pa ni nobene garancije da bi v drugem klubu sploh igral več. Prišel bi v nov sistem in klub, kjer bi bilo popolnoma vsem kaj se bo dolgoročno zgodilo z njim, v kolikor bo njihov igralec igral dobro bo zagotovo imel prednost pred igralcem, ki je tam le za eno sezono itd.

 

V kolikor bi kdaj v prihodnosti Xavi prišel do tega, da Busi ne rabi igrati 99% minut bi bilo pa čez glavo dovolj minut za vse 4 mlade veziste. Itak bodo pa tudi brez tega prišle tudi poškodbe, padci v formi, rotacije kar bi še povišalo minute Nica na terenu.

 

To kar ti pišeš bi bilo smiselno za Puiga pred 2-3 sezonami (sedaj je itak že propadel), ker ni igral v Barci. Če res pride Kessie potem posoja Nica ni nesmiselna, bi bila pa to dolgoročno IMO napaka. Ni potrebno pripeljati vsakega free agenta samo zato ker je zastonj, vprašanje če je to res Xavijeva želja. Pravilno, da hoče vsaj enega fizično močnega vezista, po mojem mnenju pa to že ima v ekipi. Kessie je v tem trenutku verjetno res boljši in predvsem izkušenejši. Dolgoročno bi pa raje forsiral Nica, ki ima vsaj za Barco večji potencial. Da se ne bi zajebali kot ko so spustili Thiaga in obdržali Cesca. 

Povezava do prispevka

Pa še to, upam da Alemany pazi kaj dela. Najprej se je treba dogovoriti z Gavijem in Araujom, če bo Kessieju in Christensenu ponudil velike plače. Prve dva sta zagotovo velika prioriteta in lahko ustvari problem, če bo njima ponudil nižji plači kot drugima dvema. No zaenkrat nimam razloga dvomiti v Alemanya, bi pa rad da se Gaviju in Arauju čimprej podaljša pogodba in si to tudi zaslužita. 

Povezava do prispevka

Kroos se je poškodoval in bo nekaj tekem out. tako, da je le napočil čas za svežo in novo sredino. Proti PSG-ju bo na voljo le Modrič od te stare garde. Me pa zanima kakšno sredino bo postavil Carlo, sigurno Modrič in Valverde, koga bo dal zraven pa težko rečt, najbolj logično bi bilo Cebalos ali Camavinga. Carlotu se je kar sesu sistem, ko je vse gradil okoli Krosa za tekmo proti PSGju. upam pa, da ne bo iskal izgovorov, da igralci kateri bodo igrali niso bili uigrani itd.

Povezava do prispevka

 

 

Barca dobila boj z Realom za FM wonderkida Pablo Torre-ja (novi Canales) iz Racing Santanderja. Cena 5m, skupaj z vsemi bonusi lahko naraste do 20m, torej podoben deal kot pri Pedriju. Pogodba do 2026, klavzula 100m. Naj bi začel v Barci B, bo pa opravil predsezono s prvo ekipo. Me zanima, kak plan imajo z njim, ker že imamo toliko mladih vezistov. Verjetno bi tudi lahko igral na krilu, ker zgleda hitrejši od Pedrija in Gavija. Vsekakor se pa ne branim več poceni mladih talentov.

 

https://footballtalentscout.net/2021/09/01/pablo-torre

 

 

Povezava do prispevka

Res je. Sem že v preteklosti rekel, da bi morali boljše izkoriščat nizke klavzule igralcev v manjših klubih La Lige (in tudi Segunde). Par let nazaj so bile te klavzule res nizke, zdaj so se klubi večinoma že prilagodili, se pa še vedno lahko najde kak steal.

 

Fabian Ruiz je bil dosegljiv za 15m, ko se je začel uveljavljati pri Betisu. Ok, res se ga v sedanji ekipi ne rabi in po mojem se v Napoliju tudi ni razvil v takega igralca, kot sem pričakoval (je pa še vedno dober), bi pa prav prišel, ko se je igralo s sredino Busi-Raketa-Vidal ipd. Ali pa Fran Beltran za 8m. Ne vem, če ima dovolj talenta za Barco, bi pa po slogu igre vsekakor spadal k nam. Tudi kak Jorge Mere, ki se je sicer izgubil v Nemčiji, je pa veliko obetal 4-5 let nazaj, ko se je rabilo mlajšega štoperja. Ampak ok, s CBji se načeloma nimamo kaj pritoževat, ker smo jih res pripeljali kar veliko, res pa se večinoma niso obnesli. Žal mi je predvsem Todibo-ja, ampak po drugi strani, če smo izbirali med njim in Araujom je bila izbira prava. Pa sigurno je še kdo, ki sem si ga v danem trenutku želel, a se zdaj ne spomnim. Ni garancije, da bi uspeli, a pred korono, ko je klub imel denar dati 5-10m za take talente ne bi bil noben problem. Smo zapravili več za slabše igralce oz. take, ki tudi niso upravičili pričakovanj.

Povezava do prispevka

 

 

Dober podpis v kolikor se uresniči. Zastonj, v pravih letih, dober na žogi itd. Sicer ga nisem gledal redno, kar sem videl se mi zdi kar ok partner za Arauja (itak bo na klopi dokler bo Pique v klubu in zdrav), pomislek predvsem zaradi tega ker večinoma igra v sistemu z 5 branilci in je vprašanje kako bo izgledal ko se bo igralo z 4 branilci. 

 

Skrbi me le to, da bo očitno podpisan pred podaljšanjem Arauja in upam, da se njegovo podaljšanje ne zakomplicira, če Christensenu ponudijo večjo plačo (kar ne bi bilo prav, a je mogoče). 

 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
Nodi reče pred 4 urami:

Ta politika mladih Špancev mi je zelo všeč, če ne drugega ne zgubiš veliko denarja pridobiš pa lahko ogromno... 

 

pa glih to van provin vsa tota leta.

 

ampak ne, dajmo raje privlečt nekoga iz popolnoma drugega okolja in mu na vrat obesimo pri rosnih šestnajstih 50 miljonski price tag.

 

kot sem napisal že pred časom, tako Barcelona kot Real bi morala nujno doživet finančni kolaps, da bi končno odprla oči. :)

Povezava do prispevka

Mene ne skrbi, da bi podpis Christensena kaj vplival na Arauja. Slednji je itak že postavil svojo ceno klubu. Če hoče biti najboljše plačan CB v trenutni ekipi (kar si zasluži) to ne bi smel biti problem. Po znižanju plač sta Pique in Umtiti oba nekje na 5m neto, Lenglet pa še manj. 

 

Če pa ima kakšne nerealne zahteve in hoče 10m+, pa tega ne bo dobil neglede na Christensena. 

 

aja, Alves naj bi podaljšal še za eno sezono. Ob tem še vedno lovimo tudi Azpilicueto ter Mazraouija (sicer naj bi bil slednji tudi vezan na morebiten prihod Haalanda kot "usluga" Raioli). Dest se tudi prebuja pod Xavijem, tako da res ne vem, kak je plan. No ja, na papirju bi lahko bilo Mazraoui/Alves RB, Azpi kot hibrid med RB in CB (sploh če bi igrali s tremi zadaj), Dest pa backup Albi, če se ne pripelje novega LB. Ne smemo pozabit tudi, da Xavi še vedno želi tudi podaljšat pogodbo Robertu, ampak to je vedno manj verjetno. 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 2 urama:

Mene ne skrbi, da bi podpis Christensena kaj vplival na Arauja. Slednji je itak že postavil svojo ceno klubu. Če hoče biti najboljše plačan CB v trenutni ekipi (kar si zasluži) to ne bi smel biti problem. Po znižanju plač sta Pique in Umtiti oba nekje na 5m neto, Lenglet pa še manj. 

 

Če se Christensenu ponudi večja plača od Arauja, bi slednji lahko upravičeno zahteval več. Sicer je pa Christensen že skoraj uradno podpisan, veliko sreče pri čakanju na klopi, da se Pique dokončno naveliča v prostem času igrati nogomet. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Moj point je bil, da če bo Christensen res podpisal za 6m letno, potem bo v približno istem plačilnem rangu kot Pique in Umtiti po znižanju plač (oba sta seveda še vedno preplačana, sploh Umtiti).

 

Vse je odvisno od tega, koliko Araujo hoče, Christensen gor ali dol. Njegov prihod ne bo kaj veliko spremenil, ker je jasno, da prihaja kot dolgoročna menjava za Piqueja, ne Arauja.

Povezava do prispevka

Haaland naj bi biu najblizje Cityu, kateri naj bi izpolnjevali vse pogoje transferja. 

Mbappe pa naj bi biu done deal ta tedn, ampak za uradno objavo bodo pocakali na konec sezone, kakor so to storili z Alabo. Real naj bi mu dal nekje med 60-80M bonusa + 25M letne place. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...