Skoči na vsebino

Dokumentarci


amnesia

Priporočeni prispevki

Ja, KFAji so kar komicna stvar :D To z background checkom Jamesa se je meni tudi zdelo lol. Sigurno lahko poguglas cloveka in firmo preden se sestanes z njim. Nima veze ce si iz S. Koreje, menda ja vsaj rezim lahko dostopa do spleta lol.

Skratka, meni je entertaining, marsikdo v tem filmu je dejansko to za kogar je bil predstavljen, ene par zadev je pa vprasljivih.

Povezava do prispevka

Včeraj sem pogledal Class Action Park:

 

 

 

Sicer sem nekaj malega že vedel o tem parku, zahvaljujoč oddaji Headbanger's Ball (clipi so tudi uporabljeni v dokumentarcu), vendar me je v vsakem primeru čakala ura in pol "whadafak" zabave :D

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

In Inside the Medieval Mind, one of the world's greatest authorities on the Middle Ages, Professor Robert Bartlett of St Andrews University, investigates the intellectual landscape of the medieval world. In this series he opens up the often surprising discontinuities and similarities between the medieval age and our own as he remarks: "In many ways these were people very much like us, in terms of family, ambitions for children and the world of emotions. On the other hand, they inhabited a very different world, in which it was believed the dead visited the living, and where somewhere there lived a race of people with the heads of dogs." The series comprises four one hour programmes, each on a different aspect of medieval thinking: Belief; Sex; Power; Knowledge. During the series he visits numerous medieval locations, from Westminster Abbey to Pluscarden Abbey near Inverness, with wide use of readings from original medieval sources.

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Dan osvoboditve je res dober dokumentarec! 

 

Ker sem ravno zasledil pri Roganu, sem pogledal doku The Phenomenon o vseh teh NLPjčkih in malih zelenih z velikimi očmi. 

 

Kaj pa vem, gledljivo, mogoče je malo bolj "kredibilno" ker o vsem tem pričajo tudi razni vojaški uslužbenci ter raznorazni funkcionarji ... 

 

The Phenomenon (2020) - IMDb

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Navedek

Soviet Storm dokumentarec zdaj tudi v angleščini - o 2. svetovni vojni na vzhodni fronti (iz 2011)

 

kr fajn zadeva, ki se bolj poglobi na vzhod od večine ostalega

te dokuje sem gledal olalala let nazaj, v angleščini ? Afaik je to WG sponzoriral, zdej pa nikjer ne najdem omembe o tem.

 

Sicer WG carji da sponzorirajo te stvari,

 

Če koga zanima, playlista naval legends dokujev ; men so bli carski

 

pa k že glih, carski mi je tudi tale

(v 3 delih je)

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče Dne, 23. 12. 2020 at 20:06:

te dokuje sem gledal olalala let nazaj, v angleščini ? Afaik je to WG sponzoriral, zdej pa nikjer ne najdem omembe o tem.

 

Sicer WG carji da sponzorirajo te stvari,

 

Če koga zanima, playlista naval legends dokujev ; men so bli carski

 

pa k že glih, carski mi je tudi tale

(v 3 delih je)

 

ne vem, kaj je WG, soviet storm je pa ruski in star media je pred par leti naredil še verzijo z angleško govorečim narratorjem

Povezava do prispevka

spacer.png

 

In the early 1980s, the crack epidemic tore through America’s inner cities like a tsunami, ravaging all in its wake. Decades later, the destructive effects on people’s lives, families and communities are still deeply felt. Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy examines not only the personal devastation caused by the drug, but also the shadowy origins of the crisis and the resultant, ongoing marginalization of Black and Brown people trapped by the prison and healthcare systems.

 

 

 

https://www.firstshowing.net/2021/first-trailer-for-crack-cocaine-corruption-conspiracy-netflix-doc/

 

Povezava do prispevka

spacer.png

 

The Oscar-nominated Japanese-American actor best known for his role of "Mr. Miyagi," left behind a painfully revealing autobiographical record of his much-too-brief time here on Earth, tracing his journey from being bed-bound as a boy to the bright lights & discrimination in Hollywood. Deep inside that sweet, generous, multi-talented performer seethed an army of demons, that even alcohol & drugs couldn't mask.

 

 

 

https://www.firstshowing.net/2021/first-trailer-for-more-than-miyagi-the-pat-morita-story-documentary/

Povezava do prispevka

The Way I See It (2020)

Peter Joseph 'Pete' Souza (roj. 1954), ameriški fotoreporter, je bil glavni uradni fotograf v Beli hiši že pod administracijo Ronalda Reagana. Njegova naloga je bila spremljati predsednika ZDA in v objektiv beležiti pomembne trenutke iz njegovega javnega in zasebnega življenja; od neformalnih družinskih snidenj do najpomembnejših mednarodnih srečanj in drugih diplomatskih dogodkov. Po koncu predsedovanja Reagana si je vzel predah in kot freelancer delal za časnik Chicago Tribune ter reviji National Geographic in Life. Po terorističnem napadu 11. septembra 2001 je bil eden prvih fotografov, ki so spremljali vojno v Afganistanu in padec glavnega mesta Kabul. Leta 2005 se je prvič srečal z Barackom Obamo, ki je bil tedaj še demokratski senator; gotovo ni slutil, da bosta s prihodnjim ameriškim predsednikom postala ne le sodelavca, temveč tudi tesna prijatelja. Ko je Obama leta 2008 zasedel ovalno pisarno, so Souzi vnovič ponudili mesto glavnega fotografa. Sklenil je izdelati fotografski arhiv brez primere v zgodovini Bele hiše, ki bi s podobami pričal o izjemnem delu, osebnosti in načinu komunikacije prvega ameriškega temnopoltega predsednika. >>> (klik na sliko za več)
 
 tqIK21fDsrJ0BF_ogbN4CWjCRCF6W65kKeQdWS0i1xz9TCoagYEmi95us09IzuKY8H8IAzP-lBT2vm-UKb4
 
 
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Spycraft  https://www.imdb.com/title/tt13789092/

 

Netflixova dokumentarna serija o vohunjenju, razdeljena na različne sklope (strupi, nadzor...). Sicer zelo zanimiva, predvsem pri opisu kakšnih novotarij (prisluškovanje z laserjem...), se pa nekatere vsebine pojavijo v več delih. Aha, Russians and China bad guys :) vsake tolko pa omenijo, da je tudi USA sposobna podobnih lumparij

Povezava do prispevka

Mož, ki je preveč videl

 

BBCjev portret o Borisu Pahorju. Super film, a zares tragičen, gospod je pa živi fosil, ki še noro dobro miga za svojih 107. Bottomline: Jebeš nacije, jebeš rasiste, jebeš vse ki mislijo, da so več kot ostali.

 

https://www.rtvslo.si/kultura/film-in-tv/boris-pahor-moz-ki-je-prevec-videl-in-prezivel-pekel/550225

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Avion reče Dne, 20. 11. 2020 at 15:41:

Včeraj sem pogledal Class Action Park:

 

 

 

Sicer sem nekaj malega že vedel o tem parku, zahvaljujoč oddaji Headbanger's Ball (clipi so tudi uporabljeni v dokumentarcu), vendar me je v vsakem primeru čakala ura in pol "whadafak" zabave :D

Hvala ti za tole. Čist preveč WTF momentov, da bi lahko dojel kaj se dogaja.:D

Povezava do prispevka

Haha, ja, ja res kar zakon :D

 

Drugače sem od nekih dokujev pogledal tole dvoje:

 

Netflix's Cecil Hotel documentary is a bloated, dangerous bloated mess |  Tech News

 

The Vanishing at the Cecil Hotel - faking shit, tole pa je bilo next level razočaranje :D Tako sforsirano narejen dokumentarec, da je že lep primer tega, kako industrija molze crknjeno kravo. Ima pa, hote ali nehote, par res debilnih wtf momentov, zaradi katerega se splača pogledati, ampak bolj primeren naslov bi bil The Letdown at the Cecil Hotel.

 

Murder Among the Mormons (TV Mini-Series 2021) - IMDb

 

Murder Among the Mormons - veliko bolje, zanimivo ter smiselno od zgoraj omenjene katastrofe. 3 deli, vse lepo strukturirano in razloženo, tudi zanimiv je ta svet mormonov, ki pa je istočasno tako zelo debilen, kot da bi nekdo naredil dokumentarec "Umor med Gil-Galadovci". 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...