Skoči na vsebino

Barvanje miniaturnih figuric


Sadako

Priporočeni prispevki

Ne, fora washa je, da potemni stvari :) Je pa res, da se lahko na nekaterih področjih nabere in ustvari lise. Nič hudega, s prvotno barvo drybrushaj čez, da spet poudariš dvignjene dele in posvetliš washan del (recimo pri duhovniku zgoraj).

Povezava do prispevka

Spusti področja, ki nočeš, da jih potemni. Pa najprej dej gor tko bolj liberalno količino, pol pa s čistim in suhim čopičem popivnaš in odstraniš s področji, kjer ne želiš, da se nabere. Vmes sam pivnaš čopič v papirnato brisačo. 

Povezava do prispevka
BlueSan reče Dne, 10. 5. 2020 at 0:26:

Osebno ti svetujem takole, začni enostavno samo sledi naslednjim korakom:

1. Operi figurice, osuši
2. Prime-aj figurice (če bodo temnejših barv lahko s črno), sicer pa s sivo ali belo (PRIMER-JEM) priporočam sprej
3. Potem pa začni enostavno pacat sam, brez da ti razlagam karkoli posebnega - barvaj v barvah, ki jih želiš videti, poglej morda kake primere slik z neta, da vidš kaj bi ti bilo všeč
4. Potem uporabi kake washe (to so malce bolj "vodene" priprave barv, ki bodo ustvarile videz senčenja in nanosi na dele figuric, kjer je to smiselno
5. Potem pa uporabi še dry brush (pomeni malce svetlejšo barvo kokr osnovne na določenih delih) in jo nanosi na stare čopiče in zelo narahlo kot da bi brisal prah dol s figuric še tisto nanesi

 

Kot nekdanji občasni Warhammer painter moram dat +1 na ta quote.

 

Osebno bi le omenil - kot si glede na fotke že sam opazil, da ink wash ni nujno vedno izboljšava, oziroma vsaj ne en in isti wash. Kolikor se spomnim, sem si za moje Vampire Counts figurice sčasoma nabavil dva (originalna GW barva) - flesh wash za čez mesene dele in chestnut ink za lesene. Prvo sem si nabavil samo chestnut, samo ko sem pol s tem nadobudno prefarbal blede nemrtve obraze, sem imel na koncu nemrtve mulate :D Spodaj imaš povezavo na same razlike že med raznimi flesh washi:

 

https://www.belloflostsouls.net/2015/05/hobby-comparing-flesh-washes-youll-be-surprised.html

 

En dober nasvet, ki sem ga prebral takrat: "Drybrushing is a paintbrush killer!" Sama tehnika barvanja vodi do hitrejše izrabe in cvetenja čopiča, preverjeno tudi pri dedicated GW čopičih (takrat sem si kupil osnovni paket). Ne za to uporabljat kakega splošnega čopiča za ploskve ali bognedaj kakega ozkega za detajle; probaj s kakim kratkim in širokim čopičem ali kakim že odsluženim. Tukaj sem našel en dober vodič:

 

 

Drugače pa SE NE SEKIRAJ in ne primerjaj svojih figuric preveč s kakimi profiči :) Prve so vedno povprečne, pol pa več kot jih boš pobarval, bolje ti bo šlo - pač dobiš z vajo občutek za razliv barve, debelino nanosa, količino inka, mirno roko za detajle itd.

 

Bom postal še par svojih izdelkov, ko jih izkopljem.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
  • 2 leti kasneje...

Jaz sem včasih barval z veseljem, nato pa me je povsem minilo in drugo polovico Conana sem mukoma pobarval po enem letu čakanja. Človeških figur verjetno ne bom več barval. Zna pa se zgodit, da še kdaj prebarvam samo kakšne resorse, tako kot recimo za Last Auroro, ali ladjice za Jamaico in zmaje za Blue Moon City.

 

https://boardgamegeek.com/image/5862352/last-aurora

 

https://boardgamegeek.com/image/5074906/blue-moon-city

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 6 mesecev kasneje...
  • 3 mesece kasneje...
  • 4 mesece kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...