Skoči na vsebino

Star Trek


Priporočeni prispevki

Bolj kot "Ta mesec" je pričakovano "enkrat letos"... Kot sem bral razen trailerjev in teaserjev ter novičk o zamudi zaradi Koronce ni nikjer na vidiku nekega uradnega datuma kdaj naj bi zadevščina izšla.

 

Also, ni bolj nizika kot samo slikosuk?:D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 16 urami:

Nisem mogo verjet, da bom na koncu Picarda bolj uzival v Discoveryju. Dejansko ni enga lika v Picardu ki bi mi bil vsec.

Obe seriji sta pa pod črto smeti.

Edin dober arc je bil Lorca mirror universe v Discoveryu... pa je bilo preveč kul pa so rekl "dejmo nehat s tem, bo še komu všeč ratal".

Povezava do prispevka
kid666 reče Dne, 11. 5. 2020 at 12:15:

kmal bom pogledu še zadnje dele original ST

zdej me pa zanima, a se splača pogledat še tisti animirani OG ST sezoni al lahko spustim?

Meni so bile animiranke kul - to je bil prvi startrek, s katerim sem se srečal kot tam 10 letnik in ratal fen ostalega. Razen Driskoveryja in tega sranja od Picartarda.

Povezava do prispevka

Mene tudi ima, da bi spet kak Star Trek pogledal. Pogledal sem vse do Voyagerja (z izjemo TAS, ki ne bom zde)

 

Ostane mi torej DISCOVERY, PICARD in ENTERPRISE. Enterprise so ob izidu ful pljuvali. A je Discovery/Picard boljš? Ni mi važno, da gledam po vrsti, gledal bi tisto, kar je najboljše od ostalega 

Povezava do prispevka

Enterprise imo poglej prvi del pa zadnjo sezono :D ker vmes je kar neko sranje s temporal cold war in ne vem kakšnimi vse budalaščinami. V 4. se začnejo dejansko posvečati star trek loru. So pa nekje na sredini serijo začeli snemat na digitalo kamero, ne več na film in kdaj pa kdaj gleda, kot da so neki študenti snemali v svoji garaži.

Povezava do prispevka

Drek mečejo v steno, nekaj se bo menda prijelo.
Discovery, Picard, Strange New Worlds...
Iz "finaly show that is dark and gritty" so prišli v "deals with optimism and future what the Star Trek is all about".

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Meni je discovery beden. Bedne nepregleden uniforme. Bedni klingoni. Bedno da se kapitani menjujejo, pa potem kr malo druge uniforme vmes...

Bedna ime je sama ideja neki spore drive ki je boljši od vsega videnega v sej prihodnosti, česar tudi nihče drug v prihodnosti ne izumi....

Bedne so me gay scene.

Beden mi je karakter one debele rdečelase ženske ki neprestano nekaj narodno govori...

Ni mi všeč serija, gledam sam ozato ker sem fen franšize. Nekako podobno bedna mi je kot Enterprise.

Aja pa bedno mi je, da se tako nekako neprestano prova Spocka promovirat, v novih filmih, v tej seriji, pol pa neprestano čisto spreminjajo njegov karakter in izgled,da je ime edino kar še ostane istega, ker je pač nek brand.

 

 

 

 

Picard mi je dokaj dober. Pe vedno ni to to kar je bil TNG, DS9 in Voyager, je pa boljše od vsega ostalega. Mogoče res malo iz nostalgije ker maš spet picarda, pa data, pa romulance in borge... Ampak ja, dokler se zapleta je še nekako zanimivo, proti koncu ko se začne razpletat nekak postane slabše. Ne morem prebolet da so iz picarda naredili androida.

Bomo videli kakšna bo naslednja sezona, samo bojim se, da bo šlo samo navzdol.

 

Povezava do prispevka

 

BuDi reče pred 1 uro:

Drek mečejo v steno, nekaj se bo menda prijelo.
discovery, Picard, Strange New Worlds...
Iz "finaly show that is dark and gritty" so prišli v "deals with optimism and future what the Star Trek is all about".

Za Strange New Worlds sem zdaj prvič slišal. Lol no. Res se sliši tako kot praviš. Fak no, namesto da bi nekaj dobrega naredili bodo zdaj filali vedno nove serije, ki bodo po možnosti po eni dveh treh sezonah propadle, samo mogoče pa se kakšna vseeno prime... Kr nekaj res. Prej dolgo nič, zdaj pa poplava drek startrekov...

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče Dne, 14. 5. 2020 at 15:42:

Mene tudi ima, da bi spet kak Star Trek pogledal. Pogledal sem vse do Voyagerja (z izjemo TAS, ki ne bom zde)

 

Ostane mi torej DISCOVERY, PICARD in ENTERPRISE. Enterprise so ob izidu ful pljuvali. A je Discovery/Picard boljš? Ni mi važno, da gledam po vrsti, gledal bi tisto, kar je najboljše od ostalega 

Od teh bi jaz nedvomno naprej izbral Picarda.

Povezava do prispevka

Meni je od teh treh zihr najbl vsec Enterprise. Discovery se je preveč oddaljil od Star Trek formule (meni je sicer bil čist všeč, sam ni zafilal potrebe po Star Treku, sam tko dost generičen sci fi), Picard je bil pa mal dolgočasen pa res so bli skor vsi liki precej antipatični. Brez Patricka Stewarta in lika Picarda bi bla serija totalne smeti. 

Povezava do prispevka

Serija Enterprise je neupravičeno pozabljena in označena kot slab Trek, dasiravno zadeva ni ne slaba, niti ni slab Trek. Prišla je v času, ko se je končeval Voyager in DS9, ko so pri teh serijah izpilili posamezne karakterje, porazili Borge in Dominion, ter zaključevali zgodbo in pripravljali podlago za morebitne  prihodne serije. Nato uleti Enterprise, ki mehko-resetira vso časovnico, postavi zadeve na začetek ter premeša karte. Federacija je na čistem začetku, fazerji še ne obstajajo, multi-kulti posadka je neprepričljiva, zdravnik v ambulanti za zdravljenje uporablja pijavke... Serija se je namerno distancirala od uveljavljene Star Trek franšize, na začetku se je imenovala samo Enterprise, šele v drugi sezoni so jo prekrstili v ST:Enterprise.

Kar samo po sebi ni nič napačnega, največja hiba je bila, da so v prvih dveh sezonah štartali zelo počasi, s štorijo čez celotno sezono ter polno nekih vmesnih epizod, ki služijo kot polnila. Na žalost sta prvi dve sezoni izpadli nezanimivi in občasno dolgočasni. Sploh, če upoštevaš dejstvo, da so takrat epizode prihajale tedensko in je sezona bila razpotegnjena čez par mesecev... ti par slabih zaporednih epizod lahko uniči celoten užitek. V tretji in četrti sezoni so korenito spremenili sistem podajanja zgodbe, pojavljala so se mini-poglavja, ki so trajala čez nekaj epizod, sama tematika je bila tudi precej zanimivejša. Temporal cold-war, time travel in alternate universe so bile že takrat izpete tematike, ne vem zakaj jih še zdaj tlačijo v čisto vse Star Trek serije.

uredilo bitje LorD_D'DooM
Povezava do prispevka
The-Saint reče Dne, 16. 5. 2020 at 0:48:

Meni je discovery beden. Bedne nepregleden uniforme. Bedni klingoni. Bedno da se kapitani menjujejo, pa potem kr malo druge uniforme vmes...

Bedna ime je sama ideja neki spore drive ki je boljši od vsega videnega v sej prihodnosti, česar tudi nihče drug v prihodnosti ne izumi....

Bedne so me gay scene.

Beden mi je karakter one debele rdečelase ženske ki neprestano nekaj narodno govori...

Ni mi všeč serija, gledam sam ozato ker sem fen franšize. Nekako podobno bedna mi je kot Enterprise.

Aja pa bedno mi je, da se tako nekako neprestano prova Spocka promovirat, v novih filmih, v tej seriji, pol pa neprestano čisto spreminjajo njegov karakter in izgled,da je ime edino kar še ostane istega, ker je pač nek brand.

 

 

 

 

Picard mi je dokaj dober. Pe vedno ni to to kar je bil TNG, DS9 in Voyager, je pa boljše od vsega ostalega. Mogoče res malo iz nostalgije ker maš spet picarda, pa data, pa romulance in borge... Ampak ja, dokler se zapleta je še nekako zanimivo, proti koncu ko se začne razpletat nekak postane slabše. Ne morem

Spoiler

prebolet da so iz picarda naredili androida.

Bomo videli kakšna bo naslednja sezona, samo bojim se, da bo šlo samo navzdol.

 

 

Dej kolega, uporab spoiler tage.

Men osebno je bil pa Enterprise cist kul.

Predvsem zarad "gremo raziskovat, zakaj neki rabmo orozje?" mentalitete in "ce lahko gre kaj narobe, bo slo narobe" dogajanja.
Mi je bil pa zelo vsecna dinamika med Archerjem in T'Pol, pa Tucker - T'Pol, in pa zanimiv (witch)doktor Phlox :D

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Meni pa nekak ravno ti odnosi niso vsec. 

Nekak so mi tisti bolj hladni, progesionalni odnosi bili bolj vsec, kot recimo v tng, pa ds9. Saj so prijateljstva in to celo pari, ampak vseeno je neka hirarhija, kapitan ima nek ugled in se svojemu nivoju primerno obnasa...

Pri voyager me je ze malo motilo to telenovelovstvo, tom je bil zaljubljen v kes, pa nilix je bil zapjubljen v kes, pol pa je bil tom mslo v belano, samo prej pa je kazalo da je chakitey v belano, samo pol pa je v enem delu sam v kapitanko na planetu pa sta tam ze kot porocen par, pol pa pride 7of9 pa se kim zaljubi v njo, ampak istocasno tudi doktor.... Vseskup kot neka star trek esmeralda. Samo hvala bogu je drugace blo marsikaj zanimivo. Borgi so tak vedno bili zanimivi. Pa pac kul kul ideje za nove rase...

 

Enterprise pa se niti ne spomnim vec tocno kaj je blo, ful mo serija ni nsredila vtisa. Vem da ti odnosi mi miso bli vsec, kapitan je bil kot en kauboj. Karakterji niso bili nekako izraziti. 

Pri tos si mel spoka ki je bil neka zanimiva eksotika. Tng je mel data. Ds9 je mel odota. Voyager se je resil s 7of9.

Evo enterprise ni mel prave dobre ideje. Rekli so kaj ce bi vzeli spet spoka, samo mu dali obleko in joske od 7of9. 

Pa tudi nekak me je motilo da je cas pred tos, a vizualno vse bolj napredno.  Pa ful enih potovanj skozi cas, ce se prav spomnim...

V glavnem ne, ful sem bil razocaran. In se zdaj z novimi serijami se vedno veselim, potem pa bolj meh.

 

Zdi se mi, da probajo karakterje naredit bolj "cloveske" s svojimi emocijami, odnosi in podobno. Po drugi strani pa v resnici vedno manj globoke, z vedno manj karakterja v resnici.

 

Recimo discovery, kapotan postane prakticno obstranska figura, trije se menjajo. Hirarhije v bistvu nobene, ker se ta zenka crnka, nic ne uposteva in dela po svoje... 

Niso mi te zadeve startrek, ni to neka perfektna druzba, kjer se ima vsak ki pristopi starfleetu v  dobri meri pod kontrolo in pomaga ustvarjat perfekten svet...

 

 

Povezava do prispevka
The-Saint reče pred 1 uro:

Pa tudi nekak me je motilo da je cas pred tos, a vizualno vse bolj napredno.

ajd to moraš vzeti v zakup, ker ne moreš v 21. stoletju dajat vizualni stil in tehnologijo šestdesetih

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Ja saj to se nekak razumem. Pa dejansko mamo danes ze kako stvar bolj napredno od TOS, recimo tanke tablice in zaslone....

Tako da ok, do neke mere prebavljam, bi mi pa bilo boljse ce bi si izbrali cas po voyagerju ali pa vzporedno.

 

Ne vem zakaj tako tiscijo ta cas pred tos.

Discovery isto. Pol pa imajo neke ideje kot sporedrive, pa bi to bilo dosti boljse ce bi bila tehnologija iznajdena po warpu...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...