Skoči na vsebino

Star Trek


Priporočeni prispevki

Tretja sezona je imela možnost ponastaviti zgodbo ter popraviti katastrofo prvih dveh sezon, podobno kot so rešili ST:Enterprise. Prve epizode tretje sezone DSC so bile vzpodbudne, zanimiv zaplet, neobremenjen z grehi pretekle sezone, manjši poudarek na Michael in Georgiu, tabula rasa na časovnico. Ampak producenti so nam ponovni dali vedeti, da se poščijejo na ves Star Trek univerzum, treba je notri vleči paralelni svet in podobne nesmisle, vsiljevati trenutno aktualne družbene ideologije, ter obilico znanstvenih in tehnoloških nesmislov, da serija na koncu zgleda kot cirkus.

 

Sama prisotnost istospolnih in transgender oseb sploh ni problematična, v ST svetu to nikoli ni bila. Tudi TNG, Voyager, ENT so imeli istospolne usmeritve, medrasne romance, parjenje s cogenitorji, evolucijsko in rasno super/infer-iornost, matriarhalne/partiarhalne ureditve (tu je že TOS zoral ledino), itd. Ampak nikoli se tega ni prikazovalo na prisiljen način, kot to dela STD, kjer je celotna edina namembnost nekega lika da je gej/trans/feminin/binary, vse ostalo je podrejeno temu, karakter pač mora sovpadati s to postavko - torej je vsak lik stereotipen in enoličen.
Če so hoteli prikazati kup močnih, samostojnih in sposobnih ženskih likov, naj si pogledajo serijo Expanse, takih karakterjev tam ne manjka - Naomi, Camina, Bobby, Avasarala, to so res vsi krasni, globoki in gledljivi liki, napram seznamu, ki ga nudi STD: Tilly, Michael, Georgiu, Reno, Detmer, ... Adira?

 

Edini karakter, ki se je suvereno in naravno razvijal (IMHO) je bil Saru, bil je konsistenten, logičen in načelen - pravi nadomestek vulkanskega karakterja iz prejšnjih serij (pa edini lik, ki se ne jokca). Žal ga bodo v naslednjih epizodah diskreditirali, ker je zaradi neznanega razloga postal neobjektiven med misijo reševanja izgubljenega Kelpiena. Močne, samostojne možače, so lahko kršile direktne ukaze, prve kontakte in netile upore na ladjah, pa so kvečjemu dobile grde poglede iz strani nadrejenih, ko pa en normalen, objektiven lik pokaže senco dvoma, se ga mora zatreti v kali. Res fantastična logika.

 

Edina možna rešitev serije je bil zaplet okoli famoznega Požiga, ozadje katerega je sicer majavo, a je imel opcijo razvoja v dobro zgodbo in razplet, kot so to naredili v ST:ENT glede Xindi, Sphere Builders in Terra Prime ter prepletanje s Časovno hladno vojno. Ampak ne, v DSC so si izbrali res debilen razlog za katastrofo epskih razsežnosti. Po njihovo tudi raztur klingonske lune Praxis ni bil posledica prekomernega rudarjenja, ampak je nek mutiran dojenček kihnil v napačno smer.

 

Žalostno, kako je tako mogočna franšiza Zvezdnih stez padla v napačne roke nekim degenerirancem, ki tako močno in jasno sporočilo Zvezdnih stez povsem izumetničijo in naprej prodajajo kot edino pravo resnico. Bes jih plentaj.

Povezava do prispevka

@LorD_D'DooM

 

Se podpišem pod ta komentar.

 

Res je Discovery nizko padel, sem z mukami pogledal zadnjih 6 delov, sem pa tja so bile kakšne svetle izjeme med neakterimi liki, ampak overall je težko gledat to forsiranje in neumne razvoje karakterjev - Burnhamova najbolj izstopa.

 

Za Burn sem res pričakoval da bo nek mastermind v ozadju, ki je hotel s tem narediti premešanje kart in pozicij moči...  Pol pa izvem kaj je bil vzrok za the burn v 11 epizodi 3 sezone.

Ma sem mislil da bom nekoga počil, tako bolj blesavega razloga the Burna in razvoja pa še ne. Da ne govorim o tem, da Dilitija primanjkuje in da bi morala vsaka civilizacija takrat že desetletja, stoletja prej močneje in konkretneje pristopiti k reševanju tega problema, saj je na kocki ogromno warp civilizacij.

Pa že tu je sam plot hole, ko se da warp potovati brez dilitija - Zeframovo prvo plovilo, ki je prebilo warp pogon ni imelo dilitija. Romulanski warbirdi imajo vir energije - umetno kvantno singularnost vir: https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Singularity#Artificial_quantum_singularity Že tle je polno plotholov, ko se vidi da Star trek pišejo tisti, ki se niti ne poglobijo prej v take detajle, da bi bili vsaj kolikor toliko konstitentni.

 

Žalostno kaj so naredili s star trek 3. sezono, zadeva je občutno slabša napram prvi in drugi sezoni. Pa kaj je s Controlom, ker kolikor vem zadeva ni povsem dokončana?

 

No jaz bom pogledal še zadnja 2 dela, ki bosta izšla, pol pa bom s to serijo dokončno končal. Niti ne bom četrte sezone gledal, ker tole je res da ne moreš verjeti kako so zjebali toliko potenciala.

 

Bom pa z navdušenjem gledal nov del serije the Expanse, tu res uživam v vsakem delu. Četrti del 5. sezone je bil fantastičen. :) The Expanse je proti STD obisk sci-fi paradiža in konsistentnosti razvoja dogodkov ter likov brez forsiranja SJW agende, pa so tam raznorazni primeri LGBT, ampak so narejeni na tak način, da ne vplivajo na samo zgodbo in temu ne dajo velike teže. Štejejo dejanja in poteze likov. 

 

Povezava do prispevka

Glede na to, da porabijo 13 delov, da razlagajo in na koncu zaključijo neko zgodbo, bi se lahko precej bolj potrudili. Da je razlog za "the burn" to, kar so nam prikazali, je res sramotno. Sedaj sta samo še dva dela, vprašanje kaj nam bodo ponudili.

Še dobro da imamo na voljo nekatere odlične stare serije, kot so: SG-1, Atlantis, stari treki itd. Trenutno gledam BSG na scifi kanalu. Če primerjam BSG s STD je razlika kot noč pa dan. Nizko so padli res.

Povezava do prispevka

serija bi se izboljšala že samo če bi skenslali Sonequo. Res je slaba igralka. V walking dead ni bilo problema ker je bila v drugem planu. tukaj kjer v ospredju jo je res težko gledat. 

 

kolk neumno je naslavljanje ene osebe z "they" sem ugotovil šele ko sem potreboval nekaj sekund pogovora med book-om in michael da sem ugotovil da govorita o tej igralki liku s psihičnimi motnjami. 

Povezava do prispevka
sadarj79 reče pred 5 urami:

Glede na to, da porabijo 13 delov, da razlagajo in na koncu zaključijo neko zgodbo, bi se lahko precej bolj potrudili. Da je razlog za "the burn" to, kar so nam prikazali, je res sramotno. Sedaj sta samo še dva dela, vprašanje kaj nam bodo ponudili.

Še dobro da imamo na voljo nekatere odlične stare serije, kot so: SG-1, Atlantis, stari treki itd. Trenutno gledam BSG na scifi kanalu. Če primerjam BSG s STD je razlika kot noč pa dan. Nizko so padli res.

 

Žal, jaz bom raje pogledal komplet DS9 serijo večkrat v življenju kot pa da grem še 1x skozi bilokatero sezono Discoverya ali Picarda.

 

Ne moreš verjeti, kako je kvaliteta "čeških" igralcev v DS9 neprimerno boljša kot pa kvaliteta teh igralcev v Discoveryu. Edino efekti so bolj starinski, ampak point star treka ni bil bam bam, flash, flash, lens flares, boom boom, temveč da se pristopi k reševanju problema brez nepotrebne pretirane akcije in mary sue likov, ki rešijo dan. 

 

Expanse je dokaz, da se da narediti kvalitetno serijo dolgo 13 epizod na sezono, če le imaš prave pisce (nov primeru expanse je itak knjižna serija) a v primeru ST pa je obsežna lore baza iz katere bi lahko naredili zanimive nove štorije. A pri ST se ne gre za kvalitetno podajanje štorije in razvoj likov, ampak za forsiranje LGBTQWHATEVA agende na škodo kohezije in razvoja serije ter likov. Sploh pa bi lahko konkretno reducirali screentime Burnhamove, ker je nadležno da se zanemarja ostale like in njihovo preteklo/prihodnje ozadje.

 

Kot je že en napisal je od vseh likov najboljši Saru, tu dejansko prav spremljamo razvoj od podrejenega in prestrašenega člana posadke te ladje do kapitana, ki ima tudi svoje momente šibkosti (skrbi ga za Kelpiane) a on je še vedno naredil manj grehov in škode kot vsi ostali liki, ki so dobili malo posledic.

 

Admiral Federacije pa je tudi meni všečen lik, tak odločen in formalen, samo škoda je, da preveč popušča, v realnost bi bil takšen admiral bolj neizprosen in neusmiljen saj je na kocki preostanek Federacije. Ne bi dovolil da ga ena mary sue ali kak drug volatilen član ogrozi. Potrebe večine imajo prednost pred manjšino.

 

Ma če že bi ta 3 sezono naredili kolikor toliko podobno seriji Andromedi b bil rezultat veliko boljši in bolj zanimiv. Seveda s čimmanj screentime Burnhamove, ko jo forsirajo v vsak drek, res... jebeni producenti in scenaristi. A so Sisko, Picard, Kirk, Archer v vsaki epizodi vse reševali in bili ko mary sue.

 

Kje neki, celotna ekipa je bila tista, ki je prispevala k rešitvi problema ali pa k porazu, odvisno od situacije do situacije. Nič ni popolno. Star trek je res potonil z letom 2009, ko je prišel Abramsov Reboot in ni več upanja, da se to franšizo reši. še par let, desetletij take degeneracije, pa bo franšiza dokončno izgubljena. Mlajše generacije bodo pozabile na ta novi garbage, starejše pa bo(m)do gledale starejše star treke, ki so veliko bolj gledljivi. Novejše post 2009 zadeve pa ločili od starih serij kot slab fanfiction material

 

 

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče pred 4 urami:

Dobri ste, da sploh lahko gledate STD. Jaz sem odnehal dva dela pred koncem prve sezone, ker se mi je uprlo bolj kakor požirek Slovina. Isto s Piccardom. Novi Trek mi je popolnoma neprebavljiv, filme sem nekako še prebavil (vsakega težje sicer), teh serij pa žal ne morem.

 

 

Mene tudi fascinira vztrajnost nekaterih old school ljubiteljev star treka...jaz sem obupal nekje po 3. ali 4. delu prve sezone STDja..matral sem se še s prvim delom picarda zaradi nostalgije ampak že v prvih minutah me je začelo zvijat :D

 

Pri meni so tudi filmi nekako še šli.

 

 

 

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Ascender reče pred 8 minutami:

Thank god the protomolecule for The expanse :D

 

In pa za Amazon, ki je rešil the Expanse pred prekinitvijo.

 

 

Sam na žalost bo Expanse imel le še eno sezono (6) in potem gre na pavzo do nadaljnega. Je problem nastal z igralcem ,ki je v vlogi Alexa zaradi obtožb seksualnega nadlegovanja.

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka
Ascender reče pred 21 minutami:

 

Mene tudi fascinira vztrajnost nekaterih old school ljubiteljev star treka...jaz sem obupal nekje po 3. ali 4. delu prve sezone STDja..matral sem se še s prvim delom picarda zaradi nostalgije ampak že v prvih minutah me je začelo zvijat :D

 

Pri meni so tudi filmi nekako še šli.

 

 

 

 

Jaz STD (in Picarda) sploh vec ne gledam kot Star Trek.

 

In tudi ce ga (ju) gledas kot navadno SciFi serijo, je zadeva negledljivo govno.

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 32 minutami:

 

Brez šale. To je pač totalno moje mnenje.

 

Glede serij po Voyagerju oziroma po letu 2001 ni prišlo ven nič pametnega ven samo povprečje in razočaranje.

Glede filmov pa isto po letu 2002. JJ Abrams se je že Star Wars nafukal ,da so ga vzeli.

 

Sam sem pač bolj užival v Lower Decks kot pa zdaj ko gledam Discovery in razplet z the burnom. Kot je že nekdo napisal težko bi si blo slabše izmislit kot to kar so si.

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
magični kralj reče pred 4 urami:

kako bodo pa pojasnili da se je q postaral?

Edino kar pomislim, da bi lahko palilo je, da sprva ga pokažejo kot CGI mladega Q-ja, potem pa ko vidi starega Picarda naredi foro v svojem smislu in tlesne s prsti in postane kao postaran Q. Nekaj takega bi pomoje imelo nek smisel.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Ugh...

Kera bruhica od sezone bo to. Že prva sezona je bila konkretno razočaranje z množico nesmislov in potvarjanjem originalne zgodovine, druga sezona pa bo zgleda še večji polom. Ponovno se bo resetiralo časovnico, potovanje v preteklost, velika verjetnost vključitve mirror universe ter zopet nek debilen vzrok dogodkov.

Zakaj je potrebno čisto v vsaki seriji posiljevat s skakanjem v preteklost in spreminjanjem zgodovine? Toliko neizkoriščenega materiala, toliko prostranega vesolja, ampak ne, treba je skakat v ZDA v 21 stoletje.

Zakaj je potrebno spreminjati zgodovino in potek dogodkov, kateri so se gradili tekom desetletij v originalni časovnici? Nove uniforme, drugačni logotipi com-badge, Klingoni in Ferengiji v Federaciji? To vse smrdi na mirror universe ali Section 13.

Pojav Q-ja mi je bil sprva zanimiva ideja, vendar po prikolici sodeč bo izvedba spet na prvo žogo. V prvi sezoni TNG je bil Q predstavljen fantastično, preko večih epizod, s konkretnim ozadjem in zgodbo. V Picard S2 pa se pojavi "puf" v kapitanovi domačiji in to je to. Kako naj si nova generacija sploh predstavlja mogočnost Q-univerzuma, če ga ne bodo razložili preko večih delov. In predvidevam, da bo razlog, da Q posadko vrže v preteklost, bo spet nek emocionalni izpad, kot je bilo to v navadi aktualnih režiserjev.

 

Glede na to, da se resetira časovnica, kaj sploh je bila fora prve sezone? Picard je dobil novo telo, predvidoma da lahko nadaljuje svojo zgodbo, ampak to bi lahko tudi brez takšnega zapleta. Vse ostalo kar se tiče zgodbe je pa ena sama zmešnjava. Kje stoji Federacija, kaj je z Romulanci in Vulkanci, Borgi, a je zdaj Picardova posadka odpadniška, kaj je odgovor na vprašanje obstoja androidov ter ali mislijo ta zaplet sploh naprej furat.

 

Škoda.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...