Skoči na vsebino

Star Trek


Priporočeni prispevki

Vrhovni_Plenum_OF reče pred 17 urami:

:avadodo:

 

also, kaj fora serije je, da so borge ustvarili na strani federacije in potem so prek time travela začeli gradit svojo civilizacijo v delti? jesus fucking christ

ko hočeš spizdit plot point mnogih sci-fijev (npr. Serenity) pa ne znaš

 

I love it, čas je da ti 'vplivneži hollywooda' izgubijo svoj vpliv, ker jaz ne bi imel nič proti, da kaki novi pisci dobijo Star Trek pa da dobimo spodobno ST serijo

Povezava do prispevka

Včeraj pogledal drugi del Strange New Worlds in lahko rečem samo to, da je ta SNW od vseh novejših trekov najbolj gledljiva serija. Tu tudi ni celega poudarka na enem samem človeku kot je v STD, kjer se vrti okrog zblojene Michael.
Picarda pa so preveč zabluzili z dogajanjem na Zemlji in Picardovih izkušnjah.

 

Se pa zavedam, da ne bo nikoli dosegla nivoja, kot so ga starejše serije, ampak kaj češ. V teh časih tega žal ni več toliko.

 



 

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 4 urami:

men je tud novi star trek cist ok, zdej ne vem, a so nam zadnje tri serije  multi kulti lezbicnih zensk in charge, tolk znizale standarded.

 

sam kva ti dela WHITE MALE lead, noro

 


LP

 

Saj smo že v DS9 imeli črnskega voditelja, pa v Voyager žensko kapitanko in kakorkoli obrneš serija ni nič izgubila na kvaliteti.

 

Bolj se gre zato, da je vodja res vodja in se temu primerno obnaša. Dorasel svoji funkciji.


Ne pa tisto, ko Michael, ki ne uboga ukazov, hierarhije, ogroža sebe in celotno posadko/skupnost naredi vse in potem na koncu ne dobi nobenih sankcij. Z razlogom je hiearhija nujna in taki naspidirani primerki kot so Michael nimajo kaj početi na voditeljski poziciji, niti na poziciji člana posadke.

So pač izjemno nestabilen element, ki ogroža vse.

 

No, da ne govorim o tem, da v Discoveryu dajajo premalo poudarka na ostalih članih posadke, ki so sploh nujni da ladja deluje. Se spomnim prvega dela 3. sezone, ali je bil drugi, ko posadka Discovery pride na en planet v prihodnosti in ni bilo MIchael. In smo videli, kako so skupaj reševali problem in ga s skupnimi močmi tudi rešili.

Tisto je bila res zame odlična epizoda. Teamwork pa to.

 

Samo kaj, ko je bila naslednja epizoda z Michael in je bil spet greznica.

 

Pač tega tem scenaristom in morda tudi igralki ne odpustim. Da sploh pozabljajo poudarek star treka, ki je na celotni posadki ladje. In pa da en sam ne more rešiti skupnsoti, osončja, galaksije, vesolja. Ne more in je tudi blamaža. Lenoba scenaristov. Ko je pač lažje narediti z enim likom največ situacij v epizodah, problemov in reševanja le-tega.

 

S tega vidika mi je Strange New Worlds dobrodošla sprememba, ker ni poudarka na enem samem človeku in se tudi karakterno ta človek obnaša kot vodja, kot kapitan ladje in ne nek hiperaktivni naspidiran egocentrik v stilu :Jaz, Jaz in Jaz miselnosti.

 

To da je kdo lezbijka, gej, hetero, črn, azijec, name nima faking vpliva, ker smo take zadeve že imeli v starih star trek serijah in niso v ničemer vplivale na štorijo in razvoj, bile so samo postranska zadeva, kar tudi je. 
To, da se liki ne obnašajo situacijam in funkcijam ustrezno je pa bedarija, ki je ne morem požreti, ker vedno obstajajo določene zakonitosti reagiranja in miselnosti v takih primerih. Sploh pa za raziskovanje vesolja.

 

 

 

 

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Meni ni bil Voyager kul zaradi Janway pa Tuvoka. Seven pa dohtar pa tom pa B'lana so mi bli pa kul.  Pa Mr. Suder.

Picard mi je bil nekak še ok, Discovery mi je tak meh, za poglerdat pa pozabit razen Spocka pa Pike-a. SNW mi je pa spet kul. Stari trek kakor smo ga vajenega in ne neki SJW shit kokr je bil Discovery.

Povezava do prispevka

Sodobni ST so samo pijavke na truplu, če bi bile TNG serije tako sranje, potem ne bi prišli dlje od par sezon TNG. Same po sebi nimajo nobene vrednosti, za TNG ne rabiš gledati preteklih filmov in TOS, da bi jih lahko cenil.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pogledal tretjo epizodo in mi je dogajala :) Epizoda je tudi dokaz, da tudi ostali liki zablestijo in dobijo potrebno minutažo. Pa tudi to da se ne vrti vse okrog Spocka in Pike-a.

Ko bi le bil ta Discovery narejen na tak način kot je SNW bi bil veliko bolj zanimiv in gledljiv.

Škoda je, da smo rabili vsa ta leta za prihod serije SNW, saj je po dolgem času končno to proper trekovska zadeva. Torej raziskovanje tujih planetov, osvetlitev dilem, notranji boji med interesi ipd. Pa brez mary sueisma, kjer en glavni (narcisoidni itak) lik vse reši. 

Sem pa bral, da bo prva sezona imela 10 delov, tako da praktično le še 7 delov ostane. Če bodo držali nivo in gledljivost kot so jo prve tri epizode, mi bo prav škoda da ni več epizod na voljo. :)

 

 

Povezava do prispevka

režija res bedna

pa budžet je nižji od Discoverya... tudi to je na ravni TOS.

"pip... pip... pip... --- .... Ladja je izginila iz radarja....  uspelo nam je... Yej!" (nobenih posnetkov dogodka)
(pozneje ob podobni priložnosti pokažejo en slab CGI dolg sekundo pa pol)
"v lower decksih prihaja do razpadanja..." "... imamo sedem žrtev" (nobenih posnetkov razpadanja, ne od znotraj ne od zunaj)
(je ob drugi priložnosti res prikazan en kratek patetično beden pobeg dveh članov posadke)


 

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

neumnosti se nadaljujejo...
vulkanka - vulkancu:  dajva narediti vulkansko izmenjavo duš.
(ker vi vedno rečete da človeško seksate)

vulkanka: izzivam te na kal-if-fee
vulkanec: to je vulkanski dvoboj za samico!

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 1 uro:

kera pikolovska

mislim, da je čas, da nehaš gleda

V mojih najstniških letih ko smo gledali TNG na HTV so bili "running geg" med prijatelji podebiljeni "prevodi" v tem stilu:

"Look, this is Kronos. It is ... beautiful."
"Pogledaj, to je Kronos... domaći planet Klingona. .. Lep je."

V 2022 ni treba takih kreativnih posegov in vsi so srečni.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...