Skoči na vsebino

[PC] Crusader Kings III


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

Mene ne mot tok ta DLC praksa od Paradoxa (vsaj za dejanske expansione). Kar se tice novega contenta v DLCjih so zihr eni izmed boljsih na trgu, kar se tice igralnega casa pa itak ni debate. Poleg tega pa vsak DLC prinese tudi patch z novimi stvarmi za folk, ki ga nima. Tko da tut ce mas samo base game, si npr. pri CK2 se 8 let dobival free content updejte 2x na leto. To nevem, ce velja se za kasno kaksno single player igro.

Povezava do prispevka

Neevropske vladarje bodo ziher popimpali, zdaj vidim da je Afrika kar polna raznih random_črni_skin vladarjev :D 

 

Čeprav si ne predstavljam tok, koliko boš v kampaniji sploh v kontaktu z jugom Afrike ali pa npr. skrajnim daljnim vzhodom? Subsaharska Afrika je bolano razdelana za potencialno nič vpliva, ko haraš po Evropi/Bližnjem vzhodu (slika iz uradnega pejdža) 

 

Mislim, saj ne rečem, je verjetno kul uletet v saharsko afriko in tamanat random plemena, ki za razliko od Evropskih nimajo proper odpora, ampak ne vidim, kak profit "surovin"  bi iz tega odnesel :D 

 

26_19_west_africa-1.jpg

Povezava do prispevka

Bl je fora da zacnes tm :D Drgac js k v Evropi igram sploh nikol ne odzoomam vec kot do Jeruzalema.

 

Nevem tocn kako je pr trojki (mislm da mas tribal in feudal samo?), ampak pr dvojki si mel v neevropi recimo posebne mehanike pol za kalife (iqta), nomadska ljudstva, itd. Afriko pa realno nism nikol igral, tko da ne vem tocno kaj je posebnost. Mislm da si mel neke druge tribal pagan beliefe.

 

e: zgleda mas se clan, kar je pomoje isto kot nomad.

 

https://ck2.paradoxwikis.com/Government

 

tle lah pogledas keri government typi so se bli v 2ki, da ves kaj lah pricakujes.

uredilo bitje zasledovalec
Povezava do prispevka

Ampak a lahko s kirimkoli plemenom začneš, tudi z afriškimi? Ker v play meniju sem imel tam ene par letnic + par vladarjev na izbiro, nisem mogel izbirat čisto random? A je kje meni, da izbiraš tudi ostale? 

Povezava do prispevka

Ja, dobesedno kerkol landed character lah zbers (count ali visje). Mislm da je spodi desno nek checkbox, bom preveru.

 

e: levo spodi je za vse letnice.

d628923818a303259e803c4d512916de.png.258702348e0de65383e9ce15495f3c31.png

 

Teh 5, ki jih kaze, so samo suggested za to letnico :D

 

Pri 2ki lahko zacnes poleg 1066 in 867 tudi v 936 in 769. Poleg tega pa se v katermkoli letu med 1066-1337. Za vsa ta leta umes so sli delat historically accurate mapo pa vladarje, vrjetn najbl useless use of resources v gaming developmentu lol

 

Also CK2 769 start lahko igras tut kot Valhun, House of Carantania :mafija:

2f228086ba9cde210aecf5ad05047022.png.463691cc6c981f178545b55cdb623e48.png

 

 

 

 

@Galko a si ze zacel

e6502a1bc7a1d14a474d7d6b4a3f9c7c.png.7a335799d8e9138c0f4bfc8fed817a44.png

 

uredilo bitje zasledovalec
Povezava do prispevka

Crusader Kings III

1.9.2020

 

image_01_loop.gif.c8cdeebda12103aee3bd19f02551619e.gif

 

 

https://www.crusaderkings.com/

 

Evo pa, da še jaz odprem eno temo... Ravnokar delam tutorial in bomo videli ali bom imel voljo osvojiti vse mehanike ali pa bom žal odpovedal kot pri večini teh iger, ki se mi zdijo carske, ampak kasneje nimam volje se učit vsega kar je na razpolago, da bi lahko postal dober igralec. Ker leta in leta nisem igral takih iger, sem čist out in seveda moram vsako tako (tudi Civ 6) začeti od osnov.

 

Me pa od bolj izkušenih zanima, kako dolgo predivedavete, da je potrebno vložiti v učenje, da osvojiš dovolj mehanik za uspešno igro?

 

Ali je možno oceniti povprečno dolžino posamezne igre?

 

Pa veselo igranje vsem skupaj :D

 

P.S.: Ali se lahko da YouTube video na sredino kot slika? Sem probal dati vse v sredino zaradi izgleda, pa mi YouTube avtomatično zamakne v levo.

 

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Lol :D Ne vem, če bo to zame. To se moraš res full poglobiti v vse... ko se je končal tutorial in me je dalo igrat... sem postal ko kura brez glave. Sama neka obvestila o tem in onem, mara me noben skoraj ne, non stop mi javlja, da me škof ne mara pa sploh ne vem kaj še naj naredim, da bi ga obrnil sebi v prid... potem javlja, da lahko napadem te pa one... Sploh ne vem kam naj oženim sorodnike, ker v bližini imajo otroke same moške.

 

Kako sploh najdeš kje se nahaja neka družina po grbu? Tam kjer išče primerne žene mi pokaže grb in pa glavo družine... potem pa na zemljevidu sploh ne najdem tega grba. Recimo mejo sem Normandie... in sklepal, da je to seveda v Normandiji. Ampak v tistem delu francije sploh ne najdem te hiše in ozemlja...

Povezava do prispevka

Double clik na grb bi te moral poslat na njihovo lokacijo. Imas pa tut search.

 

Drgac pa za zacetek lahko ozenis tut koga malo dlje, ki bo dober zaveznik npr. Ne rabis ze takoj gradit linije za dedovanje/pridobivanje claimov, ce ni te opcije.

 

Glavno je da nastudiras kaksni CBji (casus belli, povod za vojno) obstajajo (predvsem pazi, ker lahko gres v vojno tut za nekoga v tvojm realmu na ozemlje, kjer osebno nimas claima, ce zmagas bo on dobil ozemlje, ne ti) + kaksni so zakoni za dedovanje in pogoji za spreminjanje le teh. Magar poglej mal wiki al pa tooltipe/enciklopedijo. To sta najbolj pomembni stvari za sirjenje ozemlja.

 

Kar se tice skofa, ti pise, ce mouseoveras njegov opinion, vse modifierje in zves zakaj je slab (lahko si kej naredu, da te ne mara, lahko ma opposite traite, itd.). Drgac pa so naceloma najlazji nacini za izboljsanje, da zacnes sway plot ali pa mu das denar/title/land/holding. Pr skofih je pomembno, da te majo rajsi kot papeza, ce je se isti mechanic, ker drugace placujejo davke papezu in ne tebi.

 

Glede kaj pocet si mors pa sam cilje ustvarit, za nekaj idej poglej tut decisione, oz tvoje focus (talent tree) bonuse. Ne vem kje igras, ampak za zacetek npr lahko probas sirit ozemlje svoje, tko da gres v vojno z drugimi vazali v tvojem realmu ali izven njega.

 

Ce claima nimas, ga najlazje pridobis z chancellor action fabricate a claim. Zna pa trajat leto ali vec njih. Zdej je dolocen max cas, vcasih je bil samo % chance na leto in si lahko samo cakal 20 let in umru prej :D

uredilo bitje zasledovalec
Povezava do prispevka

Tnx... bom probal še, ampak sem full jezen sam nase, da ne najdem volje proučiti vseh mehanik... al pa, da bi med ponujenimi 100 možnimi nevestami za vsako gledal kera je najprimernejša za mojega sina... Sem v Irski in mi kot prvo ponudi iz Avstrije... njihova familija pa je že tudi z eno povezana... wtf naj zdaj mam pol ure na pavzi in proučujem sorodstvene linije vseh? :blink:

 

Dam škofu sway in denar pa vseeno cel čas opozorila... vmes zbolim in najamem nekoga da me pozdravi...opozorilo, da mi je še slabše... al naj zaprem šarlatana? V 3 mestih dam nekaj gradit in ni več denarja... par minut in nič ne raste denar, vmes opozorila, da imam še 4 sorodnike, ki jim naj najdem neveste! Kaaaj? Naj zdaj 100 linij za vse 4 pogledam, da najdem primerne? Ponuja mi 11 vojn... In sem vse skup vgasnil :D. To vse v 15 minutah. Sploh nisem niti približno uspel slediti dogodkom, kaj šele da bi vmes iskal neveste.

 

Zdaj al sem popoln bebec, al hočem vse prehitro in bi lahko počasneje igral al pač enostavno nisem za to :( V 3 minutah ne folgam hendlat vojne, škofa, vazala ki hoče mesto v council, bolezni, žene za sina...

Povezava do prispevka

Ne vem no. Ne rečem, končno spodoben paradoxov špil, ampak... Premalo RPjanja napram CK2. Ajde, bodo dodali z DLCji.

 

Na veliko moteče zadeve:

Skupen notification za vse zadeve, ki se ga ne da  razdelati. Bolj mi je bilo všeč CK2 stil ko je vsaka zadeva posebej. Ajde, bolj pregledno, ampak je glupo da bi ga moral nonstop odpirati in gledati če je kaj novega, recimo organise hunt etc.

Outlinerju manjka podatkov. Lepo je, da vidim kaj gradim v kateri vasici, vendar bi bilo fajn, da vidim kolko controla imajo, kolko taxe dobim in kolko vojske mi nudijo. 

Combat je mogoče malce buffy. Defendam v hillu, približno enako vojske, dam gor commanderja s +4 hill combata, 15 mighta (oz. w/e se imenuje) izgubim lagano. Save scummam, isto, še enkrat, isto. Zamenjam commanderja iz 15 might na 16 might in brez modifyjerja - lagano zmagam, save scummam, še enkrat. Ne vem, al je bug al je might tolko bolj pomemben kot terrain combat. 

Kot irca me škof ne mara in me ne approva akoravno imam 100 relationa z njim. 

Piety je glup, ker noče da napadem duchy norsa (sem christian), ker moj piety rank ni dovolj visok.

Ne da se siegati baronov in jih lootati.

 

Kul:

Notification za ransom dobiš komaj ko bi dobil ves gold. Lahko ransomaš za manj kot ves gold. 

Skill treeji so zanimivi. Sicer izgleda da je oni perk za -50% CB costa kar must.

V prvi uri je škof Irske imel affair iz mojim sinom.

Ne da se siegati baronov in jih lootati, saj ne prideš do primera ko restoraš roman empire v ck2 in potem par baronov je še kar muslim in ne tvojih.

 

Ne vem, par achijev imam. Verjetno še grem kak ireland run potem pa vidim če se mi bo dalo iti restorat roman empire.

Povezava do prispevka

Saj sem par ur igral in bral tutorial :D Ker nisem vajen teh iger pa sem po koncu tutoriala mislil, da morem vsa obvestila kar naenkrat hendlat in se mi je zvrtelo v glavi. Bom šel še igrat in počasi. Tutorial vse kar pove o gradnji je, da v glavnem mestu naredim zid. Pol pa konec. Ko sem ostal sam v 3 mestih nadrkam naj se nekaj gradi in voila, ostanem brez keša. Pa vsi v councilu, razen žene, me zgleda sovražijo :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Saj sem par ur igral in bral tutorial :D Ker nisem vajen teh iger pa sem po koncu tutoriala mislil, da morem vsa obvestila kar naenkrat hendlat in se mi je zvrtelo v glavi. Bom šel še igrat in počasi. Tutorial vse kar pove o gradnji je, da v glavnem mestu naredim zid. Pol pa konec. Ko sem ostal sam v 3 mestih nadrkam naj se nekaj gradi in voila, ostanem brez keša. Pa vsi v councilu, razen žene, me zgleda sovražijo :D

Upgrejdaj stvari samo v capitalu, ker je edino, ki se vedno deduje na tvoj naledn karakter.

Povezava do prispevka

Sem včeraj pol sprobal z neko Afričanko (ti kot ženska vodiš eno državo, tvoj mož sosednjo). Na polno rollam nove situacije in tako, da se malo učim. Žena pa je štartala na apeninskem polotoku in ga na polno bolj roleplaya kot jaz. Afrika je z gameplay stališča zaenkrat prav fajn, sem en peaceful run užgal. Me že mika, da bi šel eno zaresno igro, samo mi je še vedno preveč carsko raziskovat systeme in različne mehanike vojne itd. :D Tako da pomoje čez vikend grem en resen run 

uredilo bitje Chenier_
Povezava do prispevka

Ne vem no. Glede na to kolko stvari manjka  ne vidim trenutno nekega RP potenciala. Ali pa sem premalo časa zabil ob ck3 za zdaj.

Sem upal vsaj na to, da bodo že v štartu one zadeve ko si lahko rožice nabiral, mel inventory, craftal potione, gradil vrtove, mel pete...

 

Kje je še taka cifra, kot recimo eu4 in ck2.

image.png.d468acd487e5c058bb02e06aee4debed.png

Povezava do prispevka

Mislim, saj ne vem, kaj se šteje pod role play v taki igrici

 

Je pa pač dejstvo, da jaz nobene od tvojih kritik zgoraj sploh ne zaznam, ker pač v igrico stopam kot umazan casualc :D. Tako da štekam, da ti kot 1000+h playerju marsikaj na mikroravni ne sede, ampak meni je to to, kar rabim :D 

Povezava do prispevka

Ah, okej, pač. Razumem. Isto je meni bilo na  začetku ck2 kariere. Saj špil te dejansko overwhelma s podatki in je... recimo neprijeten za začetnika. S tem da ck3 je svetlobna leta pred ck2 po tem kako user friendly je tako interface kot vse ostalo. Ne vem. bomo vidli. zaradi šihta sem itak komaj 8 ur in, tak da... upam da bom lahko kaj več špilal ta vikend :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...