Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Bessie reče pred 4 minutami:

Men to ni jasno kako se lahko to dogaja, to bi moral vsi podpirat in financirat, ŠOU, Univerza, država... fak, nič več "pritiskavca"

spacer.png

 

https://www.tiktok.com/@skupina_povezani/video/6837044016396193030?lang=en&fbclid=IwAR2nGYbE0qlw6JGBhreUcnk5B-pBbm2vAgR-KhJPyphbXj0_ZJ-UPdfEo8c

 

Navedek

"Nenavadne so tudi proračunske postavke, iz katerih je ŠOU financiral Andreja Boleta, CMT, podjetje Legionar, Dejana Bizjaka, A2N in Tadeja Levičarja. Vsem, razen Levičarju, je denar namenil iz proračunske rezerve ŠOU, Levičarju pa celo iz postavke »vzdrževanje in drugi materialni stroški«. Po pravilniku o finančnem poslovanju lahko ŠOU sredstva za proračunsko rezervo uporabi le za nepredvidene naloge ali aktivnosti, pokrivanje izgube ali za namene, za katere se med letom izkaže, da v finančnem načrtu sredstva niso bila zagotovljena v zadostnem obsegu."

 

Povezava do prispevka

in other news

 

- bodi javni zdravstveni zavod

- financiran iz zdravstvene blagajne

- odločno podfinanciran, premalo osebja, dolge čakalne vrste

- ljudje nezadovoljni

- hujskaj ljudi, da podprejo uničenje javnega zdravstvenega sistema, ki si ga dolga leta namenoma podfinanciral, da je začel slabše delovati

 

vs.

 

- bodi zasebni zdravstveni zavod

- prejmi koncesijo

- financiran iz iste javne zdravstvene blagajne

- finance so dovolj obilne

- dovolj zaposlenih, kratke čakalne vrste

- kuješ ogromne dobičke

 

Navedek

15-koncesionarjev-v-zdravstvu-ustvari-10-milijonov-evrov-dobicka-

https://necenzurirano.si/clanek/aktualno/15-koncesionarjev-v-zdravstvu-ustvari-10-milijonov-evrov-dobicka-813744

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

Ne vem to je edini radio, ki ga poslušam že 30+ let, vsako jutro, isto je mularija navajena, sem danes zjutraj ta mali rekel, da bojo izklopil, pa je rekla, kaj bomo pa pol zjutri poslušal...? ...Val202! ... in je bil slišat samo žalosten vzdih... kadar kuham ob nedeljah ovezno RŠ, tudi, če je kaka "driugačna" rubrika...  tako, da res upam, da je to samo fora.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 8 minutami:

Ne vem to je edini radio, ki ga poslušam že 30+ let, vsako jutro, isto je mularija navajena, sem danes zjutraj ta mali rekel, da bojo izklopil, pa je rekla, kaj bomo pa pol zjutri poslušal...? ...Val202! ... in je bil slišat samo žalosten vzdih... kadar kuham ob nedeljah ovezno RŠ, tudi, če je kaka "driugačna" rubrika...  tako, da res upam, da je to samo fora.

Mislim, saj jaz se itak strinjam. Sem sicer na netu poslušal oddaje neposredno, ker mi glasba povečini ni odgovarjala, sam ja. 

Povezava do prispevka
Janša reče pred 1 uro:

zapufal državo v času debelih krav

 

zapufal jo bo tudi zdaj v average časih; dal si je 3 milijardni ček brez postavk v proračun, lmao

Ne razumem teksta, kaj hoces povedat.

 

Kot sem napisal ono iz 1. JJ vlade glede pufof je fake news. Ja, sedaj bo JJ zapufal državo maksimalmo

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 51 minutami:

Ne vem to je edini radio, ki ga poslušam že 30+ let, vsako jutro, isto je mularija navajena, sem danes zjutraj ta mali rekel, da bojo izklopil, pa je rekla, kaj bomo pa pol zjutri poslušal...? ..

Bravo.

Mislil sem da tonpa res noben ne posluša več. In da samo onesnažujejo spekter.

Mislim da sem v življenju skupaj max 60 minut to poslušal. 

Je pa žena ko je bla majhna snemala igrice na kasetofon za spectruma, ko so v 80tih oddajali wifi :)

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 51 minutami:

Ne razumem teksta, kaj hoces povedat.

 

Kot sem napisal ono iz 1. JJ vlade glede pufof je fake news. Ja, sedaj bo JJ zapufal državo maksimalmo

 

 

Kot neoliberalno razmišljujočemu človeku ti bom predstavu neko hipotetično situacijo - kdo nosi krivdo v naslednjem primeru: 

 

Oseba A za časa svojega življenja vzame kredit za 10 milijonov evrov. Kredit vzame, ker v njegovem svetovnonazorskem okvirju velja, da je treba bit podjetnik, služit, obračat in obogatet. Oseba A dobi neko idejo, da bo leta 2004 proizvajal plastiko, saj vsak dan kupuje plastične izdelke (embalažo, plastenke, vrečke, itd..) in valda bi on znal delat stvari iz plastike, sej kok je pa to sploh lahko težko. Vzame kredit, ga dobi pod zelo dobrimi - da ne rečem odličnimi pogoji - ker v tem času  področje kreditov obkrožajo izjemno ohlapna pravila. Še preden vloži cent v posel, si kupi nov avto, vilo na morju, stanovanje v centru Ljubljane, zakupi oglasni prostor ob avtocesti OSTALI PLASTIČNI IZDELKI SO STRUPENI, nekaj denarja kar tako razdeli med frende, ker sej veš moraš tud vrnit kakšno uslugo, itd. Kar naenkrat teh 10 milijonov postane 5 milijonov. Okej, zdej je čas, da se loti posla. Kupi stroje, kupi poslopje, zaposli delavce. Ampak biznis ne laufa. Nima kupcev, plastika je nekvalitetna in vstopne surovine so drage. Izkaže se, da je nesposoben za posel. 5 milijonov kredita postane 5 milijonov dolga. Oseba A je naredila salto mortale - tudi v smislu fizične eksistence in stori samomor (pretiravam). In zdej je njegovim potomcem ostal 15 milijonov dolga, ki so ga podedoval po osebi A. Oni bi sicer radi začel s svojim življenjem, majo neke ambicije, načrte, velik je treba naredit. Ampak najprej je pa treba poplačat Ajevih 15 milijonov, še preden lahko začnejo s čimerkoli svojim. In za to najamejo 15 milijonov kredita in zapufajo državo sami sebe zato, da popravijo nesposobno ravnanje osebe A. 

 

In zdej moje vprašanje: Kdo po tvojem mnenju nosi odgovornost? Oseba A s svojimi neodgovornimi, nesposobnimi in precenjenimi potezami. Ali njegovi potomci, ki so se moral dejansko zapufat, da so lahko popravil Ajeve napake? 

 

 

  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

@Lord Baltimore

Čisto si zgrešil poanto.

 

Z sprejemom evra so slovenska podjetja prišla do poceni kapitala, ki ga prej niso imela. In država tukaj ni mogla kaj veliko postoriti brez da bi konkretno zmanjsevala njihovo konkurencnost. Prvič po 100 letih so SLO podjetja imela dostop mednarodnega trga brez težav, tako kot si ti lahko prpeljal kamjon robe v SLO brez da te kdo pogleda na meji. 

 

Dolgove podjetij naprtiti državi je res zavajanje izkljično zaradi političnih točk.

 

Sam v info dolgovi se ne dedujejo, ker lahko odkloniš dediščino. 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Janša reče pred 17 minutami:

Kul, to so tud boljševiki naredili - ne priznavamo carjevih pufov.

 

podpiram tvoj način razmišljanja

Nima smisla z vami diskutirat.

Jebe se mi.

 

Samo še enkrat za ostale. Privatni dolgovi nimajo veze z zapufanostjo države (Govermenta)

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 52 minutami:

@Lord Baltimore

Čisto si zgrešil poanto.

 

Z sprejemom evra so slovenska podjetja prišla do poceni kapitala, ki ga prej niso imela. In država tukaj ni mogla kaj veliko postoriti brez da bi konkretno zmanjsevala njihovo konkurencnost. Prvič po 100 letih so SLO podjetja imela dostop mednarodnega trga brez težav, tako kot si ti lahko prpeljal kamjon robe v SLO brez da te kdo pogleda na meji. 

 

Dolgove podjetij naprtiti državi je res zavajanje izkljično zaradi političnih točk.

 

Sam v info dolgovi se ne dedujejo, ker lahko odkloniš dediščino. 

 

 

Ne zanimajo me tvoje poenostavljene in predvsem napačne predpostavke s katerimi pojasnjuješ obdobje po letu 2004. Zanima pa me tvoje mnenje glede opisane hipotetične situacije iz katere sem izpeljal dve konkretni vprašanji. Nisi uspel odgovorit niti na eno. 

 

Sicer opažam, da je odsotnost redne uporabe slovenščine že malo načela tvoje razumevanje in logično sklepanje v materinščini. 

 

Kot pravnik poznam dedno pravo. In tudi to kar si napisal nima smisla. Dolgovi seveda se dedujejo, lahko pa se odpoveš dediščini in s tem podedovanim dolgovom.  Sem pa vseeno upal, da mi ne bo kdo šel pojasnjevat kako se lahko odpoveš dediščini. Ker ne vem kaj ima to opravka s tem hipotetičnim primerom. 

Povezava do prispevka

Žal sem to doživel na lastni koži in leta 2009 izgubil veliko denarja in skoraj bankrotiral. 

Za moje dolgove in dolgove mojega podjetja ni odgovarjala ne država ne družba kot celota. 

 

Dal si primer z dednim pravom (potomci) in sem ti na to odgovoril.

 

Tukaj ti dam eno tabelo in izkoristi znanje ki si ga dobil pri tistem predmetu ekonomija. In poglej kdaj se je najbolj povečal javni in javno garantiran dolg.

 

SmartSelect_20200929-183841_Drive.jpg

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Tko je v rupetini. Če ne bi imeli predpisanega minimalca, bi ljudje delali pač za Šešok " sto evrov pa dokaži se". Če ne bomo imeli predpisanih odpiralni časov, so bili pač delavci na šihtih petek in svetek, mimo vseh predpisov o trajanju delovnega dne, delovnega tedna in vsega, kar je že.

 

Ampak še nič ne veš o predpisih, dokler ti ni treba dealati z Nemci

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 4 urami:

Žal sem to doživel na lastni koži in leta 2009 izgubil veliko denarja in skoraj bankrotiral. 

Za moje dolgove in dolgove mojega podjetja ni odgovarjala ne država ne družba kot celota. 

 

Propadli podjetnik, nesposoben za vodenje posla, spakira kufre in gre raje za nekoga drugega delat v Švico. Lajf. 

 

Vprašanje je edino kdo je kriv za tvoj neuspeh, Kučan, Kocjančič al Lukšič? 

 

 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...