Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Lord Baltimore reče pred 25 minutami:

 

Propadli podjetnik, nesposoben za vodenje posla, spakira kufre in gre raje za nekoga drugega delat v Švico. Lajf. 

 

Vprašanje je edino kdo je kriv za tvoj neuspeh, Kučan, Kocjančič al Lukšič? 

 

gospodarska kriza, ki se je vlekla 8 let verjetno ima kaj pri tem

slovenec ti oprosti vse, samo neuspeha v poslu ne.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 3 minutami:

 

gospodarska kriza, ki se je vlekla 8 let verjetno ima kaj pri tem

slovenec ti oprosti vse, samo neuspeha v poslu ne.

 

Kriza se ti je vlekla med 2001 in 2009? V času ko so SLO podjetja prvič po 100 letih imela dostop mednarodnega trga brez težav, tako kot si ti lahko prpeljal kamjon robe v SLO brez da te kdo pogleda na meji? V času ko so z sprejemom evra slovenska podjetja prišla do poceni kapitala, ki ga prej niso imela?

 

Čas in obdobje med 2001 in 2008, čas velike konjukture, privatizacije, vsesplošnega obilja je bil zate kot poslovneža čas gospodarske krize. OK. 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 7 minutami:

 

Kriza se ti je vlekla med 2001 in 2009? V času ko so SLO podjetja prvič po 100 letih imela dostop mednarodnega trga brez težav, tako kot si ti lahko prpeljal kamjon robe v SLO brez da te kdo pogleda na meji? V času ko so z sprejemom evra slovenska podjetja prišla do poceni kapitala, ki ga prej niso imela?

 

Čas in obdobje med 2001 in 2008, čas velike konjukture, privatizacije, vsesplošnega obilja je bil zate kot poslovneža čas gospodarske krize. OK. 

Pravna fakulteta producira res bedake, vem ker sem jo sam obiskoval, kot paralelni študij. 

Še dobro da sem diplomiral na drugem področju.

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 2 minutama:

 

Mogoče bi mogu ostat vsaj do predmeta Ekonomija. 

Predmeta sem bil oproščen, ker sem delal paralelno ekonomijo.

 

Če te res toliko zanima sem imel še s.p. in kasneje še eno firmo, ki sem jo uspešno prodal. Z razlogom so me oprostli predmeta ekonomija.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 5 minutami:

 

Uf, potem pa še en izvrsten teoretičar. Take, z vsem znanjem tega sveta in brez uspeha v realnem sektorju, ponavadi najdemo med levičarji. 

Dost prakticnega znanja mam, da vidim da nimaš blage veze, uživaj še naprej.

Ha ha ha 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Če prav štekam: EU je odprla meje, odpravila carina, vsaka firma je v SLO lahko dobivala truckloade poceni stuffa, andrejus je pa še vedno propradel, Hm, če bi morda bili samostojni, imeli carine, lastno monetarno politiko et al bi morda andrejus.sp celo obstal.

 

hmmmmmm

Povezava do prispevka

Jaz sem propadel, ko so se finance ustavile zaradi zacetka krize.  2007 in 2008 je blo denarja kot hoces, 2009 ga nobena banka ni hotla vec dajat. Zahtevali so collateral za vse. Pa saj je blo po TVju da vecja in bolj znana podjetja ne dobijo kreditov, kaj sele mali doo.

Pa da ne omenim padec prodaje in vsesplosno negativno klimo - nic novih kupcov ipd.

Sledil je stečaj. Za nekaj kredita sem jamčil osebno :(

 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 18 urami:

Predmeta sem bil oproščen, ker sem delal paralelno ekonomijo.

 

Če te res toliko zanima sem imel še s.p. in kasneje še eno firmo, ki sem jo uspešno prodal. Z razlogom so me oprostli predmeta ekonomija.

to se bere, kot da so te oprostili (priznali?) ekonomije, ker si fural poslovne subjekte.

 

also v ekonomiji se daje proxi nobelova: https://en.wikipedia.org/wiki/Nobel_Memorial_Prize_in_Economic_Sciences

Povezava do prispevka

Pač, ker si napisal 

 

sem imel še s.p. in kasneje še eno firmo, ki sem jo uspešno prodal. Z razlogom so me oprostli predmeta ekonomija.

 

sicer si napisal, da si imel drugje ekonmijo, sam pač zanimiva poved mi je bila. Ker to bi bilp prvič, da bi praktiku, teoretiki nekaj priznali :)

Povezava do prispevka
Janša reče pred 22 urami:

Nedelje zaprte. 

 

Ker pa se SMC želi še bolj zameriti narodu (če je bolj še sploh możno) , bodo verjetno dali v ustavno presojo. 

A bencinske tudi? Ali se ne da it tankat kakšen drug dan tko kot po kruh. Uslužbenci, prosti čas za družino itd.

 

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 20 urami:

slovenec ti oprosti vse, samo neuspeha v poslu ne.

 

heh, po mojih izkušnjah je ravno obratno; oprosti ti vse, samo uspeha v poslu ne.

 

ta nevoščljivost do ljudi, ki so uspeli s poštenim delom mi je ena najbolj cringe zadev v Sloveniji.

 

Caffrey reče pred 10 minutami:

A bencinske tudi? Ali se ne da it tankat kakšen drug dan tko kot po kruh. Uslužbenci, prosti čas za družino itd.

 

ne leti to nate, ampak na vse; ne bit preveč zajedljivi, no. trgovine do 200m2 bodo odprte tudi ob nedeljah.

 

tudi Petrol že pripravlja nov nabor (najbolj pomembnih) prehrambenih izdelkov, plus pripravljajo se na podaljšanje odprtja črpalk.

 

hm, mogoče so pa to tiste insiderske informacije, ki jih je dobil Vizjak. :D

Povezava do prispevka

Bravo za SMC, ki so glasovali proti zaprtju trgovin ob nedeljah oz temu zakonu.

 

Razočaranje SDS in N.Si ker so bli vsi za zakon Levice

 

Moje mnenje:

Trgovine naj bodo odprte. Delavec naj dobi toliko večje plačilo za tisti dan ko je dolžan delat na nedeljo. Strogi nadzor izkoriščanja in velike kazni za delodajalce. Ampak bol populistično je nabijat kak boge boge so prodajalke. Sej zdej bodo še bolj ali pa jim niti ne bo treba, v službo sploh. 🤗

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 32 minutami:

 

Ampak bol populistično je nabijat kak boge boge so prodajalke. Sej zdej bodo še bolj ali pa jim niti ne bo treba, v službo sploh. 🤗

 

Zakon je bil usklajen s sindikatom delavcev trgovine. Za razliko od zakona o obrambi, ki pa je bil s sindikatom usklajen le deloma in ga sindikat tudi ni podprl. Pa je bil eden glavnih argumentov ZA ravno ureditev statusa vojaka po 45. letu in izboljšanje pogojev glede službe v vojski. Pač toliko o nabijanju političnih tok. 

uredilo bitje Lord Baltimore
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 1 uro:

 

 

Moje mnenje:

Trgovine naj bodo odprte. Delavec naj dobi toliko večje plačilo za tisti dan ko je dolžan delat na nedeljo. Strogi nadzor izkoriščanja in velike kazni za delodajalce. Ampak bol populistično je nabijat kak boge boge so prodajalke. Sej zdej bodo še bolj ali pa jim niti ne bo treba, v službo sploh. 🤗

In kako predvidevaš, da bi v prihodnje izvajali nadzor, če ga do zdaj nikoli niso?

uredilo bitje gladius
Povezava do prispevka

 

mumbo360 reče pred 1 uro:

Moje mnenje:

Trgovine naj bodo odprte. Delavec naj dobi toliko večje plačilo za tisti dan ko je dolžan delat na nedeljo. Strogi nadzor izkoriščanja in velike kazni za delodajalce. Ampak bol populistično je nabijat kak boge boge so prodajalke. Sej zdej bodo še bolj ali pa jim niti ne bo treba, v službo sploh. 🤗

 

En poceni trik, da se lahko vsi pretvarjamo kako nekomu pomagamo pa mu podarjamo prost dan, ko mu v resnici jemljemo izbiro kdaj lahko dela.

Ne rečem, če bi bilo izkoriščanje s strani delodajalcev omejeno na nedelje pa smo s tem rešili panogo tega problema. Ali pa, da bi bila to edina panoga, ki po nepotrebnem dela ob nedeljah pa smo s tem zaprli to poglavje. Pa ni ne eno ne drugo. 

Če imaš varovalke pa jih ne uporabljaš in raje ukineš zadevo, potem se temu reče poraz. Prodajajo nam pa seveda kot uspeh. Dokler ustavno sodišče ne razveljavi vsega skupaj, ker je dovoliti delati ob nedeljah zgolj dvema skupinama res v nebo kričeča diskriminacija.

Zmaga pa tisti, ki ponavadi zmaga v tej farsi, petrol. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

 

gladius reče pred 12 minutami:

soca ali hofer/lidl trgovka je dokaj lahka izbira. V opcijo 2 vleče samo ego. 

Opcija soca potegne s seboj to, da te zviška gleda praktično vsak, ki plačuje dohodnino. Ker te posredno plačuje, potem lahko tudi na glas fantazira kako boš to povrnil, prvi izbor je praviloma pometanje cest. Niso vsi taki seveda, je pa ta krog neprimerno večji od druge opcije. Tam te zviška gledajo kvečjemu stranke pa ljudje, ki slučajno vedo kje delaš. 

 

uredilo bitje YourReptilianOverlord
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...