Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 12 urami:

 

a) Slovenija je pravna država samo na papirju, iz dneva v dan imaš nešteto dokazov, da je defakto situacija ravno obratna. zakonodaja? pri nas so veliko večino zakonodaje pisali ljudje, ki so potem s svojo privatno prakso ('poslovno svetovanje') služili miljone tam, kjer so pustili luknje.

 

e) nabijaj kolikor hočeš, Gale je heroj, pa četudi se jutri odloči za silencio stampa. bi rad videl slovenčka, ki bi dal na linijo vse svoje finančno, mentalno in čustveno imetje, da bi izpostavil nekaj, za kar meni da je napačno. četudi mu je bil končni cilj politika, je razkiral VSE. zato je heroj...

 

O neobstoju pravne države vedno govori samo opozicija, ker jim ni všeč, da se pravo ne prilagaja (še bolj) interesom politike, pa imamo potem rdeče vrhovno sodišče v eni zadevi, rumeno v drugi ipd. Mogoče pa je pomembna komponenta pravne države tudi njeno prebivalstvo, kar me vodi v naslednjo točko:

 

Recimo, da kupimo, da je tvegal vse (kar mi je, mimogrede neprepričljivo, izpostavil se je med Janševo vladavino v največji aferi te vlade, sem prepričan da bo ustrezno kompenziran za to), a ga to odvezuje njegove odgovornosti, če je ravnal narobe tudi on: ga ne, slika se nam ga prav tako...

 

Nedavno nazaj je mel sodnik Radonjić tudi marsikaj za povedati v neki drugi zadevi, pa nism videl, da bi imel neko univerzalno podporo, pač pa so se mu naprej metali njegovi recimo temu okostnjaki...

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 5 urami:

S takim mišljenjem povprečnega volivca ni čudno da imamo Cerarje, Šarce, Alenke, Mesece, pasjeljubce in podobne, ki nam krojijo življenje. Morda še pojoči major Troha z novo stranko al neki.

Povprečni volilci stavijo na najbolj vročega konja tisti moment, nadpovprečni na najbolj trpežnega in vztrajnega. 

 

Nadpovprečni volilci, ki stavijo nanj, so si z njim poenostavili življenje. Pri njem ni drugih interesov. Nobenih drugih mnenj, kritike ali pa konkurence, karkoli motečega se pojavi je jasno prišlo od zunaj, drugače sploh ne more biti. Ob njem ne rabiš razmišljati o ničemer, lahko se sprostiš, on bo povedal kako in kaj in vsi bodo sledili.

 

Problem, ki nastane, ko si predolgo v tem balončku enoumja je pa, da jim postane nepredstavljivo imeti individualne cilje, želje ipd. 

Če se nekdo izpostavi kot posameznik, to ne more biti njegova odločitev. Taka stvar ne more obstajati. Če nekdo povzdigne glas je lahko samo lutka v rokah drugih. Ali pa prvi korak k oblikovanju nove stranke, posamezniki pa individualne želje so preveč neverjetni za pogoltniti. 

Enako, če se zbere masa ljudi in prične protestirati. Ne morejo vsak zase protestirati pa imeti individualne ideje. Ne, vsaka stvar mora biti koordinirana in imeti vodjo, kar lahko pomeni samo, da jih vodi nekdo drug s svojim ciljem. Mi moramo samo ugotoviti kdo pa zakaj. 

Pa stranke se ne morejo naveličati svojega vodje, tudi ko potopi pol ladje. Ne, če se mu uprejo je to puč, vprašanje je samo a nekdo od znotraj skuša prevzeti oblast ali si nekdo od zunaj podrediti stranko. 

Ljudje so nesposobni odločanja zase pa razmišljanja na glas, vsaka stvar jim mora biti naročena, vsak gib koordiniran, vsak cilj posameznika je pa v resnici cilj nekoga za njim. Oni samo lažejo o tem ali se pa ne zavedajo, da so manipulirani. 

 

Janša kar lepo kroji življenje vsem. Veliko bolj kot vsi omenjeni pa na dolgi rok. In sploh ne rabi biti na položaju za to. 

Nemogoče je imeti debato o kateremkoli problemu, ker se takoj izrodi v čigave interese zasleduješ, kdo ti je to naročil. 

Če rečeš zase govorim, mene osebno moti, sam sem prišel do tega zaključka, jim pa lažeš v obraz ali si pa preneumen, da bi spoznal kako te zlorabljajo za nekaj. 

Sploh ne veš kaj reči ljudem, da bi se premaknil iz te mrtve točke v fazo reševanja problema. Pučnik mi je rekel, prek ouija boarda?

Še takrat bi verjetno slišal Kučan je shekal ouije, ne moreš jim zaupati n00b.

uredilo bitje YourReptilianOverlord
  • Račka +1 6
Povezava do prispevka
žuti reče pred 8 urami:

O neobstoju pravne države vedno govori samo opozicija, ker jim ni všeč, da se pravo ne prilagaja (še bolj) interesom politike, pa imamo potem rdeče vrhovno sodišče v eni zadevi, rumeno v drugi ipd. Mogoče pa je pomembna komponenta pravne države tudi njeno prebivalstvo, kar me vodi v naslednjo točko:

 

strinjam se z delom, kjer referiraš na stalne poizkuse vpliva enega ali drugega pola slovenske politike na (neodvisno) sodstvo. največja groza te prakse je ta, da se je ves vsaj napol sposoben kader lastnoročno odrekel karieri v policiji ali sodstvu in odšel v privatni sektor, ali pa celo zamenjal poklicni profil. kdo pri zdravi pameti se bo pa pustil zafrkavat nepismenim strankarskim aparatčikom, ki agitirajo zaradi lastnih ali strankarskih koristi?

 

posledica je ta, da so na teh delovnih mestih na novo prišle ali pa ostale dve sorti ljudi; prva sorta so (relativno) mladi delojemalci, ki si šele nabirajo prve prave izkušnje (lep primer tega je Brezigar), ali pa starejši, ki morajo oddelati še X let do penziona in se jim posledično jebe za vse skupaj. druga sorta ljudi so pa itak največja rak rana slovenske družbe,- politično nastavljeni kadri, nehrbteničarji, brezvetenčarji, kakor koli jih želiš poimenovat. skratka, običajno napol pismene človeške spužve, ki se jim dnevno diktira delovne naloge, le-ti pa jih zgolj izvršujejo, čeprav bi morali bit pri svojem delu neodvisni, strokovni, etični, moralni,...

 

absolutno pa se ne morem strinjat s tem, da samo politika s svojimi obscenimi eskapadami določa splošni vtis prebivalstva o tem, ali smo oziroma nismo pravna država.

 

vsak človek v tej državi si dobesedno večkrat na teden lahko pogleda v vseh občilih, kako zakoni veljajo samo za nekatere in kako se lahko z nekaj denarja in malo spretnosti še tako enoznačen dokazni postopek spremeni v popolno farso. najprej na policiji, potem na tolžilstvu, potem pa še na sodiščih.


Slovenija NI pravna država in zaradi manjka OSNOVNIH strokovnih, etičnih, moralnih in občečloveških norm to tudi nikoli ne bo. reši nas lahko le še prosvetljeni absolutist. :)

 

YourReptilianOverlord reče pred 6 urami:

Pučnik mi je rekel, prek ouija boarda?

 

mimogrede, Pučnik je pred svojo smrtjo preziral gospoda politkomisarja, ker je daljnovidno napovedal, kaj se bo zgodilo s stranko po njegovem prevzemu.

uredilo bitje hawa meyta
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Moj zapis ni bil mišljen v smislu tega, da politika določa vtis prebivalstva o tem, kaj je pravna država...

 

Kar sem hotel reči je to, da je v končni fazi zakonodaja skupek dokumentacije in da sam zakonodaja sama po sebi ne bo prinesla pravne države in ni nobene čarobne palčke ki bi to spremenila (se pa strinjam za razsvetljenega absolutista 😃) To pa je nekaj, kar po mojem mnenju marsikomu ni jasno. Kar sem hotel reči je, da je v RS standard razumevanja pravne države ta, da "če xy ni zaprt, pa je pokradel milijone, zakaj se potem mene preganja za toliko manjše stvari" Če se njih na podlagi določenih manevrov ne uspe obsoditi (poskusi v casu varuhov pravic vsega zivega in nezivega informacijskih pooblascencev ipd. ponovno preuciti procesne zakone da ne bi bili ocitno zlorabljani), to ne pomeni, da se mora tudi tebe spustiti, čeprav si samo vlomil v počitniško hišo in vzel 100€.

 

To se je referiralo na Galeta, ki svoje domnevno neustrezno ravnanje "opravičuje" (ne čisto dobesedno) s tem svojim žvižgaštvom/javnim interesom. Če odgovarja Gale, naj tudi Počivalšek, ampak če iz nekih razlogov Počivalšku kaj ne bo dokazano, to še ne pomeni, da naj ne odgovarja niti Gale (če njemu pa bo dokazano). To ni pravi pristop.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 10. 10. 2020 at 11:19:

jaz mislim da je treba odpreti novo temo Rupetina4ever:

 

https://www.delo.si/novice/slovenija/raje-v-vrsti-kot-pri-zasebniku/

 

Kako komentirate to..

 

Folk iz ankete raje čaka 6 mesecev ali več na tretma, kot da gre k  privatnemu zdravniku, ki ga plača zavarovalnica. 

ker vejo, da je takšno odtekanje javnega denarja v privat žep norost

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 10 minutami:

Kako naj zdravi razume bolanega.

kako naj javni zdravnik, ki mu ne pustijo naročat wc papirja brez 20ih obrazcev, razume privat zdravnika, ki dobi cel javni keš v enem kosu na račun in ga lahko porabi za karkoli si pač zmisli

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 minuto:

Sedaj bom klical privatnega zdravnika da se z ženo naročiva na nek rutinski pregled.

Da vidimo koliko bo čakalna doba?

Bom poročal. 

Med epidemijo se boš ti malo za džoukič naročal na preglede, da boš s forumom podelil informacijo o čakalni dobi? 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 35 minutami:

Med epidemijo se boš ti malo za džoukič naročal na preglede, da boš s forumom podelil informacijo o čakalni dobi? 

Ne za đoukič. Ampak ker rabim pregled za visok pritisk. Ker rabim potrdilo da sem kul da mi izdajo CH vozniško.

 

Pregled imam 15.10.2020 :) V Sloveniji sem rabil več časa za jih priklicat na telefon.

 

Ampak saj je kul, naj bo v Sloveniji partizanski sistem śe naprej. BMK :)

 

 

 

 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

pro tip za rupetino

vzameš pri Vzajemni program Varuh zdravja (ne vem sicer a se da skos dobit)

pod 10€ na mesec

če maš napotnico, ti uredijo pregled v 2 tednih

ravnokar porihtal za dvoje, k ma sicer na stopnjo nujnosti hitro čakalno dobo 6 mesecev :D 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 7 minutami:

Ker rabim potrdilo da sem kul da mi izdajo CH vozniško.

 

Pregled imam 15.10.2020 :) V Sloveniji sem rabil več časa za jih priklicat na telefon.

 

 

 

 

 

 

 

Za vid bos verjetno tudi mogu it na pregled. Dajo ti tam obrazec pa ga neses k okulistu. 10min te pregleda in tojto. Mislim da sm jst placu ene 15.-

Povezava do prispevka
Boris reče pred 3 minutami:

:D ce mas napotnico dobis pregled v 2 tednih lol a to je joke?

 

ne, tko to je 

mi je še pa vedno boljš tole, k za par € dobiš hitro pregled, ne pa da čakaš mesece-leta oz. se orenk skeširaš

kot zobozdravstvo, ki ga isto plačuješ prek davkov, pol morš it pa še samoplačniško, če hočeš v normalnem času (+ kupa stvari zavarovanje itak ne krije)

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

 

Berbasecks reče pred 11 minutami:

pro tip za rupetino

vzameš pri Vzajemni program Varuh zdravja (ne vem sicer a se da skos dobit)

pod 10€ na mesec

če maš napotnico, ti uredijo pregled v 2 tednih

ravnokar porihtal za dvoje, k ma sicer na stopnjo nujnosti hitro čakalno dobo 6 mesecev :D 

 Kako hitro se ta program aktivira? Če je spet za čakat 3 mesece da ti to začne veljati, pol je to bolj tako tako. Je pa na dolgi rok najbrž pametna investicija, čeprav če nimaš res non stop neke zdravstvene težave tud ne vem če je smiselno.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...