Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

andrejus reče pred 1 uro:

he he poveljnik  5. armadnega obmocja je drugace govoril po tvju, ko so mu teritorialci razbili par tankov. kakorkoli ce je bila prvic sreca, ni potrebno jo drugic izzivat.

 

no, roko na srce, bi nas kljub našemu junaškemu karakterju (ki ga JNA res ni pričakovala) naši južni bratje tako hitro zradirali z obličja zemlje, da se TO tudi dvakrat ne bi obrnila vmes.

 

imeli smo srečo, predvsem smo pa imeli PAMET, da nismo izzivali po nepotrebnem (neupoštevanje že odrejenih napadov na kasarne recimo), hkrati pa smo zraven še spretno diplomatsko šmuglali v tujini in s tem ubili ves interes 'vojaških genijev' v Beogradu.

 

in ravno to bi morala bit že 30 let naša največja vrlina - politično letenje pod radarji, apriori VEDNO diplomatska drža do vzhoda in zahoda, gojenje prijateljstva z vsemi narodi.

 

mi imamo dobesedno vse geopolitične danosti (še iz Jugoslavije), da bi bili fantastičen mediteranski hub, ki v bistvu zaradi majhnosti in nepomembnosti nikogar od velikih ne briga, a ima ravno zaradi tega in že zgodovinsko pogojene nevtralnosti določen ugled in spoštovanje po svetu.

 

žal je bila v vseh teh letih diplomacija sposobna samo enkrat pokazat tisto, o čemer govorim (srečanje Bush - Putin), čeprav so potenciali IMO ogromni.

 

kakšna vojska, lepo prosim. z izjemo res redkih briljantnih posameznikov ali res redkih priložnosti, Slovenci nikoli nismo bili militaristično nastrojeni ljudje. nam je omogočilo dolgoročno preživetje na tem območju šmuglanje, diplomacija in relativno pametno izbiranje paktaštva.

uredilo bitje hawa meyta
  • Račka +1 6
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 22 minutami:

 

no, roko na srce, bi nas kljub našemu junaškemu karakterju (ki ga JNA res ni pričakovala) naši južni bratje tako hitro zradirali z obličja zemlje, da se TO tudi dvakrat ne bi obrnila vmes.

 

imeli smo srečo, predvsem smo pa imeli PAMET, da nismo izzivali po nepotrebnem (neupoštevanje že odrejenih napadov na kasarne recimo), hkrati pa smo zraven še spretno diplomatsko šmuglali v tujini in s tem ubili ves interes 'vojaških genijev' v Beogradu.

 

in ravno to bi morala bit že 30 let naša največja vrlina - politično letenje pod radarji, apriori VEDNO diplomatska drža do vzhoda in zahoda, gojenje prijateljstva z vsemi narodi.

 

mi imamo dobesedno vse geopolitične danosti (še iz Jugoslavije), da bi bili fantastičen mediteranski hub, ki v bistvu zaradi majhnosti in nepomembnosti nikogar od velikih ne briga, a ima ravno zaradi tega in že zgodovinsko pogojene nevtralnosti določen ugled in spoštovanje po svetu.

 

žal je bila v vseh teh letih diplomacija sposobna samo enkrat pokazat tisto, o čemer govorim (srečanje Bush - Putin), čeprav so potenciali IMO ogromni.

 

kakšna vojska, lepo prosim. z izjemo res redkih briljantnih posameznikov ali res redkih priložnosti, Slovenci nikoli nismo bili militaristično nastrojeni ljudje. nam je omogočilo dolgoročno preživetje na tem območju šmuglanje, diplomacija in relativno pametno izbiranje paktaštva.

Po tvoji logiki bi bili danes še vedno samo kmetje, ker smo bili to v preteklosti. Borili smo se povsod v okviru AO, visoko v poveljniško strukturo pa nam seveda Avstrijci niso pustili.   Sanjati o nevtralni demilitarizirani državi na robu Balkana pa se mi zdi v tem trenutku najmanj neodgovorno.

Povezava do prispevka
black187 reče pred 11 urami:

A ne bi bilo potem bolje dati 800M za vojake in ne tanke? Ne vem kako bo tank pomagal vojski v razsulu... Ali bo slo tudi za vojsko kes (ne spremljam bedarij podrobno)?

Rabimo vojake. Namesto opreme pa sulice in loke. Cunje od doma prinesejo.

uredilo bitje Caffrey
Povezava do prispevka

Nisem obramboslovec, ampak moje mnenje je:

Waslich reče Dne, 20. 11. 2020 at 6:13:

Problem pri vojski je, da se v njo ne investira 0. Ponavljam 0. Opreme nimajo, plače so slabe. Spomnim enkrat, ko so šli na Norveško, so skoraj zmrznili ker so imeli za en kurc opremo (šuhi). To je joke, ne pa vojska. Država brez vojske ni država. Ne moreš ti furat neko suverenost, če nimaš nekih obrambnih mehanizmov za branit državo. Švica, Švedska in FInska so nevtralne. V teoriji bi lahko bile brez vojske. Pa so  res? Četudi zgleda, da nimamo sovražnikov, še ne pomeni da bo enako tudi v prihodnosti. Ne moreš ti gledati samo za 1 leto naprej. In imaš tudi neke obveze do NATO. Sej te ne bojo fuknili vn, če ne boš dosegel 2% BDP porabe... ampak ne moreš se vedno šlepat med zadnjimi. Ne izpadeš resen med zavezniki. Vem, da vas to levakarjev ne zanima... ker levi politiki zadnjih 10 let niso delali drugega kot lizali anus Putinu... od zahodnih takoimenovanih zaveznikov pa nas ni povohal niti najbolj garjav ps. 

 

Problem zdravstva ni, da se da preveč vojski, ampak je neučinkovito. Deloma zaradi same nesposobnosti državnega aparata, ki to opravlja in deloma zaradi lobijev, ki imaš zadaj. Tej lobiji so veliko bolj močni kot ti misliš, ker si lastijo tudi medije (naprimer Mladina) in potem pumpajo ovčice za status quo, kjer oni lahko ribarijo v kalnem.  

 

Zakaj se dobro spopadamo s COVID krizo sem že povedal in ne bom se ponavljal.

 

Financiranje vojske NI problem, ampak kdaj se financira in kam bo denar šel, je problem. Vsi, ampak res čisto vsi nakupi SV do sedaj so bili mutni posli. Od tistih I sistem iz 1995, do Fn 2000, ki je kao oh in sploh, pa potem ni in do famoznih patrij, kjer smo dokupili žnj opreme, da so bile vsaj osnovno OK. Na koncu, ko je bil žled so se pa z Valuki fural. Lahko da so motim, pa je bil kak drug tri kolesnik. 

 

Ejga reče pred 14 urami:

Ne vem kaj je tukej tko zapletenega za razumet!? A ti ves, da je Slovenija od leta 2004 v Natu? Kot taka mora izpolnjevati dolocene dolznosti in tukaj naj bi vsaka clanica prispevala tak in tak procent za obrambo. Delez Bdpja. In posledicno sta potem ssmo dve moznosti. Ali jih izpolnjujemo ali ne. Ce jih izpolnjujemo vsaj delno, ostanemo v Natu. Ce jih ne, slej kot prej letimo ven. Ce smo napadeni dokler smo v Natu, se to smatra kot napad na celoten Nato. Ce gremo ven iz Nata in nas kdo napade, smo pa naj****. Ce smo bili zdej nekej casa v relativnem miru se ne pomeni, da bo tko vedno ... glej kaj se je zgodilo na Krimu, Ukrajina, Belorusija ... pac ja, zmerom nekomu nekaj ne bo vsec glede na to kako se razporejajo finance. Ampak, ce pogledas v kaksnemu stanju je nasa vojska zadnjih par let, se Borut je ze parkrat povedal: Nezadostna. Poznam kolege, ki so bili v vojski pa so sli ven, ker so pogoji v k****. Na sploh velja pregovor ... boljse biti vojak v vrtu kot vrtnar v vojni. Se mi zdi, da ljudje na sploh hitr stvari vzamemo za samoumevne. 91 smo imeli veliko sreco, samo poglej kaj se je juzneje dogajalo... se 50 let nazaj gres, 2.sv... se 20 let nazaj ... 1 sv.v. ... itd ... res imamo veliko sreco!

Kolikor jaz razum je teh 780 milj. dodatek k 2% BDPju, ki ga moramo dati letno. Torej da spravimo vojsko v stanje, da bo ok za Nato. V resnici moramo torej račuat 2021 780 milj+2%bdp. Nato je tule samo opravičilo, zakaj SV vojska rabi denar. Pravi razlog je pa v resnici to, da jo noben ali ne zna ali noče spravi v red - optimizirat. Glede na to, da se že sedaj govori, da bomo kupovali oklepnike od madžarske, mislim da je razlog v tem, da se je noče. Ker kje bi pa potem služili?. Da ne pozabimo predlog SV da bi nekdo postal poročnik pri 23 letih, ker ima nek fax oziroma preko drugega bombončka je čistit idiotizem. 

 

Zakaj smo 91 izšli kot smo je posledica kup razlogov, To mešat v to debato je brezpredmetno. 

 

hawa meyta reče pred 13 urami:

 

naj pove kak obramboslovec, ampak kolikor sam spremljam zadeve, v lokalnem NATO štabu (:D) rečejo, hmm, mogoče bi potrebovali še kakšno bojno oklepno divizijo, komu čmo porinit to? am bam pet podgan, Češka, Poljska, Hrvaška, Slovenija - ven.

 

in potem mi kot ubogljivi debili kupimo nekaj, za kar absolutno nimamo nobene potrebe. bi imeli pa hude koristi pri nakupu kakšnih helikopterjev recimo,- ne me jebat, da se ne da nekako zmenit, nooooooooooo...naj baltiki kupujejo te pizdarije, mi imamo en SAM resen vojaški poligon v državi, pa še tam vojska ne more v miru testirat opreme, ker se okoliški prebivalci pizdijo, da jim ropota in trese šipe. :avadodo:

plus za tole. Iz grafike, ki jo ne nalimal @Marvin se vidi, da bomo kupovali oklepnike, kjer se poraja vprašanje o smiselnosti. Če bomo kupovali letala, bolnišnice, mogoče kak drug sistem, sem za. Toda vse ostalo pa res ne rabimo v tem času. Mogoče metkov, da bodo lahko vojaki trenirali in ne delali pew, pew in ratatatta, kot je bilo na eni vaji. + Da ne omenimo, da gre del denarja za razne zveze borcev in vojnih veteranov SV, ki pa ima tako članstvo, da nas lahko na št. vojakov na št. prebivalcev postavi nekje ob bok Best Koreje. Vsak ki ima malo vez, reče da je en kamjon čuval in je že notri, ta najbolj zaslužni pa verjetno niso sploh notr. Kupi nasj se top oprema za specialce, čevlje+oblačila za vojake, ne pa da si prek Ebay in v trgovinah na misijah preko USA nabavljajo opremo, da dejansko so normalno opremljeni.

Ninđa reče pred 12 urami:

 

Za zdravstvo gre malo obvezno, pa malo neobvezno, če nočeš doplačevat (predvidevam, da desničarji doplačujete, da si simulirate privat zdravstvo).

Za vojsko gre nedoločen procent iz dohodnine, ddvja in trošarin, kar je v mojem primeru več kot "davek" na zdravstvo. Brezveze primerjat NVOje in vojsko, ker dobijo majn denarja in naredijo več dobrega.

Prosim naštej mi pet direktnih dobrih dejanj vojske v letu 2020 za prebivalce Slovenije ali pa nehaj kvasit neumnosti.

1. Letalski prevozi ponesrčencev.

2. Letalski prevozi bolnikov

3. Letalski prevozi nedonošenčkov (ta pravi, ne po Hojsu) in inkubatorjev

4. Ziher so kaj s Falkonom leteli

5. Pomagal so zrihtal nov odelek bolnice v UKC

 

Problem je ker @ 1, 2, 3, 4 je problem, ker so rekli,da v rizičnih primerih ne letijo. Kar pa daje znak, da rabimo več letalskih posadk. 

 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 1 minuto:

Ker vojska je taka stvar ki je ne rabis vzdrzevat. Ko je pizdarija se to v dveh dneh vse nabavi in usposobi. Tri vojne v enem stoletju. Brezveze se iz zgodovine ucit. 

in katero od teh smo zmagali, ker smo imeli usposobljeno vojsko

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 23 minutami:

Ker vojska je taka stvar ki je ne rabis vzdrzevat. Ko je pizdarija se to v dveh dneh vse nabavi in usposobi. Tri vojne v enem stoletju. Brezveze se iz zgodovine ucit. 

 

Ne rabiš vojaške opreme. Če bo zagustilo, bodo levakarji aktivirali Ivana galeta za nabave. Problem solved.  

Povezava do prispevka
osis reče pred 2 urama:

1. Letalski prevozi ponesrčencev.

2. Letalski prevozi bolnikov

3. Letalski prevozi nedonošenčkov (ta pravi, ne po Hojsu) in inkubatorjev

4. Ziher so kaj s Falkonom leteli

5. Pomagal so zrihtal nov odelek bolnice v UKC

 

Problem je ker @ 1, 2, 3, 4 je problem, ker so rekli,da v rizičnih primerih ne letijo. Kar pa daje znak, da rabimo več letalskih posadk.

Pa tudi, a ni bizarno, da rabimo vojsko za 1-3, to bi bila komot stvar kake druge službe. Reševanje v naravi že tako sploh ni urejeno.

Povezava do prispevka

Pac klasika, levnuhi so zoper vojsko ker pac Nato pakt poleg tega je to krasna demagogija, miljoni za vzdrzevanje vojske med tem ko so bolnice polne

 

Refendum se bi moral glasiti ali Rupetina ima vojsko ali ne ker v trenutnem stanju je le truplo Sicer pa veliko srece dobiti potrebno udelezbo

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
lynx reče pred 4 urami:

Pa tudi, a ni bizarno, da rabimo vojsko za 1-3, to bi bila komot stvar kake druge službe. Reševanje v naravi že tako sploh ni urejeno.

To se strinjam. Moj predlog bi bil, da se oblikuje helikopterska ekipa reševalcev/gasilcev in se na tak način razbremeni policijo in vojsko.

 

Also, kam bo recimo denar šel tudi (iz dnevnika):

 

Navedek

Velja pa omeniti, da Muzej slovenske osamosvojitve pravzaprav že obstaja, in to v obliki muzejske zbirke z enakim imenom, ki jo je v svojih prostorih na Cankarjevi cesti v Ljubljani proti koncu leta 2016 na ogled postavilo Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve (VSO). Predsednik združenja, aktualni notranji minister Aleš Hojs, je ob takratnem odprtju dejal, da bi morala »vsaka resna, spodobna država, ki nase kaj da, imeti muzej osamosvojitve« in da je »sramota«, da ga Slovenija po vseh teh letih še nima.

 

VSO in proračun:

https://erar.si/prejemnik/84399619/#transakcije

 

 

uredilo bitje osis
Povezava do prispevka

Mislim da bi bilo bolje in ceneje, da še Levica ustanovi svojo vardo, potem desni in levi vardi šenkamo en zaprt poligon nekje na štajerskem (če se začnejo pobijati med sabo, se jih lahko dopolni s SDS in levica volilci), kjer naj se urijo med sabo, če pride do vojne jih spustimo nad presenečene sovražnike.

 

Mi pa medtem raje zapravimo teh 800M za blackjack in kurbe.

 

WIn - win po moje

Povezava do prispevka
Death reče pred 18 urami:

Po tvoji logiki bi bili danes še vedno samo kmetje, ker smo bili to v preteklosti.

 

moja poanta ni ta, da bi morali (že predelane gospodarsko politične) vzorce ponavljati v nedogled. moja poanta je ta, da smo minorna državica, AGILNA državica, naproti vsem našim sosedam smo politično precej neobremenjeni in že iz tega se da lažje gradit politična zavezništva z VSEMI.

 

mi nikol ne bomo vojaška velesila, nikol ne bomo politična sila, nikol ne bomo najbogatejši in najboljši. smo pa lahko ob ustreznem širšem političnem konsenzu, ki bi s pristankom vseh političnih strank enkrat in za vselej presegel domače zunanjepolitično prepucavanje, kredibilen in zanesljiv partner vsem zainterensirancem tega sveta. in res ne vem, kako je slabo, če si z vsemi prijatelj. to je praktično naša edina karta za dolgoročnejše preživetje.

 

kot sem napisal že na prejšnji strani. Slovenci smo slovansko pleme (pustmo zdaj mešanje prebivalstva, da naredim poanto), ki je prišlo najdlje na zahod in tukaj tudi obstalo. diplomacija, podmizno mešetarjene in paktaštvo nam je v krvi, pizda. :D

 

lynx reče pred 6 urami:

Pa tudi, a ni bizarno, da rabimo vojsko za 1-3, to bi bila komot stvar kake druge službe. Reševanje v naravi že tako sploh ni urejeno.

 

kakor sam razumem situacijo, si pri nas niti slučajno finančno ne moremo privoščit, da bi imela - recimo - gorsko-reševalna služba svoj helikopter. zato se je že v Jugoslaviji vedno uporabljalo v te namene policijske in vojaške kapacitete, kar se meni zdi čisto v redu rešitev. najdražji helikopter je pač tisti, ki stoji v hangarju.

 

naši policijski oziroma vojaški helikopterji so praktično vseskozi v uporabi, nemalokrat pa se zgodi, da je nekdo ob pomoč ravno zaradi zasedenih kapacitet. in edino smotrno je nabavit dodatne kapacitete. pri nas zaradi minornosti nimamo kaj delat z vojaškimi avioni (pa itak nas zdaj pokrivajo Italjani in Madžari), je pa zelo smiselno investirat v mobilnejša zrakomlatna plovila.

 

mimogrede, ko je že govora o vojski...imamo ene najbolj usposobljenih vojaških ekip za gorsko bojevanje/reševanje. če me spomin ne vara , so bili naši vojaški inštruktorji celo pozvani v Ameriko predajat znanje.

 

proklet bio Tonin, TO JE NAŠA PRILIKA, dajmo vse sile usmerit v to! ne pa v jebene šestkolesnike, sunce ti žarko. ne na volumnu, na profilaciji je treba delat.

 

uredilo bitje hawa meyta
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
smarnca reče pred 16 minutami:

V prvo smo dobro branili

 

V drugo so nas preveč presenetili

 

V tretjo smo znanje iz vojske uporabili in zmagali

ni bilo nobene koristi, ker so nam Lahi itak vzeli ozemlje po vojni, na tisoče slovenskih fantov je umrlo nesmiselno

 

to bo ja, edini, ki so se upirali okupatorju, je bila mizerno oborožena gverila :D

 

smo zmagali diplomatsko, vojaško ne bi imeli za burek če bi šlo zares

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 14 urami:

 

 

kot sem napisal že na prejšnji strani. Slovenci smo slovansko pleme (pustmo zdaj mešanje prebivalstva, da naredim poanto), ki je prišlo najdlje na zahod in tukaj tudi obstalo. diplomacija, podmizno mešetarjene in paktaštvo nam je v krvi, pizda. :D

.

 


najdlje zahodu so med Slovani prisli Cehi Slovenija je trdno na Balkano, Diplomacija?

 

 

hahahaha Saj ne da arbitraza in jeben teran

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Samo na hitro prišel povedat da sem proti investicijam v vojsko. Sploh v takih časih. Če smo do sedaj zdržali z nezadostno oceno, bomo pa še nekaj časa.

 

Itak edina vojna v katero verjamem popolna total war, ko se otroke poslje cez mine laufat.

 

Kaj nam bo v vojni pomagal 100 profesionalnih vojakov s svojimi 8 kolesniki

 

Kot da bo kaka vojna v evropi brez da rata allout 3 svetovna vojna

 

Raje vidim da mamo zdravo prebivalstvo, k bo treba nam bodo pa ze od kje vrgli lvl 1 puske supply drop, pol se pa upgrejda kot v igricah.

 

Jebes profesionalno vojsko

Povezava do prispevka
Waslich reče Dne, 20. 11. 2020 at 6:13:

Problem pri vojski je, da se v njo ne investira 0. Ponavljam 0. Opreme nimajo, plače so slabe.

 

Ne laži. Vojska bo še naprej dobivala to kar dobiva. Teh 780 milijonov je on-top vsega kar že dobivajo sicer. Obrambni proračun se je iz 361 milijonov evrov v letu 2015 dvignil na 546 milijonov evrov, oziroma za več kot 50 odstotkov, v deležu BDP pa je zrasel iz 0,93 na 1,1 odstotka BDP. Zaradi posledic krize epidemije COVID-19 bo ta delež letos še večji.

Če vojaki nimajo opreme, jim kupimo opremo. Če imajo vojaki slabe plače, jim dvignimo plače. Oklepniki za NATO misije - ki jih bodo kupili pri Orbanu btw - pač ne bodo pomagali pri tem.

 

Waslich reče Dne, 20. 11. 2020 at 6:13:

Zakaj se dobro spopadamo s COVID krizo sem že povedal in ne bom se ponavljal.

 

Haha model ti pa prihajaš iz dimenzije Noriško kraljestvo ane? Trenutno smo prvi na svetu po število umrlih na prebivalca in - kot je nekdo omenil - dobesedno knaufati so morali skupaj nove prostore za bolnike. In tahujšega še itak ni konec.

 

Get real pa si zbriši Nova24 iz bookmarkov. 

uredilo bitje Elessar
  • Račka +1 9
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 8 minutami:

Kakšna je sploh strategija obrambe Slovenije, najbolj racionalno je gverilsko vojskovanje zaradi pokritosti z gozdovi, tu nam neka draga vojaška oprema ne pomaga kaj dosti, ker bo vse uničeno v par dnevih.

 

Men se tudi zdi to. Če se hočejo pripraviti na vojno, pa če se obvezno služenje poslovilo, naj nam civilistom pripravijo teren za gverilsko bojevanje. Kaj bomo z unimi oklepniki, blitzkrieg pride, pa nam jih magar ukradejo iz vojašnice

Povezava do prispevka

Sam jih je treba skrit v gozd. Dokler shizofrenost globalne zavesti do konca ven ne udar.

 

Potem samo rabimo enga ki gresni pes po katerem se lahko udarja

 

Pa naj si da mali clovek veselje z kalasnikom

 

Magar mu se plinsko celico zgradimo da bo lahko pekel

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 3 minutami:

Sam jih je treba skrit v gozd. Dokler shizofrenost globalne zavesti do konca ven ne udar.

 

Potem samo rabimo enga ki gresni pes po katerem se lahko udarja

 

Pa naj si da mali clovek veselje z kalasnikom

 

Magar mu se plinsko celico zgradimo da bo lahko pekel

Podpiram annual purge.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...