Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Kaj se da vse kupt

 

Navedek

Rheinmetall’s Skymaster Mobile C-UAS (the initials stand for “Counter-Unmanned Aerial System”) is intended for use in tightly controlled airspace. The system enables detection, classification and – where necessary – interception and capture of extremely small aerial vehicles such as drones.

The roof module features an advanced 3D ASEA search radar with 360° coverage and an electro-optical verifier. This lets the operator identify objects detected by the radar from the safety of the protected interior of the vehicle. If required, additional detection sensors such as a passive emitter locator (PEL) and a light detection and ranging (LIDAR) system can also be integrated, as can other sensors and datalinks.

 

If a target poses a threat, a number of effectors are at the operator’s disposal. These include various catch-and-carry interceptor drones as well as directional jammers.

 

survivor_ZRH_A380.jpg

 

Par takih po sloveniji pa povežeš nekak z pehoto po vršacih in gozdovih z stingerji pa lahko samo zaplešemo jači smo od sudbine

 

Meanwhile in Norway https://www.kongsberg.com/kda/products/defence-and-security/integrated-air-and-missile-defence/nasams-air-defence-system/

 

V rupetini pa kupujemo tanke na gosenice

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 16 urami:

To je večna slovenska fora. Raje bit dobvolj dobri in podpovprečni v vsem, kot v nečem najboljši. Kaj pa armada hekerjev? Strokovnjaki za gverilsko borbo? Nekdo je omenil gornike, to je fajn, da imamo vsaj to. Ali pa da bi še bolj ornk izurili pilote helikopterjev? Ne. Treba je imet na zalogi kanonfutr, ker ti skos rabijo eno opremo, več kosov nje, in se lepo dela biznis. To ni nobeno spoštovanje do vojske. Namesto, da bi s specializacijo dejansko privabili kak sposoben kader, ki bi prinašal dodano vrednost, ali pa vložili denar v izobraževanje že zaposlenih. Kako bomo imeli spoštovanje do vojske (in tudi policije), če je jasno, da to zaenkrat ni kariera za najbolj ostre bajonete?

Dejansko ti droni ne pomagajo nič, če nimaš strateške globine. Najprej moraš nasprotnika zaustaviti in nato podpreti vojsko z letalstvom/droni. Isto velja za kup tvojih idej

 

Brdavs reče pred 14 urami:

 

Tle sta dve mali podrobnosti, na referendumu za je bil NATO prodajan v paketu z EU, pa je imel še tako bistveno nižjo podporo, plus 2003 misija obrambnega zavezništva takrat še ni bila tako izrazito "ekspedicijsko" naravnana. 

 

 

Tole pa ni res. Istočasno sta potekala ločena referenduma o tem, in pristop k enemu ni bil pogojen z drugim.

Povezava do prispevka
Death reče pred 1 uro:

Dejansko ti droni ne pomagajo nič, če nimaš strateške globine. Najprej moraš nasprotnika zaustaviti in nato podpreti vojsko z letalstvom/droni. Isto velja za kup tvojih idej

 

Tole pa ni res. Istočasno sta potekala ločena referenduma o tem, in pristop k enemu ni bil pogojen z drugim.

"Strateško globino" bo držal pa kdo, pet IFVjev in air superiority force dveh pilatesov?

Dejmo se ne slepomišit tuki o neki samozadostnosti in "strateški globini" jezus kristus no, realno sta dve opciji - smo del NATO in je vseeno a mamo en tank gor al dol, ali nismo del NATO in je absolutno popolnoma vseeno a mamo en tank gor pa dol ker nas katerikoli že sosedski agresor dobesedno zbomba v kameno dobo, ker enostavno nimamo dovolj keša da bi se šli obrambno samozadostnost, lahko se edino gremo JLA stil da smo vsi naborniki pa gremo v šumo takoj k kdo pride čez mejo (kar bi blo verjetno bolj smiselno kot sedaj).

In potem mamo tu dve poti: ali gremo v neko brezvezno kupovanje opreme, po dosedanjih izkušnjah obvezno nečesa kar je predrago in nekoristno, ali pa se usede, pomisli kako lahko znotraj NATO izkoristimo ali naredimo svoje kompetence in delujemo v to smer. Kaj točno nam rabi transportno letalo če je ceneje Nemcem/Italijanom/ZDA fuknit keš da nas furajo na misije? Sramota ker bodo morali naši vojaki sedeti na zadnjih sedežih al kaj, lol?

Poleg tega, zakaj kurca ne bi poskrbeli da je ta 2% keš porabljen tako da potencialno koristi tudi civilni družbi (če že vojakom prav dosti ne) preko česarkoli že namesto da se kupuje random pleh za katerega je po dosedanjih izkušnjah glih 50/50 a se bo dejansko rabil? Jaz osebno bi rajši vidu da se kupi še dva helikopterja,  obnovi ene par karavl po hribih pa naj vojaki izvajajo manevrske vaje pobiranja čehov v papučah. Lahko z madžarskimi IFVji če so dejansko za to namenjeni. Al pa ne vem, fukne 200 mio keša v inženirce pa pol naj maneversko popravljajo mostove. Magari naj vojska pljune kak € več raziskovalnim skupinam k delajo karkoli že.

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka

 

Death reče pred 1 uro:

 

 

Tole pa ni res. Istočasno sta potekala ločena referenduma o tem, in pristop k enemu ni bil pogojen z drugim.

 

Nisem rekel da je prišlo do formalnega pogojevanja ampak da sta bila prodajana v paketu pridružitve evroatlatnskih povezam in da je pi tem EU doživel plebiscitarno podporo NATO pa ne.

 

kar se navezuje na naslednje:

 

Waslich reče pred 12 urami:

 

Kolega,

 

na tvojo žalost sem dovolj star in se dobro spomnim tistega obdobja. Spomnim se histerije, ki se je začela zganjati po 11. septembru 2001, ko se je slovenski medijski prostor spremenil v venezuelo. Referendum je bil izveden, ko je Bush že zdavnaj zasedel irak, že zdavnaj ko je slovenija podpisala vileniško izjavo in ko se je slovenska (leva) politika že usmerila z Ropom  v anti USA zunanjo politiko in zaradi tega je bil kasneje Dimsi Rupsi tudi  načevljan. To je v bistvu prelom, ko se je slovenska levica distancirala od Drnoškovega evro-atlanticizma in se je šlo v politiko neuvrščenih, ki je kulmirala v obdobju 2008-2020 in Sloveniji prinašala poraze in sramoto. Spomnim se medijske histerije ob vileniški izjavi in spomnim se propagande od glavnih medijev (24kur, Delo, Dnevnik, RTVslo, Mladina..) , kjer je bila nit diskurza BUSH->FAŠIST/IMPERIALIST->USA=NATO. Vendar pri tej politiki je problem, da v resnici jo podpira le približno tretjina slovenskega življa. Ker pa ta tretjina vsebuje večji del novinarjev, ideološko indoktriniranih, dogmatičnih politikov in  z njimi povezanimi večinskimi mediji, je to delovalo kot ojačevalec in povprečna leva ovčica je dobila občutek, da je vsesplošno mnenje, da folk noče v NATO. Kar tudi dokazuje gornja izjava Marvaka, ki spet ponavlja to floskulo. Ti povem jaz, ki ne berem Nove 24 in večina kolegov je levnuharjev, da anti NATO sentiment je veliko manjši, kot ti misliš. Tako da ne, referendum o NATU, ne bi v nobenem primeru padu. Se pa strinjam, da je koristilo leta 2004 PRO NATO, to da je bil izveden skupaj z EU referendumom. Ampak vpliv ni bil tak, kakor tvoje mokre sanje ti velevajo da je bil.

 

 

Bistvena moja poanta je v tem da je bila podpora NATU 66% odstotna na vrhuncu njegovega apela. Mesec dni za referendumom tem se je zgodil Irak.

 

NATO referendum bi bil neogibno referendum o ZDA. Ne glede na to kaj si midva osebno misliva o vlogi ZDA in izgubi njihove kredibilnosti ter moralnega kapitala je objektivno dejstvo, da je 17 letih tolče rekordno nizke approval ratinge kot global leader in da niti v Evropi ti ratingi niti v času Obame niso več prigurali do 50%. V takem kontekstu nihče noče ponavljat referenduma ker rezultata zaprmej ne moreš z gotovostjo napovedat. 

 

In to je bil moj bistven point. Da nima smisla kričat da nočemo pleha za nato imeparialistične ekskurzije če imajo kričači vse možnosti zastavit referendumsko vprašanje na temo bistva njihovih ugovorov. Oziroma da je edini smisel v predstavi za folk v okviru problematiziranja ki ne predstavlja nevarnosti za prevrnitev čolna. Kar dela vsaj Levico v tem delu intelektualno neiskreno.

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 13 urami:

 

Kolega,

 

na tvojo žalost sem dovolj star in se dobro spomnim tistega obdobja. Spomnim se histerije, ki se je začela zganjati po 11. septembru 2001, ko se je slovenski medijski prostor spremenil v venezuelo. Referendum je bil izveden, ko je Bush že zdavnaj zasedel irak, že zdavnaj ko je slovenija podpisala vileniško izjavo in ko se je slovenska (leva) politika že usmerila z Ropom  v anti USA zunanjo politiko in zaradi tega je bil kasneje Dimsi Rupsi tudi  načevljan. To je v bistvu prelom, ko se je slovenska levica distancirala od Drnoškovega evro-atlanticizma in se je šlo v politiko neuvrščenih, ki je kulmirala v obdobju 2008-2020 in Sloveniji prinašala poraze in sramoto. Spomnim se medijske histerije ob vileniški izjavi in spomnim se propagande od glavnih medijev (24kur, Delo, Dnevnik, RTVslo, Mladina..) , kjer je bila nit diskurza BUSH->FAŠIST/IMPERIALIST->USA=NATO. Vendar pri tej politiki je problem, da v resnici jo podpira le približno tretjina slovenskega življa. Ker pa ta tretjina vsebuje večji del novinarjev, ideološko indoktriniranih, dogmatičnih politikov in  z njimi povezanimi večinskimi mediji, je to delovalo kot ojačevalec in povprečna leva ovčica je dobila občutek, da je vsesplošno mnenje, da folk noče v NATO. Kar tudi dokazuje gornja izjava Marvaka, ki spet ponavlja to floskulo. Ti povem jaz, ki ne berem Nove 24 in večina kolegov je levnuharjev, da anti NATO sentiment je veliko manjši, kot ti misliš. Tako da ne, referendum o NATU, ne bi v nobenem primeru padu. Se pa strinjam, da je koristilo leta 2004 PRO NATO, to da je bil izveden skupaj z EU referendumom. Ampak vpliv ni bil tak, kakor tvoje mokre sanje ti velevajo da je bil.

 

 

 

 

Janša, strokovnjak za obramboslovje

 

v teh 780 miljonov naj bi šlo v obnove vojašnic, 2 helikopterja, 1 transportno letalo in oklepniki s katerimi bi se prevažali vojaki na območjih, kjer so slovenski vojaki stacionirani.

 

Ti verjetno predlagaš, da gredo na misije tako, da fehtarijo švabe, američane ali italijane, da jih zategnejo z njihovimi letali... tam naj jim posodijo uniforme in čevlje, ki jih imajo viška... za orožje pa lahko jim posodijo kakšen pištolj za samobrambo. Za prevoz bo OK tam najete Toyote Hilux. Tako in tako če pride raketa je vseeno ali si v oklepniku ali v avtu.

 

Tard.

@/B1

The Iraq War[nb 1] was a protracted armed conflict that began in 2003 with the invasion of Iraq by a United States-led coalition that overthrew the government of Saddam Hussein. The conflict continued for much of the next decade as an insurgency emerged to oppose the occupying forces and the post-invasion Iraqi government.[54] An estimated 151,000 to 1,033,000 Iraqis were killed in the first three to four years of conflict. US troops were officially withdrawn in 2011. However, following the spread of the Syrian Civil War and the territorial gains of the Islamic State of Iraq and the Levant (ISIL), the Obama administration decided to redeploy US forces to Iraq in 2014. Many former soldiers are employed by defense contractors and private military companies.[55][56] The U.S. became re-involved in 2014 at the head of a new coalition; the insurgency and many dimensions of the civil armed conflict continue. The invasion occurred as part of the George W. Bush administration's War on Terror, following the September 11 attacks.[57]

 

  • 20 March 2003 – 18 December 2011
    (8 years, 8 months and 29 days)

 

 

Slovenske državljanke in državljani smo se 23. marca na referendumu o vstopu v Evropsko unijo in NATO odločali o priložnosti, da si Slovenija utrdi položaj v mednarodni skupnosti ter enakopravno in odgovorno soodloča o prihodnosti evropsko - atlantskega sodelovanja.

 

@/B2

Slo vojaki masovno kupujejo USA robo, ko so na misijah, ker pač američani imajo to boljš. Da ne bo pomote, tudi USA vojska ne opremlja svojih vojkov najboljš. Sem bral tole: https://www.nytimes.com/2004/10/30/world/middleeast/along-with-prayers-families-send-armor.html kjer piše, kako so vojaki sporočal domov, da naj jim sorodniki pošljejo plošče za neprebojce. V zda to itak lahko kupiš na vsakem vogalu. Tako da če smo iskreni, kupimo slovenskim vojakom osnovno opremo, kaj nam nuca transportno letalo, za tistih devet letov na leto. Razen zdaj ko so maske problem. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 4 urami:

@/B1

The Iraq War[nb 1] was a protracted armed conflict that began in 2003 with the invasion of Iraq by a United States-led coalition that overthrew the government of Saddam Hussein. The conflict continued for much of the next decade as an insurgency emerged to oppose the occupying forces and the post-invasion Iraqi government.[54] An estimated 151,000 to 1,033,000 Iraqis were killed in the first three to four years of conflict. US troops were officially withdrawn in 2011. However, following the spread of the Syrian Civil War and the territorial gains of the Islamic State of Iraq and the Levant (ISIL), the Obama administration decided to redeploy US forces to Iraq in 2014. Many former soldiers are employed by defense contractors and private military companies.[55][56] The U.S. became re-involved in 2014 at the head of a new coalition; the insurgency and many dimensions of the civil armed conflict continue. The invasion occurred as part of the George W. Bush administration's War on Terror, following the September 11 attacks.[57]

 

  • 20 March 2003 – 18 December 2011
    (8 years, 8 months and 29 days)

 

 

Slovenske državljanke in državljani smo se 23. marca na referendumu o vstopu v Evropsko unijo in NATO odločali o priložnosti, da si Slovenija utrdi položaj v mednarodni skupnosti ter enakopravno in odgovorno soodloča o prihodnosti evropsko - atlantskega sodelovanja.

 

@/B2

Slo vojaki masovno kupujejo USA robo, ko so na misijah, ker pač američani imajo to boljš. Da ne bo pomote, tudi USA vojska ne opremlja svojih vojkov najboljš. Sem bral tole: https://www.nytimes.com/2004/10/30/world/middleeast/along-with-prayers-families-send-armor.html kjer piše, kako so vojaki sporočal domov, da naj jim sorodniki pošljejo plošče za neprebojce. V zda to itak lahko kupiš na vsakem vogalu. Tako da če smo iskreni, kupimo slovenskim vojakom osnovno opremo, kaj nam nuca transportno letalo, za tistih devet letov na leto. Razen zdaj ko so maske problem. 

 

 

B1)

To kdaj je dejansko prišlo do invazije niti ni relevantno, ker za njo se je vedlo, da bo prišlo že mesece prej. Sicer sam "war on terror" je začel že en mesec po 11. septembru. In slovenski mediji so jahali na to vižo že od 11. septembra naprej... kar sem tudi zgoraj napisal.

 

B2)

Transportno letalo rabiš redno v kolikor imaš vojake na misijah. Ni samo za transport vojakov, ampak tudi oprema, ki jo redno servisiraš, dostavljaš v baze, kjer so stacionirani tvoji vojaki. Pa tudi npr evakuacija vojakov v iraku je postala smešna drama, ki pa je ne bi bilo v kolikor bi imeli svoje letalo. Če nimaš svojega letala, moraš konstantno fehtarit ostale zaveznike. Kar a) stane b) nimaš vedno na voljo.

 

Pa še to.. v afganistanu so imeli naši vojaki apgrejdane humveeje z dodatno zaščito. V enem primeru naj bi celo zaščitilo pred resnimi poškodbami/smrtjo vojakov. Bili so tako dobro zaščiteni, da so še USA vojaki se čudili nad njimi (slednji imajo večina humveeju z bazično zaščito). Toliko o tem...koliko se splača šparat, ker dajanje keš v vojaško opremo naj bi bilo škoda denarja.

 

 

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Damir reče pred 7 minutami:

a ne morejo it z avtobusom?

 

ce bi zavezniki radi, da nasi vojaki in oprema pride tja, potem nam jo bodo ze pomagali pripeljat. ali zakaj bi morali biti neodvisni in samozadostni medtem, ko pomagamo drugim?

Ti bi lahko Levico vodil :)

Zavezniki naj nam zrihtajo. To je tipično "glejte me, jaz sem mamin sinček".

Sem del Zahodnega sveta in NATA, vesel sem da mi nudi udobje in svobodo, ampak ne bom nič prispeval, nič delal, pa če hočete da izpolnjujem pogoje za ta privilegij in enkrat šel malo z vojsko naokoli z vami me pridite iskat. Čakal bom pred vhodom mamine hiše.

 

p.s. Upam na malico in frizerja.

uredilo bitje Caffrey
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

prosim, da nehas s to toksicno maskuliteto

 

torej je bols da mamo letalo, ki je uporabljano nevem ene 5% casa samo zato, da ne izpademo "mamini sincki" in z njim pripeljemo slabo trenirane in opremljene vojake

al je bols da mamo izurjene in opremljene vojake, ki jih pac ostali pripeljejo tja kamor jih rabijo?

Povezava do prispevka

Moj problem s transportnim letalom je predvsem to da bomo glede na track record naše nabave čez en let pogruntali da je operativna ura letenja xk€ (kadar dejansko leti in ni na remontu), medtem ko nam nekdo drug za tretjino cene renta letalo, letališče in posadko. Bonus opcija da se en mesec po nabavi ugotovi da novi oklepniki ne grejo not in bo itak treba plačevat transport.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

To bo Vladno letalo 2.0. Otroc hočejo kupovat drage igrače s tujim denarjem, to je to. Metanje stran denarja za vzdrževanje in letenje, zato da bomo imel neke vojake zaprte v bazah po Bližnjem vzhodu kot simboličen tribute Gospodarju. Še dobro, da imamo Rusijo in Kitajsko, drugače bi bil že cel svet v NATU in ne bi imel komu orožja prodajat. Nobenega orožja dokler se realno (ne zarad pomanjkanja dokazov) ne razčisti kaj je bilo s patriami. Lepo vse karte na mizo, koliko je šlo iz proračuna in do evra komu kaj in zakaj. JJ bi lahko celo kolobocijo v sekundi rešil, če bi lepo transparento pokazal vse transakcije, pa je šel raje v zapor. Sami so si krivi, ker morajo povsod goljufat.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Itak slika brez maske, treba malo olja na ogenj prilit. :) Krek pa ni čudno da je umaknjen iz javnosti tudi glede na to sliko. Ne bi smel dati priložnosti da se ga slika brez makse na javnem mestu. 

 

Zlatko pa bo spet pokasiral par sto ali tisoč EUR kazni. Kolko je to en prizadetek ej, si nisem mislil. Včasih (10 oz še več let nazaj) sem še poslušal občasno njegovo muziko, ma ni šans da si še kdaj kaj zavrtim od njega, ker se ti tak tip zagabi. Psiho je, slabo skriva zdej to v tej covid krizi. Lejte tole fejkanje: 

 

https://www.rtvslo.si/slovenija/zlatkovo-snemanje-milana-kreka-po-ulicah-ljubljane-preiskuje-tudi-policija/543363

 

 

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 16 urami:

Ti bi lahko Levico vodil :)

Zavezniki naj nam zrihtajo. To je tipično "glejte me, jaz sem mamin sinček".

Sem del Zahodnega sveta in NATA, vesel sem da mi nudi udobje in svobodo, ampak ne bom nič prispeval, nič delal, pa če hočete da izpolnjujem pogoje za ta privilegij in enkrat šel malo z vojsko naokoli z vami me pridite iskat. Čakal bom pred vhodom mamine hiše.

 

p.s. Upam na malico in frizerja.


Islandija? :)

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 17 urami:

 

 

B1)

To kdaj je dejansko prišlo do invazije niti ni relevantno, ker za njo se je vedlo, da bo prišlo že mesece prej. Sicer sam "war on terror" je začel že en mesec po 11. septembru. In slovenski mediji so jahali na to vižo že od 11. septembra naprej... kar sem tudi zgoraj napisal.

 

B2)

Transportno letalo rabiš redno v kolikor imaš vojake na misijah. Ni samo za transport vojakov, ampak tudi oprema, ki jo redno servisiraš, dostavljaš v baze, kjer so stacionirani tvoji vojaki. Pa tudi npr evakuacija vojakov v iraku je postala smešna drama, ki pa je ne bi bilo v kolikor bi imeli svoje letalo. Če nimaš svojega letala, moraš konstantno fehtarit ostale zaveznike. Kar a) stane b) nimaš vedno na voljo.

 

Pa še to.. v afganistanu so imeli naši vojaki apgrejdane humveeje z dodatno zaščito. V enem primeru naj bi celo zaščitilo pred resnimi poškodbami/smrtjo vojakov. Bili so tako dobro zaščiteni, da so še USA vojaki se čudili nad njimi (slednji imajo večina humveeju z bazično zaščito). Toliko o tem...koliko se splača šparat, ker dajanje keš v vojaško opremo naj bi bilo škoda denarja.

 

 

War on terror ni enako invaziji in ne moreš rečt, da je večina od 66% ljudi, ki je bilo za Nato  to naredilo zaradi medijskega hypa. Jaz sem bil vedno za Nato in nikoli ni to name imelo vpliv. Moji starši, ki so dejansko glasovali pa niso tako angažirani v novice, da bi spremljali celo zgodbo. Poleg tega pa je bil ključni segment war on terror napad na Afganistan, ki je bil 2001 in je potem kognitivni vpliv že padel do 2003, ko smo Slovenci se odločal. In dejansko to, ko je nekdo omenil zaščito pred HRV da je bilo to res velik faktor. Pač Slovenci smo  šli čez par vojn, vojne 1995 na Balkanu so vplivale in tam se je Nato dejansko izkazal in imeli smo neko pozitivno mnenje o njem. Itak pa nismo vedeli, da če smo v Natu, da rabimo dat delež BDPja.

 

Če imaš opremo, ki jo moraš servisirat tako da iz matične države redno furaš rezervne dele je to problem. Niti ne za ZDA, VB in večje države, toda za manjše defintivno. Ker to pomeni, da tvoja oprema ni sinhrona z opremo drugih vojsk in/ali da je pokvarljiva. Ne rečem, da pripelješ dele parkat na leto. Ampak za to je spet vprašanje cost-benefit. Moramo vedet, da dejansko dele lahko direkt iz fabrke dostavijo v baze kar proizvajalci sami. Fucking Coca Cola se dostavlja po bazah :D.  Ura letenja transportnega letala so precej drage. Če se ne motim je ura helikopterja policije par K. kaj šele takega aviona. Poleg tega rabimo letalo, ki je sposobno letet tako dolge razdalje. Kar dvigne ceno izredno. Mene najbolj skrbi, da bo SV kupila opremo, ki bo res rabila redne servise in da ne bo šla skupaj z ostalo opremo drugih vojsk. Pri Patriji smo že naredili to napako. 

 

To glede Hummerjev pa edini primer dobrga nakupa. Rešili so življenje našim vojakom. Ampak takrat je bil za nakup odgovoren verjetno edini general SV, ki je bil zvezan z ZDA bolj kot z drugimi državami in je bil tudi sam karierni vojak (torej vedel je kaj se mora kupit in ni to naredil zaradi provizij (predvidevam)).

 

Skratka bistveni problem:

 

TitanG reče pred 16 urami:

Moj problem s transportnim letalom je predvsem to da bomo glede na track record naše nabave čez en let pogruntali da je operativna ura letenja xk€ (kadar dejansko leti in ni na remontu), medtem ko nam nekdo drug za tretjino cene renta letalo, letališče in posadko. Bonus opcija da se en mesec po nabavi ugotovi da novi oklepniki ne grejo not in bo itak treba plačevat transport.

 

Mi imamo marsikje manj vojakov, ki jih gre v eno Patrijo, a bomo vseeno tja dostavili? Ne rabimo pa patrij na Kosovem (vsaj za 1x ne). 

 

In še ena stvar. Tista evakuacija vojakov je bila komedija. When it gets tuff, we'll shippyou out OK? je lahko moto. A si vojak al nisi, kaj je namen vojske tam,? To je tko, mal nevarnosti, da se kje Srebernica ponovi. Če situacija/baza ni varna, potem je na OVS da naredi ustrezno prognozo in se slo vojakov ne pošlje tja.

 

Povezava do prispevka
osis reče pred 31 minutami:

War on terror ni enako invaziji in ne moreš rečt, da je večina od 66% ljudi, ki je bilo za Nato  to naredilo zaradi medijskega hypa. Jaz sem bil vedno za Nato in nikoli ni to name imelo vpliv. Moji starši, ki so dejansko glasovali pa niso tako angažirani v novice, da bi spremljali celo zgodbo. Poleg tega pa je bil ključni segment war on terror napad na Afganistan, ki je bil 2001 in je potem kognitivni vpliv že padel do 2003, ko smo Slovenci se odločal. In dejansko to, ko je nekdo omenil zaščito pred HRV da je bilo to res velik faktor. Pač Slovenci smo  šli čez par vojn, vojne 1995 na Balkanu so vplivale in tam se je Nato dejansko izkazal in imeli smo neko pozitivno mnenje o njem. Itak pa nismo vedeli, da če smo v Natu, da rabimo dat delež BDPja.

 

 

 

War on terror je bil direkten napad na afganistan. Torej je bila ena invazija že pred Irakom. Kdaj dejansko je bil napad na Irak je irilevanten, ker se je vedlo že dalj časa, da ga bodo američani napadli. Nenazadnje so ga napadli PRED referendumom v sloveniji. Nismo vedeli, da rabimo delež BDPja NATU?  :w00t::worship:

 

Kakšen delež Natu? Priporočeno je, da se da 2% BDPja vojsko... ne pa NATU. Dej človek, ti kr neki na pamet klamfaš in se obešaš na neke časovne okvire, ki sploh niso bistveni.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
TitanG reče pred 17 urami:

Moj problem s transportnim letalom je predvsem to da bomo glede na track record naše nabave čez en let pogruntali da je operativna ura letenja xk€ (kadar dejansko leti in ni na remontu), medtem ko nam nekdo drug za tretjino cene renta letalo, letališče in posadko. Bonus opcija da se en mesec po nabavi ugotovi da novi oklepniki ne grejo not in bo itak treba plačevat transport.

 

Pr nas je problem da smo majhna država in če bi uporabljal vojaška letala/helikopterje strogo za kar so namenjeni (se pravi za vojaške operacije in vaje), bi 90% časa rustali v hangarjih. Tko pa je bolj smotrno, da se kupi nekaj "vmes", da lahko uporabljamo tud v civilne namene (zaščita in reševanje, GRS, prevozi med bolnišnicami, itd.) in ima posledično večje število ur letenja in nižjo operativno ceno. Problem, ki iz tega izhaja, nastane ker potem tudi za te civilne naloge ni oprema 100% usposobljena (primer par dni nazaj ko posadka ni hotela peljati porodnice s covidom).

 

Brdavs reče pred 21 urami:

Bistvena moja poanta je v tem da je bila podpora NATU 66% odstotna na vrhuncu njegovega apela. Mesec dni za referendumom tem se je zgodil Irak.

 

NATO referendum bi bil neogibno referendum o ZDA. Ne glede na to kaj si midva osebno misliva o vlogi ZDA in izgubi njihove kredibilnosti ter moralnega kapitala je objektivno dejstvo, da je 17 letih tolče rekordno nizke approval ratinge kot global leader in da niti v Evropi ti ratingi niti v času Obame niso več prigurali do 50%. V takem kontekstu nihče noče ponavljat referenduma ker rezultata zaprmej ne moreš z gotovostjo napovedat.

 

Velika večina folka, ki ga poznam razmišlja podobno kot jaz. V principu NATO nikomur ni všeč. Sploh ne tisti del, ko se moramo opremljat po diktatu - ukinit to in to enoto, ustanovit to in to enoto, kar na koncu naredi celo vojsko na pol samostojno in odvisno od drugih. Useen bi mogl tle mal bl s svojo glavo delat. Po drugi strani je pa vsem jasno, da je vseeno boljš da smo v zavezništvu in si med sabo pomagamo. Čeprav je vprašanje kakšna bi ta "pomoč" v primeru resnega sranja bila.

Povezava do prispevka

Če bi Slovenija hotela imeti "samostojno" vojsko, pa da bi bila na nekem spodobnem nivoju, bi potrebovali 3-4% BDP izdatkov za njo. Keri politik v Sloveniji bi se šel to? Zato se je potem tudi odločilo, da  v okviru NATA razvijemo le določene branže vojske. Za ostalo pa gre v okviru kolektivne obrambe NATA.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 9 minutami:

Če bi Slovenija hotela imeti "samostojno" vojsko, pa da bi bila na nekem spodobnem nivoju, bi potrebovali 3-4% BDP izdatkov za njo. Keri politik v Sloveniji bi se šel to? Zato se je potem tudi odločilo, da  v okviru NATA razvijemo le določene branže vojske. Za ostalo pa gre v okviru kolektivne obrambe NATA.

proti komu pa se nato kolektivno brani

 

slovenija, italija, madžarska proti ne-natovski (in s tem po logiki nekaterih proti-zahodni) avstriji?

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...