Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Waslich reče pred 1 uro:

 

 

Moraš štekat kontekst. Jugoslovane je po letu 1954 pekla ritka, ker so spušili Trst in so potem šli v klasičnem komunističnem stilu v "revanšo" z ustvarjanjem nadomestnega Trsta s Koprom kot sredozemskim Hamburgom. Se strinjam, da tole ustvarjanje nove Luke iz nule, je bila brca v temo. Prevelik poseg v okolje s premajhnimi pozitivnimi eksternalijami. Samo ta teza je na rdeči obali zelo nepopularna.

brca v temo so tvoji socialno ekonomski pogledi

 

zavarovalnica adriatic, banka koper, istrabenz in še katero slovensko podjetje so direktna posledica luke koper, ampak to ne bo preprečilo folku pisat zgornje poste. obala brez luke koper je umag in to je očitno bolje kot imeti luko

uredilo bitje Kunta Kinte
Povezava do prispevka

Jaja, pa vsi zaposleni v pristanišču bi brez službe ostali. Pa to po vseh teh letih ko so se šolali da avte prekladajo. Na srečo imajo popoldne spet več izbire, gredo lahko v Merkator, Hofer, Lidl, Špar.

 

Jaz mislim da bi rabli še eno luko, pa še vsaj 5 nakupovalnih centrov na Slovenski obali

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 1 uro:

brca v temo so tvoji socialno ekonomski pogledi

 

zavarovalnica adriatic, banka koper, istrabenz in še katero slovensko podjetje so direktna posledica luke koper, ampak to ne bo preprečilo folku pisat zgornje poste. obala brez luke koper je umag in to je očitno bolje kot imeti luko

 

Kaj torej, če ne bi bilo luke, ne bi bilo podjetij? Sicer uspešen razvoj temelji na malem in srednjem podjetništvu in ne na podlagi ustvarjanju podjetij po partijski direktivi. Sever italije je po 2. svetovni vojni obogatel z malim podjetništvom, ki je potem tudi v nekaterih primerih privedlo do velikih korporacij. Slovenska obala bi lahko temeljila na turizmu in malem podjetništvu. Ampak ja, to v okviru komunizma ni bilo izvedljivo. 

 

Sicer na obali NI služb, to ti pove veliko koliko dejansko luka vpliva na lokalno gospodarstvo. Pa btw firme, ki si naštel, so ali propadle ali pripojene drugim firmam. Ne bi rekel, da so steber razvoja lokalne skupnosti.

 

 

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 minuto:

 

Kaj torej, če ne bi bilo luke, ne bi bilo podjetij? Sicer uspešen razvoj temelji na malem in srednjem podjetništvu in ne na podlagi ustvarjanju podjetij po partijski direktivi. Sever italije je po 2. svetovni vojni obogatel z malim podjetništvom, ki je potem tudi v nekaterih primerih privedlo do velikih korporacij. Slovenska obala bi lahko temeljila na turizmu in malem podjetništvu. Ampak ja, to v okviru komunizma ni bilo izvedljivo. 

 

Sicer na obali NI služb, to ti pove veliko koliko dejansko luka vpliva na lokalno gospodarstvo. 

 

 

valda če ti nekdo dokaže da govoriš bedarije začneš govorit neki tretjega in pol maš vedno prav

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 1 uro:

brca v temo so tvoji socialno ekonomski pogledi

 

zavarovalnica adriatic, banka koper, istrabenz in še katero slovensko podjetje so direktna posledica luke koper, ampak to ne bo preprečilo folku pisat zgornje poste. obala brez luke koper je umag in to je očitno bolje kot imeti luko

 

Navedek

Istrabenz
28. oktobra 1948 v dokumente vojne uprave Svobodnega tržaškega ozemlja vpišejo družbo z omejeno zavezo, Istra-benz, trgovina na debelo in drobno s pogonskimi sredstvi. Prve Istra-benzove črpalke so bile v Kopru, Izoli, Piranu, Bujah, Novigradu in Umagu. Leto kasneje Istra-benz postane delniška družba.

 

Navedek

Banka koper

1955 – Establishment of Istrska komunalna banka with the purpose of stimulating the regional economy

 

Navedek

Luka Koper

Leta 1957 je bilo ustanovljeno podjetje Pristanišča Koper. Sesalni bager Peter Klepec je začel z izkopom morskega dna na severni obali mesta. Prvo ladjo smo privezali leto in pol kasneje, ko je bil dokončan prvi vez. To je bila čezoceanka, po imenu Gorica, last slovenskega ladjarja Splošne plovbe iz Pirana.

 

 

30 sekund googlanja.

 

Spizdi glupan.

 

uredilo bitje Waslich
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

no, nedavni razvoj dogodkov, ki smo mu bili priča, je še enkrat več pokazal, kako deluje sds :rofl: (no, saj poleg člankov na podčrto in Jerajevih brukic je bila že pred leti napravljena raziskava o računalnikih na Trstenjakovi 8, ki so v splet lansirali veliko število komentarjev)

 

žal tudi mn3njalnik ni varen pred to SDS poplavo, zato sem napravil ultra kratek seznam, ki mi ga pomagajte razširiti, da bomo učinkovito blokirali SDS AE-je oz SDS bote, ki smetijo po našem ljubem foromo

 

SDS boti oz AE-ji (nepopoln seznam)

- Waslić

- Badi

- Najtwind

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 30 minutami:

Sem malce pogledal tvojo zgodovino, edino kar pišeš v BT je o levih vladah, takšen nivo obsedenosti ima lahko samo SDS kader.

 

Glede obsedenosti je nemogoce doseci stanje osebkov/levicarjev tle, ko postajo o SDS na dnevni bazi. Tudi ko je ta dalec od vlade. 

uredilo bitje NightWind
Povezava do prispevka

Glede Luke Koper je danes brezveze jokat, Slovenska obala nikoli več ne bo taka kot je bila in je za večje turistične zadeve nezanimiva. Treba je delat z tistim kar imamo, to je z Luko in izkoristit prednosti, ki jih prinaša izhod na odprto morje, sploh na lokaciji kot jo ima Koper. Žal se na teh 40 km obale ne da imet vsega. Zgleda pa je domet nekaterih obala->počitniške kapacitete. Če bi blo po moje bi se morali potruditi tudi da privabimo ladjarje in ne samo da razvijamo luko, ter infrastrukturo.

 

Impakt, ki ga je imela izgradnja Luke je gromozanski, seveda ga je treba gledati v povezavi z ostalimi dogodki v tistem času prebivalstvo Kopra se je povečalo za nekajkrat spremenila se je narodnostna sestava ozemlja, ne le z optanti, ki so odšli ampak tudi z migranti. V prvem valu so bili to prebivalci iz bljižnje Istre, v drugem valu pa še iz širšega zaledja Hrvaške Istre, Buzeta, Čičarije, Brkinov, Krasa... Tretiji val predstavljajo piseljenci od dlje največ iz zdaj EX Juge & v zadnjem času še Albanije. Ta povečana koncentracija prebivalstva je tisto kar je spremenilo današnjo slovensko obalo v to kar je danes...

V začetku je predvsem iz Hrvaške priletelo več polen pod noge Luke, a so posredovanja nekaterih ljudi v Beogradu rešila luko, slošno plovbo in pomorsko šolo...

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Ninđa reče Dne, 25. 2. 2021 at 19:50:

Slovenec rabi gospodarja, na žalost je tako. Mi nismo zreli za samoodločanje, totalen postkolonoalni sindrom. Na srečo obvladamo samo pasivno agresijo in zaradi tega nismo v dejanski državljanski vojni, smo pa v ideološki. Zgoraj se pa ideologi mastijo, kot se v vsaki vojni prodajalci orožja.

 

Ninđa reče Dne, 25. 2. 2021 at 20:36:

Dokler ne bomo mi spremenili lastne mentalitete, ne bo nič.

 

Model, ti si sam diagnosticiral svoj problem. Delaš kaj na tem?

Povezava do prispevka

Sem samo prišel povedat, da se strinjam z @Ninđa mi še nismo zreli za demokratično odločanje. Med enimi in drugimi volitvami pozabimo kaj so naredili in izvolimo isti folk + v gostilni s(m)o pametni kako JJ, Erjavec, Pahor, Drnovšek nč ne dela al pa dela slabo na eni strani, da drugi se pa delamo norca iz kolesarjev in ne podpiramo referendumov z izgovorom, sej kaj bo pa boljš.

 

Pa da ne bo pomote - jaz vem, da vse to je posledica tudi MSM, socialnega politično PR manipuliranja in vse kar pride zraven in imajo zato slo politki (tisti res dobri politiki ala JJ) lažje delo. 

 

 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...