Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 18 urami:
 'banana republika'.

 

to je to. tukaj smo. v samostojni Sloveniji. v EU. leta 2021. let that sink in.

 

Banana republika?

 

Banana republika smo že najmanj 70 let, najprej smo bili to zaradi totalitarizma, v samostojni SLO pa smo zaradi dveh neobstoječih temeljev funkcioniranja zdrave družbe - skrbi za starejše (30 let nimamo politike izgradnje/obnove DSOjev) in nudenja možnosti za preživetje mlajše generacije (30 let brez stanovanjske politike, verjetno načrtno). Od tega je bilo 3/4 časa vladanja levice.

Povezava do prispevka

In na koncu pridemo vedno do istega rezultata, da sta obe strani gnili. Ploskamo svojim favoritom, ko se nasprotni strani postavijo po robu, čez 2 uri pa skupaj srkajo espresso v poslanskem kafiču. Dokler imamo večinsko kavč protestnike, ki se jim ne da fizično mrdnit na proteste, nimajo pa absolutno nič proti nekajurnemu stanju v vrstah za trgovine neživljenjskega pomena, si niti ne zaslužimo druge ureditve.

Kakršen narod, takšna politika. 

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 12 minutami:

In trenutna garnitura z vso silo drzi stango tej tradiciji, totalitarizmu in spodkopavanju temeljev zdrave druzbe. :)

Plus njihov predsednik je jokal ko mu niso pustili da bi bil vodja lokalnega odbora ZK-ja, haha totalen looser 

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 2 urama:

Če se prav spomnim, je organizatorka takoj po diplomi dobila luštno SDS službico ;)

Kar se js spomnem je to da so vodjo dijaške organizacije pretepli, ko je probal umirit situacijo, spomnem se tudi grupe ljudi v črnem z maskami, ki so hujskali, pol pa spizdli ko se je začelo zares dogajat. Nje pa ne poznam...

Povezava do prispevka
Sudat reče Pravkar:

Še dobro da so takrat študenti in dijaki zaščitili študentsko delo, le kako bi zdaj preživeli brez njega... Še vedno ne razumem točno zakaj servisi sploh obstajajo :D

kaki študenti? študentov je blo takrat za okras, unih par pri koritu pa kak spranec, večina mase so bili navoženi dijaki

tud zarad tega je blo potem "milo" posredovanje, če bi študenti metali bi jih prefukali, že tako je blo formiranje konjenice pa vlečenje tonf, sam jim niso pustili palic na koncu ravno ker je blo ogromno mladoletnih

razen birdfaca ki je šel ovčara božat (in so ga pol fuknili ven 5 minut po zadnjem vlaku lmao) in par podobnih kalibrov policija sploh ni posredovala fizično

Povezava do prispevka

Ma izvedba je bla 50/50 sam neskončno boljša kot sranje ki ga mamo zdaj. Sej se je vse to tud takrat vedelo, večina ljudi je razumela da je treba to delo ukinit, jst se živo spomnim k sem šel na predavanja tisti dan in si po ulici slišal folk k se je spraševal kdo in zakaj sploh protestira.

Povezava do prispevka

Če Janez poziva k protestom je to peak državotvornost, če to počne kdorkoli drug je plačanec kontinuitete.

 

Med drugim Janez pogojuje svoj zagovor zaradi napadov na medije s tem da je v Bruslju. Zgleda je zoom za šolstvo zadosten, en pogovor pa je preveč kompleksna zadeva, da bi se speljala na daljavo.

 

https://www.rtvslo.si/slovenija/jansa-in-simoniti-sprejemata-vabilo-na-pogovor-o-medijih-a-le-ce-bo-v-bruslju/571484

Povezava do prispevka

  

Sudat reče pred 10 urami:

Kar se js spomnem je to da so vodjo dijaške organizacije pretepli, ko je probal umirit situacijo, spomnem se tudi grupe ljudi v črnem z maskami, ki so hujskali, pol pa spizdli ko se je začelo zares dogajat. Nje pa ne poznam...

 

https://siol.net/novice/slovenija/katja-soba-po-novem-clanica-sds-313676

 

 

Jo je bilo sicer kar težko ne opaziti takrat, ker je bila v vseh medijih 24/7. 

 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 18 minutami:

  

 

https://siol.net/novice/slovenija/katja-soba-po-novem-clanica-sds-313676

 

 

Jo je bilo sicer kar težko ne opaziti takrat, ker je bila v vseh medijih 24/7. 

 

 

Takrat sem bil še dijak, poznal sem nekaj ljudi v DOS, iz ŠOS poa nobenega, to govorim osebno, pač da so jo po medijih vlekli je pa itak razumljivo po temu kar se je pol zgodilo... Po dogodku sem zgubu dobesedno vse zanimanje za dijaško/študentsko politiko...

Povezava do prispevka

Študentska politika je itak nerešljiva, to bi pomagal samo kompleten restart in menjava praktično vsega vodilnega kadra v mariborski in LJ študentski izpostavi. V trenutni fazi je prišleku nemogoče kaj spremeniti, ker v bistvu govorimo o Severni Koreji 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Je pa kar dobro opozorilo na to kako apatično, nepoučeno, lahko podkupljivo je mlajše volilno telo... Tle gre dobesedno za kruha in iger koncept, študentske organizacije nardijo 2 partija na leto-študentje so super zadovoljni miljoni ojrov pa dobesedno izpuhtevajo v nič. Ko sem bil še mlad in naiven dijak in nas je eden od profesorjev nauduševal za udejstvovanje v dijaških skupnostih sem imel še kaj upanja da se pa da kaj nardit, ampak takoj ko sem dvignil glavo iz lokalnega nivoja in vidu kaj se dogaja na državni ravni sem bil samo NOPE, ne bom se ukvarjal z tem folkom... Zadevo sem sicer opazil tudi v nekaterih drugih organizacijah v katerih sem sodeloval ko prideš iz lokalne ravni na "višjo" se govori samo še o kešu, problemi in delo ki ga na lokalni ravni rešuje peščica prostovolcev v svojem prostem času so tle predmeti neskončnih debat kdo in za koliko bo to opravu... Ampak na ravni Študentske organizacije pa nisem še vidu pošasti ki bi goltala v takem merilu in tako brez nadzora - nad njimi je le odprto nebo, "ljudstvo" pa je prezaposleno z drugim da bi sploh vedelo kaj se dogaja... Res prva stvar na katero bi spustu bombo v naši prelepi domovini.

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Sudat reče pred 16 minutami:

Je pa kar dobro opozorilo na to kako apatično, nepoučeno, lahko podkupljivo je mlajše volilno telo... Tle gre dobesedno za kruha in iger koncept, študentske organizacije nardijo 2 partija na leto-študentje so super zadovoljni miljoni ojrov pa dobesedno izpuhtevajo v nič. Ko sem bil še mlad in naiven dijak in nas je eden od profesorjev nauduševal za udejstvovanje v dijaških skupnostih sem imel še kaj upanja da se pa da kaj nardit, ampak takoj ko sem dvignil glavo iz lokalnega nivoja in vidu kaj se dogaja na državni ravni sem bil samo NOPE, ne bom se ukvarjal z tem folkom... Zadevo sem sicer opazil tudi v nekaterih drugih organizacijah v katerih sem sodeloval ko prideš iz lokalne ravni na "višjo" se govori samo še o kešu, problemi in delo ki ga na lokalni ravni rešuje peščica prostovolcev v svojem prostem času so tle predmeti neskončnih debat kdo in za koliko bo to opravu... Ampak na ravni Študentske organizacije pa nisem še vidu pošasti ki bi goltala v takem merilu in tako brez nadzora - nad njimi je le odprto nebo, "ljudstvo" pa je prezaposleno z drugim da bi sploh vedelo kaj se dogaja... Res prva stvar na katero bi spustu bombo v naši prelepi domovini.

kaj takega sploh ne obstaja

na te volitve (navadne, ne takrat, ko kakšna Iskra zažene preplah) hodi tako 1 % ljudi volit

 

večina ljudi niti ne ve, da avtomatsko pripadajo študentski organizaciji univereze, na kateri študirajo

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 50 minutami:

podkupljivo volilno telo ki ne hodi na volitve :nicjasno:

 

To ni problem za vladajoče (pa naj bo na študentski ali državni ravni) dokler nizka volilna udeležba ne bo začela spodkopavat legitimnosti volitev. Če folk ostane doma lahko ljudje dobijo večji % z manjša hardcore bazo zvestih volilcev, to je res najmanjši problem...

Še dodatno vznemerja to da so tej ljudje (študenti) kao intelektualna smetana družbe, a ma folk z narejeno poklicno verjetno bolje izdelano mnenje (tudi če je dezinformirano) o nekaterih politikah, če ne drugega vsaj glede davkov tisti ki so zaposleni.

Povezava do prispevka

Ko narod utihne, takrat šele postane vladajočo elito strah. Dokler narod ječa, joka in se pizdi, takrat gospodar ve, da lahko še malo privije. In Janez bo (pravilno) še malo privil zadeve. Konec koncev bo v prihodnjih mesecih "precedovanje EU" + dinarčki bodo začeli prihajati iz EU za obnovo po COVID pandemiji... Vse to mora biti seveda varno spravljeno v žep Janeza in SDS stranke, da se bodo na predvolilnih zborovanjih trkali po prsih kako so oni to dobro speljali...

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka

To so zadnji trzaji UDBA kamarile, ki skuša ubraniti svoje neupravičene privilegije in položaje v družbi.  Seveda je Snežič nedolžen in gre vse skupaj za še eno farso krivosodja.

 

To bodo upravičeno padale tožbice in odškodnine...  

Povezava do prispevka
Navedek

Ob tem je poudarila, da EPP vselej zagovarja in brani vrednote, ki so jih postavili očetje povojne Evrope.

Novakova govori o očetih povojne Evrope, kjer misli predvsem na strukture pred EU, ki so jih ustanavljali večinoma neobsojeni, zaščiteni bivši (pa niti ne zares bivši) nacisti oz. nacistični kolaboratorji

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...