Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

@VonGriffin
Deljenje proračuna v žepe bogatih je edino kar ima desnica z interesi kapitala.


Še en mit, ki so vam ga prodali.
Če bi desnica skrbela za interese kapitala, bi zdaj imeli lastno cepivo, ki bi ga prodajali po celem svetu. To je poslovna priložnost. Ne pa proračun v zameno za skret maske in nedelujoče aliexpress teste.

 

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Tovaris tisti ki so sposobni razviti lastno cepivo so ze dolgo v tujini. Imamo kar nekaj znanih imen v farmaciji, ki pa v domovini niso uspeli. 

 

Navedek

Deljenje proračuna v žepe bogatih je edino kar ima desnica z interesi kapitala.

 

Da kot veli thatcherizem ta denar preko delovnih mest nato pricurlja do ostalih. Brez skrbi ce bo Lukec na ablasti bo poskrbel kot Maduro da se bo kapital selil drugam

 

pa da vidimo kako dolgo lahko drzava prezivi le z ju paraziti in vami kulturniki

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 3 urami:

Ker ne želim sprememb v SLO.

Mi pa si ne želimo tebe in VG v tej temi. Pojdita dalje nastavljati ritko tujim gospodarjem in se raje zanimajta za tekoče zadeve v AT in CH. Predvidevam, da to bolj vpliva na vajino življenje kot neka politika v brezvezni rupetini, kajne?

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Vržte jih ven če bosta delala kaj narobe, tako zadeva izpade diktatorsko narekovanje dovoljenih tem za pogovor... Sej vem da se družimo na področju kjer se ima febo za razsvetljenega absolutista, samo dokler ne delata problemov ne vem zakaj se jih cenzurira, mogoče sem samo pozabu na kakšnem nivoju je bila dabata zadnjič ko sta letela :D

 

Jaz tudi nekako ne verjamem da bi kdorkoli na trenutni politični sceni fural zadevo občutljivo boljše zadnje leto, ne pravim da je dobro ampak da verjetno ne bi bilo dosti boljše, no itak ne bomo nikoli izvedeli...

Ko ste že spraševali, o Vrtovcu imam dobro mnenje zgleda da se zadeve premikajo kot se morajo, to je za našo državo že nadpovprečno delo, upam da ne priletijo okostnjaki iz omar čez kako leto...

 

Kako ste zadovoljni z predlogi o pokrajniah ki se vlečejo od 90 naprej?

Nazadnje sem vidu tegale: 

http://www.pokrajine.si/wp-content/uploads/2019/10/43-10-POKRAJIN-1024x724.jpg

43-10-POKRAJIN-1024x724.jpg

uredilo bitje Sudat
Povezava do prispevka

Če bodo pokrajine dodale nov nivo birokracije in/ali večje stroške zaradi plač teh, potem jih noben ne rabi. Lahko pa damo pokrajine in manj občin.

 

  

hordak reče pred 7 minutami:

Kakšna nestrpnost do gasterbajterjev tem topicu.

gre bolj za to, da je njihov namen zgolj trolanje, ne pa kaj prispevati k debati

uredilo bitje maksi
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
hordak reče pred 10 minutami:

Kakšna nestrpnost do gasterbajterjev tem topicu.

to je pa ko snežinke vse moti in bog ne daj da bi ignorirale, raje se kregajo pol pa ko vidijo da ne gre naprej bi pa kr brisal pa banal

 

svaka vam čast 

Povezava do prispevka

Pri večjih občinah je pa problem centralizacija oz. zanemarjanje periferije (zato smo dobili toliko občin), ker je tam manj volilcev. Vsekakor bi se tu moralo marsikaj spremeniti pri zakonodaji, da ne bo razvoj teh področij odvisen od volilnega rezultata.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
nekdo reče pred 6 minutami:

Veliko število majhnih občin je rezultat slovenskega vaškega lokalpatriotizma, ker če bo župan iz sosednje vasi bo do tam na naš račun dobili nov pločnik. 

Če ni pokrajin pol pa vsi pizdimo /jo na ljubljano kaj se grejo, seveda se tako kot vsi bojim da bo edini rezultat več stroškov, mam pa nekaj malega upanja da bi pokrajine lahko oživile policentrični razvoj iz 70' ki je ena od rekdih pozitivnih politik ex države, ki se kažejo že danes. Žal resne študije o policentričnem razvoju v Slo nisem še našel.

https://www.dnevnik.si/1042786532

Povezava do prispevka

Obcin je prevec ampak spet ne toliko prevec. Tisti, ki ne zivite na periferiji pac ne poznate problematike neenakega razvoja. Ze v teh obcinah, ki so ze tako majhne, so standardni prepiri kera vas bo dobila novo kanazlizacijo in plocnike. Ce damo velike obcine bo tega se vec oz. bodo velika mesta pobrala vse. Tako se pa zdaj vsaj posamezne obcine trudijo pridobiti EU sredstva za razvoj (ker drzava noce dati). Ce sem iskren mi je tudi blizje voliti zupana in svetnike v moji obcini. Jih bolj poznam in jim v skrajnem primeru lahko vrzem kroznik bograca v faco na vaski veselici. Kaj pa lahko naredis poslancem in vladi? Nic, vidis jih samo prek televizije in beres tweete, ki jih postajo iz svojih vil na morju. Lokalna oblast pa mora ziveti med ljudstvom. Tako, da sem osebno za vecjo moc lokalne samouprave.

  • Račka +1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 41 minutami:

 

this

dobr, število občin bi v vsakem primeru bilo potrebno konkretno oklestit

minimalno vse tiste, ki itak ne izpolnjujejo pogoja min. št. prebivalcev

Samo paradoks Slovenije je, da mnogim malim občinam gre bistveno bolje, kot jim je šlo, ko so bile del večjih občin, ker so bile tam "zanemarjeni" deli in podfinancirane. Res je pa tudi, daglavarine trenutno niso primerno urejene in manjše občine dobivajo več $$€€€

 

  

  

drevored reče pred 10 minutami:

Obcin je prevec ampak spet ne toliko prevec. Tisti, ki ne zivite na periferiji pac ne poznate problematike neenakega razvoja. Ze v teh obcinah, ki so ze tako majhne, so standardni prepiri kera vas bo dobila novo kanazlizacijo in plocnike. Ce damo velike obcine bo tega se vec oz. bodo velika mesta pobrala vse. Tako se pa zdaj vsaj posamezne obcine trudijo pridobiti EU sredstva za razvoj (ker drzava noce dati). Ce sem iskren mi je tudi blizje voliti zupana in svetnike v moji obcini. Jih bolj poznam in jim v skrajnem primeru lahko vrzem kroznik bograca v faco na vaski veselici. Kaj pa lahko naredis poslancem in vladi? Nic, vidis jih samo prek televizije in beres tweete, ki jih postajo iz svojih vil na morju. Lokalna oblast pa mora ziveti med ljudstvom. Tako, da sem osebno za vecjo moc lokalne samouprave.


Se strinjam. Ampak je žal tako, da neke luknje s 1000 prebivalci pač niso lokalna samouprava. Treba bi bilo zmanjšati število občin, pri tem pa dati resno moč krajevnim skupnostim (predvsem finance, da sami lahko urejajo svoj pločnik), da se ne bi vse samo iz centra večje občine odločalo.

Tudi ta drugi del je delno res - fajn je, da živijo med ljudmi, ampak to se nato obrne tudi v pizdenje nad neke boge svetnike mestnih četri ali krajevnih skupnosti, ki res o ničemer razen letnem lokalnem glasilu ne morejo odločati, in se jim teži zakaj niso "zrihtali" nečesa, čeprav jim njihov položaj dejansko nobenega odločanj ne omogoča.  Npr. vse kar lahko v mestnih občina dela mestna četrt je, da vsako leto pošlje predlog investicij za to četrt na občinski/mestni svet. Tam je pa lahko sprejet ali ne in neke četrti npr. 10 let pošiljajo en in isti seznam predlaganih investicij in se v 10 letih niti ena ni izpeljala, ker pač je mestni svet ni uvrstil v letni proračun.

 

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
Sovir reče pred 6 minutami:

Se strinjam. Ampak je žal tako, da neke luknje s 1000 prebivalci pač niso lokalna samouprava.

saj občine imajo možnost sodelovanja skupne samouprave s sosednjimi občinami za službe, ki je niso zmožni financirati sami

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 minuto:

saj občine imajo možnost sodelovanja skupne samouprave s sosednjimi občinami za službe, ki je niso zmožni financirati sami

No in to je glavni znak, da sta to brezzveze 2/3 občine, če morajo tako ali tako delovati kot ena občina, ker sami zase tega niso sposobni.

Povezava do prispevka

Krajevne skupnosti zal niso primerne za to. Najboljsa stvar za krajevno skupnost je, da soustvari letni proracun in vkljuci svoje projekte. Ce krajevna skupnost samo rece: "dejte nam dnar, da si bomo uredili stvari!", pol majo problem, ker nimajo infrastrukture za izpeljat projekt. Preprosto nimajo tehnicnih sluzb, ki jih rabis za nek infrastrukturni projekt (nacrt projekta, iskanje izvajalcev, nadzor izvajalcev, itd...). Zdaj okej, luknje s 1000 prebivalci ne vem tocno kako delujejo, ampak kolikor vem v manjsih obcinah so zupani zaposleni za polovicen delovni cas ali pa se to ne. Torej si ne predstavljam, da ustvarjajo nek gromozanski overhead kar se tice vodenja.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 minuto:

Krajevne skupnosti zal niso primerne za to. Najboljsa stvar za krajevno skupnost je, da soustvari letni proracun in vkljuci svoje projekte. Ce krajevna skupnost samo rece: "dejte nam dnar, da si bomo uredili stvari!", pol majo problem, ker nimajo infrastrukture za izpeljat projekt. Preprosto nimajo tehnicnih sluzb, ki jih rabis za nek infrastrukturni projekt (nacrt projekta, iskanje izvajalcev, nadzor izvajalcev, itd...). Zdaj okej, luknje s 1000 prebivalci ne vem tocno kako delujejo, ampak kolikor vem v manjsih obcinah so zupani zaposleni za polovicen delovni cas ali pa se to ne. Torej si ne predstavljam, da ustvarjajo nek gromozanski overhead kar se tice vodenja.

Ja, sej tehnične službe so pa na "centralni" občini, ki pomagajo izpeljati tak projekt. Oni naj samo dobijo neko primerno cifro vsako leto, za katero sami odločijo, za kaj se porabi. Tako bi tudi krajevni sveti ponovno dobili smisel obstoja, zdaj so pač popolnoma brezzvezni.

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 10 minutami:

Ja, sej tehnične službe so pa na "centralni" občini, ki pomagajo izpeljati tak projekt. Oni naj samo dobijo neko primerno cifro vsako leto, za katero sami odločijo, za kaj se porabi. Tako bi tudi krajevni sveti ponovno dobili smisel obstoja, zdaj so pač popolnoma brezzvezni.

gre bolj za EU projekte, kjer mora občina dati svoj delež, ta pa nima interesa oz. hoče porabiti denar drugje

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

Obcin je prevec ampak spet ne toliko prevec. Tisti, ki ne zivite na periferiji pac ne poznate problematike neenakega razvoja. Ze v teh obcinah, ki so ze tako majhne, so standardni prepiri kera vas bo dobila novo kanazlizacijo in plocnike. Ce damo velike obcine bo tega se vec oz. bodo velika mesta pobrala vse. Tako se pa zdaj vsaj posamezne obcine trudijo pridobiti EU sredstva za razvoj (ker drzava noce dati). Ce sem iskren mi je tudi blizje voliti zupana in svetnike v moji obcini. Jih bolj poznam in jim v skrajnem primeru lahko vrzem kroznik bograca v faco na vaski veselici. Kaj pa lahko naredis poslancem in vladi? Nic, vidis jih samo prek televizije in beres tweete, ki jih postajo iz svojih vil na morju. Lokalna oblast pa mora ziveti med ljudstvom. Tako, da sem osebno za vecjo moc lokalne samouprave.

Ma, problem se samo pomakne proti mikro skali. Potem pa se grejo centralizem najvecje vasi v obcini, ostale pa se spet smatra za "vukojebino".

Obcina Bled in obcina Bohinj sta dva zelo lepa primera tega. 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...