Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Sovir reče pred 45 minutami:

Neoliberalni načrt za uspešno gospodarstvo: tistemu, ki že zdaj zasluži 6000 €, je treba omogočiti, da mu ostane še precej večji kos bruto zneska; tistemu, ki dela za minimalca, je treba le-tega še znižati, saj je trenutno previsok; social equilibrium inevitable;

in čist slučajno bodo poslanci in ministri tisti, ki bodo presegali to "socialno kapico"

Povezava do prispevka

Ma ne, samo res me zanima kak je plan okrog gospodarstva. Nonstop se ponavlja gospodarstvo, gospodarstvo, postajamo pa druga Kitajska oz. Vietnam.

Toliko in toliko ljudi je sposobnih preživet od svojega dela preko SPjev. Zakaj se ne vrže par korenčkov v to smer, da bi posel razvili in zaposlili še koga?
Ali pa gastarbajt, ki je jako fensi šmensi opcija zadnje čase. Zakaj se ne omogoči, da bi naši bežeči možgani lažje dislocirano delali za tujce za mnogo višji neto in pač tu plačevali davke in trošili zaslužek? Ziher bi se dalo doseči kak dogovor na ravni EU. Tudi gostiteljice si v bistvu želijo opravljenega dela in čim manj migrantov. 

 

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 10 minutami:

Ali pa gastarbajt, ki je jako fensi šmensi opcija zadnje čase. Zakaj se ne omogoči, da bi naši bežeči možgani lažje dislocirano delali za tujce za mnogo višji neto in pač tu plačevali davke in trošili zaslužek? Ziher bi se dalo doseči kak dogovor na ravni EU. Tudi gostiteljice si v bistvu želijo opravljenega dela in čim manj migrantov. 

 

 

Če ima delodajalec job primeren za outsourcing, zakaj bi ga outsorcal v drugo državo EU za domač neto, če ga lahko v globalnem svetu konc koncev tudi v azijo ?

Povezava do prispevka

@Brdavs

Ne vem. Samo med korono je dost njih ugotovilo, da imajo jobe primerne za outsourcing ljudem domov. Zakaj niso v tem primeru raje outsourcali ljudem domov v Azijo?
Morda lahko tak gastarbajter najprej pride v firmo na izobraževanje in kasneje periodično na izpopolnjevanje? Ali pa se recimo mesečno vozi na fizičen sestanek? Sigurno ima za Nemca Slovenec kakšno prednost pred Indijcem.

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka

Jp, Slovenec ima prednost, kar se tiče štancanja komadov na cnc mašinu, ne pa tudi kar se tiče štancanja komadov na šivalnem mašinu

 

Isto ima Nemec prednost, kar se tiče štancanja CNC mašin, dializnih aparatov, robotskih kirurških sistemov in reaktivnih motorjev

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka

SEC ATVP je preiskal DeepFuckingValue Vizjaka in ugotovil da ni nepravilnosti:

 

"I just like the stock"

 

"Po nakupu je zatrdil, da je delnice družbe Petrol, katerih lastnik je že bil, ocenil kot priložnost za dobro naložbo."

 

:lol:

uredilo bitje Skunky Lee
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Navedek

Zorčičevo bolestno oklepanje oblasti:

 

 

Navedek

Mediji povsem zlorabili poročilo ZDA o medijih v Sloveniji in prikrili grajo naše države zaradi ukradene judovske vile, v kateri je sedež SD!

 

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 17 urami:

Naj raje uzakonijo, da vsak politično nastavljen direktor dobi minimalac + transparenten procent direktnega neto profita, ki ga ustvari z izvozom, po tem ko pokrije domače potrebe.
Pa naj se dokažejo.

To je edina varovalka. Dobiš % nagrade in višje plače, če podjetje fura pozitivno, ne pa da takoj že veš kako nagrado boš dobil, četudi ne bo ratal. Slej ko prej bi en sposoben prišel v vodstvo. Ker v dosti firmah ne bi bilo nič slabše, če bi se leta čakalo na takega človeka. Mogoče še bolje, ker bi bilo neko tehnično vodenje in in drain the šit of a [vstavi poljubni poslovni subjekt]

Povezava do prispevka

Vsi pozabljate na eno - če bi dali na vodilne funkcije ene random človečke, četudi bi bili številni med njimi popolnoma neprimerni in nesposobni za položaj, bi bilo narejene bistveno manj škode, kot zdaj, ko so na položajih ljudje, ki namerno povzročajo škodo

 

tako en člouk, ki še v lajfu ni videl kakšnega dopisa in mu ni jasen koncept zakonodaje ni toliko škodljiv kot en hojs, ki preračunljivo ruši policijo

uredilo bitje Sovir
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Ninđa reče Dne, 31. 3. 2021 at 13:10:

Že, samo kako je možno, da samo levica s svojim denarjem v takšnem obsegu manipulira svet? Nonstop poslušam o tem Sorosu, ki je nekakšen globalni Kučan. A desnica ne napraska skupaj toliko denarja, da bi Sorosove donacije spremenila v drobiž in kupila te inštitucije zase? Ker pač, če je to res, kar trdi, da se da vse skupaj kupit z denarjem, in če okrog tega nič ne naredi, je pač, sori, neumna in nima pravice jamrat. Ker glede na to, da je desnica tista, ki zna ustvarjat denar z gospodarstvom, bi ga morala imeti kolektivno več kot Soros in Gates, ki sta kao levičarski izjemi.

 

Soros ni noben Kučan in noben levičar, ampak je lobist. Zato je demonizacija Sorosa definitivno pretirana, saj obstajajo lobisti, ki držijo skupaj z zmerno desnico (AfD) in tudi taki, ki bodo potegnili skupaj s skrajno desnico (Dritte Weg). Metode lobistov so v zadnjih 15-20 letih šle v skrajnosti. Na eni strani imaš pravljice o neobstoječem sistemskem rasizmu in belskem privilegiju, na drugi strani pa debilizme o "white replacement". Misliš da je oboje ljudskega izvora?

 

Je pa Sorosov vpliv škodljiv za Slovenijo, kakor je tudi Halliburtonov vpliv bil škodljiv za Irak. News at 11.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 54 minutami:

 

zdaj pa še en drug primer 'slovenskih varovalk'...:no:

 

 

To je slovensko gospodarstvo. Z milijoni državne pomoči vabimo tuje firme, ki so v prastarih sektorjih z nizko dodano vrednostjo in lahko zaposlujejo samo ljudji malo nad minimalcem :D ti z veseljem pobašejo par milijonov v žep in gredo via

Povezava do prispevka
Jude reče Dne, 31. 3. 2021 at 13:15:

Počivalšek sklical izvršni odbor SMC. A niso imeli to že prejšnji teden? :rofl:


Ker je to edini strankarski organ kjer ima vecino. Tja so padli tudi vsi tisti, ki jih je parkiral v javne sluzbe. Zato se pa boji kongresa kot hidic kriza, ker bi ga razresli. Hkrati pa ima SMC kot pravna oseba malo cez pol milijona na TRR, zato bo se zanimivo videt kdo se bo bolj zagrebel za to, da prevzame stranko. 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 2 urama:

Povej kaj več pls

 

Hja nič kaj, odprl lokal konec oktobra (S.P. sem pa odprl že septembra, ker je bilo potrebno inventar naročevat na firmo), kot vsak si lahko predstavlja na začetku, ko je zadeva nova rabi neki časa da zalaufa. Spomladi v prvem valu sem zaprosil za MTD in subvencioniranje čakanja na delo, ker pač druge ni bilo. Sem sicer že takrat bil pripravljen na to, da je opcija da bom pomoč primoran vračat, ker so kot pogoj dali 20 % upad prihodka v letu 2020 na leto 2019, če pa nisi posloval v celem letu se potem primerja povprečje v letu 2019. Isto sem storil jeseni in upal, da jim bo mogoče kapnilo, da je ta pogoj nerealen, glede na to da nisem posloval celo leto in še vedno ne poslujem v polnem obsegu, iz facebooka pa tudi vidim, da je takšnih primerov malo morje. Seveda sem presegel to cifro že dva meseca po ponovnem odprtju (niso to neke bajne cifre, da si nebi kdo mislil). 

 

Pričakujejo pa, da se vrne pomoč letos, kljub temu da smo praktično brez prihodka (take away je drobiž, lih da se pokrije voda, elektrika in ostali tekoči stroški).

  • Solzice 5
Povezava do prispevka
LeBron reče pred 7 urami:

Hja nič kaj, odprl lokal konec oktobra (S.P. sem pa odprl že septembra, ker je bilo potrebno inventar naročevat na firmo), kot vsak si lahko predstavlja na začetku, ko je zadeva nova rabi neki časa da zalaufa. Spomladi v prvem valu sem zaprosil za MTD in subvencioniranje čakanja na delo, ker pač druge ni bilo. Sem sicer že takrat bil pripravljen na to, da je opcija da bom pomoč primoran vračat, ker so kot pogoj dali 20 % upad prihodka v letu 2020 na leto 2019, če pa nisi posloval v celem letu se potem primerja povprečje v letu 2019. Isto sem storil jeseni in upal, da jim bo mogoče kapnilo, da je ta pogoj nerealen, glede na to da nisem posloval celo leto in še vedno ne poslujem v polnem obsegu, iz facebooka pa tudi vidim, da je takšnih primerov malo morje. Seveda sem presegel to cifro že dva meseca po ponovnem odprtju (niso to neke bajne cifre, da si nebi kdo mislil). 

 

Pričakujejo pa, da se vrne pomoč letos, kljub temu da smo praktično brez prihodka (take away je drobiž, lih da se pokrije voda, elektrika in ostali tekoči stroški).

:( Žal mi je stari. Srečno 

Povezava do prispevka

Genialno. Res ne vem kako so lahko tako zaglavili s temi "pomocmi". Namesto, da bi dajali denar ljudem, ki jih ta kriza dejansko financo prizadane so dali tistim, ki ze itak imajo najvec, oziroma najmanj obcutijo to dogajanje...

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 17 minutami:

:( Žal mi je stari. Srečno 

 

Hvala. Ma sej ne bom se dal, če sem zdržal do zdaj, bom zdržal do konca. Na srečo mi gre lastnik lokala dosti na roko z najemnino, tako da mislim da bo šlo. 

 

kola reče pred 4 minutami:

Genialno. Res ne vem kako so lahko tako zaglavili s temi "pomocmi". Namesto, da bi dajali denar ljudem, ki jih ta kriza dejansko financo prizadane so dali tistim, ki ze itak imajo najvec, oziroma najmanj obcutijo to dogajanje...

 

Itak bi večina gospodarstva lahko delalo že cel čas. Ampak to je že druga zgodba. 

Povezava do prispevka

Ma ja ta pomoč je res, za velike firme

 

V bivši firmi smo šli usi na čakanje (pa čeprav smo pol delali od doma - za 80% place, kar smo si pač tudi sami krivi, sam malo ti ni ok, ker projekti so še vedno šli naprej, folk je delal, ti pa sviras doma...), prihodke so itak skrčili v primerjavi z 2019 in evo ti miljoncki denarne pomoči 

 

V ordinaciji pri ženi so isto zaprosili, samo je pa fora, da si je šefica roko zlomila marca 2019, žena je pa šele poleti ratala zaposlena pri njej. Itak so imeli 2020 večje prihodke, že zaradi povečanega obsega dela kot 2019, tako da je blo treba use Iepo vrnit 

 

Sam ok, še vedno je to ordinacija, so odprti in normalno delajo naprej 

Bari, gostilne, prenočišča so ga pa res na polno nasankali 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...