Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

JediEagle reče pred 9 minutami:

Res ne vem, kaj si predstavljate pod ŠKG... No, vem, sem spoznal par ljudi, ki so mnenja, da tja hodijo bodoče nune in duhovniki.


Haha, od kolegov in znancev s ŠKG se jih velika večina ukvarja s sivo/črno ekonomijo in mučkanjem, nekateri so pa (bili) po strankah. Verjetno same izjeme, ampak nekak take so moje izkušnje z alumni te elitne gimnazije.

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 minuto:

No, pol je pa molitev na koncu dneva, Irak/Iran :DDrugače pa itak vsak pozna koga, ki je iz ŠKG in nam je verjetno vsem jasno, da je kvalitetna šola. TBH jaz kot humanist sem na marsikaj jelly, da nisem bil deležen na svoji šoli, zelo zelo dobra podpora humanistiki. No, sem pa na naši gimnaziji bil deležen vsaj proper predavanj o učnih ur o marksizmu, tako da se pogliha :D 

tststs

to je bila zaključna misel :D

 

Večinoma so bili citati filozofov, svetnikov ipd.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 1 minuto:


Haha, od kolegov iz znancev s ŠKG se jih velika večina ukvarja s sivo/črno ekonomijo in mučkanjem, nekateri so pa (bili) po strankah. Verjetno same izjeme, ampak nekak take so moje izkušnje z alumni te elitne gimnazije.

 

Well, tako kot z vseh gimnazij, smo tudi s ŠKG z vseh vetrov. En sošolc je uspešen župan, iz paralelke bi moral nekdo dobiti službo na SCT, pa je le ta propadel, eni so končal fakse, drugi ne. In tako naprej in tako nazaj. Povsod so ljudje z vezami in tisti brez. Tisti, ki v rit lezejo in tisti, ki ne. Pač, gimnazija.

Povezava do prispevka

Na Škofijski gimnaziji Antona Martina Slomška, najboljši srednji šoli v Sloveniji, smo tudi reditelji povedali misel na začetku dneva.

 

Moja prva misel je bila:

"He who controls the past, commands the future. He who commands the future, conquers the past."

 

Toliko o bodočih "nunah in duhovnikih". Lan-party Quake 1 v računalniški učilnici je bil logičen zaključek dneva.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 1 minuto:

tststs

to je bila zaključna misel :D

 

Večinoma so bili citati filozofov, svetnikov ipd.

Jao, kje me boš še najdu :D. Ne, saj meni je Škofijska proper - pač kot humanist težko ne podpiram šole, ki da temu toliko poudarka. Sam jeba je, da če si sposoben in delaven, boš tudi na slabi šoli prosperiral. Problem je manj pozornosti, ki so jo deležni manj ali srednje dobri učenci. Samo itak sem bil kot profesor guilty as charged, ker sem fural dosti enih krožkov (filmski krožek, literarni krožek, krožek ljubiteljev Karla Marxa) in so se vedno vpisovali max pdb. in odl. dijaki, ostali pa spet ne, plus preprosto jim ne moreš dat toliko pozornosti, da bi neka zanimanja izvlekel iz njih. Sam sem se res trudil - do povsem absurdnih razsežnosti (pripravljal sem personizirane sezname branja glede na življenjske interese dijaka), samo na koncu dneva te ustavi pedagoški vodja, ker nabiješ preveč ur tretjega stebra. Zdaj neki lagal, da nisem delal, če sem, pa tudi ne gre skozi. Tako da jaz se strinjam s tvojim pristopom, da so neke zasebne šole per se neproblematične. Meni se zdi sam ustroj slovenskega šolstva problematičen, začenjši s prezaposlenimi in preveč obremenjenimi profesorji. Sam da pač nekje upaš namignit, da je osnovno- in srednješolski pedagoški kader pri nas prezaposlen, dobiš takoj nazaj tisoč tauntov, da ta kader v resnici sploh ne dela, da imajo dva meseca počitnic itd. Jaz sem se kar trajno zaključil in se prezaposlil v privat sektor, kjer za več denarja delam manj :D 

Povezava do prispevka

Itak, itak, samo vedno se zabavam, ko sem v tej druščini, ker so hkrati kao neka elitna desničarska mafija, realno pa vsi dokončali (tudi) kafanski fakultet :D

JediEagle reče pred 2 minutama:

 

Well, tako kot z vseh gimnazij, smo tudi s ŠKG z vseh vetrov. En sošolc je uspešen župan, iz paralelke bi moral nekdo dobiti službo na SCT, pa je le ta propadel, eni so končal fakse, drugi ne. In tako naprej in tako nazaj. Povsod so ljudje z vezami in tisti brez. Tisti, ki v rit lezejo in tisti, ki ne. Pač, gimnazija.

 

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 17 minutami:


Se strinjam, lahko dajo tudi birmo kot pogoj za vpis. Samo naj jih financira RKC ne pa proračun. Cerkev je pri nas ločena od države do te mere, da lahko samovoljno ravna kontra covid ukrepom. Razen, kadar je treba zahtevat kak denar.

 

Tudi Waldorfska lahko komot izvaja svoj new age program. Samo naj to plačujejo starši sami, dijakom pa naj se prizna vpis na fakultete na podlagi opravljene mature. Ali pa naj naredijo še Waldorfske fakse in Waldorfske šihte, pa bo stvar rešena.

 

Država se nima kaj vmešavati v to kako po obvezni osnovni šoli otroci nadaljujejo svoje šolanje. Lahko pa postavi pogoje in na podlagi njih garantira, da izobrazba ustreza standardom. Diploma ni nič drugega kot garancija delodajalcu, da si dosegel določen minimum, ki ga je predpostavila država. Verjetno bi bila za kakšna delovna mesta še bolj primerna diploma kakega cerkvenega faksa s čisto ekstra programom in ti naj potem zaposljujejo te ljudi. Ne morejo pa takšni diplomanti jokat, da niso primerni npr. za delovna mesta v javnem sektorju, ker ima država določene standarde okrog tega koga zaposljuje in oni teh standardov ne izpolnjujejo. Privat seveda lahko zaposljuješ kogar želiš.

Saj država plača to kar je redni program, dodatni program se plača posebej. A ni smiselno, saj starši na privat šoli enako prispevajo državi kot tisti na državni, plus dodatno kar ni financirano od države.

Waldorfci morajo narediti državno maturo plus njihov zaključni projekt, ki se pri nas ne upošteva ni pa poceni, ker so to dokaj resni projekti v stilu pisanja in tiskanja knjig v sicer manjši nakladi, isto imajo na koncu osnovne šole projekt, sestavljen je iz izdelka, teorije in praktičnega dela ter predstavitve projekta.
Pač dolžni so opravit kar zahteva država zaradi sofinanciranja plus to kar sami zaračunajo/plačajo.

Se bi strinjal, da vse sami plačajo, če bi potem starši zato imeli davčno olajšavo.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Aja, sam da se dopolnim. Zasebno šolstvo na osnovni in srednji stopnji ni problem, ker je itak na koncu matura, kjer se lahko na nek način "realno" preveri, če je človek dosegel minimalne standarde. Če jih neka hakuna matata zasebna šola ne bi dosegala, bi pač bil množičen padec na maturi in slej ko prej bi šle stvari na bolje. Zasebna višja/visoka šola takšnega sita pač nima, interno prideš do diplome, diplomiraš in greš. Ali magistriraš ali doktoriraš konec koncev. 

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 2 minutama:

Se bi strinjal, da vse sami plačajo, če bi potem starši zato imeli davčno olajšavo.

 

Se strinjam. Naj jim dajo olajšavo v višini stroška dela poučevanja učenca na javni šoli. Javne šole pa naj skrbijo, da bo njihov standard konkurenčen zasebnim. Se mi zdi veliko bolj transparentno, če starš dobi olajšavo in reinvestira v zasebno šolo kot pa da se neke denarce tala pod mizo na ideološki ravni kakor komu monentalno paše. Potem pa naj se doplačuje nadstandard in razne krožke, kot se jih povsod.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Ninđa reče Pravkar:

 

Se strinjam. Naj jim dajo olajšavo v višini stroška dela poučevanja učenca na javni šoli. Javne šole pa naj skrbijo, da bo njihov standard konkurenčen zasebnim. Se mi zdi veliko bolj transparentno, če starš dobi olajšavo in reinvestira v zasebno šolo kot pa da se neke denarce tala pod mizo na ideološki ravni kakor komu monentalno paše. Potem pa naj se doplačuje nadstandard in razne krožke, kot se jih povsod.

To ti pravim že od začetka, tega država ne financira, denar dobijo samo za javno potrjene programe. Torej za identične stvari kot javne šole.

 

Sem pa vesel Skunky da se lahko civilno nestrinjava. To je v naši državi redek pojav.

Skunky Lee reče pred 1 uro:

@Sudat

 

Tu zdaj midva trčiva ob različne ideologije, zarad katerih se verjetno ne bova nikoli strinjala, kljub temu, da ti dam v nekaterih aspektih prav.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Z zasebnim šolstvom in konkurenco na tem področju načeloma ni čisto nič narobe.

 

Pri nas je pač kot povsod ta žalostna specifika, da se gre te projekte vsaj v delu kot neko nadaljevanje nedokončanih ideoloških bojev oz. trmoglavo vzpostavitev paralelnih struktur kjer je dejanska kvaliteta izobraževanja pač drugi plan. In gledamo te scene nekaterih politikov ala družboslovcev je čisto preveč, zasebnih družboslovnih fakultet, katerih diplome so na koncu bolj ali manj vic znotraj posameznih cehov, pa obenem začuda absolutno premalo. 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

https://nova24tv.si/slovenija/ljudje/zgodba-covid-19-bolnika-na-intenzivni-negi-levica-sd-lms-in-sab-so-razlicice-virusa-ki-naredijo-najvec-skode-sloveniji/

 

Na družabnem omrežju Facebook se je razširila izpoved bolnika s covid-19, ki je po slikah sodeč pristal na intenzivni negi v UKC Maribor. Sam je bil priča ostalim bolnikom, ki se borijo z boleznijo in pri tem še izpostavlja predanost zaposlenih, ki morajo oskrbovati bolnike v težkih pogojih. Zaradi težkega prebolevanja bolezni vse manj razume tiste, ki hodijo na ulice in so nasprotni omejevalnim ukrepom in pri tem še karikira delo slovenske levice, ki jo sestavljajo Levica, SD, LMŠ in SAB: “To so vam štiri različice virusa, ko naredijo toliko škode naši lepi Sloveniji, da večjega virusa na svetu ni.”

Ne glede to, da se je pazil, se je Zoran Kičić okužil z covidom-19 in pristal v UKC Maribor. Bil je priča vsem bolnikom okoli sebe, posebej pa izpostavlja zdravstvene delavce, ki se razdajajo po cele dneve v maskah in oviti v folijo. “Grozljivo in zaradi tega toliko manj razumem te kretene od državljanov, ko hodiijo na ulice in trosijo bedarije,” je kritičen do protestnikov in nasprotnikov omejevalnih ukrepov.
  • Groot, ki sir je 4
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Sudat reče pred 1 minuto:

Sem pa vesel Skunky da se lahko civilno nestrinjava. To je v naši državi redek pojav.

Pa saj pomoje ni tako redek - med navadnimi ljudmi. Ne vem, vsaj jaz imam kolege vsake možne politične in življenjske usmerjenosti. Jaz sem sicer levičar, sam marsikakega kolega iz srednje šole je npr. življenje zaneslo na povsem drugo smer, pa se ne bom lih nehal družit z njim zaradi tega. Edine stike, ki sem jih v življenju pretrgal zaradi politične nastrojenosti, so bili kakšni ekstremi ala "postreljat vse migrante, posilit LGBT pripadnike". Nekaj tega pa se je dejansko v zadnjih letih žal pokazalo, zlasti po begunski krizi, s takim folkom pa pač realno sklepam, da smo preveč različni, da bi lahko prišli skupaj :D. Sam all in all jaz v svojem okolju še vedno normalno komuniciram z vsem življem (pa tudi recimo na šoli, kjer sem delal, je bil ideološko povsem različen kader, kar je bila med intelektualci vsaj neka priložnost, da se mal civilizirano usekamo).

 

Se pa strinjam s tabo, da pa neka splošna spletna prezenca na npr. FB-ju, Twitterju ali pa v komentarjih pod novicami je katastrofalna, ampak te mediji očitno iz ljudi potegnejo najbolj živalske vzgone :D  

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 7 minutami:

Sicer saj zdaj je v bistvu tako, samo da namesto staršev, dobi šola direkt keš, glede na število otrok se  mi zdi.

Če gre res samo za to in šola ta denar, ki je identičen strošku dela šolanja "javnega" šolarja, popolnoma transparentno porablja izključno za izvajanje javnega programa, enakovredno za učence vseh spektrov, lahko na to pristanem, kljub temu, da se mi to zdi podvajanje storitev zaradi javnih šol, ker pač program je identičen ane?

Druga pesem so pa šnelkurs ideološki faksi.
 

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 53 minutami:

Mislim, da jim dajo 70% plače....

 

Ja to je zdej ta "problem" ker je ustavno sodišče odločilo da rabijo dat 100% za javno potrjene programe.

 

Še enkrat za Nindžo: Kar je ostalih stvari financirajo sami.

Povezava do prispevka

spet Kučan blati našega ivana v tujini

 

Navedek

Slovenska radiotelevizija je postala preveč neodvisna za aktualnega slovenskega premierja Janeza Janšo, ki že več kot eno leto ustrahuje njene novinarje na družbenih omrežjih, piše britanski The Economist.

 

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 1 uro:

Še enkrat za Nindžo: Kar je ostalih stvari financirajo sami.

Jaja, razumem :)

Moj point je bil, da ne moraš ti kar ustanavljat zasebnih organizacij pa zahtevat od države, da to plača. Drugače imam rešitev za študente pedagoških smeri. Lepo vsaka generacija diplomirancev ustanovi zasebne osnovne in srednje šole, pa smo rešili brezposelnost za to stroko. Vsak si šiht lepo pripelje v domači kraj, ker šole pa ja povsod rabimo. Interesne dejavnosti pa zaračunajo posebej, da se ne bo kdo usajal po forumu, stvar trajno zaključena ;)

Evo našel novo nišo. A bi kdo z mano ustanovil zasebni faks? Si bomo dali zajetne profesorske plače, možnost hitrega napredovanja!


 

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka

Organizatorji tekmovanja trije:

 

- združenje za vrednote slovenske osamosvojitve (VSO), ki ga vodi Hojs, 

 

- televizija Nova24, ki je v večinski lasti madžarskega kapitala, in 

 

- pisarna evropskega poslanca SDS Milana Zvera. 

 

Končno osnovnošolsko tekmovanje, na katerem bi tudi forumski altright team spasil pozitivno.

  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 1 uro:

Jaja, razumem :)

Moj point je bil, da ne moraš ti kar ustanavljat zasebnih organizacij pa zahtevat od države, da to plača. Drugače imam rešitev za študente pedagoških smeri. Lepo vsaka generacija diplomirancev ustanovi zasebne osnovne in srednje šole, pa smo rešili brezposelnost za to stroko. Vsak si šiht lepo pripelje v domači kraj, ker šole pa ja povsod rabimo. Interesne dejavnosti pa zaračunajo posebej, da se ne bo kdo usajal po forumu, stvar trajno zaključena ;)

Evo našel novo nišo. A bi kdo z mano ustanovil zasebni faks? Si bomo dali zajetne profesorske plače, možnost hitrega napredovanja!


 

Ne vem, če je tako simpl. Rabiš prostor dovolj učiteljev in predvsem učence, pa verjetno kakšno licenco od države!?

 

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 3 urami:

Seveda, in če to zagotoviš, si potem avtomatično upravičen do financiranja?

Če imaš učence, ki imajo interes ja, če učencev ni potem ne. Programi in celo šole se zapirajo ker ne zmorejo financirati šol iz glavarine na nekatereih lokacijah, so pa tle res velike razlike med OŠ in SŠ.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...