Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Chenier reče pred 13 urami:

A to je dobesedno to grozilno pismo, ki ga je dobila Urška? S shoti Karla Erjavca kot Thunder Goda? What the fuck? Pomoje mi je možgan ob bizarnosti tega zablokiral, da nisem štekal, da je to dejansko grozilno pismo :rofl: 


A veš kaj je žalostno? Da bo veliko desničarjev dejansko verjelo, da je ta slika na pismu dokaz o krivdi. Enako, kot so verjeli, da je EU cenzurirala tist šlampasto narejen video. Tist video je bil točno namenjen temu, da bo zavrnjen, zato se tudi niso niti malo potrudili s produkcijo in enako je pri tem pismu, ko niti ne skušajo kamuflirati v nekaj, kar bi vsaj približno izgledalo kot legit grožnja. Oni rabijo radikalce, ki bodo kupili karkoli in s takimi potezami tipajo koliko jih je (ali pa so res iskreno tako štorasti, kdo bi vedel).

V tem času opažam, kako so določeni desničarji zaradi očitnih razlogov postali kritični do vlade in na glas govorijo, da oni so vedno volili NSi, radikalci pa se svoje izbire še bolj tesno oklepajo in skušajo z vpitjem, da so ostali še slabši, preglasiti kritike.

Take poteze me spominjajo na nigerijske scame, kjer denar čisto vedno prihaja od princa iz Nigerije, čeprav se zdi, da nihče več ne bo padel na foro. To je nalašč, da res odkrijejo največje idiote in ne izgubljajo časa z ostalimi.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 10 urami:

A NSI ima najboljše ministre v tej vladi. In tudi nasplošno.

 


N.Si ima samo enega dobrega ministra, pa se ta se, v nasprotju s pricakovanji, obnasa kot najbolj zapravljiv komunist. V enem letu je podpisal za vec milijard eur vlaganj v javna podjetja in infrastrukturo. 
 

 

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

Če si mlad in si desen imaš trdo srce,

Če si star in si lev si butec.

 

bolj prav je imo

 

dokler si mlad, naiven ter brez odgovornosti in keša si lev

če odrasteš in ostaneš brez odogovnosti in keša ostaneš lev

če odrasteš in dobiš odgovornosti in keš rataš desen

 

levičarji: scumi brez keša in odgovornosti

desničarji: spoštovani, delovni ljudje

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 29 minutami:

 

bolj prav je imo

 

dokler si mlad, naiven ter brez odgovornosti in keša si lev

če odrasteš in ostaneš brez odogovnosti in keša ostaneš lev

če odrasteš in dobiš odgovornosti in keš rataš desen

 

levičarji: scumi brez keša in odgovornosti

desničarji: spoštovani, delovni ljudje

To bi lahko povzeli v; če imaš denar, hočeš nižje davke. Tu politična ideologija nima nobene veze.

 

Nehajmo se slepomišiti, v Sloveniji valja; če si iz domobranske družine si desen, če si iz partizanske si lev.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

jaz pa mislim da to ne velja več oziroma da je tega čedalje manj, sploh pri mlajših generacijah

 

Ne glede na naravo problema je rešitev več javnega!

 

To velja v Sloveniji tudi pri t.i. desnih. Prikličite si v spomin kako se govori po "gostilnah" in po tv: "država bi morala..., zakaj država ne ukrepa..., država to, država ono.."

 

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 2 urama:

1619288214256-png.44967


haha, MK ke bil moj prvi notranjepoliticni oponent - v smislu, da sem mu bil opozicija znotraj iste stranke pri mojih 18ih :D 

 

Danes nanj (za nazaj) gledam mnogo bolj pozitivno kot takrat. Enako velja za kup drugih ljudi, ko sem joh kot mlad idealist videl kot slabe al neki. 
 

Naslednjk vsakega izmed njih je bil mnogo slabsi :D 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 urami:

 

bolj prav je imo

 

dokler si mlad, naiven ter brez odgovornosti in keša si lev

če odrasteš in ostaneš brez odogovnosti in keša ostaneš lev

če odrasteš in dobiš odgovornosti in keš rataš desen

 

levičarji: scumi brez keša in odgovornosti

desničarji: spoštovani, delovni ljudje

Poenostavljeno:

Desničar zagovarja moje je moje, tvoje je tvoje.

Levičar zagovarja moje je moje, tvoje je naše.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 8 minutami:

Poenostavljeno:

Desničar zagovarja moje je moje, razen, ko rabim bailout/subvencijo/javno naročilo in ko poženem firmo v bankrot ter desetine ali stotine ljudi pod most.

Levičar zagovarja moje je moje in moje je naše.

fixx

uredilo bitje Sovir
  • Račka +1 8
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka

Kaj pomeni "ekonomski levičar"? Jaz se smatram za levičarja, pa se pri nogometu držim nogometnih pravil, na mn3 mn3njalniških, v ekonomiji ekonomskih. Ne bom produkta kupoval po 3EUR in prodajal po 2EUR, sam to ne pomeni, da bom poskusil prelisičit folk al pa še huje državo, da kupi od mene po 6EUR. Če pa pride nekdo xxy do mene in ponudi 82EUR, mu bom pač prodal. 

 

Podpiram višje davke na dobiček in rahlo reformo dohodnine. 

 

A sem v tem primeru ekonomski levičar al desničar? Morda centrist? 

 

Ekonomija v svoji osnovi ne bi smela biti ideološka, ko to postane, beseda ne teče več o ekonomiji. Vendarle pa ekonomija ne more biti osnova nobene kolektivne tvorbe ali mase, ker je zgolj orodje. Nisem še zasledil obravnave drugih podobnih zadev na način, da jih delimo na leve in desne. Predstavljaj si, da bi se na tak način kot o ekonomiji pogovarjali o matematiki ali gastronomiji. Levi matematiki, desni gastronomi,...

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

  

kmjr reče pred 31 minutami:

Podpiram višje davke na dobiček

 

Kar se mene tiče si s tem avtomatično levičar in si zaslužiš brco v jajca

 

  

kmjr reče pred 31 minutami:

Ekonomija v svoji osnovi ne bi smela biti ideološka, ko to postane, beseda ne teče več o ekonomiji. Vendarle pa ekonomija ne more biti osnova nobene kolektivne tvorbe ali mase, ker je zgolj orodje. Nisem še zasledil obravnave drugih podobnih zadev na način, da jih delimo na leve in desne. Predstavljaj si, da bi se na tak način kot o ekonomiji pogovarjali o matematiki ali gastronomiji. Levi matematiki, desni gastronomi,..

 

Ekonomija postane stvar ideologije v trenutku, ko ugotoviš, da ekonomija napaja državne ustanove - pač od nekje država mora dobiti denar - in se začneš spraševati, koliko denarja boš pobral in kaj boš z njem naredil. 

 

Lahko bi rekli, da je ekonomija stvar politike in ideologije od tistega trenutka, ko je en plemenski poglavar v Jerihu rekel da bo dal denar od mostarnine svojim vojakom za boljšo opremo, drugi pa da mostarnine sploh ne bo pobiral, ker želi v mestu čimveč trgovcev in prometa :D  

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 15 urami:

Podpiram višje davke na dobiček in rahlo reformo dohodnine. 

 

A sem v tem primeru ekonomski levičar al desničar? Morda centrist? 

 

Ekonomija v svoji osnovi ne bi smela biti ideološka, ko to postane, beseda ne teče več o ekonomiji. Vendarle pa ekonomija ne more biti osnova nobene kolektivne tvorbe ali mase, ker je zgolj orodje. Nisem še zasledil obravnave drugih podobnih zadev na način, da jih delimo na leve in desne. Predstavljaj si, da bi se na tak način kot o ekonomiji pogovarjali o matematiki ali gastronomiji. Levi matematiki, desni gastronomi,...

Ekonomski levicar. Dvignil bi davke drugim (torej tistim ki si izplacujejo dobicke) in zmanjsal sebi (reformiral dohodnino tako bi tvoj razred placal manj).

 

Kako ni ideoloska, lol. Kje se bo pobiralo in kje porabljalo pac ni stvar matematike, ampak osebnega mnenja. Gastronomija ni politicna tema zato ker ima folk prosto izbiro in drzava ne vpliva na to kaj lahko in kaj ne jes. Ce bi ti pa drzava narokovala katere lonce moras uporabljat za kuho, pa kaksno razmerje sestavin moras uporabljat bi pa hitr nasli delitev.

  • Račka +1 1
  • Trol 2
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 5 minutami:

Ekonomski levicar. Dvignil bi davke drugim (torej tistim ki si izplacujejo dobicke) in zmanjsal sebi (reformiral dohodnino tako bi tvoj razred placal manj).

 

Kako ni ideoloska, lol. Kje se bo pobiralo in kje porabljalo pac ni stvar matematike, ampak osebnega mnenja. Gastronomija ni politicna tema zato ker ima folk prosto izbiro in drzava ne vpliva na to kaj lahko in kaj ne jes. Ce bi ti pa drzava narokovala katere lonce moras uporabljat za kuho, pa kaksno razmerje sestavin moras uporabljat bi pa hitr nasli delitev.

ti pa narekuje, kateri so dostopni na trgu

 

npr. azbestni  lonci so prepovedani

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 7 minutami:

Ekonomski levicar. Dvignil bi davke drugim (torej tistim ki si izplacujejo dobicke) in zmanjsal sebi (reformiral dohodnino tako bi tvoj razred placal manj).

deluje tudi obratno (davki na dobiček so bili v preteklosti višji)

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...