Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Cherniernier reče pred 5 minutami:

 

Tako da ti pomoje narobe zaznavaš. Ne gre za to, da bi ti ljudje govorili o boljšem življenju, pač pa da ni tako mizerno, da ne umiramo vsi od klošerije na ulici, kakor bi človek pričakoval po tvojih prispevkih

Jaz vam pa poskušam povedati, da nima smisla strmeti po 2. Švici, ker v resnici Slovenci (prebivalci Sloveniji) ne želijo bito druga Švica.

 

Radi bi imeli plače kot Švicarji, hodili na morčija vsak vikend, imeli zdravstvo zastonj, vrtce zastonj in nepremičnino kupljeno bodisi s kreditom z negativno obrestno mero ali preko jazbinškovega zakona.

 

Aja delali bi 7.5 h na dan in imeli Pensum* 80%, po možnosti za 100% plačo

 

 

 

 

 

 

* %  časa, ki se oddela po pogodbi

 

 

uredilo bitje andrejus
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka

Dober članek

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/kapital-je-v-epidemiji-odigral-vlogo-zrtve-tudi-delavci-smo-mu-dali-prednost-pred-solidarnostjo/578627

 

Navedek

 Aktualen se jim zdi tudi razmislek, ali je kapitalizem res sistem, ki nam še omogoča dvig življenjskega standarda, ali povzroča vse večjo neenakost, izkoriščanje delavstva in okolja, kar je že zdaj nevzdržno.

 

Sej kle na forumu smo tud imeli bedake ki so težili da marca 2020 ne smemo zapreti tovarne žmigavcev, ker bo vse propadlo

 

Pa sedaj za nazaj vemo da bi bilo iz epidemioloških razlogov najbolj smotrno takrat vse zapret za 3 tedne pa dat državno pomoč

 

ne pa sedaj že 1 leto vlečemo to, folk vseen naprej delal, širil okužbe, zadolžil smo se za 20%

 

 

SAMO ZATO KER MORA TOVARNA ŽMIGAVCEV DELAT NONSTOP KAKO NE RAZUMETE TEGA

 

NIMA VEZE NIČ STARI V DOMOVIH ZA OSTARELE

ZADOLŽIL SE ZA 20% BDP V ENEM LETU

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

Jaz vam pa poskušam povedati, da nima smisla strmeti po 2. Švici, ker v resnici Slovenci (prebivalci Sloveniji) ne želijo bito druga Švica.

 

Radi bi imeli plače kot Švicarji, hodili na morčija vsak vikend, imeli zdravstvo zastonj, vrtce zastonj in nepremičnino kupljeno bodisi s kreditom z negativno obrestno mero ali preko jazbinškovega zakona.

 

Aja delali bi 7.5 h na dan in imeli Pensum* 80%, po možnosti za 100% plačo

 

 

 

 

 

 

* %  časa, ki se oddela po pogodbi

 

 

 

že zdej večina Slovencev živi lifestyle, ki sem ti ga poboldal :)  Edino plače so FUL ful nižje kot v Švici. Pač tradeoff tega, a) da si mini balkanska državica ki je 500 let mejila na jebeno Turčijo in ne država, ki je že 1.000 let vajena kaptializma in je v centru industrijske EU ter b) da ga večina folka stinka ko prasica oz dela nekje na 70% moči :D In od kje ti ideja, da si folk želi živeti kot v Švici? In da se je za to "švicarstvo" pripravljen odrekat lajfu, ki je za večino Slovencev lagoden as fuck? Resno - od kje ta floskula, da bi sploh bili radi kaj drugega, kot smo, razen da je pač izraz "druga Švica" popularen?

 

Včeraj in v soboto sem šel s kolesom v LJ center. Mesto je urejeno in lepo za popizdit. Sonček, vse zeleno, lepa arhitektura, čisto in brez smeti, nobenega smoga ali driske po faci. Mesto deluje, ni nek failed projekt, ampak je legit urejeno, lepo, dobro delujoče mesto. Na ulicah mega veliko folka, vsi na kavicah, mobitelih, večina jih je videti zelo zelo zadovoljnih. Vidiš, da ima folk polne riti in da mu je kul u lajfu. Druga polovica države je na morju oziroma bere forume / FB skupine, kako čimprej začizat državno covid regulacijo in spizdit na svoj vikend na morju na Hrvaško, kjer ga bodo bolj ali manj smrdeli od maja do septembra. TO so pravi Slovenci :D 

 

Če ti nisi bil zadovoljen s svojim lajfom v SLO, Andrejus, pač tough luck. Si naredil, kar si mislil, da bo situacijo izboljšalo, in očitno ti jo je. SUPER zate. Ampak večina folka v SLO ima ali že dovolj polne riti ali pa ima druge prioritete - in jim je zaradi tega kul živeti tukaj. Preprosto ni res ne to, da je lajf tukaj težek / neprijeten niti ne to, da bi večina ljudi rada spremenila delavnik, obveznosti in nevem kaj še vse, da bi imeli višje plače. 

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 7
Povezava do prispevka

Pizda pa k si rečem da brezveze se sekirat itak ne moremo več nič naredit, vojna je neizogibna, drsimo v totalen kolaps

 

pol se pa spomnim da se razvajen milenijec, pa se spomnim starih ljudi kako so se zakleli da nikoli več ne smemo it totalno vojno, da ni zmagovalecev, kakšna tragedija je to, pa da se treba borit z vsem da se temu izognemo

 

Sam kaj nej, dobesedno vse poti na katerih smo vodijo v propad

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Ko berem kako je folku kul v Sloveniji in kako imajo vsi polne riti, se spomnim na dejstvo, da stanje v centru Ljubljane ni reprezentativno za celotno Slovenijo. V centru Ljubljane valjda imaš "zadovoljen" folk, saj gre za elito (pravo ali namišljeno) Slovenije. Gre za tisti procent ali dva naroda, ki je "uspel v lajfu". 

 

Ostali pa grindajo čez lajf, kolikor vedo in znajo in predvsem so umaknjeni v "periferijo", da ne motijo bleščečega sveta "ob Ljubljanici".

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka

aha aha, edino da toliko kvalitetnih kvadratnih srbskih glav in čudovitih bosanskih frizur na lešnik kot sem jih včeraj videl v centru nisem videl niti na Božičnem DJ Timu leta '99 :D 

 

Tako da komu drugemu prodajaj tole o 1 ali 2 % elite

Povezava do prispevka

Grindanja je precej, sam še vseeno je povprečnemu Slovencu lagoden lajf - tudi unim, ki se ubijajo v Lidlih in tem sranju; otroci lahko gredo na morčija (kolonija, če že sicer niso dovolj premožni), lahko greš k dohtarju, otroci lahko gredo v šolo do zaključka doktorata brez šolnin, živijo v bajti s starši, ki so jo zgradili v socializmu ali v stanovanju, ki so ga odkupili po jazbinšku, če imaš prenizko plačo, da bi šel na svoje; je pa res, da shit is hitting the fan, novih stanovanj (z izjemo ultra-luksuznih) nihče več ne gradi, Lidl, Uber, Wolt šihti so vse pogostejši; domovi starejših se spreminjajo v hiralnice, klasičen dom (kot si ga vsi še vedno predstavljamo) bo na voljo sam še za tistih malo nekaj, ki si bodo lahko plačali senecuro/orpeo; vprašanje, kako dolgo bo še visokošolstvo ostalo brez šolnin

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka

Od kdaj pa so kvalitetne kvadratne srbske glave in čudovite bosanske frizure na lešnik merilo za "uspešnost v lajfu"? Kakšen tak modelček ima lahko več moneya od domorodnega Slovenca oblečenega po zadnji modi.

 

Še enkrat... ocenjevati kvaliteto življenja v Sloveniji na vzorcu ljudstva iz centra Ljubljane, je tako, kot da bi ocenjeval prosperiteto Ruande po najbogatejšem predelu Kigalija...

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka

Jaz že ves čas pravim da se samo čaka nek povod da se začne razgrajanje. Sem šel na dan okupatorja pogledat v Ljubljano pa vam povem da blo vzdušje tako da ni blo za zdržat. Prov čutu se je srd ulice. Ene par agitatorjev bi se našlo pa se bi folk zgubil v koktejlu emocij. Tko da ja, folk je globoko nezadovoljen.

Povezava do prispevka
svit reče pred 8 minutami:

Ko berem kako je folku kul v Sloveniji in kako imajo vsi polne riti, se spomnim na dejstvo, da stanje v centru Ljubljane ni reprezentativno za celotno Slovenijo. V centru Ljubljane valjda imaš "zadovoljen" folk, saj gre za elito (pravo ali namišljeno) Slovenije. Gre za tisti procent ali dva naroda, ki je "uspel v lajfu". 

 

Ostali pa grindajo čez lajf, kolikor vedo in znajo in predvsem so umaknjeni v "periferijo", da ne motijo bleščečega sveta "ob Ljubljanici".

Ma ne vem, jaz prihajam iz top periferije (občina z 2000 ljudmi, polovico kvadrature predstavljajo gozdovi in random travniki) in se mi ne zdi, da bi ljudje živeli slabo oziroma "ne bi uspeli v lajfu". Seveda slišiš žalostne zgodbe o random babici, ki je ostala sama z mizerno kmečko penzijo, samo all in all pa ljudje živijo kar dobro. Morčiji so standard, na periferijo ti avtobus pripelje knjige iz knjižnice, polno nekih random izletov čez Slovenijo za upokojence, v soboto piknik pri vsaki drugi bajti, ni da ni. Ja, za marsikoga je hud struggle, sistemsko je veliko neurejenega, glavni čelavi v državi dnevno razvaljiva po Twitterju, samo o nekem slabem življenju pa realno ne moremo govoriti. Že prostorsko se je Slovenija v zadnjih letih noro uredila, razen za občine z zaplankanimi župani, ki niso znali pokoristit nič evropskega denarja, se je vleklo in privleklo, da ima zdaj periferija čisto proper feel in look. Seveda ni popolno, sam govorit, da samo 1 % elite v Sloveniji/Ljubljani živi dobro, pa ni niti približno reprezentivno lol 

Povezava do prispevka

Dej spizdite nazaj v vas z izjavami folk žvi dobro ima vsaka družina svoj avto in gre na morje.

 

Verjetn ste dal še obleke na rdeči križ, pa se čudite da noben ne vzame, pol ziher ni tok težko.

 

Sej ljudje vidjo kako eni žvijo, standard šel gor samo kapitalu, delavci se pa jebejo nagužvani v tovarni v covid oblaku

 

sam sej majo za oblečt, kaj težijo

 

Kmal bojo lahko veseli k vzun sonce sije, sej ni tok težko

uredilo bitje Marvak
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 12 minutami:

Ma ne vem, jaz prihajam iz top periferije (občina z 2000 ljudmi, polovico kvadrature predstavljajo gozdovi in random travniki) in se mi ne zdi, da bi ljudje živeli slabo oziroma "ne bi uspeli v lajfu". Seveda slišiš žalostne zgodbe o random babici, ki je ostala sama z mizerno kmečko penzijo, samo all in all pa ljudje živijo kar dobro. Morčiji so standard, na periferijo ti avtobus pripelje knjige iz knjižnice, polno nekih random izletov čez Slovenijo za upokojence, v soboto piknik pri vsaki drugi bajti, ni da ni. Ja, za marsikoga je hud struggle, sistemsko je veliko neurejenega, glavni čelavi v državi dnevno razvaljiva po Twitterju, samo o nekem slabem življenju pa realno ne moremo govoriti. Že prostorsko se je Slovenija v zadnjih letih noro uredila, razen za občine z zaplankanimi župani, ki niso znali pokoristit nič evropskega denarja, se je vleklo in privleklo, da ima zdaj periferija čisto proper feel in look. Seveda ni popolno, sam govorit, da samo 1 % elite v Sloveniji/Ljubljani živi dobro, pa ni niti približno reprezentivno lol 

dej ne seri, ko das vecino place za stroske fleta, ker zivis v najemu, ko folk nima za poloznice, ko je ljudstvo, ki ima redn siht primorano hoditi na rk po pomoc bos govoril da je vse ok. ko imajo upokojenci po 400 eur pokojnine, ko na kaksen resen zdravstveni pregled cakas tudi po 6 ali 8 mesecev oziroma celo vec kot 2 leti... ja res smo obljubljena dezela.

 

vikend v centru ljubljane, kot je bilo receno, ni reprezentativen.

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 39 minutami:

Ma ne vem, jaz prihajam iz top periferije (občina z 2000 ljudmi, polovico kvadrature predstavljajo gozdovi in random travniki) in se mi ne zdi, da bi ljudje živeli slabo oziroma "ne bi uspeli v lajfu". Seveda slišiš žalostne zgodbe o random babici, ki je ostala sama z mizerno kmečko penzijo, samo all in all pa ljudje živijo kar dobro. Morčiji so standard, na periferijo ti avtobus pripelje knjige iz knjižnice, polno nekih random izletov čez Slovenijo za upokojence, v soboto piknik pri vsaki drugi bajti, ni da ni. Ja, za marsikoga je hud struggle, sistemsko je veliko neurejenega, glavni čelavi v državi dnevno razvaljiva po Twitterju, samo o nekem slabem življenju pa realno ne moremo govoriti. Že prostorsko se je Slovenija v zadnjih letih noro uredila, razen za občine z zaplankanimi župani, ki niso znali pokoristit nič evropskega denarja, se je vleklo in privleklo, da ima zdaj periferija čisto proper feel in look. Seveda ni popolno, sam govorit, da samo 1 % elite v Sloveniji/Ljubljani živi dobro, pa ni niti približno reprezentivno lol 

Zapis nekoga, ki živiš v neki pol bogati četrti neke podeželjske vasi. Pojdi rajši malo na sprehod po občini, zgodb kako se folk prebija iz meseca v mesec, kako mladi ne dobijo prave službe in se morajo, če želijo dobiti kolikor toliko vredu job vozit v skoraj uro oddaljeno Ljubljano. Vse zato, da lahko upajo na vsaj neko penzijo. Morčiji je standard. :rofl:

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

da ga večina folka stinka ko prasica oz dela nekje na 70% moči :D In od kje ti ideja, da si folk želi živeti kot v Švici? In da se je za to "švicarstvo" pripravljen odrekat lajfu, ki je za večino Slovencev lagoden as fuck? Resno - od kje ta floskula, da bi sploh bili radi kaj drugega, kot smo, razen da je pač izraz "druga Švica" popularen?

 

Včeraj in v soboto sem šel s kolesom v LJ center. Mesto je urejeno in lepo za popizdit. Sonček, vse zeleno, lepa arhitektura, čisto in brez smeti, nobenega smoga ali driske po faci. Mesto deluje, ni nek failed projekt, ampak je legit urejeno, lepo, dobro delujoče mesto. Na ulicah mega veliko folka, vsi na kavicah, mobitelih, večina jih je videti zelo zelo zadovoljnih. Vidiš, da ima folk polne riti in da mu je kul u lajfu. Druga polovica države je na morju oziroma bere forume / FB skupine, kako čimprej začizat državno covid regulacijo in spizdit na svoj vikend na morju na Hrvaško, kjer ga bodo bolj ali manj smrdeli od maja do septembra. TO so pravi Slovenci :D 

Točno to sem ti jaz napisal. In se strinjam s tabo 100%.

 

Izraz biti druga Švica je popolnoma napačen. To ga je g. Oman prvi uporabil in je zmeśal glave generacijam ljudi.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
svit reče pred 51 minutami:

Ko berem kako je folku kul v Sloveniji in kako imajo vsi polne riti, se spomnim na dejstvo, da stanje v centru Ljubljane ni reprezentativno za celotno Slovenijo

Vidim da je tukaj drugo menje.

 

Navedek

Še enkrat... ocenjevati kvaliteto življenja v Sloveniji na vzorcu ljudstva iz centra Ljubljane, je tako, kot da bi ocenjeval prosperiteto Ruande po najbogatejšem predelu Kigalija.

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 15 minutami:

ni bil sposoben srecno zivet v sloveniji, mu to ne bo uspelo nikje

Ne vem če ima moja sreča kakršnokoli povezavo z objektivnimi dejstvi. 

 

Recimo moja mama je odklonila tremin za cepljenje, ker je cepilno mesto v kopru in je bilo cepljenje ob taki uri da nima več prevoza za nazaj. Z dobrimi 400 eur penzije si pač taksija za 20 -30€ ne more privoščiti. 

 

Ampak važno da so v centru mesta polni kafiči. Ne se čudit da bo 20% ljudi volilo SDS.

Povezava do prispevka

Aha, smo ze na moja uboga mama karti, ne pri dejanaki vsebini tvojega posta. 

 

Ker v svici vozi bus na 5 min in ustavlja pred vrati hise. Aja ne, vsi so tako bogati, da se povsod vozijo s taksijem. Salo na stran, tvoja mama se mi resno smili. Ne zato ker zivi tu, ampak ker si takega sina zagotovo ni zasluzila. Jo raje izrabljas za propagando na forumu, namesto da bi ji na tak ali drugacen nacin zrihtal da se cepi. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 16 minutami:

Aja, pa kaj ima z 20% (od 35% udelezbe) veze s kafici v lj? Saj je sds ze leto dni na oblasti, ce nisi opazil. 

Kdo je SDS volilec? Seveda če zanemarimo lokalne povzpetnike.

 

Glavnina so starejši, ki jih je sistem pustil na cedilu. In to je trdo jedro strankinih volilcev. Kdo je kaj naredil za njih? Edino SDS!

 

Pa ne samo to, čustveno jih tudi privlači (anti migranti, komunisti, rdeča zvezda ipd). Ker to dejavniki, ki so v preteklosti negativno vplivali na njihova življenja.

 

Lahko da JJ ne zna komunicirat o Covid19, ampak z njegovo bazo komunicira odlično. Moja mama, foter, teta od žene ipd bodo 100% volili za JJ, ker samo on je dejansko nekaj za njih naredil.

 

V familiji se je edino stara babica premislila, ker pavi da je bilo leta 1970 boljše. LoL, zagotovo ker je bla stara 36 let ne pa 86 :) In ne bo volila nobenega.

 

 

 

uredilo bitje andrejus
  • Trol 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 5 minutami:

Kdo je SDS volilec? Seveda če zanemarimo lokalne povzpetnike.

 

Glavnina so starejši, ki jih je sistem pustil na cedilu. In to je trdo jedro strankinih volilcev. Kdo je kaj naredil za njih? Edino SDS!

 

Lahko da JJ ne zna komunicirat o Covid19, ampak z njegovo bazo komunicira odlično. Moja mama, foter, teta od žene ipd bodo 100% volili za JJ, ker samo on je dejansko nekaj za njih naredil.

 

 

 

Wat? 

Naredil kaj? 

Privatiziral zdravstvo in domove za ostarele. A bos spet nabijal o korona dodatkih za upokojence in kako bo to trajnostno resilo problem pokojnin. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 12 minutami:

Wat? 

Naredil kaj? 

Privatiziral zdravstvo in domove za ostarele. A bos spet nabijal o korona dodatkih za upokojence in kako bo to trajnostno resilo problem pokojnin. 

Kako naj sit razume lačnega?

 

Poskušaj se postavit v vlogo teh ljudi, ne samo palamuditn o neki rdeči zvezdi.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Za STA se je z donacijami dejansko zbralo skoraj 190.000 €. A se samo meni zdi ogromno? Očitno so Slovenci res zelo angažirani anti-Janša, jaz sem pričakoval bolj znesek tam v rangu 20.000 € v najbolj optimističnem scenariju. Konkretna zaušnica za vlado. 

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 15 urami:

Ja in po enem letu ti ostane prazen parlament?

 

kot je rekel @maksi; poslanci, ki nimajo nobenih relevantnih znanj, delovnih izkušenj ali delovnih uspehov in so kot takšni na prostem trgu dela mimo vseh strankarskih uslug nezaposljivi, nimajo kaj delat v državni odločevalski inštituciji.

 

kako lahko kot volilec pričakuješ od takega človeka intelektualno širino in globino, ki bi morala bit pogoj za opravljanje takšnega dela?

 

na ta račun smo pa v DZ dobili en kup ljudi, ki si dobesedno rešujejo lastni gmotni položaj in so posledično že v naprej posebej dojemljivi za vse vrste osebnih pritiskov; od strankarskega, pa vse do lobističnih stikov, you name it.

 

sicer pa ne razumem, zakaj bi v državi s populacijo 2,1 miljona potrebovali 90 poslancev?! :rofl: 1/3 tega bi bilo čisto dovolj. raje kvaliteta, kot kvantiteta. pa raje naj sprejmejo že enkrat pokrajine.

 

Sudat reče pred 15 urami:

Seveda, tako bodo sprejemali samo še populistične zadeve ki so "dobre" za ljudstvo. -"Dejmo vsem dvignit minimalce na jurija." , -"Dejmo rajši na 10 jurijev, ne bi rad zgubu položaja." 

 

ha, zdaj smo pa tam,- razlog, zakaj naša 'demokracija' ne deluje.

 

EDINA dolžnost vsakega izvoljenega politika v državi bi morala bit igra posrednika na eni strani med domačimi/tujimi strokovnjaki in dobrimi praksami iz tujine, ter na drugi strani med ljudstvom oziroma volilci. vzročnoposledična povezava.

 

a) dragi državljani, nahajamo se v sledečem položaju

b) definirali smo glavnih 100 izzivov
c) da bi realizirali teh 100 ciljev, so nam strokovnjaki svetovali/so tuje prakse pokazale, da moramo nareditit naslednje;
- c1
- c2
- c3
- ...
d) realizacija ciljev pomeni X (,...) in pomeni Y (,...)
e1) X pomeni večjo produktivnost, možnost manjših davčnih obremenitev (,...), kar se bo rezultiralo pri višjih plačah
e2) Y pomeni digitalizacija družbe in bolj fleksibilen javni sektor (,...), kar se bo rezultiralo v boljših in hitrejših storitvah javnega aparata

 

še enkrat, rešitev je v vzročnoposledični povezavi. ljudje smo načeloma neumni, ampak vsak bo razumel palico in korenček.

 

če kaj, potem imamo v tem trenutku na oblasti en kup populističnih hinavcev (vinjeta po 50,00€, bencin po 1,00€/1l, manjši državni aparat,- kaj vem kakšne obljube so še dajali pred volitvami?!),- res ne vem, ali gremo res lahko še na slabše?

 

 

 

uredilo bitje hawa meyta
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 28 minutami:

Moja mama, foter, teta od žene ipd bodo 100% volili za JJ, ker samo on je dejansko nekaj za njih naredil.

 

Brenta reče pred 21 minutami:

Naredil kaj?

 

se pridružujem Brenti,- prosim, obrazloži nam s konkretnimi primeri, kaj je bil edino JJ sposoben naredit za njih.

 

res me zanima. :)

 

@Cherniernier; WTF? 200k? :ododava: če gre JJ na gofundme, garant zberemo 10mil, da se ga znebimo enkrat za vselej. :ododava:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 4 minutami:

Za STA se je z donacijami dejansko zbralo skoraj 190.000 €. A se samo meni zdi ogromno? Očitno so Slovenci res zelo angažirani anti-Janša, jaz sem pričakoval bolj znesek tam v rangu 20.000 € v najbolj optimističnem scenariju. Konkretna zaušnica za vlado. 

Fora, ko zveš da večina zbranega poslanega s službenih telefonov ljudi zaposlenih v javni upravi. :D

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...