Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Brenta reče pred 9 minutami:

Andrejusov brat kupuje "socialne" nove Q3-je, med tem ko si njuna mama ne more privoščit prevoza do cepilnega centra.

 

You cant make this shit up :rofl:

Na žalost je to vse res kar sem napisal. 

Brat živi v LJ, mama pa na obali v eni vasi zunaj Kopra, nima izpita za avto. Uber pa ne spustite v državo, da bi ji lahko jaz ali pa brat naročili prevoz.

uredilo bitje andrejus
  • Trol 5
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 12 minutami:

Na žalost je to vse res kar sem napisal. 

Brat živi v LJ, mama pa na obali v eni vasi zunaj Kopra, nima izpita za avto. Uber pa ne spustite v državo, da bi ji lahko jaz ali pa brat naročili prevoz.

V društvu Humanitarček imaš projektVida, kjer se lahko prijavi za pomoč revnim starostnikom, "nudenje prevoza" je ena izmed oblik pomoči

 

Žal mi je, da jo je življenje spravilo do te točke, ampak lahko ji pomagamo, da se vsaj delno postavi na noge. Kar nalepi ji povezavo do Humanitarčka 

Povezava do prispevka
Persona reče pred 1 minuto:

A je bil ta forum vedno tako političen? Sem pričakoval da bo kaj bolj tech/geek/fantasy/art naravnan, pa bi belo tehniko lahko preimenovali tudi v politiko :)

Ko smo bili mlajši? :D 

 

Sicer pa vabljen v Igrovje in Konzolec, tam se povečini pogovarjamo o geeky stvareh in res redko kaj politike 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 2 urama:

 

kot je rekel @maksi; poslanci, ki nimajo nobenih relevantnih znanj, delovnih izkušenj ali delovnih uspehov in so kot takšni na prostem trgu dela mimo vseh strankarskih uslug nezaposljivi, nimajo kaj delat v državni odločevalski inštituciji.

 

kako lahko kot volilec pričakuješ od takega človeka intelektualno širino in globino, ki bi morala bit pogoj za opravljanje takšnega dela?

 

na ta račun smo pa v DZ dobili en kup ljudi, ki si dobesedno rešujejo lastni gmotni položaj in so posledično že v naprej posebej dojemljivi za vse vrste osebnih pritiskov; od strankarskega, pa vse do lobističnih stikov, you name it.

 

sicer pa ne razumem, zakaj bi v državi s populacijo 2,1 miljona potrebovali 90 poslancev?! :rofl: 1/3 tega bi bilo čisto dovolj. raje kvaliteta, kot kvantiteta. pa raje naj sprejmejo že enkrat pokrajine.

 

jzt nevem al si naiven al kaj, a misliš da brez da nekdo sprejema odločitve namesto vlade lahko država dolgoročno kar optimalno funkcionira sama od sebe? iz kje se pol financirajo uradi ko poteče trenutni finančni plan?

Povezava do prispevka

Za Slovenijo je kratkoročna oz srednjeročna rešitev A. Čeferin. 

 

Vpeljal bo malce normalnosti. Imel bo veliko podporo med ljudmi in prav tako v tujini. Lahko le molimo da bo naredil tisto kar pravi da ne bo naredil. 

 

Elita se bo stabilizirala, prpeljal bo en par tujih investitorjev. Če nič drugega bo prišel Messi in Ronaldo na dopust k nam z ekipo v red.

 

Če dobi 2 ali 3 mandate (12 let) bomo dočakali da gre JJ v penzijo. Ne to ne, bi moral dobiti 5 mandatov zapored. NI tako nemogoče, Merkel je bla ful časa. Ko gre JJ v penzijo (ko umre) bo SDS razpadala.

 

Skupni znanci ga zelo hvalijo. Ni razloga da jim ne verjamem.

uredilo bitje andrejus
  • Račka +1 1
  • Trol 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 14 minutami:

Za Slovenijo je kratkoročna oz srednjeročna rešitev A. Čeferin. 

 

Vpeljal bo malce normalnosti. Imel bo veliko podporo med ljudmi in prav tako v tujini. Lahko le molimo da bo naredil tisto kar pravi da ne bo naredil. 

 

Elita se bo stabilizirala, prpeljal bo en par tujih investitorjev. Če nič drugega bo prišel Messi in Ronaldo na dopust k nam z ekipo v red.

 

Če dobi 2 ali 3 mandate (12 let) bomo dočakali da gre JJ v penzijo. Ne to ne, bi moral dobiti 5 mandatov zapored. NI tako nemogoče, Merkel je bla ful časa. Ko gre JJ v penzijo (ko umre) bo SDS razpadala.

 

Skupni znanci ga zelo hvalijo. Ni razloga da jim ne verjamem.

 

To bi bilo top, ampak bi ga napadali iz obeh strani - JJ in levi pol, ki bi se čutil ogrožene, da jih bo povozil... Če se že odloči, upam da najame dober PR in marketing team.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 4 urami:

3. Mandat

-znižal stroške registracije avta bistveno

- cel kup paketov Corone pomoči

- korona dodatke za penzionerje

- debirokratizacija 

 

Res smo si mali podjetniki lahko zelo pomagali z vsemi temi paketi pomoči ja. Svaka čast vladi.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

Za Slovenijo je kratkoročna oz srednjeročna rešitev A. Čeferin. 

 

Vpeljal bo malce normalnosti. Imel bo veliko podporo med ljudmi in prav tako v tujini. Lahko le molimo da bo naredil tisto kar pravi da ne bo naredil. 

 

Elita se bo stabilizirala, prpeljal bo en par tujih investitorjev. Če nič drugega bo prišel Messi in Ronaldo na dopust k nam z ekipo v red.

 

Če dobi 2 ali 3 mandate (12 let) bomo dočakali da gre JJ v penzijo. Ne to ne, bi moral dobiti 5 mandatov zapored. NI tako nemogoče, Merkel je bla ful časa. Ko gre JJ v penzijo (ko umre) bo SDS razpadala.

 

Skupni znanci ga zelo hvalijo. Ni razloga da jim ne verjamem.

 

 

IMO ga zelo precenjuješ. 

 

Tipčk je fotrov sin. To se je še najbolj videlo kako se je lahko sploh povzpel na NZS. Zadaj ima vplivne prijatelčke, ki jim je dolžen vračati usluge (vmešavanje v slovensko notranjo politiko). Poleg tega njegovo podobo ustvarjajo MSM, kar dodatno potrjuje vpletenost  stare garniture statusa quo. Ima pa iste štose kot ostali (levi) slovenski politiki. Prodaja floskule,  je dvoličen  in klientelističen. Nova fasada stare garniture, ki jim je edini političen cilj status quo iz katerega se oni napajajo in ohranjajo moč. Sicer AFAIK njega zanima le precedniško mesto.

uredilo bitje Waslich
  • Račka +1 1
  • Trol 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Neizmerno. Ni tolk fletno, ko vas ni.

 

also

 

Navedek
Tednik Mladina je objavil članek, v katerem razkriva, da jih je slovenska policija začela preganjati zaradi »kaznivega dejanja izdaje tajnih podatkov po 260/I, II KZ-1«, kot »naročnik« tega pregona pa se razkriva Služba vlade R Slovenije za razvoj in evropsko kohezijsko politiko, znana bolj kot resor, ki ga vodi minister Zvonko Černač, eden najbolj zvestih Janševih kadrov iz nabirke stranke SDS. Zločin? Dne 11. februarja 2021 je namreč »neznani avtor www.mladina.si«, kot piše policija, objavil »interne vladne dokumente, natančneje Načrt okrevanja«.
Smo prav razumeli? Torej, na Mladino je komunistična policija slavnega maja 1988 vkorakala zato, ker je nadobudni pisec Janez Janša tam razpolagal z nekim »internim dokumentom«. Zdaj vlada, ki jo vodi ta isti (rahlo ostareli, a vseeno) Janez Janša, pošilja svojo policijo na Mladino, ker je tam »neznani« (res?) avtor objavil »interni vladni dokument«. Zgodovina ima res čuden smisel za ironijo. Še 30. maja se spet zberemo na Roški v podporo Mladini in njenim piscem ter proti represivni (Janševi) oblasti, pa bo ta zgodovinski ironični obrat res popoln.

3CgkzPv.png

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 5 urami:

ubistvu niti nisem pričakoval kaj drugega.

 

enako.

 

Janša je ogromno naredil za ljudi!

kaj pa?

ja, Q3 je 600,00€ manj!!!

 

Amare reče pred 5 urami:

Vidva z bratom nimata dovolj, da ji nakažeta za taksi?

 

ne vem, no. mogoče sem samo jaz tak, ampak meni se zdi to naravnost grozljivo.

 

po eni strani bahanje o lastnem uspehu, po drugi strani pa jamranje, da mama nima niti za taksi. capitalism at it's best.

 

DannySmit reče pred 4 urami:

jzt nevem al si naiven al kaj, a misliš da brez da nekdo sprejema odločitve namesto vlade lahko država dolgoročno kar optimalno funkcionira sama od sebe?

 

pa kdo je rekel, da bo odločitve sprejemal kdorkoli drug kot vlada? saj zato so izvoljeni! pravim samo, da bi bilo treba bolj poslušat ljudi, ki poznajo posamezno materijo v nulo in te odločitve potem na preprost način skomunicirat ljudem, da bodo razumeli zakaj se postopa tako, kot se, kaj je namen odločitve in kakšne posledice bodo iz tega nastale.

 

ampak žal pri nas to ne gre, ker so zadaj vedno mutna posla in lastni interesi, zato je nemogoče funkcionirat oziroma operirat na tak način.

 

also, Bernard je vzel modro pilulo.  :rofl:

 

 

 

uredilo bitje hawa meyta
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 11 minutami:

enako.

 

Janša je ogromno naredil za ljudi!

kaj pa?

ja, Q3 je 600,00€ manj!!!

Pa seveda počivalškovi boni. Celi državi je plačal JJ dopust. 

Ljudje so iz čakanja na delo šli direktno na dopust.

 

hawa meyta reče pred 11 minutami:

po eni strani bahanje o lastnem uspehu, po drugi strani pa jamranje, da mama nima niti za taksi. capitalism at it's best

Jaz delam zase in za mojo družino, nismo to neki šiptari, ki pošiljajo denar celi razśirjeni družini.

 

In BTW, vidim da nimaš prav veliko kontaktov s ponosnimi starejšimi ljudmi, ki nikoli ne bi sprejemali pomoči od svojih otrok. Ta vrednota ti je tuja?

uredilo bitje andrejus
  • Trol 4
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pomoc socloveku, kaj sele sorodniku, je konec koncev le boljsevisticni konstrukt tega pa ja ne bomo podpirali. Kaj ji bo cepivo, jo bodo vrednote ubranile pred korono.

 

Razen ko gre za denar za avto, takrat pa kurc vrednote, drzava odpri mosnjicek!

uredilo bitje BumbleBee
  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 28 minutami:

 

pa kdo je rekel, da bo odločitve sprejemal kdorkoli drug kot vlada? saj zato so izvoljeni! pravim samo, da bi bilo treba bolj poslušat ljudi, ki poznajo posamezno materijo v nulo in te odločitve potem na preprost način skomunicirat ljudem, da bodo razumeli zakaj se postopa tako, kot se, kaj je namen odločitve in kakšne posledice bodo iz tega nastale.

 

ampak žal pri nas to ne gre, ker so zadaj vedno mutna posla in lastni interesi, zato je nemogoče funkcionirat oziroma operirat na tak način.

 

 

tvoj predlog je bil da bi naj obstajal nek mehanizem s katerim mečeš folk iz parlamenta (in iz politike):

  

hawa meyta reče pred 23 urami:

 

ker je intelektualni, moralni in predvsem etični standard v slovenski politiki tako zelo padel, ne vidim druge rešitve, kakor da se volilcem z zakonom direktno omogoči sankcionirat vse pretirane deviacije. pa naj bo to poslanec, minister ali vlada. če nihče ne čuti potrebe nosit odgovornosti za svoja (nepravilna, nepoštena ali zgolj nesposobna) dejanja/ravnanja, potem se mi zdi edino pravilno in pravično, da smo volilci (moralni in etični) sodniki njihovih usod.

 

to se z lahkoto uredi z zbiranjem podpisov. da se izognemo nepravilnostim, lahko tudi z osebno identifikacijo na upravnih enotah (rešitev je kolikor hočeš). s tem, ko se zbere v naprej določen kvorum podpisov, poslancu ali ministru nemudoma preneha mandat in nikoli več ne sme kandidirat na volitvah. še boljša pa bi bila opcija, da se mu z odpoklicem za vedno prepove delovanje v katerikoli državni inštituciji oziroma podjetju v državni lasti. ti ljudje svoja ravnanja uravnavajo zgolj na podlagi morebitnih sankcij. ker edino to razumejo.

 

kar se pa vlade tiče, pa, ja, kot si rekel - dovoljšen kvorum zadostuje za takojšnjo prenehanje mandata vlade in narekuje predsedniku države, da v najkrajšem možnem roku razpiše nove volitve.

 

jaz druge boljše rešitve ne vidim. na eni strani ima s tem poudarjeno oblast ljudstvo - in to ne zgolj na vsake štiri leta, temveč praktično vsak dan in morda s tem zanimiramo tudi več ljudi, da začnejo resneje razpravljat o politiki in o tem, kam gremo kot družba in kot država.

 

na drugi strani postanemo volilci resna uravnilovka za vse vrste političnega kupčkanja, kleptomanstva, zlonamernosti in nesposobnosti in s tem lahko pridobimo neposredni vplivamo na dobronamerno vodenje države.

 

 

 

da razdelam moje prvotno vprašanje - s takim mehanizmom omogočiš spraznjenje parlamenta vsaki skupini ljudi ki je nad pragom odločanja - kaj preprečuje konstantno brezvladje?

 

hvala na odgovoru

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 8 urami:

Na žalost je to vse res kar sem napisal. 

Brat živi v LJ, mama pa na obali v eni vasi zunaj Kopra, nima izpita za avto. Uber pa ne spustite v državo, da bi ji lahko jaz ali pa brat naročili prevoz.

A taksija ji ne mores narocit? 040386000 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...