Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Evo nam naslednji korak v debilnosti ukrepov za zajezitev širjenja bolezni COVID19

 

https://www.24ur.com/novice/korona/tranzitni-potniki-v-slovenijo-brez-karantene-in-pogoja-pct-le-se-do-22-avgusta.html

 

Po novem če želiš prečkati Slovenijo in nimaš negativnega testa

Recimo da to pomeni da si bolan

Te bomo bolanega v varnost naših starostnikov

10 dni zadrževali v Sloveniji

 

Oz kaj po novem sploh ne smejo tujci več vstopat v državo brez PCT pogoja

O bože milo kam smo mi prišli

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 9 urami:

Evo nam naslednji korak v debilnosti ukrepov za zajezitev širjenja bolezni COVID19

 

https://www.24ur.com/novice/korona/tranzitni-potniki-v-slovenijo-brez-karantene-in-pogoja-pct-le-se-do-22-avgusta.html

 

Po novem če želiš prečkati Slovenijo in nimaš negativnega testa

Recimo da to pomeni da si bolan

Te bomo bolanega v varnost naših starostnikov

10 dni zadrževali v Sloveniji

 

Oz kaj po novem sploh ne smejo tujci več vstopat v državo brez PCT pogoja

O bože milo kam smo mi prišli

Sem zasledila na 24ur in po 2kratnem prebiranju se vedno ne razumem tega skropucala od clanka :lol:

Ne vem, ali zavajajo z naslovom in za tranzit pogoj ne bo veljal in dejansko pisejo o vracanju domov, ali pa kot tranzitni potnik pac vzames odlocbo, se lepo zahvalis in odpeljes preko slovenije kamorkoli ze pac gres, ker kaj tocno ti pa morejo? 

 

Navedek

Kot sicer poudarja vlada, takrat, ko v Slovenijo vstopa oseba s prebivališčem v Sloveniji, ne gre za tranzit, ampak za vstop zaradi poti domov.

Prehajanje meje brez dokazil je poleg tranzitnih potnikov dovoljeno še mlajšim od 15 let, ki potujejo v spremstvu odraslih, dvolastnikom in najemnikom zemljišč v obmejnem območju in na obeh straneh državne meje, čezmejnim delovnim migrantom in tistim, ki opravljajo naloge v mednarodnem prevozu.

 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 5 minutami:

... pac vzames odlocbo, se lepo zahvalis in odpeljes preko slovenije kamorkoli ze pac gres, ker kaj tocno ti pa morejo? 

 

 

Tole se lahko zaplete ob izhodu iz države...potem je pa še en drug postopek (mogoče celo dva) zraven.

 

Tranzit je, v času zaostritev covid razmer, problem, ki ga bo očitno težko rešiti.

 

Cepljeni so prav tako problem, kar se prenašanja virusa tiče, ki ga bo v trenutnih razmerah prav tako težko rešiti. 

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
1309976 reče pred 30 minutami:

Tole se lahko zaplete ob izhodu iz države...potem je pa še en drug postopek (mogoče celo dva) zraven.

 

Tranzit je, v času zaostritev covid razmer, problem, ki ga bo očitno težko rešiti.

 

Cepljeni so prav tako problem, kar se prenašanja virusa tiče, ki ga bo v trenutnih razmerah prav tako težko rešiti. 

Ja itak. In dosledno bodo pregledali vse in vsakega na meji od 22.8. dalje :rofl:

Cool story brah.

  • Trol 1
Povezava do prispevka

No sej tega ne razumem, vzames odločbo, nadaljuješ pot, nakar te na izhodu iz države ustavije organi republike, ter te z namenom preprečitve širjenja virusa, vrnejo nazaj v Slovenijo za 10 dni

 

Da odgovorim še Budiju, itak tip ni na nivoju, ampak ok.

Jaz itak že od začetka trdim da vlade po Evropi izoristile mutacijo gripe, da bodo lahko z njo lažje nadzorovali meje pred prihodi Afganistancev.

 

https://www.rtvslo.si/zdravje/izpolnjevanje-obrazca-za-sledenje-letalskih-in-ladijskih-potnikov-ne-bo-obvezno/590579

 

So že pogruntal novi obrazec ki ga bo kmalu rabil izpolnit vsak tujec za vstop v Slovenijo. Tako si bodo oprali roke in vest da bodo lahko mirno obračali folk na meji.

 

Pa sej mene boli kurac za Afganistanca, nej ostane v Afganistanu, ko ga jebe.

 

Gre se sam za to kako vlada manipulira z preprostimi ljudmi tipa Budi.

 

Neki časa teži državljanom da rabijo obrazec za v kafič, nakar počasi uvedejo obrazce za tujce da nimajo pogoja vstopit v Slovenijo

 

In valda bo folk, psihološko izčrpan rekel

 

Boli me kurac za Afganistanca, nej ostane v Afganistanu, ko ga jebe.

 

Vseskup je neko prelaganja gneva na nekega zunanjega sovražnika, jebeš afganistaca nej se okol obrne, jebeš necepljenga nej bo doma zaprt, zažgimo jude heil hitler

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Navedek

Vrnjen ji je bil tudi znesek globe, je sporočila Pravna mreža za varstvo demokracije, ki jo je premier Janša nato označil za "mrežo za pomoč virusu".

 Itak ni mogel vsaj enkrat v življenju biti tiho. :rofl: Bi lahko vsaj Hojsa za proxy uporabil.

 

In glede na njegov tvit EU, ZDA in cela kopica islamskih držav poveličuje komunizem na svojih zastavah.

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka

@1309976 kar sebi lepi trolle. Kako na svetu bos kontroliral vsakega cloveka ob vstopu v drzavo v zakljucku glavne turisticne sezone? Si ze sel kaj cez mejo letos? Kolikokrat so ti preverili pogoj PCT? Pa pustimo hrvasko ob strani, a je kje na nehrvaskih mejah slovenska kontrola za izstop?

 

Tako kot italija, ki je poleg potrdila o cepljenju uradno za vstop v drzavo zahtevala se test na covid do konca junija. V realnosti pa nihce ni nikoli preverjal ne enega ne drugega. 

Povezava do prispevka
Brenta reče Dne, 14. 8. 2021 at 21:36:

@1309976 kar sebi lepi trolle. Kako na svetu bos kontroliral vsakega cloveka ob vstopu v drzavo v zakljucku glavne turisticne sezone? Si ze sel kaj cez mejo letos? Kolikokrat so ti preverili pogoj PCT? Pa pustimo hrvasko ob strani, a je kje na nehrvaskih mejah slovenska kontrola za izstop?

 

Tako kot italija, ki je poleg potrdila o cepljenju uradno za vstop v drzavo zahtevala se test na covid do konca junija. V realnosti pa nihce ni nikoli preverjal ne enega ne drugega. 

Lahko potrdim za ITA. Porabil najmanj pol ure, da sem izpolnil tisti glupi dokument (ker je res nerodno zastavljen za mobilnega turista), ga sprintal in imel sabo. Sicer so naju ustavili vojaki in zapisali najine dokumente na glavni železniški v enem ITA mestu, ampak še tam niso preverjali ničesar drugega. Greenpass sva morala pokazati samo, ko sva se usedla v restavracijo in v parih muzejih. Je pa res, da če ne hodiš na neke partije in kaj jaz vem kam, je možnost okužbe res minimalna (maske v muzejih, na vlakih, razkužila vsepovsod, mize v restavracijah na razdalji ipd.).

 

Tole kar dela Slovenija so smehi orehi, prostovoljno vnašanje? :D :D komu se bo dalo to delat. Ampak verjamem, da bomo za porast okužb krivi vsi ne-hrvašku turisti, čeprav grem stavit da se v teh kampih, restavracijah ob morju ipd. ne držijo tako strogih ukrepov kot se jih v drugih državah. Sem bil priča, ko je starejša gospa enga tipa nadrla, ker je imel masko pod nosom na vlaku :D  

Povezava do prispevka

Letos so mi na vsakem prehodu meje preverili vse. Mogoče  sem imel "sreco" kar se tega tiče. Lani recimo niti enkrat. 

 

Lahko te dobijo tudi če povsem naključno delajo preverbe, ker je nerealno pričakovati da bodo pregledovali čisto vsakega. Potem pa vidiš pri takšnih jokanje kako represivna država smo. Ne, da se v neki meri ne strinjam z navedenim (tudi glede potencialne nesmiselnosti relevantnega ukrepa), a ne pri poskusih izigravanja...kar pa je sicer mislim da že mimo poante s prejšnje strani...

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 2 urama:

prišel sodelavec iz kampa na hrvaškem. Negativne teste imajo že sprintane na recepciji, plačaš 200 kun pa na roke vpišejo tvoje ime in rojstvo.

potrjujem, šel na na hitro testiranje plačal 150 kun in še preden mi je vzel bris sem že mel negativen test :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...