Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Zaposleni na @RTV_Slovenija so prejeli obvestilo generalnega direktorja Andreja Graha Whatmougha, da je Natalijo Gorščak razrešil z mesta direktorice televizije. Ob tem je navedel, da začasno sam prevzema naloge programskega direktorja televizije.

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 16. 8. 2021 at 10:36:

Lahko potrdim za ITA. Porabil najmanj pol ure, da sem izpolnil tisti glupi dokument (ker je res nerodno zastavljen za mobilnega turista), ga sprintal in imel sabo. Sicer so naju ustavili vojaki in zapisali najine dokumente na glavni železniški v enem ITA mestu, ampak še tam niso preverjali ničesar drugega. Greenpass sva morala pokazati samo, ko sva se usedla v restavracijo in v parih muzejih. Je pa res, da če ne hodiš na neke partije in kaj jaz vem kam, je možnost okužbe res minimalna (maske v muzejih, na vlakih, razkužila vsepovsod, mize v restavracijah na razdalji ipd.).

 

Tole kar dela Slovenija so smehi orehi, prostovoljno vnašanje? :D :D komu se bo dalo to delat. Ampak verjamem, da bomo za porast okužb krivi vsi ne-hrvašku turisti, čeprav grem stavit da se v teh kampih, restavracijah ob morju ipd. ne držijo tako strogih ukrepov kot se jih v drugih državah. Sem bil priča, ko je starejša gospa enga tipa nadrla, ker je imel masko pod nosom na vlaku :D  


Zanimivo, zadnjo teden sem v Ita (trenutno v 4 koncu in povsod, razen na podezelju okoli Napolija, smo green pass kazali vedno, ko smo zeleli vstopit v nek objekt. V Firenzah in nekem Portokurcu pri La Spezii pa te varnostniki in osebje tudi na random, ko sedis zunaj, zaprosijo za green pass. Pa ful bolj kot pri nas nosijo maske povsod kjer sem bil. 
 

Pa za vstop v italijo ne rabis green pass al teh potrdil o cepljenju ce si iz Slo in 14 dni pred prihodom v ITA nisi bil izven EU. Sam folk pac ne bere. 
 

Ga pa potrebujes za vstop v zaprte prostore, razne parke kjer je guzva in podobno. Ergo, brez njega skoraj ne gre. 
 

Tisti obrazec za vstop je pa res enostavnejsi kot so bili se lani. Slovenija ima dobesedno enakega. 
 

edit: pravila doloca regionalna vlada kje moras met kaj pa kako pogosto se cekira. 
 

 

@Brenta morda nimava v mislih iste Italije, ma mene vedno znova preseneti kolko bolj resno jemljejo anticovid ukrepe,  s tega vidika smo mi za njih necivilizirane zivali :D pozna se jim, da so imeli orenk pizdarijo. 
 

ne cekirajo povsod dokumentov, ampak qr kodo pa poskenirajo

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
Brenta reče Dne, 14. 8. 2021 at 9:37:

Ja itak. In dosledno bodo pregledali vse in vsakega na meji od 22.8. dalje :rofl:

Cool story brah.


Morda si mlada in se tega ne spomnis, a vcasih je bil to standard. Pa pregled ni bil sam skeniranje QR kode. 

Povezava do prispevka

@kmjr naša dva sta bila letos poleti 2x okoli Milana, Breše, Bolonje... N od nič od pregledovanja, ne v Italiji, ne na meji.

 

Se spomnim pregledovanja na meji, ampak takrat vseeno ni bilo take količine prometa, kot bo rinila po 22.8. in do 1.9. domov. No, še parkrat sem v predkoronskem času šla čez hr-bih mejo, pa tudi tam 50:50 časa samo mahajo z roko in te nihče 2x ne pogleda, kje šele da bi v roke vzel pasuš in zahteval, da odpreš prtljažnik.

Povezava do prispevka

Pusti HR-BiH mejo, tam jih res BK. Danes je ene 8 al 9 dan kar sem v ITA (Firenze, Siena, Rim, okolica Napolija/Salerna, Orvietto in okolica, zdej nek narwvni park pri la spezii in nikjer ni rezim blazji kot je bil pri nas med najbolj rigoroznim sposotovanjem protiukrepov v javnosti. 
 

Folk dejansko nosi maske tudi tam kjer ni treba, recimo. 

Povezava do prispevka

Ubogi jajo. 

Clo dovolili so se mu javno reci clovek brez sramu, med tem ko hojs niti omembe ni vreden. Nezaslisano! Kje je olika teh kolesarjev??? Res bi morali razmislit o uvedbi gulagov za take prekrske. 

uredilo bitje Brenta
A tisti ban postanja po beli tehniki za andrejusa in vgja ni vec aktualen?
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

sej jzt tut ne maram jajota ampak tako paparazzi buzeriranje mi je tudi malo mimo

 

res te mora trigerat jj da ob štirih zjutro na kredarci tako vpiješ in svetiš folk z lučjo in kamero kot da si lihkar posnel bigfoota lol

uredilo bitje DannySmit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 29 minutami:

nevem če ti je jasno da s takim mišljenjem in retoriko si del hate mašine ki poganja našo politiko and the whells go round and round, round and round

Cannot into sarcasm?

To ni mišljenje, to je le popolnoma resnična osebna izpoved eradičnega train of thoughta, ki bi me popadel v taki situaciji :cry:

Pač, rookie error ker mi taka srečanja niso popolnoma vsakdanja. Ti bi seveda ostal mrtvo hladen?

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...