Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

ChAiN reče pred 34 minutami:

fun fact:

tip ki cel lajf dela v štacunah in je eden izmed vodilnih šefov za avdio-video v Harvey Norman, dnarja k solate, še njegova mama je cel lajf delala po štacunah...

 

volilec Levice in je zelo nasprotoval delu ob nedeljah.

 

sedaj kupuje živila ob nedeljah v Tušu

 

vsi komunajzarji ste isti. dvolične pizde.

ggif.gif.c58ff441be9f37cd54fde5682b774103.gif

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 3 urami:

fun fact:

tip ki cel lajf dela v štacunah in je eden izmed vodilnih šefov za avdio-video v Harvey Norman, dnarja k solate, še njegova mama je cel lajf delala po štacunah...

 

volilec Levice in je zelo nasprotoval delu ob nedeljah.

 

sedaj kupuje živila ob nedeljah v Tušu

 

vsi komunajzarji ste isti. dvolične pizde.

Cool story bro

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 16 urami:

@tomazek

Upam da je tole troll. 

Ker drugace wait what? A delodajalec mu zdaj ne sme dat 200 eur visje place? 

 

@Medeninček

Zato sem pa napisala kaksen je bil rezultat javnomnenskih raziskav ter nenazadnje rezultat posvetovalnega referenduma. Ok, pa dajmo se drugace. Jaz nocem delati vikendov. Jih ti rad delas? 

 

dobesedno sem se zacel jokat od smeha

 

 

LP

Povezava do prispevka

Včasih je na levičarje letel očitek da so preveliki idealisti glede narave človeka, danes je pa očitno obratno, in desničari še kar sanjajo o racionalnem potrošniku/družbeno odgovornem posamezniku iz 50 let starih učbenikov, ki bo od spodaj navzgor spremenil svet.

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 19 urami:

Torej vsi delajo ob vikendih oz. nedeljo, če hočejo obdržati službo.

 

jaz sploh ne razumem, o cem se pogovarjajo. :D

 

v 'najboljsem gospodarstvu' na svet imajo ljudje po dve do tri sluzbe, da prilezejo skozi mesec. ti, ki bi radi delali v nedeljo, si komot odprejo (popoldanski) s.p., pa delajo v lokalih/gostilnah. absolutno sem preprican, da bodo v enem tednu nasli dodatno zaposlitev in zasluzek. :)

 

vi se pa samo spomnite, kaksne so zganjali trgovci; od ocenjevanja, da bodo morali odpustiti do 30% zaposlenih (in to med tem, ko je bil vsak 5 oglas na mojedelo.com za trgovca!), do njihovih hudih 'strokovnih ocen' o tem, kako jim bo promet upadel za 20%-25%.

 

in kaj se je dejansko zgodilo? trgovci se vedno tolcejo fine dobicke, le nedeljski nakupi so se preselili na soboto, na mojedelo.com je pa se vedno vsak 8 oglas za trgovca.

 

dobesedno nobene dodatne vrednosti se ni izgubilo s tem, da so trgovine zaprte v nedeljo.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 5 urami:

 No ampak mizerno niso plačani, ker se retail ne bi več izplačal

V UK bo že Aldi testiral trgovine brez blagajn. Retail je vedno bolj poenostavljen, avtomatiziran in seli se na splet. Poklic, ki bo sledil šiviljstvu v vedno slabše delovne pogoje in nizke plače. Tu se je to že zgodilo in ne vem zakaj bi bila Slovenija tu izjema. 

Povezava do prispevka
LichKing reče pred 2 urama:

ker v trgovini lahko delaš samo za blagajno al kako? vse ostalo se samo od sebe zrihta.

Ne lahko si skladiscnik in pakiras zadeve in polnis police. Največji supermarket (ne Aldi Ali Lidl in podbni), kjer zivim ima prodajni pult samo za mobile telefone in elektroniko. Meso, ribe, mesnina, kruh je vse zapakirano in na policah. V zadnjih letih se je osebje v trgovinah verjetno prepolovilo. Ne trdim, da je to dobro in da bo Slovenija v vsem sledila tem modelu,  ampak, če bi moj moj otrok izbiral poklic, bi mu svetovala stran od trgovine. 

  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Ne lahko si skladiscnik in pakiras zadeve in polnis police. Največji supermarket (ne Aldi Ali Lidl in podbni), kjer zivim ima prodajni pult samo za mobile telefone in elektroniko. Meso, ribe, mesnina, kruh je vse zapakirano in na policah. V zadnjih letih se je osebje v trgovinah verjetno prepolovilo. Ne trdim, da je to dobro in da bo Slovenija v vsem sledila tem modelu,  ampak, če bi moj moj otrok izbiral poklic, bi mu svetovala stran od trgovine. 

Dejansko kdo izbere poklic trgovec? 

Povezava do prispevka

KUL=predvojni komunisti

 

Navedek

Med delovanjem prevojnih komunistov in KUL preveč vzporednic

Če sedaj primerjamo dogajanje v tridesetih letih z dogodki v Sloveniji v zadnjih dveh letih, na žalost opazimo mnogo vzporednic. Tudi danes v Sloveniji potekajo spontani protesti petkovih kolesarjev, proticepilcev itd., ki občasno preraščajo v nasilne proteste. Pri vseh teh protestih lahko že površen opazovalec ugotovi, da so sistematično in dobro vodeni. Stranke koalicije KUL sicer zanikajo, da bi te proteste ilegalno organizirale in vodile. Vendar so zame te trditve vse prej kot verodostojne, saj hkrati zatrjujejo, da so ponosni nasledniki Komunistične partije.

 

Nadalje v svojih nastopih najvidnejši predstavniki koalicije KUL vse stranke, ki sestavljajo sedanjo demokratično izvoljeno vlado, predvsem vodilno stranko te vlade SDS, označujejo za fašistične, in to čeprav so dobile večinsko podporo na večstrankarskih, demokratičnih volitvah. Vendar imajo te nesmiselne trditve predstavnikov koalicije KUL paralelo v komunistični paroli iz tridesetih let prejšnjega stoletja. Po njihovo v Sloveniji ni demokracije in volivci se lahko odločajo samo za ponosne naslednike Komunistične partije ali fašiste.

Na koncu pridemo še k zadnji paroli predvojnih komunistov. Trditev prvakov KUL, da s strankami, ki sestavljalo sedanjo vlado ali jo samo podpirajo, tudi po volitvah ne bodo sodelovali, in to ne glede na izid volitev, se sliši vse preveč znana komunistična parola Kdor ni z nami, je proti nam.

communism confirmed

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 4 urami:

kaj pa: "Vse medicinske sestre bodo šle delat v Hofer in v Lidl", "natakarji pa kuharji so pa že šli med zaprtjem"

 

saj to se dejansko dogaja, je kar iz prve roke potrdila ona teta, ki vodi sindikat medicinskih sester. iz UKCja gre v Hofer/Lidl/whatever in se med tem časom uči tuj jezik za nadaljevanje svoje kariere v tujini (praktično ni več tedna, ko Avstrijci in Italijani na mojedelo.com ne iščejo medicinskih sester), ali pa si išče kakšno tajniško/pisarniško delo v drugi branži.

 

kar se pa kuharjev in natakarjev tiče pa...v zadnjih 3 tednih se mi je v dveh različnih ljubljanskih gostilnah zgodilo, da me je prišel (slovenski) kelnar vprašat, če bi imel kaj proti temu, da nas postreže južni brat nevešč slovenskega (po)govornega jezika. :)

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 35 minutami:

 

saj to se dejansko dogaja, je kar iz prve roke potrdila ona teta, ki vodi sindikat medicinskih sester. iz UKCja gre v Hofer/Lidl/whatever in se med tem časom uči tuj jezik za nadaljevanje svoje kariere v tujini (praktično ni več tedna, ko Avstrijci in Italijani na mojedelo.com ne iščejo medicinskih sester), ali pa si išče kakšno tajniško/pisarniško delo v drugi branži.

 

kar se pa kuharjev in natakarjev tiče pa...v zadnjih 3 tednih se mi je v dveh različnih ljubljanskih gostilnah zgodilo, da me je prišel (slovenski) kelnar vprašat, če bi imel kaj proti temu, da nas postreže južni brat nevešč slovenskega (po)govornega jezika. :)

 

Potrjujem, ne samo da odhajajo, jim praktično direkt dajemo kader v tujino, iz časov ko sem delal na srednji zdravstveni, kjer sem vprašal in cca 1/3 dijakov/dijakinj je bila namenjena direkt v tujino, je pa res da so bili v glavnem priseljenci. Torej kader pride dobi zastonj izobrazbo potem pa nasvidenje.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Navedek

medtem ko neprimerni pogoji za zaposlene ostajajo

lmao, ja je treba dalje fajtat, zaprtje je pač ena dobljena bitka; sam ti bi kr magično palčko vrgel in naredil "nič več neprimernih pogojev" :rofl:

 

Navedek

zaprte nedelje niso le vprašanje zaposlenih, ampak so trgovine tam zunaj namenjene narodu

in narod odločno podpira zaprtje nedelj

Navedek

saj poznam le nekaj zagovornikov prostih nedelj.

očitno si falil celotno kampanjo, ki je vodila do zaprtja in pa tudi referendum pred ohoho leti; to je vprašanje, pod katerim se je združila volilna masa levice, SD, SDS in NSi

 

Navedek

Zaprtje trgovin ni poln vzrok za vse omenjeno in na več načinov bi se bilo treba lotit prevetritve opravljanja dela. Ampak stremet bi morali h kompleksnejšim rešitvam, ki kupcu omogočajo dinamično in svobodno izkušnjo, zaposlenemu pa stimulacijo in fleksibilno opravljanje dela. Da nam pa kar režim po celi državi zapre vse trgovine in odredi obvezno preživljanje prostega časa je pač noro in po definici izguba vrednosti.

Seveda. Ta kompleksnejša rešitev se imenuje odprava privatne lastnine in vpeljava demokratičnega delavske (samo)upravljanja podjetij. Ampak do nje se pride z baby steps, ker magična palčka ne obstaja.

uredilo bitje AdamSmit
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 1 uro:

očitno si falil celotno kampanjo, ki je vodila do zaprtja in pa tudi referendum pred ohoho leti; to je vprašanje, pod katerim se je združila volilna masa levice, SD, SDS in NSi

 

Osveži mi spomin, a ni bil referendum stran vržen denar? Raje je rekla odločen NE, a štacune še kar odprte v nedeljo, vse do lanskega covida.

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka

Lej, otrok ne more imeti fraj ponedeljka in torka, kot ko je denimo takrat imel moj foter malo več cajta, ker je v nedeljo delal. Tako da ja, je bil samo posredno zaposlen v prodaji, pa so nedelje lepo šle brez njega in ga posledično ni bilo zraven na družinskih izletih ali kjerkoli drugje. S končano dvoletno pekovsko šolo in po tem, ko je pri šestnajstih pristal na cesti brez doma in službe, pa tudi ni moral delat čudežev, se dodatno izšolat in v lajfu doseči ne vem kaj.

 

Sicer pa proste nedelje gor ali dol, itak je edina prihodnost 4-urni delavnik x 5 dni v tednu oziroma 6-urni x 4 dni. 8 urni delavnik je relikt prejšnjih stoletij, ko so ljudje morali zborbat krajši delavnik s predhodnimi alldayerji. Krajši delavnik samo dvigne produktivnost, plus ljudje imajo v popoldanskem času dejansko cajt s hobiji ustvarjat neko dodatno vrednost ali pa magari seksat in ustvarjat novo delavno silo :P 

  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Medeninček reče pred 4 urami:

 

Prvo je negativno to, da se na ta način izognemo razvijanju kompleksnejše rešitve. Namesto konstruktivnega soočenja s problemom je lažje uvalit lockdown štacun in ga preko floskul prodat kot borbo za dušo malega človeka, medtem ko neprimerni pogoji za zaposlene ostajajo. Drugič, zaprte nedelje niso le vprašanje zaposlenih, ampak so trgovine tam zunaj namenjene narodu. Kot so v nedeljo odprti lokali. Ker je veliko ljudi doma se tako marsikdo ukvarja s hobiji ali delom okoli hiše in rado se zgodi, da boš ravno takrat nekaj potreboval. Marsikdo si za premišljen nakup (tudi plemenitih stvari kot so knjige, ne samo grdih cot in elektronike) rad vzame več časa kot jim ta dopušča po službi, po tem ko še eno uro stojijo v prometnem štofeljcu. To je razlog, da si v nekaterih tujih mestih v anketah večina želi odprte nedelje. Kdor je na terenu mora v nedeljo sredi Ljubljane s seboj nosit hrano kot da se nahaja v gorah. Vsak ima svoje razloge in je zanimivo, kako imamo različne družbe, saj poznam le nekaj zagovornikov prostih nedelj.

 

Nedelja je kot poapokaliptičen dan, ko je na večini koncev vse zapuščeno brez žive duše in mi vzbuja občutek pomanjkanja in ekstremnega stanja, drugje so pa štofeljci (ne prideš skozi turistične lokacije ali mimo lokalov ob Ljubljanici) ali prekomerna zasedenost, ki ravnotako uniči izkušnjo (nagnetenost in džumbus v Živalskem vrtu, ob jezerih ipd.) Tudi prodajalci ne uživajo, da se narod tako skoncentrira na sobotne nakupe, kar ravnotako poslabša izkušnjo vsem. Tu je posledica zaprtih nedelj tudi opravljanje nakupov preko meje. Na ekonomijo se sicer ne spoznam, a se spomnim ugotovitev, da liberalne nedelje ustvarijo večja prodajna mesta in privabijo več posla v okolico, ponekod se tako sedaj predlaga reševanje izgub po epidemiji.

 

Zaprtje trgovin ni poln vzrok za vse omenjeno in na več načinov bi se bilo treba lotit prevetritve opravljanja dela. Ampak stremet bi morali h kompleksnejšim rešitvam, ki kupcu omogočajo dinamično in svobodno izkušnjo, zaposlenemu pa stimulacijo in fleksibilno opravljanje dela. Da nam pa kar režim po celi državi zapre vse trgovine in odredi obvezno preživljanje prostega časa je pač noro in po definici izguba vrednosti.

- Ostali neprimerni pogoji za zaposlene ostajajo, z zaprtjem trgovin v nedeljo rešiš enega izmed teh

 

- To se strinjam, da si v nedeljo lahko vzameš čas za nakup, čeprav načeloma si ga lahko tudi v soboto, pa sam nisem imel težav s tem sicer.

 

- Še vedno so odprti fast foodi in restavracije, pač imaš nahrbtnik in notri sendvič in liter vode, ne vidim problema v tem, kle malo pretiravaš z zalogo za v gore.

 

Nedelja je v naši civilizaciji dan, ko si vsi oddahnemo, vzamemo čas zase in za družino in kot taka ima poseben status. Tako ponotranjena vzbuja pri mnogih ljudeh grenek priokus, če moramo takrat delati - že zaradi tega, ker vsi ostali na ta dan počivajo. Izhajaš iz potreb kupca, s tem da se nisi kaj dosti obremenjeval z željami delavcev, samo omenjaš kompleksnejše rešitve. Jaz sem slišal že na tisoče zgodb trgovk mamic, ki v nedeljo ne morejo biti s svojimi družinami in jim je to mini tragedija. Finta je da je ravno ta del populacije ta tradicionalen, medtem ko alternativci, ki smo post zgodovinski smo v opuščanju tradicije in ponavadi zaposleni drugje kot v trgovini. Jaz ne bi mogu si želet imet v nedeljo odprtih trgovin, dokler je nelagodje trgovcev da v takrat delajo, to je zame edini kriterij, ker še vedno ne gre za nič nujnega, kot npr. medicinsko pomoč ali gasilce. 

 

 

uredilo bitje Heretik
  • Račka +1 3
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...