Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

sskj reče pred 12 urami:

pa dobro nekje so meje, pač jaz se trudim bit brez predsodkov, samo pač globoko v sebi bom vedno pepričan, da so pripadniki štajerkse varde debil

 

mislim težko grem do te skrajnosti, da se ne posmehujem res nobenemu, kaj to pomeni da morem enakopravno obravnavat tudi rasiste pa homofobe in podobno gamad

 

moja ideja je samo to, da nisem omejenec, ki misli, da smo računalničarji več vredni od ostalih, ker v resnici na ljubo imam samo srečo, da me pač bolj zanima računalništvo medtem, ko nekoga drugega recimo arheologija

No saj je jasno, zgolj javno razlagaš, komu se posmehujemo in komu se ne smemo.

 

Stay classy, kaj naj rečem.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 32 minutami:

Protestirala sta tudi ZalaGašper.

Me zanima če s takim zanosom kot pojeta.

 

EbgPwVBWkAEcC7k.jpg

 

o lejga Trstenjakova boys so spet na delu, slovenski pozdrav si mela včeraj, Pirković pa bo spet v nedeljo, lp ;)

Povezava do prispevka

 

Navedek

Z ogledi kraja in zbiranjem obvestil so policisti ugotovili podatke o storilcu in ga intenzivno iščejo. Vse okoliščine dejanja še preverjajo, po do sedaj znanih podatkih pa dogodek nima povezave z aktualnimi protesti. 


https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/pnevmatike-prerezane-na-vsaj-46-vozilih-storilca-intenzivno-iscejo.html

 

 

Toliko torej o prerezanih gumah...

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 3 urami:

Protestirala sta tudi ZalaGašper.

Me zanima če s takim zanosom kot pojeta.

 

EbgPwVBWkAEcC7k.jpg

 

 

Če bi se držala petja, ne a? Sem jih spremljal in sta mi bla kul, dokler se nista začela vmešavat v politiko. Od takrat samo unfollow in lp.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:

najboljsa ? seveda ne ker je zraven SMC in Desus

boljse od LMS vlade

 

brez dvoma že zaradi tega daleč najboljša vlada in 

Ja pa kaj še. Svizec zavije čokolado. LMŠ vlada je sprejela eno bolj nesebični odločitev sploh, neobdavčenje regresa in odškodnin delavcem. Opustitev dela davkov delodajalcem, če delavcu vplačujejo dodatno pokojninsko zav. in podobno.(tik pred zdajci je bila ukinitev dodatnega oderuškega  zdrav. zavarovanja) Kdaj bi kaj takega sprejela JJ vlada!? Ob svetem nikoli. Če bi LMŠ bila v vladi, bi znižal trošarine in imel gorivo 0,50 centa na liter. Tako imamo 1 eur, ker JJ hoče zaslužit na račun potrošnikov.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka
Denis reče pred 10 minutami:

 

Če bi se držala petja, ne a? Sem jih spremljal in sta mi bla kul, dokler se nista začela vmešavat v politiko. Od takrat samo unfollow in lp.

Do kake mere se pa sleherniki lahko vmešavamo v politiko? Bi rad še nižjo volilno udeležbo, da bo Janez lahko v miru kraljeval?

Povezava do prispevka
Car reče pred 1 uro:

Ja pa kaj še. Svizec zavije čokolado. LMŠ vlada je sprejela eno bolj nesebični odločitev sploh, neobdavčenje regresa in odškodnin delavcem. Opustitev dela davkov delodajalcem, če delavcu vplačujejo dodatno pokojninsko zav. in podobno.(tik pred zdajci je bila ukinitev dodatnega oderuškega  zdrav. zavarovanja) Kdaj bi kaj takega sprejela JJ vlada!? Ob svetem nikoli. Če bi LMŠ bila v vladi, bi znižal trošarine in imel gorivo 0,50 centa na liter. Tako imamo 1 eur, ker JJ hoče zaslužit na račun potrošnikov.

 

https://www.amzs.si/na-poti/cene-goriv-po-evropi

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 1 uro:

Do kake mere se pa sleherniki lahko vmešavamo v politiko?

 

Imo do 0%

 

Opravljaj svoj poklic in se ne javno izpostavljaj da si levi ali desni. V tem primeru izgubiš pol trga. Lol?

uredilo bitje Denis
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
schatzi reče pred 6 urami:

Hvala za info. Zanimivo opažanje, da vse države slovanskih korenin (razen seveda hrvaške) imajo liter bencina pod 1 eur ;) Lahko bi tudi mi imeli.... ampak bog nedaj, razlikovali bi se od bogatih EU držav, kjer pa tam mora biti benz najmanj 1 eur in pika, če ne se vesolje ustavi.

 

Rusija ima 60 centov na liter :avadodo:

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka
Car reče pred 1 uro:

Hvala za info. Če nisi opazil, vse države slovanskih korenin (razen seveda hrvaške) imajo liter bencina pod 1 eur ;) Lahko bi tudi mi imeli.... ampak bog nedaj, razlikovali bi se od bogatih EU držav, kjer pa tam mora biti benz najmanj 1 eur in pika, če ne se vesolje ustavi.

nima nič z zahodom, mi smo najbolj zapufani od vseh slovanskih držav

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 4 urami:

To ste kaksno drustvo? Pac kateri je veckrat starsem iz rok padel na tla? 

 
Ojla samo zelim te obvestiti da sem zaradi osebne razzalitve tvoj post prijavil pristojnemu adminu. Morda se raje drugic drzi vsebinskih komentarjev in se ne spuscaj na nivo zaljenja. 
 

 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka
Denis reče pred 6 urami:

 

Imo do 0%

 

Opravljaj svoj poklic in se ne javno izpostavljaj da si levi ali desni. V tem primeru izgubiš pol trga. Lol?

Po premisleku se strinjam. Svet bi bil res lepši, če bi še vsi politični fanatiki in poklicni trolli utihnili.

 

Izgubiti pol trga ker si ali levi ali desni je res žalostno. Se vidi kako slaboumen si, da te fotografija ali dve vržeta iz tira, čeprav sta se ti pred tem očitno dopadla. Na koncu bomo vsi trpeli, ko bomo podlegli neskončnim delitvam, ki nam jih presenetljivo uspešno vcepljajo premnogi svetovni voditelji/politiki.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče Pravkar:

Na koncu bomo vsi trpeli, ko bomo podlegli neskončnim delitvam, ki nam jih presenetljivo uspešno vcepljajo premnogi svetovni voditelji/politiki.

 

Eh, tole je drekica kakica. Za vse te delitve smo v večini primerov odgovorni čisto mi sami. To prelaganje odgovornosti na zlobnezlobne politike ki žugajo levim/desnim iz svojih prižnic je kar precej tiščanje glave v pesek.

Napačno je mišljenje, da narod sledi karizmatičnemu vodji - v zadnjem času bi si bolj upal trdit, da karizmatični vodje kapitalizirajo na delitvah, ki si jih narod čisto sam med sebe postavlja.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Skunky Lee reče pred 5 minutami:

 

Eh, tole je drekica kakica. Za vse te delitve smo v večini primerov odgovorni čisto mi sami. To prelaganje odgovornosti na zlobnezlobne politike ki žugajo levim/desnim iz svojih prižnic je kar precej tiščanje glave v pesek.

Napačno je mišljenje, da narod sledi karizmatičnemu vodji - v zadnjem času bi si bolj upal trdit, da karizmatični vodje kapitalizirajo na delitvah, ki si jih narod čisto sam med sebe postavlja.

Jaz nimam takih izkušenj. Čeprav smo praktično vsi sposobni nestrpnosti, nam to večino časa uspeva krotiti. Še več, ob pravih pogojim smo sposobni kritičnega mišljenja in sprave. Te pogoje sooblikuje okolica, ki pa ima lahko takšno ali drugačno agendo. Politiki so del tega, ker imajo moč in interes vplivati na javno mnenje. V dobi spletnih medijev in socialnih omrežij pa to počnejo lažje kot kadarkoli. Nekateri v svoji okolici postajajo ali so postali osrednje javne osebnosti. In tem je žal skupno, da za svoje interese izrabljajo vse najslabše kar ljudje premoremo. Verjamem, da poznaš dosti primerov takega početja.

Povezava do prispevka

Zanimivo, moje izkušnje so pa prav obratne. Sam bi rekel, da noben poznan človek, ki bi ga jaz označil za inteligentnega ni prilagodil svojega razmišljanja okolici. Pravzaprav opažam, da se je večina ljudi, ki je po mojem mnenju sposobna kritičnega razmišljanja in sprave (?) popolnoma ogradila in odmaknila od političnih tem in novic, ker nimajo potrpljenja ali energije opazovat to drvenje v propad, ki ga zadnji čas gledamo (globalno in lokalno).

Opažam pa nasprotni pojav pri večini ostalih (recimo pri "povprečnemu" človeku) - vedno bolj in bolj je aktualen tribalizem. Vse bolj intenzivno svet delijo na "naše" in "njihove". Politika v splošnem, talevi/tadesni v slovenskem prostoru, so v tem kontekstu samo simptom in ne vzrok.

 

Smo proti 5G, ker sem to prebral na internetu.

Ne maramo cepiv, ker farmacevtski lobi hoče samo denar.

Nočemo met jedrske elektrarne ker (nekdo ki nisem jaz) ni eko, bi pa mel električni avto, ker to pa je eko (oz. ker jaz pa sem eko).

Radi mamo živali zato se nam zdi ful fejst ko nam muc prinese zmasakriranega ptiča 1x na dan.

Učiteljica je neumna, naš sonček pa poseben.

 

Skupna nit vseh teh debat je zelo preprosta: "mi" proti "njim". Zdi se mi, da je vzpon socialnih medijev omogočil vzpostavitev t.i. echo-chamberjev na vseh možnih polih političnih, znanstvenih in družbenih spektrov, ki so postali ena ogromna pošast, ki bo eventuelno sama sebe požrla. Ljudje se zapirajo v svoje mehurčke in niso pripravljeni sprejemat ali pa vsaj razumet ničesar, kar se ne sklada z njihovim pogledom na svet. In to velja tako za leve, kot za desne.

 

Ne me narobe razumet - absolutno se mi zdi problematično propagiranje delitev za namen nekih agend, ideoloških ali osebnih. In popolnoma priznavam, da hujskaštvo politikov negativno vpliva na celotno družbo. Ampak dejstvo je (in to je zdaj point tega mojega sestavka), da hujskaštvo deluje! Pada na plodna tla, ljudje ga požirajo z odprtimi usti in zraven kričijo "daj še". Narod, ki bi bil sposoben samorefleksije in sprave, bi tako retoriko zavrnil.

Dejstvo je, da je ne.

uredilo bitje Skunky Lee
  • Račka +1 8
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...