Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Mene dejansko res najbolj zanima ali bo Janezu uspel njegov projekt, da zdrži in preživi do predsedovanja EU v 2021. Ker to je njegov osebni cilj. Vse drugo je predstava za ljudstvo. Show must go on. 

 

Ampak biti (še enkrat) predsedujoči Evropi, ah ja, to pa so njegove mokre sanje. Tam bo lahko lobiral in delal posle ter delil odstotke na "višji" ravni. 

Povezava do prispevka
Poly_Salama reče pred 1 uro:

 

 

Heh.

 

Prav Nova24 style raziskovalno novinarstvo doxanje, pa tudi slog pisanja se ji približuje. 

 

Mogoče pa se končno oblikuje antipod desni medijski greznici in dobimo še na levi strani nekaj podobnega sedaj, ko zlovenije ni več slišati? Saj, Janša bi moral biti vesel, konec koncev gre za... uravnoteženje. 

uredilo bitje Thrivial
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Iz zgornjega linka: https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5474d88428868/skrajni-desnicarji-in-romska-mafija

 

Navedek

Oba vira sta navedla, da sta razočarana zapustila skrajno desničarsko gibanje, saj sta posnetke (prvič datirane na dan 1. 12. 2012) smatrala kot dokaz hinavščine, ki prežema najvišje strukture tovrstnih grupacij. Po njunih navedbah so dotični prej ideološko gibanje izrodili v kriminalno združbo, ki se ukvarja z orožjem in drogami.

 

 

Ali pa če si prihraniš čas in pogledaš American History X preden se včlaniš v katerokoli skrajno gibanje. :) 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 58 minutami:

 

 

Heh.

 

Prav Nova24 style raziskovalno novinarstvo doxanje, pa tudi slog pisanja se ji približuje. 

 

Mogoče pa se končno oblikuje antipod desni medijski greznici in dobimo še na levi strani nekaj podobnega sedaj, ko zlovenije ni več slišati? Saj, Janša bi moral biti vesel, konec koncev gre za... uravnoteženje. 

 

No,  desnica je tele osebke povzdigovala kot zavedne, zaskrbljene državljane (tistega, ki je dvignil roko, pa označila za antifa infiltriranca,), tako da tole ni ravno spust na nivo Nove24.

uredilo bitje nejclp
Povezava do prispevka
Paljo se ruga reče pred 1 uro:

 

Zakaj je to novica? Saj je javno znano, da je lopov Snežič Janšev osebni prijatelj. Ima nov vikend v Novigradu, kjer ga Janša občasno obišče. Sicer pa eden izmed bolj ogabnih ljudi. Njega bi bilo res treba sterat v čuzo. Probite enkrat potrolat njegov službeni email in dobil boste krasen odgovor kakšen nivo ljudi so Janša in njegovi. Snežičevi največji sovražniki so komunisti, fura se pa okol v Maseratiju pa ma ogromen nov vikend v Novigradu. Res se mi smili. :ninja:

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 1 uro:

Prav Nova24 style raziskovalno novinarstvo doxanje, pa tudi slog pisanja se ji približuje. 

kaksno novinarstvo

zakaj vidis vladozlom kot (raziskovalno) novinarstvo in kako lahko le-to primerjas z nova24 ki naj bi kao bil medij

 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 45 minutami:

Nisem čisto prepričan, da razumeš napisano... :)

Se opravičujem, ampak če živiš v svetu, kjer nekdo očitno neironično izjavi:

 

Navedek

Zelo jasno se vidi, da gre za črnosrajčnika. Ni vedel, da bo za infiltracijo potreboval rumen jopič. Drugič morda uspe.”

 

potem težko sproti kalibriraš sarkazem detektor.

 

Povezava do prispevka

Govorim zgolj za način podajanja vsebine in metode.

Nova24 je definitivno postavila standarde novinarskega poročanja, ki so popolnoma v svojem svetu in zgornji članek pač pluje v podobne vode kot tvoj citat, recimo z:

 

Navedek

S tetovažo na vratu je med rumenjaki izstopal tudi Matic Keber iz Ljubljane. Poleg Klare (tattoo na vratu) ima očitno rad tudi belo nadvlado, saj ima na roki tetovirano črno sonce.

 

Navedek

Janko prihaja iz Žiri in, sodeč po njegovem FB profilu, mu je v ponos bela barva. Iz njegovih interesov na FB lahko tudi sklepamo, kako je videti dieta informacij, ki jih vsakodnevno prejema preko teh strani.

 

Navedek

Na shodu pa seveda niso manjkale niti neonacistične starešine, kot je npr. Elvis Oručevič (ali Orucevič), na Facebooku prisoten pod imenom mafijca Nuckyja Thompsona.

 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 16 minutami:

Govorim zgolj za način podajanja vsebine in metode.

Nova24 je definitivno postavila standarde novinarskega poročanja, ki so popolnoma v svojem svetu in zgornji članek pač pluje v podobne vode kot tvoj citat, recimo z:

 

 

 

 

 

No, tako sem to razumel že prej, torej preklicujem post o sarkazem detektorju. 

 

Povsem očitno je, da na vladozlomu namerno uporabijo enak način poročanja, kot ga prakticira nova24, saj to je point.

 

Bistveno pri zadevi pa ni razkritje , da vlado podpirajo neonacisti, ampak dejstvo,  da vlada podpira neonaciste.

 

Povezava do prispevka
saosin reče pred 9 urami:

sej bi blo ok, če bi bla nova24, tako kot vladozlom, instagram meme profil, tko je pa mal smešn to dvoje postavljat skupaj

Misliš, da ima random "instagram meme profil" čas, voljo in informacije da tole skupaj spravi: https://medium.com/@vladozlom/razkrivamo-rumeni-jopiči-so-neonacisti-ede5ac9cd63f
Mal smešn, a ne.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 2 urama:

Misliš, da ima random "instagram meme profil" čas, voljo in informacije da tole skupaj spravi: https://medium.com/@vladozlom/razkrivamo-rumeni-jopiči-so-neonacisti-ede5ac9cd63f
Mal smešn, a ne.

Vladozlom je zgolj posnemal novo in njihove metode. 

https://nova24tv.si/slovenija/politika/video-to-je-protestnica-eva-ki-je-z-vodno-pistolo-streljala-na-policiste/

 

Sicer ne vem, če so napredovali iz meme profila v zaresen medij, ko so pošolali novo kako se stvari streže pa končali kot tema dneva v vseh medijih. Je pa nedvomno smešno s kako lahkoto so bili tako boljši od njih. Kot bi se trudil cel dan zadeti drevo s fračo nakar pride nekdo mimo in z njo sklati avion iz prve.

  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 4 urami:

Vladozlom je zgolj posnemal novo in njihove metode. 

O tem ni dvoma (itak je tukaj večkrat napisano, da ja ne bo kdo spregledal), - - kljub temu, da smo podoben blog/profil  ZLOvenija že imeli "pred Novo24tv" in da se temu težko reče "njihove metode".

 

Ob tem so varuhi reda napisali - ne samo da s tem ni nič narobe, celo prav je da se izpostavijo posamezniki:

Spletna stran ZLOvenija in odzivi nanjo dokazujejo, da je pobuda avtorjev dosegla svoj namen, pravi varuhinja človekovih pravic. Posamezniki si upajo mnogo več, ko mislijo, da so anonimni, ko pa je njihova identiteta razkrita, jim je pogosto žal.

 

Trdim pač da takega prispevka ne naredi en za "post na gnoju" (ali "instagram meme profil") ker je treba preveč časa in informacij.

 

Tudi 98% medijev se pri nas iz tega razloga ne gre raziskovalnega novinarstva - ni časa, ni znanja - in če si en človek s kamermanom pa tehnikom na "wayneov svet" televiziji (ali gajba tv, če se jo kdo spomni) imaš več kot dovolj drugega dela da preživiš delovnik.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
sskj reče pred 46 minutami:

pa dobro tu pri vladozlomu je dokaj očitno, da namerno pišejo v stilu nove24 

pa dobro tu pri vladozlomu je dokaj očitno, da namerno pišejo v stilu ZLOvenije, ki je bila pred izpadi Nove24...
Ampak spomin zlate ribice pa to.

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 4 minutami:

No, za Novo24 bi naj veljali visji standardi, kot za random blog poste.

Pa dobro, kje si se zapletu? Vladozlom je kopija oz. reinkarnacija strani ZLOvenija... direktne povezave z Nova24tv ni.

Povezava do prispevka

Avtor bloga vladozlom mora met neke povezave v policiji/pri kriminalistih/sovi da majo vse te informacije 

 

ker po meje težko z googlanjem ugotoviš kdo je kdo če ne veš imen

 

je pa žalostno da je SDS sumljivo povezana z neonaciji, kar mislim da so oni organizriali te anti protesnike

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 57 minutami:

pa dobro tu pri vladozlomu je dokaj očitno, da namerno pišejo v stilu ZLOvenije, ki je bila pred izpadi Nove24...
Ampak spomin zlate ribice pa to.

 

BuDi, a ti intimno verjameš v stališča, ki jih v zvezi z mediji zagovarjaš na mn3? Zdi se mi, da imaš neko (da ne rečem intelektualno, al pa vsaj teoretično) podlago za konstruktivno sodelovanje v medijskih debatah, ampak ne morem se znebit občutka, da so tvoji posti v zvezi z mediji pogosto začinjeni z neko užaljenostjo in kot taki manj kredibilni kot bi bili, če bi se njihovega pisanja lotil manj s pozicije navijača al pa opozicije splošnemu mn3 mnenju.

 

Tisto s tiskanjem objav z javnih FB profilov je bila genialna poteza. Tehnično enako temu kot če bi YT posnetke rolali na TVju al pa kopirali in limali na kandelabre izrezke iz časopisov... Spomni se koliko ljudi se je iskreno pokesalo zaradi svojih izjav in so izjave le-teh umikali s spleta.

 

Mislim, da se tudi sam strinjaš, da je Nova24 (vsaj spletni del, TV program si redko uspem ogledat) daleč pod nivojem nekega medija s katerim bi se kdorkoli razumen ponašal. Pomoje se je še JJ sramuje pred ljudimi, ki jim zaupa. Slovenske novice so zanje vredne Pulitzerja al neki, pa vemo za kak poden gre.

 

Razumem, da je naša medijska krajina pretežno antiSDS (al pa antipomladno) obarvana, ampak ne vem kdo pri zdravi pameti bo trdil, da je Nova24.si kot spletni medij al TV postaja na kakršenkoli način korak v pravo smer z vidika uravnoteženja SLO medijskega prostora. Saj so bolj v sramoto pomladni opciji kot grožnja antipomladnikom. Bi se s svojim imenom in priimkom podpisoval pod objave na Nova24.si?

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 27 minutami:

Avtor bloga vladozlom mora met neke povezave v policiji/pri kriminalistih/sovi da majo vse te informacije 

 

ker po meje težko z googlanjem ugotoviš kdo je kdo če ne veš imen

 

je pa žalostno da je SDS sumljivo povezana z neonaciji, kar mislim da so oni organizriali te anti protesnike

 

A imate internet tam kjer živiš? Svet je danes majhen, Slovenija še manjša. Na netu imaš kup orodij za primerjavo fotk, tudi obrazov. Vsak pozna nekoga, ki ima prijatelja, ki se druži z naciji (lgbtjevci, libanonci, antifajevci...) in res ni težko odkrit identitete nekoga, ki se v okviru organizirane skupine udeleži neke take zadeve.

 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 minuto:

 

A imate internet tam kjer živiš? Svet je danes majhen, Slovenija še manjša. Na netu imaš kup orodij za primerjavo fotk, tudi obrazov. Vsak pozna nekoga, ki ima prijatelja, ki se druži z naciji (lgbtjevci, libanonci, antifajevci...) in res ni težko odkrit identitete nekoga, ki se v okviru organizirane skupine udeleži neke take zadeve.

 

 

Sploh tega ni treba. Ko je bila še aktivna stran generacija identitete, si samo poklikal par profilov in gledal lajke in si našel nekaj fejk profilov, ker se je folk skrival in tudi cel kup dejanskih profilov, ki se niso trudili skrivati in so imeli javno dostopne lastne profile

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 30 minutami:

Mislim, da se tudi sam strinjaš, da je Nova24 (vsaj spletni del, TV program si redko uspem ogledat) daleč pod nivojem nekega medija s katerim bi se kdorkoli razumen ponašal. Pomoje se je še JJ sramuje pred ljudimi, ki jim zaupa. Slovenske novice so zanje vredne

Jaz Nove24tv je jemljem kot medija, ki bi bil vreden kakršnekoli pozornosti.
Nima vsebine niti nima dometa.

Vladozlom ima realno več dometa kot pogovor z predsednikom na Nova24.

V bistvu je mnogokje pravilo, da v Nova24tv niti ne smeš citirat kot vir informacij, ker niso kredibilni. - S tem res nimam problemov. (Kar povzroči vprašanja zakaj Mladino in RTV pa razne Špele Kožar, Kaje Sajovic, Mojce Pašek lahko brez zadržkov zapisuješ kot nedvomno kredibilen vir, tukaj pa imam probleme)

Nova24tv ne gledam, razen slučajno kot gledam slučajno "Golf TV", nimam delnic, v bistvu mi je zanje RES vseeno. V bistvu sem zadnji direkten odziv pri sebi imel ko sem med preklapljanjem naletel na neke res slabe voditelje za katere sem se spraševal kako to da delajo pred in ne za kamero (če že delajo na TV). Niso niti tako zelo slabi da bi bili zato dobri (kar nekateri nasprotniki iščejo, potem so pa razočarani ker ne "delivera" - kot "Ancient Aliens" naprimer - to niti fenomen Damjana Murka ni, ki ga podobno vsi poznajo, vsi norijo da je beden, nihče ga ni slišal peti v živo - ker jih v resnici ne zanima, nihče nima njegovega albuma - ampak Murko dostavi cringe worthy zabavo , Nova24tv pa ne) -  Mislim da z Nova24tv z 0 denarja delajo ravno tak program da je stranki dovolj, nasprotnikom pa trn v podplatu - tako da je cilj (poceni trolanja in neke kleti) že dosežen in verjetno čisto zadostuje namenu. Če zapravijo kaj več kot peanutse so pač nekoga nategnili, kar spet ni problem in me res ne boli - niti ne bi opozarjal da zapravljajo nek denar, lahko se nasmiham da je nekdo vaje sploh vložil. Ampak zakaj pa ne, če je cilj trolanje je čisto ok vložen denar (mogoče za vlagatelja vseeno upam da je to bolj pockey money).

uredilo bitje BuDi
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Žalosti me da večinja mn3njala ni sposobna konzumirat slovenskih medijev. Verjetno ima tako zakrnele možgane od doživljenjskega fopanja z socializmom, NOB, revolucijo ipd sranjem, ki se začne že v mavričnih jaslih.

 

Verjamem da vas večina gleda rtv1, pop in mogoce tu pa tam prelista dnevnik, delo in mladino. Na tak način dobite podobo ene plati medlaje.

 

Potrebno je konzumirat celotni spekter in iskati preseke. Šele na ta način se ti odpre celotni horizont dogajanja.

 

V taki konstelaciji kot je v SLO, so mediji tipa nova24, demokracija, reporter, domovina.je ipd res zlata vredni.

 

Se že veselim, da bo Planet spadal pod Orbanovino :) Nov lastnik, nove ideje. Večje možnosti za primerjavo in kritično misel.

uredilo bitje andrejus
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
nejclp reče pred 21 urami:

Povsem očitno je, da na vladozlomu namerno uporabijo enak način poročanja, kot ga prakticira nova24, saj to je point.

 

 

Hja, v tem primeru je pa potem šala na meni. Se mi je zdelo vseeno preveč kvalitetno narejeno, da bila parodija, pardoniram svojo francoščino. 

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 2 urama:

Jaz Nove24tv je jemljem kot medija, ki bi bil vreden kakršnekoli pozornosti.
Nima vsebine niti nima dometa.

Vladozlom ima realno več dometa kot pogovor z predsednikom na Nova24.

V bistvu je mnogokje pravilo, da v Nova24tv niti ne smeš citirat kot vir informacij, ker niso kredibilni. - S tem res nimam problemov. (Kar povzroči vprašanja zakaj Mladino in RTV pa razne Špele Kožar, Kaje Sajovic, Mojce Pašek lahko brez zadržkov zapisuješ kot nedvomno kredibilen vir, tukaj pa imam probleme)

Nova24tv ne gledam, razen slučajno kot gledam slučajno "Golf TV", nimam delnic, v bistvu mi je zanje RES vseeno. V bistvu sem zadnji direkten odziv pri sebi imel ko sem med preklapljanjem naletel na neke res slabe voditelje za katere sem se spraševal kako to da delajo pred in ne za kamero (če že delajo na TV). Niso niti tako zelo slabi da bi bili zato dobri (kar nekateri nasprotniki iščejo, potem so pa razočarani ker ne "delivera" - kot "Ancient Aliens" naprimer - to niti fenomen Damjana Murka ni, ki ga podobno vsi poznajo, vsi norijo da je beden, nihče ga ni slišal peti v živo - ker jih v resnici ne zanima, nihče nima njegovega albuma - ampak Murko dostavi cringe worthy zabavo , Nova24tv pa ne) -  Mislim da z Nova24tv z 0 denarja delajo ravno tak program da je stranki dovolj, nasprotnikom pa trn v podplatu - tako da je cilj (poceni trolanja in neke kleti) že dosežen in verjetno čisto zadostuje namenu. Če zapravijo kaj več kot peanutse so pač nekoga nategnili, kar spet ni problem in me res ne boli - niti ne bi opozarjal da zapravljajo nek denar, lahko se nasmiham da je nekdo vaje sploh vložil. Ampak zakaj pa ne, če je cilj trolanje je čisto ok vložen denar (mogoče za vlagatelja vseeno upam da je to bolj pockey money).


Okej, torej sem napak ocenil tvojo pozicijo v odnosu do vsega skupaj. Vladozloma ne poznam, si bom pa pogledal kaj zaena rec je. 
 

Mmc mi je kul, se pa ogibam clankov Karmen Svegelj in Kaje Sajovic kot hudic kriza :))

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...