Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

VonGriffin reče pred 17 minutami:

Tle se rupetinski Migranten pizdijo da je gimnazija veliko tezja. Ne vem pa kolk je zanimanja za slovenscino kar cejmir uci

Saj trenutno tako nimam želje bit profesor, glede na to, da sem prostovoljno dal na pavzo ta poklic :D. Saj mi mal milo stori, sam vidim po Waslichovih komentarjih, da drugi tovariši in tovarišice učijo otroke tako radikalne reči, kot je odprtost do migrantov in sprejemanje migrantov kot ljudi, tako da se nimam kaj bat.

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 30 minutami:

Saj trenutno tako nimam želje bit profesor, glede na to, da sem prostovoljno dal na pavzo ta poklic :D. Saj mi mal milo stori, sam vidim po Waslichovih komentarjih, da drugi tovariši in tovarišice učijo otroke tako radikalne reči, kot je odprtost do migrantov in sprejemanje migrantov kot ljudi, tako da se nimam kaj bat.

 

Debata migracije v letu 2020 je politična debata. Jaz sem desničar (več ali manj), pa mi na kraj pameti ne bi padlo, da bi v OŠ frocovju pametoval in moraliziral o vrednotah, ki so meni blizu. Jaz sem tudi hodil v OŠ (malo v jugi malo v sLOLveniji), pa političnih debat se ni noben dotikal. Ok, če izovzamemo obsedenost z NOB, za časa yuge. Toršica angleščine naj uči angleško, ne pa da ima za časa pouka politično predavanje v slovenščini. 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 21 minutami:

 

tako je.

 

s stotinami ton nakradenega zlata in miljard, ki sedaj ležijo na švicarskih računih. sanje vsakega pravega kapitalista, kot si sam. :rolleyes:

 

 

Komunisti so od SZ do Yu pokradli vse kar se je dalo in pol gradili socializem. V Yu ni deloval

V CH to deluje.

uredilo bitje andrejus
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Pravkar:

Tako je ker si profesionalec in ves da sola ni kraj za politiko niti ni vloga tovarisa vcepljati mladini svoje vrednote. Tko da sreca v nesreci da Cejnir  pavzira oz po mojih informacijah ni nasel sihta 

Slabe informacije kolega, sem imel na šoli za nedoločen čas, kar je v kombinaciji z naravo tega dela dosti for life šiht, če bi želel. 

Povezava do prispevka

Ontopic:

 

Ste se kaj navadili na te cirkusantske proteste? Jaz moram priznat, da sem se. Na začetku mi je bilo v smislu "fuknjen narod", zdaj mi je vse skupaj, kot da bi bil noter v eni dobri srbski komediji.

 

A se kaj ve, če so protesti vsak teden manjši ali večji, oziroma ali pojenja vse skupaj ali gremo po vzoru Ukrajine?

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Moram rečt, da sem presenečen nad trmo... sem pričakoval da bodo protesti s poletjem odšli na morje. Ampak IMO so preveč radikalni, da bi pridobili na svojo stran zmerne (levo) sredinske volilce... tako da po mojem niso nek vpliven faktor. Ne bodo zrušili vlade.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 28 minutami:

Ontopic:

 

Ste se kaj navadili na te cirkusantske proteste? Jaz moram priznat, da sem se. Na začetku mi je bilo v smislu "fuknjen narod", zdaj mi je vse skupaj, kot da bi bil noter v eni dobri srbski komediji.

 

A se kaj ve, če so protesti vsak teden manjši ali večji, oziroma ali pojenja vse skupaj ali gremo po vzoru Ukrajine?

Stvar je zabavna ker so prislo anti anti vladni protesti. Tile rumenjaki.

 

@sadhu sequencer

Ti bi moral bot bolj levičar ker si ful mlad,

Da bos lahko na stara leta desničar.

Povezava do prispevka
Elessar reče pred 9 urami:


pol stoletja neoliberalne zablode ja. nižanja davkov in ožemanja srednjega razreda.

enačenje Bernieja in Bidena kaže na veliko politično ignoranco.

prav tako omenjanje Fajonove kot levičarke. SD ni zares leva stranka. je, tako kot vse ostale, centristična neoliberlana tranzicijska sila, ki fura kulturno politiko oziroma fasado levice. na ekonomskem področju pa se praktično ne razlikuje od ostalih. problem je, da se je okno dojemanja levo-desno, tako zamaknilo v desno, da teh razlik ne opazite.

 

Pa kakšna neoliberalna zabloda? Pa kje ti živiš prosim daj mi povej, na zahodu je šlo vse v zadnjih 50 letih strogo levo. Sociala gor, davki gor, regulacije gor, na vseh družboslovnih faksih se odkrito promovira marksizem, večina medijev je levih, v ZDA to kar danes govorijo republikanci so bili včasih demokrati, ti kateri so danes demokrati so jih včasih preganjali in zapirali. 

Ti kar potegneš neke floskule iz riti katere nimajo niti malo veze z realnostjo . Kot da bi bral tweete nekih Bernie Sandersov, Naomi Klein ali Michael Moora.

 

  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka

@andrejus

 

Malo umiri svoje konje, ker so najbrž zadrogirani džanksi od LSD in heroina. Margaret Thatcher namreč, je bila desničarka v svojih mladih letih in ravno tako na stara leta. Vselej je bila modra ter preudarna. Sredinsko usmerjen levičar sem že bil nekoč kot socialdemokrat, sedaj sem centrist in tehnokrat. Desničar seveda nikoli nisem bil in tudi nikoli ne bom, saj nima smisla podpirati nekaj kar nima smisla. Vedno pa bom imel spoštovanje tako do neoliberalizma kot socialne demokracije, saj oba delujeta.

 

Pravijo desničarji na Madžarskem in Poljskem, da je islam škodljiv za Evropo in da zato treba ustaviti migracije. Precej debilna trditev, change my mind. Ilegalne migracije so nevarne zaradi popolnega manka sredstev v EU za integracijo kogarkoli, ne glede na njegovo religijo ali kulturo.

 

Primer debilizma, ki ga gledam na FB:

> nevladna institucija se gre integracije migrantov in beguncev

> na srečanjih za integracijo NVO treehuggerji sprašujejo migrante o njihovi kulturi ter običajih

> zgodovinske linke o Keltih in Slovanih objavlja kdorkoli drug samo treehuggerji ne

> keltske in slovanske simbole uporabljajo skrajni desničarji

 

Pa razumi če moreš tak nivo kretenizma.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 16 minutami:

Ilegalne migracije so nevarne zaradi popolnega manka sredstev v EU za integracijo kogarkoli, ne glede na njegovo religijo ali kulturo.

Veš kaki denarji gredo za to v EU za tole.

 

V CH gre vec kot 1 miljarda (ali 1.7 se ne spomnim vec tocno) za to na leto. Sedaj hoce drzava to prenest na kantone. In oni nimajo od kje vzet razen da povecajo davke. No to je blo pred korono.

 

Recimo priner: vsak otrok oz mladoleten je delezen 12 tedenskega intenzivnega tecaja jezika. Po tem takojsnja vkljucenost v sole z dodanimi urami jezika. To je za mladoletne.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 2 urama:

Pa kakšna neoliberalna zabloda? Pa kje ti živiš prosim daj mi povej, na zahodu je šlo vse v zadnjih 50 letih strogo levo. Sociala gor, davki gor, regulacije gor, na vseh družboslovnih faksih se odkrito promovira marksizem, večina medijev je levih, v ZDA to kar danes govorijo republikanci so bili včasih demokrati, ti kateri so danes demokrati so jih včasih preganjali in zapirali. 

Ti kar potegneš neke floskule iz riti katere nimajo niti malo veze z realnostjo . Kot da bi bral tweete nekih Bernie Sandersov, Naomi Klein ali Michael Moora.

 

Lej. Amerika nima leve stranke (razen te nove Bernie-AOC frakcije, ki se zdaj nekako vzpostavlja). Republikanci in demokrati so ista stvar. Razlike so samo v odnosu do kulturne oz. identitarne politike. Ja, levica je dobila kulturni boj in mediji so bolj liberalno usmerjeni in gay je zdaj ok (ofak!) in splav obstaja ampak ekonomsko gledano pa stvari še posebej od Reagana in Thatcherjeve naprej drsijo krepko v desno. Davki se efektivno nižajo, socialne pravice in finančne regulacije pa krčijo. To niso floskule, to so empirično dokazljiva dejstva. Ne bi rad tle zdej grafov lepil, ampak mogoče preberi kdaj kakšno knjigo ali pobrskaj statistične podatke. Sploh v ZDA in UK je to najbolj izrazito. A imajo mogoče brezplačno zdravstvo? Šolstvo? Stanovanja? Povej mi eno levo signifikantno socialno pridobitev v zadnjih 40ih letih? V ZDA še dopusta praktično ni oziroma je 10 dni že luksuz. Da o porodniški ne govorim. Ameriški srednji razred oziroma american dream ne obstaja več, ker ni šans da si kot nek povprečen delavec sploh lahko privoščiš hišo. Vso industrijo in proizvodnjo so si outsourcali v Azijo, medtem pa konstantno nižali davke korporacijam in elitam, finančni sektor transformirali v špekulativni bubble kazino kapitalizma, ki nima veze z realnostjo (kar se lepo vidi v trenutni krizi) in ga potem še pakrat bail-outali. Okrepili so si pa policijo oziroma represivni aparat z privatiziranimi zapori. Da o vojski ne zgubljamo besede ane, ker smo si verjetno na jasnem kakšen cancer je in koliko denarja gre zanj?  In itak popolnoma iste prakse se izvajajo tudi pri nas.

To so realne socialne oziroma ekonomske politike in obraz neoliberalizma. Ne bluzi o marksitičnih profesorjih na fakultetah, ker se samo smešiš in potrjuješ, da nekje pobiraš res slabe informacije. Ekonomski faksi so, tako kot praktično posvod po svetu totalno neoliberalno naravni. Marskizem kot ekonomsko teorijo je praktično nemogoče študirat v ZDA (tako kot tudi pri nas btw). Ti verjetno namiguješ na "kulturni marskizem", ki je izmišljotina in del desničarske propagande o židovski zaroti. Z realnostjo pa žal nima veze.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 6 urami:

To govorim za kanton Bern. Ker se razlikujejo po kantonih. Ce gres na FB skupino slovenci v svici, ogromno starsev hvali ta sistem, ker ne mores verjet kak razlika je.  Tudi Graubunden en slovenc pravi da je top, neverjetno.

 

Jaz si tako predstavljam da je fudi na Finskem tako (kao top država za OŚ) In SLO bi morala nujno to skopirat od CH al pa od Fincev.

Problem ni tako enostaven. Gre za učitelje. Na Finskem imajo cel proces za izobraževanje učiteljev, prijavi se jih ogromno in pešico jih izberejo, to je prav usposabljanje. Pri nas je pa to tako ampak res tako na psu, jaz dobesedno nisem zdržal in sem se izpisal iz pedagoške smeri, kljub temu, da me to veseli, prav nemogoče debilno je. Skratka teorija je nekako ta, da pri nas pač kdor hoče gre za učitelja in vzamejo ti vse pravice, ki jih imaš v razredu, medtem ko na Finskem ima učitelj dosti več svobode pri svojem delu, ampak so tudi poskrbeli, da je ta človek na mestu in nekdo ki ve, kaj dela. Pri nas je šolstvo skorumpirano do konca, vse ki poznam, ki so delali kej po šolah mi isto govorijo - znanje dijakov je na zadnjem mestu, to nobenega ne zanima. Važna je kariera profesorjev. 


Tiste tvoje točke pa mi ne delujejo kot neki, kar je nujno dober pokazatelj. Mislim praksa je ok, ampak zgolj pri naravoslovnih predmetih, danes nam pa ravno kulture manjka. Jaz osebno recimo ne vidim neki ful prednostnega v ročnih spretnosnih, bolj mi je pomembno da znaš kritično mislit na primer, ali pa tudi kaj drugega, ne vem. Pa IT znanja je danes preveč povsod ...

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 2 urama:

Veš kaki denarji gredo za to v EU za tole.

 

Ta denar dobesedno izgine, oziroma se ga vrže v ogenj takole:

 

Navedek

 

> nevladna institucija se gre integracije migrantov in beguncev

> na srečanjih za integracijo NVO treehuggerji sprašujejo migrante o njihovi kulturi ter običajih

 

 

Takole si treehuggerji predstavljajo, da potem po takšni hardcore reaperski indoktrinaciji nihče ne bo nikogar posilil ali obrezoval deklicam spolne organe.

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 6 urami:

Jaz osebno recimo ne vidim neki ful prednostnega v ročnih spretnosnih, bolj mi je pomembno da znaš kritično mislit na primer, ali pa tudi kaj drugega, ne vem. Pa IT znanja je danes preveč povsod ...


naj se tebi kot cenirju zahvalim da si opustil solanje nasih otrok 

 

tist ki je kazal rit pa je dal sam odpoved 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

 

tist ki je kazal rit pa je dal sam odpoved 

 

Tisti ki je kazal rit je bil zmozen kriticne misli,

Predvsem zaradi kakovostne kulturne potorsnje dojenja psov in rezanja zastave.

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:

tist ki je kazal rit pa je dal sam odpoved 

Naj bi dal.
Takrat je bil na dopustu s katerega je javljal da bo dal odpoved, ko pride nazaj.
Meni se je zdelo kot "publicity stunt".

Povezava do prispevka

Meni je tragikomično, da ljudje mislijo, da šolska indoktrinacija človeka nauči kritično misliti.

 

človek sam po sebi zna misliti, ne rabi nobene strokovne podučitve, to rabi samo, če se hoče usmerjati njegove misli.

 

 

uredilo bitje gladius
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

  

gladius reče pred 49 minutami:

Meni je tragikomično, da ljudje mislijo, da šolska indoktrinacija človeka nauči kritično misliti.

 

človek sam po sebi zna misliti, ne rabi nobene strokovne podučitve, to rabi samo, če se hoče usmerjati njegove misli.

 

 

 

 

Se strinjam. Tudi praljudi ni nihče naučil narediti ognja ali kolesa. Vsi znamo misliti, ni potrebe po eksternem usmerjanju misli.

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
gladius reče pred 1 uro:

Meni je tragikomično, da ljudje mislijo, da šolska indoktrinacija človeka nauči kritično misliti.

Nisi pravi kritični mislec če ne bereš Mladine in poslušaš Študenta.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 21 minutami:

Kako je Rode modro rekel: nis mlad ce nisi levicar in nisi butec ce na stara leta si desnicar

 

nikol nisi bil mlad

 

Najbrž je dobil nagrado za bob leta v paralelnem vesolju kjer se lahko tuje misli prodaja kot svoje.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...