Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Kastor reče pred 2 urama:

Je pa spet vprašanje, če je ta "elita" sposobna videt preko svojih interesov

nikoli v zgodovini elita ni bila sposobna tega, buržoazija in kasneje ostalo prebivalstvo si je to izsililo s fizično silo, ker moderno orožje ni bilo več privilegij aristokracije kot prej, ta se ni umaknila, ker je postala naenkrat prosvetljena

uredilo bitje maksi
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 16 urami:

Lets agree to disagree. Jaz sem mnenja, da prave vrste ljudi ne spremenijo karakterja v takih razmerah. Smo pa navajeni imeti take na oblasti in imamo zato ta pregovor. 


Zivimo v postideoloski dobi, “prava vrsta ljudi” pa nekako s porazom nacistov dozivi tako blamazo, da teh idej nekako ne obujamo. 
 

Vse je odvisno od tega kaj nekoga motivira za to kar pocne. V politiki je to prekrivanje osebnega interesa z javnim. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 19 urami:

Lets agree to disagree. Jaz sem mnenja, da prave vrste ljudi ne spremenijo karakterja v takih razmerah. Smo pa navajeni imeti take na oblasti in imamo zato ta pregovor. 

vsak človek se prilagaja spremembam + politika je uglavnem čisti powerplay, le na malo bolj teatralen in indirekten način = ne moreš imet uspešnega, ne powerplay človeka v politiki

 

mogoče ko bomo ljudje ocenjevali programe politike in ne obraze, bo kaj drugače, ampak taka transparentnost trenutno ni dovolj populistična v primerjavi s klasikami kot so partizani-domobranci in šunka-sir-gobe

uredilo bitje DannySmit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ravnokar sem si ogledal oddajo Utrip na rtv. Al je bla nova24? Not sure :ermm:

 

Ko so govorili o Dražgošah, je bilo sicer kul slišat drug zorni kot o dogodku, ampak potem je začelo vedno bolj smrdeti po enostranskem poročanju (kurcanje sd in goloba, in somehow so not potegnil se jankovića). Janša si je pred volitvami očitno res podredil rtv, in bo zanimivo videt, kako bo izgledalo predvolilno obdobje.

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 14. 1. 2022 at 11:55:

Lets agree to disagree. Jaz sem mnenja, da prave vrste ljudi ne spremenijo karakterja v takih razmerah. Smo pa navajeni imeti take na oblasti in imamo zato ta pregovor. 

Ce postavim trenutne oportuniste v parlamentu na stran... 

Mislim, da se v splosnem upe polaga v napacno vrsto ljudi. Tale clanek lepo povzame moje misljenje o novodobni "eliti" in zakaj je njeno postavljanje v ospredje problematicno:

https://www.disenz.net/slediti-uspehu/?fbclid=IwAR3Nr_rnJhYcF5QumB80C-Gtm-YtWUvrEI2zMB2op7J4kzCADGkiZbigIAE

Sociopati prevzemajo svet, ali nekaj v tem smislu... 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 4 urami:

Ravnokar sem si ogledal oddajo Utrip na rtv. Al je bla nova24? Not sure :ermm:

 

Ko so govorili o Dražgošah, je bilo sicer kul slišat drug zorni kot o dogodku, ampak potem je začelo vedno bolj smrdeti po enostranskem poročanju (kurcanje sd in goloba, in somehow so not potegnil se jankovića). Janša si je pred volitvami očitno res podredil rtv, in bo zanimivo videt, kako bo izgledalo predvolilno obdobje.

Fakin šit, sem mislil, da pretiravaš. Direkt Nora24, 100 dni bo (pre)dolgih.

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 6 urami:

Ravnokar sem si ogledal oddajo Utrip na rtv. Al je bla nova24? Not sure :ermm:

 

Ko so govorili o Dražgošah, je bilo sicer kul slišat drug zorni kot o dogodku, ampak potem je začelo vedno bolj smrdeti po enostranskem poročanju (kurcanje sd in goloba, in somehow so not potegnil se jankovića). Janša si je pred volitvami očitno res podredil rtv, in bo zanimivo videt, kako bo izgledalo predvolilno obdobje.

najbolj me je triggeral, ko je primerju število umrlih v franciji (0.5 populacije - mal po spominu govorim) in v sloveniji (5%) in istočasno izjavil, da so se v franciji bile bitke, ki so odločevale o usodi europe, pa jih je vseeno tako malo umrlo. ja no shit, ker so tam umirali predvsem angleži in američani, francoski partizani pa niso počel nič pametnega celo vojno. pa jugoslavija se je osvobodila sama, francoze so pa morali reševati angleži in američani (sicer brez američanov bi tudi mi jasno jebali ježa, ker bi hitler najbrž povozil ruse, če bi imel samo eno fronto). 

 

je pa recimo glih tok svinjarija, da na dražgošah slovenska vlada ni postavila spomenika tistim 41 civilistom še danes. ni čudno, da ni nobene sprave. 

uredilo bitje Lunco
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 5 urami:

najbolj me je triggeral, ko je primerju število umrlih v franciji (0.5 populacije - mal po spominu govorim) in v sloveniji (5%) in istočasno izjavil, da so se v franciji bile bitke, ki so odločevale o usodi europe, pa jih je vseeno tako malo umrlo. ja no shit, ker so tam umirali predvsem angleži in američani, francoski partizani pa niso počel nič pametnega celo vojno. pa jugoslavija se je osvobodila sama, francoze so pa morali reševati angleži in američani (sicer brez američanov bi tudi mi jasno jebali ježa, ker bi hitler najbrž povozil ruse, če bi imel samo eno fronto). 

 

je pa recimo glih tok svinjarija, da na dražgošah slovenska vlada ni postavila spomenika tistim 41 civilistom še danes. ni čudno, da ni nobene sprave. 

evo to. Ko sem videl tiste cifre sem prav isto pomislil. Primerjat 3 različne situacije, samo zato, ker ti ustreza in so se vse zgodile v ww2. In folk verjame. 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...