Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

YourReptilianOverlord reče pred 31 minutami:

EnacSgRXEAEaUOm?format=jpg&name=large

 

 

Ta slika je najlepša metafora za stanje pri nas.

Samozavesten bedak, ki se niti obleči ne zna prav.

Pa kup ljudi okoli njega, ki ga ne upajo popraviti niti pri najmanjših spodrsljajih.

Ne veš kateri je hujši. Edina stvar, ki jo veš zagotovo je, da te bodo koprive v roku par minut pričele prepričevati.

Kako vse štima pa si zamišljaš problem. Kako so vsi isti, pa ne bi bilo nič drugače. Kako drugi ne bi samo narobe oblekli haljo ampak jo tudi ukradli. 

Koliko halj so že ukradli. Kako domobrancem, preden so jih vrgli v brezno, niso privoščili niti halje. 

 

Sedaj smo na točki, kjer ne moreš reči Janša je s svojo nesposobnostjo in kopico mrtvih, ki jih je pustil za seboj, nehote tudi malo izboljšal čakalne vrste. Pa sprostil nekaj prostora v domovih.

Ker bodo prvo izrezali Janez rešil čakalne vrste in to nabili na plakat. Potem se pa spravili nate kako si drzneš Janezu reči nesposoben. 

 

Ja vemo, Janša ti gre na kurac. Še mal zdrži, pa bo vsega konec in boš lahko spet normalno zadihu.

 

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 22 minutami:

Ta slika je najlepša metafora za stanje pri nas.

Samozavesten bedak, ki se niti obleči ne zna prav.

Pa kup ljudi okoli njega, ki ga ne upajo popraviti niti pri najmanjših spodrsljajih.

Ne veš kateri je hujši. Edina stvar, ki jo veš zagotovo je, da te bodo koprive v roku par minut pričele prepričevati.

Kako vse štima pa si zamišljaš problem. Kako so vsi isti, pa ne bi bilo nič drugače. Kako drugi ne bi samo narobe oblekli haljo ampak jo tudi ukradli. 

Koliko halj so že ukradli. Kako domobrancem, preden so jih vrgli v brezno, niso privoščili niti halje. 

 

Sedaj smo na točki, kjer ne moreš reči Janša je s svojo nesposobnostjo in kopico mrtvih, ki jih je pustil za seboj, nehote tudi malo izboljšal čakalne vrste. Pa sprostil nekaj prostora v domovih.

Ker bodo prvo izrezali Janez rešil čakalne vrste in to nabili na plakat. Potem se pa spravili nate kako si drzneš Janezu reči nesposoben. 

Ti si verjetno kolesaru vsak petek zadnji dve leti.

 

Zdaj ko si si (upam da) dal duška pa lahko še razložiš, kako so mrtvi in otežen dostop do zdravstva kriv Janez. A so to kakšne analize pokazale, da smo zajebali z ukrepi? Ker tako na hitro bi težko ovrgel krivdo ljudi, ki so se v času najstrožjega zaprtja zbirali po zidanicah in domovih in Potrč gibanje, ki je uspelo celo zapreti avtocesto, ker so bili tako številčni in usekani.

 

Pa na občine so nas zapirali, bruhuhu. Italijane so v stanovanja. Nekateri ukrepi so bili nezakoniti? Damn, mogoče obstaja to tveganje, ko si prisiljen sprejemati ukrepe čez noč zaradi razmer, ki jim v zgodovini še nismo bili priča. Ampak verjetno bi morali vse ukrepe najprej poslati v ustavno presojo, da ja ne bomo v prekršku s papirji. Če nam zato umre nekaj ljudi več, nič zato, prioriteta je zakon!

Povezava do prispevka

1. Janez je odgovoren za dogajanje v državi. Nihče ga ni silil v to, premikal je gore, da je prišel v ta položaj in se obdržal na njem. Če si brezsramno prisvoji zasluge za vsako klopco v državi, bo tudi požrl odgovornost za vse kar ni bilo ok. 

2. Nima veze koliko ljudem skuša Janez naprtiti odgovornost. Parčki, ljudje v zidanicah, kolesarji, opozicija, Zlatko, Potrč, resni.ca, izletniki, protestniki, kolinarji, Čeferin, Kučan, rtvslo... niso 1.

3. 2 leti zapored smo bili na vrhu med najslabšimi. Če ti rabiš analizo, da izključiš naključje si jo izvoli narediti sam.

4. Boli me kurac kaj so počeli italjani. Kar se mene tiče so lahko zaprli zdrave ljudi v grobnice pa jih posuli s pamezanom. To je njihov jeben problem, mi imamo svoje. In pozabljaš, da smo bili podnevi zaprti v občine, ponoči pa v stanovanja. 

5. Cel svet je bil prisiljen sprejemati ukrepe čez noč. Večina sveta jih je uspela sprejeti brez kršenja človekovih pravic. Janša ni v tej večini. 

6. Kup nezakonitih ukrepov tudi ni imel zveze z epidemijo. 

7. Ne rabiš pošiljati ukrepov v ustavno presojo, ker imata tako vlada kot državni zbor pravne službe, ki ti povedo kdaj niso dobri. Žal ne moreš stlačiti 50 strani pripomb v twit, zato Janez tega ne bere. 

8. Če bi bilo zdravlje ljudi prioriteta, ne bi minilo skoraj pol leta med prihodom cepiv pa pričetkom cepljenja. 

 

BuDi reče pred 1 minuto:

So prej dajal bonbončke, pa mora folk porabit za vikend.

 

Te bombončki so res posmeh ljudstvu. 

Za draginjo ga ne dobiš med draginjo ampak po koncu sezone, par dni pred volitvami, da ja ne bi pozabil nanj.

Med prvim valom, ko so bile obvezne maske evro komad, če si jih sploh kje dobil, smo dobili koliko že? 

Vem, da ni pokrilo maske in obveznega razkuževanja stavb, ki nam je rešilo življenja.

Znižane vinjete so... aja ne, podražili so jih po tem, ko si eno bolj kot ne vrgel stran. Dobro, vsaj obljubljali niso, da jih bodo pocen... eh. 

Še potrdila, ki je nujno za večino stvari, ti ne privoščijo. Če nimaš interneta, tiskalnika in znanja, ga plačaj v lekarni. 

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 26 minutami:

Malo vas je, malo vas je, pičkice!

Malo vas je, malo vas je, koprivice!

 

Tale butthurt zgor je prov balzam za moj lajf. Ko se že koprive vdajo in jim je jasno, da veliki vodja pakira kufre.

 

Also a kej zastonj talajo na predčasnih, da se podirajo rekordi o udeležbi?

Jp. Soroš bucks so tokrat IZREDNO visoki. Men so povišali postavko na poast iz 5 € na 25 € v predvolilnem obdobju, kar se zna zavlečt še v celo leto po volitvah. Za predčasne pa boljš da ne omenjam cifer

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka

Sej na koncu bomo razočarani pa bo koalicija spet s tem gargamelom brez eksperimentov na čelu. Pa da bo treba še Počivalška gledat, to ne mroem verjeti. Kje je ta zdaj glasove nabral?? Ta desni, ki nočejo Janšo ali Tonina ali kaj? Pa kaj delajo zraven ta zeleni? Bolj kot je slovenec konkretno nategnjen, bolje mu je.

 

Je bi ga.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 29 minutami:

1. Janez je odgovoren za dogajanje v državi. Nihče ga ni silil v to, premikal je gore, da je prišel v ta položaj in se obdržal na njem. Če si brezsramno prisvoji zasluge za vsako klopco v državi, bo tudi požrl odgovornost za vse kar ni bilo ok. 

2. Nima veze koliko ljudem skuša Janez naprtiti odgovornost. Parčki, ljudje v zidanicah, kolesarji, opozicija, Zlatko, Potrč, resni.ca, izletniki, protestniki, kolinarji, Čeferin, Kučan, rtvslo... niso 1.

3. 2 leti zapored smo bili na vrhu med najslabšimi. Če ti rabiš analizo, da izključiš naključje si jo izvoli narediti sam.

4. Boli me kurac kaj so počeli italjani. Kar se mene tiče so lahko zaprli zdrave ljudi v grobnice pa jih posuli s pamezanom. To je njihov jeben problem, mi imamo svoje. In pozabljaš, da smo bili podnevi zaprti v občine, ponoči pa v stanovanja. 

5. Cel svet je bil prisiljen sprejemati ukrepe čez noč. Večina sveta jih je uspela sprejeti brez kršenja človekovih pravic. Janša ni v tej večini. 

6. Kup nezakonitih ukrepov tudi ni imel zveze z epidemijo. 

7. Ne rabiš pošiljati ukrepov v ustavno presojo, ker imata tako vlada kot državni zbor pravne službe, ki ti povedo kdaj niso dobri. Žal ne moreš stlačiti 50 strani pripomb v twit, zato Janez tega ne bere. 

8. Če bi bilo zdravlje ljudi prioriteta, ne bi minilo skoraj pol leta med prihodom cepiv pa pričetkom cepljenja. 

:rofl:

 

Tinfoil hat on

 

Cel svet se je ukvarjal s problematiko konflikta med epidemološkimi ukrepi in človekovimi pravicami. Boli te kurac kaj so počeli Italijani (nočeš primerjave z drugimi), ampak primerjal nas boš pa z drugimi že v naslednji točki. Pa še to na pamet. Janša je vsega kriv, tudi nespoštovanja ukrepov. Ampak ti itak niso relevantni za epidemološke razmere. Pa pol leta je mel Janez cepiva v hladilniku. Česa vsega človek ne zve tukaj. Ampak razumem, ti ne rabiš analize. Janša bad je vse kar rabiš za svoj rambling.

 

image.thumb.png.f46ceee03274057ba389397bf907d2bb.png

 

Tule je seznam, razvrščen po št. umrlih na mio prebivalcev. V vrhu so države bivšega vzhodega bloka. Zdaj ne vem, a je povsod Janša vodil epidemološko politiko ali pa so zadaj kakšni drugi faktorji, kot recimo stopnja zaupanja v državne institucije.

 

Lahko si pogledaš še delež cepljenih po državah. Obstaja korelacija. Gasp.

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=OWID_WRL

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 23 minutami:

Sej na koncu bomo ra Pa da bo treba še Počivalška gledat, to ne mroem verjeti. Kje je ta zdaj glasove nabral?? 

Slovenski podjetniki. "podjetniki" To so razni lastniki knjigarn Felix, ki ne pustijo delavkam, da hodijo med izmeno scat ali srat.

Povezava do prispevka

Btw ne morem mim tega kolk je močn photoshop game na plakatih ta let.

 

Zmaga mi pivčeva, ke so po enmu tednu pogruntal, da ne zgleda najboljs in so pol na isto fotko očitno dodal nasmeh, tak da se mal zob vid.

 

Plus plakate od Levice bi komot zamenjal za generičen plakat za Max Payne-a. SD je kt lokalni KFC. NSI itaq zgleda kt reklama za pralni prašek, ke je vse belo.

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

A Gargamel "Brez eksperimentov" je pa kul al kaj? Tle pa planem v smeh. Saj drugače se z ostalim kar si napisal strinjam. S tem da KFC SD mi je tak nafreaky način zanimiv. Še najbolj me pa razpizdijo plakati Levice. Če prebereš te slogane si rečeš najprej oh kako kul in človeško, potem pa malo pomisliš kater koordinator je za tem sloganom in te je ravno pred petimi minutami 19 leten nabit ko mamba klošar s kralji ulice v rokah prosil za denar... in si samo hey wait a minute there!!!!!11)

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 4 minutami:

A Gargamel "Brez eksperimentov" je pa kul al kaj? Tle pa planem v smeh. Saj drugače se z ostalim kar si napisal strinjam. S tem da KFC SD mi je tak nafreaky način zanimiv. Še najbolj me pa razpizdijo plakati Levice. Če prebereš te slogane si rečeš najprej oh kako kul in človeško, potem pa malo pomisliš kater koordinator je za tem sloganom in te je ravno pred petimi minutami 19 leten nabit ko mamba klošar s kralji ulice v rokah prosil za denar... in si samo hey wait a minute there!!!!!11)

to je tolk dober, da je treba duplirat

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 uro:

Pa še to na pamet. 

 

No da ne bom na pamet. 

1.12.2020 Neslavna statistika: Slovenija prva na svetu po številu smrti  https://www.24ur.com/novice/korona/neslavna-statistika-slovenija-glede-stevila-smrti-v-svetovnem-vrhu.html

8.12.2020 Na portalu eUprava je na voljo vloga za zbiranje interesa državljanov za cepljenje proti covid-19.

11.12.2020 Janša zagotovi, da bo prijava upoštevana kot vrstni red za cepljenje. Prej kot se nekdo prijavi, prej bo na vrsti, če ne sodi v rizično skupino.

26.12.2020 V Slovenijo prispe prvo cepivo proti covid-19.

11.3.2020 Deana Potza pove, da izkazan interes za cepljenje preko eUprave ne zadostuje, ker je edino relevantno merilo prijava pri osebnemu zdravniku.

16.3.2021 Informacijska pooblaščenka izda odločbo, da naj informirajo ljudi čemu seznam služi. Na seznamu je več kot 140000 ljudi, do njega ni še nihče dostopal. NIJZ zanika sodelovanje pri seznamu.

11.4.2021 Jelko Kacin se zlaže, da teh podatkov ni dovoljeno posredovati zdravstvenim domovom, ker je informacijska pooblaščenka to preprečila.

12.4.2021 Janša, Hojs in Nova24tv obtožijo pooblaščenko destrukcije, zadrževanja in preprečevanja uporabe seznama.

25.4.2021 NIJZ ne zanika več sodelovanja, ljudem pošlje obvezno GDPR obvestilo. V njem kot namen za obstoj baze podatkov navede preverjanje pripravljenosti ljudi na cepljenje. Seznam ne služi kot vrstni red za cepljenje in nikoli ni. Aplikacija za naročanje pride nekoč.

26.4.2021 Kacin si pripiše zasluge za deblokado seznama in ponovi laž, da je šlo za vrstni red cepljenja, katerega uporabo je onemogočila pooblaščenka.

27.4.2021 Nova24 obtoži pooblaščenko birokratskega davljenja s katerim preprečuje cepljenje.

30.4.2021 Bojano Beović žalosti, da umirajo osebe, ki bi lahko bile že cepljene, če bi le izrazile interes po tem.

1.5.2021 Slovenija po precepljenosti na število prebivalcev na dnu, boljša zgolj od Nizozemske in Bolgarije.

3.5.2021 Logarjeva napove, da bo aplikacija NIJZ za cepljenje na voljo že ta teden. Vse, ki so že oddali vlogo, pa jih niso poklicali, pozove, da še enkrat preko elektronske pošte obvestijo svoje izbrane zdravnike.

7.11.2021 Slovenija v številu potrjenih primerov v zadnjem tednu prva na svetu https://www.24ur.com/novice/korona/v-soboto-2313-novih-okuzb-delez-pozitivnih-testov-424-odstoten.html

 

Pa še o obljubah. 

 

cilji.gif.78357ea83006433c52cdacc96458319b.gif

 

 

Drugače pa razumem kako gre igra, dokler se ukvarjam s teboj ne morem biti na volišču/spreobračati neopredeljene/prevažati koga na volišče ipd.

Zato greš na ignore, izvoli jamrati kako smo levičarji izključujoči, mogoče preberem nekoč.

 

uredilo bitje YourReptilianOverlord
  • Račka +1 5
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 20 minutami:

to je tolk dober, da je treba duplirat

Si opazil da pa vse dela z desno roko. BOLANO DOBRO! Snemalec bi se lahko na poudarkih ko gre Luka z desno roko naprej potrudil z efectom zoom in in bi delovalo kot da sem res dal petko s koordinatorjem in gremo naprej novim zmagam naproti.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

@Kakarotto

 

SDSa sploh ne omenjam, ke so itaq memi IRL

 

Recimo GS, PoS, Sab pa Desus imajo res klasiko, skor šolske primere, vsaj slogovno.

 

Najbolj me odbijajo prekomerno popravljeni frisi (pivec, bratušek), kjer je sponge efekt over 9000. Koj zatem prestaurirane barve in plastično voskast videz (poglej si fotke kandidatov SDS na njihovi spletni strani, dobis filing kot da si v Madame Toussauds muzeju). 

 

Pr piratih dobim filing, kt da so neki neonaciji s črno povsod. Pac to paše SNSu, ki glede na to kaj je, ima solidno prezentacijo. Kar je edino pozitivno, kar lohk rečem o zmagotu.

 

Povezava do prispevka

Evo, pa sem tudi jaz predčasno opravil državljansko dožnost. Po opravljenih volitvah sem šel na pasulj, ki ga kuhajo v lokalnem štabu SDS te tri dni, da malo slišim komentarje. Malo so me čudno gledali, ker vejo, da nisem "njihov", ampak noben ni nič rekel. En je preklinjal, da je nekdo na volišču hvalil Goloba, drugi je bojda videl nekoga, ki je celo tak butast, da je obkrožil Levico... Se splača iti počekirat take zadeve. Pa Tonček je tudi skuhal kar precej dober pasulj!

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 2 urama:

Malo vas je, malo vas je, pičkice!

Malo vas je, malo vas je, koprivice!

 

Tale butthurt zgor je prov balzam za moj lajf. Ko se že koprive vdajo in jim je jasno, da veliki vodja pakira kufre.

 

Also a kej zastonj talajo na predčasnih, da se podirajo rekordi o udeležbi?

 

Ne bi rad bil špil ferderbar, ampak če nas kaj zgodovina Slovencev uči je, da nikoli ne pripravljaj žara za zajca, ki ga še nisi ujel. Preveč današnja situacija spominja na čas v Cankarjevih Hlapcih. Tudi tam so bili "črni" pred volitvami zagotovo premagani.

 

Sam sem bolj črnogled in ne bi me presenetilo da bodo mračnjaki (SDS, NSi in PoS) dobili možnost sestavljanja nove vlade...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Evo, pa sem tudi jaz predčasno opravil državljansko dožnost. Po opravljenih volitvah sem šel na pasulj, ki ga kuhajo v lokalnem štabu SDS te tri dni, da malo slišim komentarje. Malo so me čudno gledali, ker vejo, da nisem "njihov", ampak noben ni nič rekel. En je preklinjal, da je nekdo na volišču hvalil Goloba, drugi je bojda videl nekoga, ki je celo tak butast, da je obkrožil Levico... Se splača iti počekirat take zadeve. Pa Tonček je tudi skuhal kar precej dober pasulj!

V manjših volilnih okrajih je res brez veze, da se skriva kdo koga obkroži, to bi moral vsak direkt pred komisijo narediti, ker drugače itak že vsi za vsakogar vedo kdo bo koga obkrožil. Pol na koncu se pa ko si v komisiji čudiš kako je jajo dobil toliko glasov, ker navadno so vsi pa res vsi kontra :D

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 3 minutami:

V mannjših volilnih okrajih je res brez veze, da se skriva kdo koga obkroži, to bi moral vsak direkt pred komisijo narediti, ker drugače itak že vsi za vsakogar vedo kdo bo koga obkrožil. Pol na koncu se pa ko si v komisiji čudiš kako je jajo dobil toliko glasov, ker navadno so vsi pa res vsi kontra :D

 

Tako nekako je v teh naših manjših krajih ja :D Pri nas je zadnjih 16 let vedno bila precej močnejša desnica (podeželje pač) in tako imajo ravno sedaj tudi desni 3 ali celo 4 najmočnejše kandidate. In jim seveda spet ne ugaja, ker si bojo morali razdeliti vse te glasove. Potem na koncu itak ne bo nobenega poslanca, ker bodo zaradi delitve vsi dobili premalo %. Popustil pa seveda noben ne bo, da ne bi imel svojega kandidata in bi šel s kom skup nastopit.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Zdaj sem sicer odseljen a nekako do 2010 je pri našem manjšem vukojebinskem okraju kar lepo zmagovala "leva" opcija. Potem pa vedno bolj in bolj šlo proti desni opciji oziroma kar proti jajotu. Nazadnje so celo prvič zmagali sds. Ampak z roko v roki, da je bilo kar nekaj starejših, ki so se poslovili, volilna udeležba pa je tudi vztrajno padala.

 

Se pa spomnim da je bilo glasov okoli 2000 za jajota tako malo, da je bil to kot si prej opisal pri vas da se je za to grozovito dejanke okrivilo kakega posebneža, ki je sedaj pri vas volil Levico. Zdaj pa imajo celo na zelenicah vaseh plakate za sds :O (pa še strehco jim nardijo da ne bodo imeli mokrih čelink)

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 5 urami:

 

To je prov dokaz koliko so mediji in te organizacije blesove. Pol maš pa pri nas levake, ki verjamejo tem poročilom.


ampak ravno dosmrtni vodja skrajne desnice, edini predsednik parlamentarne stranke, ki je bil član komunistov in je vešč komunističnih metod, se je že nanašal na to poročilo, ko mu je ustrezalo??  Hkrati gre za eno najbolj uglednih organizacij s področja analoze stanja demokracij na svetu. 
 

pač dejstvo, v tujini smo tarča posmeha. 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 minuto:

 

Saj bo se vedno JJ kriv


Dejansko bo kriv, nekatere poteze predvsem na področju državne blaganje, pa posege v državna podjetja, RTV ,..bomo občutili še leta. Ne zavidam nobeni novi vladi, kaj jih čaka. 
 

Drugače sem pa že večkrat rekel, če bi se Janša znal vsaj malo državniško obnašat, bi vladal še 3 mandate. Slovencem ful ustreza en tak nekarizmatičen tip, skoz mal zagrenjen in piker, slizan s Cerkvijo, ki rad hribolazi  in je prikrito sovržen do vsega drugačnega. 
 

Ampak pol te njegovi  prav konstatni izpadi, ko lovi UDBO, Kučana, Golobiča…povsod vidi notranje in zunanje sovražnike..komunizem??!…skoz neke teorije zarote..res tisti klasični paranoični diktator, ki se zapira v svojo palačo in obdaja s kimavci.  Kam to pelje smo videli pri Putinu.


Največja napaka pa je, da se res nikoli ni znal postaviti v vlogo predsednika vseh državljanov, vedno je bila samo njegova partija, ali SDS kot se uradno kličejo, na prvem mestu. Nikoli ni znal preklopiti teh dveh vlog. 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

je dokaj jasno da bo mandatar Golob, tko da ne delat panike sem preprican da bodo mediji gledali na slednjega vlado enako kriticno kot na Janezovo tudi ce domala delajo njegovo kampanjo namesto njega

 

razen ce ne bo delil enako politicno usodo kot Jankovic, kar pa dvomim ker slednji je imel vsaj kam it

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...