Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Vrhovni_Plenum_OF reče pred 2 urama:

Kadrovski cunami bo imel tokrat tako medijsko podporo kot široko podporo vseh, ki niso za SDS. Dejansko bomo ploskali ob vsakem individualnem janšistu, ki bo odrezan. Od Pirkoviča do direktorja Pošte do random tajnice na Upravni enoti Hrastnik.

 

edit: also, a mislite, da bodo Alenki pa Šarcu (oz. njunim kadrom) dali kako ministrstvo tudi, če ne pridejo v parlament?

Samo da bodo nasi. Ker nasi so strokovni in nevtralni. Od direktorjev do random tajnic. 
Ne boste protestirali da je Golob fasist ki je ugrabil Slovenijo?

uredilo bitje Caffrey
Povezava do prispevka
maksi reče pred 27 minutami:

image.png.2e5112d3ae9a1051a6e80d5abb26f9ee.png

 

 

ne bom jih volil, ker bo ziher šel v Janševo vlado, ker temu Stevanoviču ni nič za zaupat, shady tip

 

Debilna anketa, ne moreš sploh označit, da si za obvezno cepljenje, ni tega odgovora. V čem je pol point tega vprašanja, ta fuck

Povezava do prispevka
Navedek

V Argentino je bilo iz Slovenije odposlanih 6200 glasovnic, vendar pa se je 630 glasovnic za devet volilnih okrajev nekje izgubilo. V enem izmed štirih paketov, ki so prispeli na veleposlaništvo, je namreč del glasovnic manjkal

Verjetno teh 10 procentov glasovnic ni namenjenih za klerofasisticni del skupnosti

Povezava do prispevka
tyne reče Dne, 20. 4. 2022 at 13:44:

Saj povečini se strinjava ;) Milojka je bila Cerarjeva ministrica, zato v tem kontekstu spada pod levo opcijo. Kje je sedaj ne vem, me pa čudi, če ni v penziji. SDS-a in Počivalška ne volim, razen če sta Janković in Levica edini nasprotni opciji. Tonin in NSi sta zelo daleč od moje idealne izbire (to bi bila verjetno Virantova lista brez Viranta), izbiram najmanjše zlo, ker se strinjam, da trenutna vlada počne pizdarije. Ampak na drugi strani imamo pa levo opcijo, ki sploh ničesar ne počne, ker ima preveč dela sama s seboj. Katera leva vlada je nazadnje zdržala celoten mandat? Tako je, LDS-ova (?!). Vem, da zraven v paketu pridejo Janše in Vizjaki. Ki jih ne prenesem. Ampak kakšno je pa stanje na levici? V času Šarčeve vlade sem imel sodelavca, ki ima bližnjo žlahto povsem v vrhu LMŠ in je enkrat šel do Šarca v njegov kabinet v službenem času. Koga je srečal na hodniku? Kučana. Ki je okoli hodil s fascikli pod roko. Da bo Kučan v boj poslal Šarca, smo lokalci vedeli že vsaj kakšno leto pred kandidaturo za predsednika, ker je Kučan hodil v Kamnik in se je vedelo, s kakšnim planom. Kdo je Jankoviča porinil v državno politiko? Kučan z delegacijo na MOL-u. Kar se mene tiče, je edina razlika med desnico in levico v tem, da so desni šefi tudi frontmani, na levi pa rovarijo v ozadju. S takšnim sistemom dela seveda za potrebe politične higiene ni težko odrezati problematičnih ministrov, ko se jih prime kakšna afera. Desnica pa šefe težje žrtvuje. Nikakor ne opravičujem svinjarij desnice. Ampak iluzorno je misliti, da je na levici kaj bolje. Samo bolj prefrigani so.

 

DUTB je bil pa odrezan po aferi Previsoke plače. Iniciatorji odstavitve so uredili medijski pogrom, da potem ni bilo večjega javnega nasprotovanja, ko so vodstvo odrezali brez razloga. Vprašljiva je bila tudi zakonitost.

A imaš info, če Kučan podpira koga od naslednjih, ker skoz slišim da jih: Gale, Čeferin, Golob, Bratuškovo, Pivčevo. 

HellAngel reče pred 20 urami:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/opozicijske-stranke-bodo-pred-volitvami-podale-skupno-izjavo.html

 

Napovedujem potek dogodkov po volitvah:

- SDS in Svoboda dobita največ glasov, oba približno enako število (max 3% razlike)

- suma sumarum imajo stranke levega pola glih za glih večino v parlamentu, tako da Svoboda stvori koalicijo z SD, Levico, SAB (če pridejo sploh v parlament) in še kakšnim noname kršem (LMŠ, Naša dežela), če se jim userje

- najprej se bodo lepo trepljali, češ skinili smo janšo in talali ministrstva, sledil bo kakšen kadrovski cunami, menjanje folka po vodstvenih položajih v državnih organih in firmah, nakar se bodo po pol leta začel med sabo grizt, narjenga itak nau nč

- po letu in pol do dveh letih vlada razpade in dobimo spet janševo vlado

- par poslancev prebegne iz Svobode ali LMŠ h kakšni desni stranki (ne glih k SDS, da nau tok očitno) in skupaj stvorijo večino v parlamentu

Tudi jaz mislim, da bo tako.

Povezava do prispevka
osis reče pred 1 uro:

A imaš info, če Kučan podpira koga od naslednjih, ker skoz slišim da jih: Gale, Čeferin, Golob, Bratuškovo, Pivčevo. 

Nah, za Šarca sem zvedel po naključju, ker je iz mojih koncev. Jankoviča je pa javno silil v volitve.

 

Lahko pa ugibamo na podlagi preteklih izkušenj. Če vemo, da je vsaj 2 od 3 novih obrazov pushal v politiko, lahko sklepamo, da je tudi tokrat podpira glavnega antijanša kandidata :D

Povezava do prispevka

Odlično res, da se znebimo te skrajno desničarske navlake. 

 

Daleč od tega, da bo zdaj vse oh in sploh, kot že napisal, sigurno bodo čudno ministri, napačne odločitve, ampak takšne razgradnje demokracije kot smo jo zdaj doživeli, ne moremo več. 

Sem vesel, da Slovenci znajo povedati, kdaj je DOVOLJ. 

 

 

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 7 minutami:

Odlično res, da se znebimo te skrajno desničarske navlake. 

 

Daleč od tega, da bo zdaj vse oh in sploh, kot že napisal, sigurno bodo čudno ministri, napačne odločitve, ampak takšne razgradnje demokracije kot smo jo zdaj doživeli, ne moremo več. 

Sem vesel, da Slovenci znajo povedati, kdaj je DOVOLJ. 

 

 

 

Dej ne ne prbiji. Če bi blo res kaj od razgradnje demokracije danes ne bi smel volit. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Če ostane pri tem številu poslancev je SDS ostal na istem s 26 NSI pa z 8 pridobil vsega en mandat, ob siceršnjem totalnem masakeru nad vsem ostalim koalicijskim. Hard plafon te konstelacije je skoraj 2/3 za drugi pol.

 

Bosta SDS/JJ zmožna samorefleksije, si lahko obetamo spremembe na desni?

 

Retorično vprašanje, seveda ne, čeprav bi si jih morali.

uredilo bitje Brdavs
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...