Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Brdavs reče pred 1 minuto:

Če ostane pri tem številu poslancev je SDS ostal na istem s 26 NSI pa z 8 pridobil vsega en mandat, ob siceršnjem totalnem masakeru nad vsem ostalim koalicijskim. Hard plafon te konstelacije je skoraj 2/3 za drugi pol.

 

Bosta SDS/JJ zmožna samorefleksije, si lahko obetamo spremembe na desni?

 

buhahahaha lololol kaj pa govorim, džej džej 2026 

Lep pokazatelj, lahko se toliko bombonckov potalaš, in toliko fake afer nasprotnikov sproduciraš - folk ne more JJ-a. To je njegov realen domet do njegove smrti - sekta je dosegla plafon

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 minutama:

Idemo. Malo razočaran nad rezultatom Levice, sem mislil, da smo že pred SD. Ampak vseeno vesel nad celotno sliko.

 

Te volitve bodo če ostane pri 5 strankah imo zgodovisnka anomalija.

 

Marsikdo bi v normalnih razmerah glasoval tudi drugače, ampak prva in top prioriteta je bila menjava trenutne oblasti.

 

Ko so prišle ven meritve da sta LMŠ in SAB tam tam s pragom sta bila pečena. Folk je kalkuliral na polno, koga da ne bo spet JJ, koga ne da ne bo slučajno glas vržen preč. Tudi sam sem v tem kampu. SD spašava edino struktura na terenu. Levica jo je v danih razmerah odnesla še dobro. 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 19 minutami:

 

Dej ne ne prbiji. Če bi blo res kaj od razgradnje demokracije danes ne bi smel volit. 


Volitve so pomemben del demokracije, a daleč od tega, da najpomembnejše. Neodvisni mediji, sodstvo, vladavina prava, močna civilna družba, močni mehanizmi ki ohranjajo ključne  institucije neodvisne, kritika, zaupanje v policijo in vojsko, ločena Cerkev in država, so še  bolj pomembne. In vse to je umiralo. 

  • Račka +1 9
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 2 minutama:

Volitve so pomemben del demokracije, a daleč od tega, da najpomembnejše. Neodvisni mediji, sodstvo, vladavina prava, močna civilna družba, močni mehanizmi ki ohranjajo ključne  institucije neodvisne, kritika, zaupanje v policijo in vojsko, ločena Cerkev in država, so še  bolj pomembne. In vse to je umiralo. 

 

Kje je tukaj rušil demokracijo? Vse inštitucije so nespremenjene. SAmo zato ker se jajo z vsemi kregal še ne pomeni da jih je rušil. Golobu ne bo potrebno ničesar spreminjat/popravljat. Kadre ja, samo ustroj inštitucij je pa nedotaknjen.

 

Ti sam tipično levaško histerijo o ''koncu demokracije'' drkaš.

Povezava do prispevka
Wallux reče Pravkar:

 

Kje je tukaj rušil demokracijo? Vse inštitucije so nespremenjene. SAmo zato ker se jajo z vsemi kregal še ne pomeni da jih je rušil. Golobu ne bo potrebno ničesar spreminjat/popravljat. Kadre ja, samo ustroj inštitucij je pa nedotaknjen.

 

Ti sam tipično levaško histerijo o ''koncu demokracije'' drkaš.

vse institucije so na aparatih

 

zdaj bodo vsi uničevalci le-teh na aparatih

  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

A po teh številkah lahko Sd in Golob sesravita vlado brez tretje stranke? Ta moje pojme bi bila to najbolj zdrava zadeva. Hvala bogu izgleda, je ven cel kup navlake. 

 

To je sicer plus za Levico, ker lahko upajo, da bodo na naslednjih volitvah požrli nezadovoljne SD volilce (manjša stranka v vladi ponavadi plača). 

uredilo bitje ana
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

A po teh številkah lahko Sd in Golob sesravita vlado brez tretje stranke? Ta moje pojme bi bila to najbolj zdrava zadeva. Hvala bogu izgleda, je ven cel kup navlake. 

Po teh cifrah imata Golob + SD močnejšo vlado kot ATM Janša.

 

Ampak jaz vseeno upam, da se Levica priključi. Sicer bo to še bolj zamajalo njihove možnosti pri naslednjih volitvah, ampak se mi zdi, da bi bilo zdravo imet Levico noter, da bodo vsaj eni liki, ki jim malo zaupam, da se bo kaj speljalo in ne bo samo klasični cycle novega obraza tole ... 

Povezava do prispevka

Za Levico je brez veze it v vlado. V naslednjem mandatu bo ogromno nezadovoljnih volivcev zaradi ekonomskih problemov. Nisem njihov fan ampak po moje lahko v opoziciji pridobijo glasove, v vladi jih bodo zgubili, ker ne bodo imeli dovolj moči za njihove zahteve. 

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Za Levico it v vlado kjer ne bo kingmaker in ne bo mogla uveljaviti kaj prida svojega programa, nima smisla. Doljgoročno bolj pametno it v opozicijo in prispevat glasove za kake 2/3 projekte.

 

Golob + SD se zdi najbolj logično za vse vpletene, tudi kak NSi, ki bi s priključitvijo Golobu, če bi jih ta sploh vzel, prišel v totalno vojno z SDS. In četudi bi bilo to za stranko/desni pol najbolj zdravo, tonin pak nima jajc za kaj takega.

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 42 minutami:

Folk je kalkuliral na polno, koga da ne bo spet JJ, koga ne da ne bo slučajno glas vržen preč. Tudi sam sem v tem kampu. 

 

ce si gledal vecino (zadnjih) soocenj, si slisal, da je Golob dobesedno precej nesubtilno pozival leve volilce, naj glasujejo (tudi) za stranke KULa. :)

 

Hernier reče pred 31 minutami:

Kaj pravi Nova24? So volitve ukradene ali ne?

 

sem prilimal video izsek v gnojno temo.

 

citat: 'ni konec sveta'. :D

 

Kastor reče pred 27 minutami:

Verjetno sem jaz edini, ki glede na rezultate predvolilnih, upa na koalicijo Golob-Nsi?

 

Tonin je na zadnjem soocenju povedal, da pride v postev desnosredinska vlada. 

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 2 minutama:

Za Levico it v vlado kjer ne bo kingmaker in ne bo mogla uveljaviti kaj prida svojega programa, nima smisla. Doljgoročno bolj pametno it v opozicijo in prispevat glasove za kake 2/3 projekte.

 

Golob + SD se zdi najbolj logično za vse vpletene, tudi kak NSi, ki bi s priključitvijo Golobu, če bi jih ta sploh vzel, prišel v totalno vojno z SDS. In četudi bi bilo to za stranko/desni pol najbolj zdravo, tonin pak nima jajc za kaj takega.

Nsi bi isto izgubila. Za njih je čisto ista logika kot za Levico. 

  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Nsi bi isto izgubila. Za njih je čisto ista logika kot za Levico. 

 

Golob rabi samo eno stranko za koalicijo. Levice gotovo ne bi vzel same ampak v paketu z SD.

 

Po drugi strani bi bila Golob + Nsi in bi Nsi lahko pustil svoj pečat. Sam je to pol zanje do or die za 2026 ker bo jajo žgal po njih bolj kot po Levici. In ali bi se uveljavili kot nov center desnega pola al pa jih ni več. No way gre tonček v to.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...