Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Navedek

Ja ampak podpiranje SDS je točno to. Iti v socializem,

Aja tocno Orban, Kurc, Kaczinjski so sami titoisti ker vladajo bolj avtoritarno da drzave reformirajo na bolje...

Krokar je ze pocas cajt da prebolis Viranta, JJ se za enkrat ni zaprl nobenega medija niti ne more

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Navedek

Ajde, VG, kje si bil neposredno ekonomsko prikrajšan zarad juge?

Dobro ti kot sin partijske familije tega ne dojames, ampak nekateri smo mogli smuglati surovine cez mejo za dostojno zivljenje, Lalz na kavi sem sedel ko smo cez mejo peljal v raj socializma

 

Navedek

Glej, če bi bil izobražen (no pol ne bi bil desničar tako da nvm)

ohoho glej ga gospoda argumenta 

sam tolk, prosti trg pomeni ravno to trg brez vmesavanja drzave. in le taksen lahko nudi prosperiteto ki smo jo bili delezni zadnje desetletje

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 11 minutami:

Čisto vse narobe + brez argumentov. Odlično 5, Trump approved

Glavni argument, ki izkazuje nepoznavanje materie in nezmožnosti kriticne misli je, da v svojih dolgih postih ne upoštevaš konkretne rezultate in prakse iz preteklosti. Tudi iz našega okolja. Podobno kot da bi paentolog teoretiziral kak bi moral bit dinozaver brez upoštevanja fosilov.

uredilo bitje andrejus
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 5 minutami:

Aja tocno Orban, Kurc, Kaczinjski so sami titoisti ker vladajo bolk avtoritarno da drzave reformirajo na bolje...

Nikjer nisem uporabil besede avtoritarno.  Avtoritarnosti je še premalo in je rak rana EU.

Govoril sem o ustroju države. Kurz recimo ne demontira tretje in četrte veje oblasti. To delajo bivši komunisti, ki si jih naštel, vključno z JJ.

Povezava do prispevka

kako JJ demontira tretjo in cetrto vejo oblasti.

in mediji baje ne bi smeli biti veja oblasti ceravno v Sloveniji so

 

Aja pa jaz ne trdim da je demokracije najmanj slab sistem in kapitalizem najman slab  ekonomski model. Trdit da sta to dalec najboljsa sistema ki ga cloveska vrsta ima saj sta tudi produkt nase nravi

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:

buhu huhu

 

ker je vsak duhovnik pedofil

 

Nodi poskusi se enkrat

 

duhovnik velja za utemeljitelja slovenskega knjižnega jezika, bi si clovek mislil da vsaj expert Cejnir to ve

 

vsak ne, jih je pa 99% lep pozdrav v Fritzlovino

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 22 minutami:

spet zavajanje, mi ne zelimo da se prekine financirati kulturo. Ampak se placuje le tisto ki je za narod koristna

Kdo bo pa ocenjeval, katera umetnost je za narod koristna? Ti? Skoraj sem se mal zadavil na kavi od smeha, Cankar je dobesedno 110 let nazaj napisal tekst, kjer je zownal Vongriffin-like modelčke iz leta 2020, dajte prosim prebrat, ker je preveč smešno :D 

 

https://sl.wikisource.org/wiki/Bela_krizantema

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Jaz dvomim, da bo prišlo v Ameriki do vojne, ker to ni v interesu kapitalizma in vsi centri moči delujejo zanj. Mislim pa da kratkovidnost VGja in andrejusa kaže njihovo dejstvo, da se jima zdi Amerika dreamland. Po sveh pobojih s strelnim orožjem, kjer folk na redni bazi umira, ga še vedno niso prepovedali. Vsi vejo, da je v ozadju zgolj in le denar, ampak to ničesar ne spremeni. Torej dobesedno prodajajo puške ljudem, kateri se redno pobijajo med seboj, pol Amerike roti vlado naj ukinejo orožja in jih ne bojo. A ti ni v izolaciji vsega ostalega že samo to dokaz, da je kle neki hudo narobe? Šolstvo je drago, zdravstva si mnogi ne morejo privoščit, porodniški dopust je zgolj opcija, nasploh dopust je zgolj opcija, nič ti ne pripada po nujnosti. Amerika je samo nadaljevanje tega, v čemur je nastala - genocid tamkajšnjih domorodcev in uvažanje sužnjev iz Afrike, to so dejansko tla kapitalizma - suženjstvo in smrt množice, za blaginjo peščice. Kako vama dvema v tumbari ki jo nosita na ramah ne klikne, da s tem neki ni v redu? Čeprav po drugi strani izjava "vreden si zgolj koliko ustvariš" je meni next level scary in če tko razmišljaš si dejansko že mrtev in ti ni pomoči.

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 3 minutami:

Model, ti lahko ocenjuješ sam katere iz Avstrije uvožene paštete so boljš začinjene, pol pa se tvoja kredibilnost počas konča

Cenir upam da tvoji fail poskusi osebne diskreditacije ne odražajo tvojih poklicnih uspehov, Ker potem ta drzava vsako leto vrze 3k v smeti 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 7 minutami:

Konkretni rezultati? Katastrofa. Dajmo malo o tem. Kako se je Amerika obnesla v boju s prvim malim izzivom, ki jim je bil vržen. Zamisli si kaj bi se zgodilo, če bi bil virus kaj več kot zelo nalezljiva gripa. Zagotovljen kolaps sistema, ki pa tudi danes ni izključen glede na politično in ekonomsko situacijo v Ameriki. 

Dajmo to.primerjat s Švedsko, da vidimo kako in kaj.

 

Povezava do prispevka

Drgač itak Vongriffin in kampanija niso vredni žaljivk, kaj šele česa drugega. Par strani nazaj sem probal uno "ewo gremo zdaj debatirat brez žaljenja, bom prav izpostavil, da ni trollersko, pa dajmo kaj bolj iskreno popričat"

ĆAMIR reče pred 5 urami:

(Odgovarjam resno, tako da prosim enako nazaj, da se ne bomo tauntali po nepotrebnem —)

 

Leva misel in sofinanciranje ter državni/evropski skladi za kulturo so dandanes njeno gonilo — tako leve kot desne kulture, če se izrazim poenostavljeno. Ker najbolj poznam literarno polje: knjige Jožeta Dežmana, katoliški priročniki, feministični romani, slikanica za triletnike o transeksualnosti, prevod knjige o klimatskih spremembah in drugem prihodu Jezusa Kristusa Odrešenika, dobesedno vse gre skozi take ali drugačne javne subvencije. Tudi kultura iz izrazito "desnega pola" je sofinancirana na podlagi pavšalno rečeno leve miselnosti države z dojkico. Razumem, da komu to ne odgovarja in bi vse vrgel na trg in preživi kdor lahko, ampak v Sloveniji praktično ni knjig, ki bi lahko izšle brez podpore. Kakšna knjiga izide brez subvencij, ampak založba dobi podporo drugje. 

 

Zanima me torej tvoje mnenje, pa pusti naše trollanje in dissanje ob strani, bomo to že kdaj drugič nadoknadili. Bi ti pustil, da se vse vrže na trg in potencialno v Sloveniji dobesedno ne izhajajo več knjige v materinščini, pač pa ena ali dve apokaliptični knjigarni, ki preživita kulturo apokalipso, prodajata avtobiografije Michele Obame in nov roman Stephena Kinga v angleščini? Mene prav stisne tesnoba ob tej misli. 

Rezultat? Andrejus je odgovoril dobesedno na vse poste, samo tega je gladko zignoriral :D. Sam kaj ko je kultura takšna, da če se kao primeš na bait in Vongriffinu poveš, da naj si odpre konzervo paštete in not namaka žemljo in o kulturi razpreda z žensko na konzervi Gavrilovičke, da si ti tisti, ki je bil zbaitan in striggeran in si ergo poraženec. Niti v kurac ne moreš več normalno poslat človeka, ki 24/7 razpreda neumnosti, ker si bil striggeran in si efektivno poraženec 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 5 minutami:

@Heretik

To je amerika, ki ti jo servirajo slovenski mediji. Jaz poznam drugačno ameriko.

what? Dej povej mi katera izme navedenih stvari ne drži, v katerem svetu pa ti živiš? Pa to so vse globalne novice, poleg tega da redno berem reddit, na kateremu mrgoli američanov iz vseh družbenih slojev. Na ta članek sem recimo danes naletel: https://nypost.com/2020/07/23/america-ranked-among-worst-countries-to-raise-a-family-study/?utm_source=NYPTwitter&utm_medium=SocialFlow&utm_campaign=SocialFlow

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 7 minutami:

Drgač itak Vongriffin in kampanija niso vredni žaljivk, kaj šele česa drugega. Par strani nazaj sem probal uno "ewo gremo zdaj debatirat brez žaljenja, bom prav izpostavil, da ni trollersko, pa dajmo kaj bolj iskreno popričat"

Rezultat? Andrejus je odgovoril dobesedno na vse poste, samo tega je gladko zignoriral :D. Sam kaj ko je kultura takšna, da če se kao primeš na bait in Vongriffinu poveš, da naj si odpre konzervo paštete in not namaka žemljo in o kulturi razpreda z žensko na konzervi Gavrilovičke, da si ti tisti, ki je bil zbaitan in striggeran in si ergo poraženec. Niti v kurac ne moreš več normalno poslat človeka, ki 24/7 razpreda neumnosti, ker si bil striggeran in si efektivno poraženec 

Odgovorilo smo ti, oz je ze to storila nasa evropska poslanka, sedaj da pa imas problem odgovor sprejeti in preklopis v zaljenje je pa to tvoj osebni problem in ne vgjev in andrejusov. Desna stalisca so jasna

Ce se ne motim si se tud zaobljubil da tle ne bos vec sodeloval in jokal ker se te bena zaradi zaljenja

 

kaj to pove o tvojem karakterju verjetno ves sam

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Pravkar:

Odgovorilo smo ti, oz je ze to storila nasa evropska poslanka, sedaj da pa imas problem odgovor sprejeti in preklopis v zaljenje, je pa to tvoj osebni problem in ne vgje in andrejusov

Ce se ne motim si se tud zaobljubil da tle ne bos vec sodeloval in jokal ker se te bena zaradi zaljenja

 

kaj to pove o tvojem karakterju verjetno ves sam

Nisem jokal zaradi bena, samo izpostavil sem komedijo, ko se je banalo mene in z banom grozilo saosinu, medtem ko ste vi harali okoli nemoteno s svojimi neumnostmi

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 7 minutami:

Ne vem zakaj se se sploh spuscate v debato s tema dvema osebkoma?

Pa nekako se mi zdi kul pilit lastno retoriko, ker ko se srečaš s takim folkom v rl je dobro bit spreman. Naučiš se tudi predvideti s kakimi norimi argumenti ti lahko pridejo nasproti. A veš če bi se pogovarjal z enim vesoljcem, bi mu lepo razložil ene principe in bi mu blo samoumevno, bi to razdelala in šla na kavo. Pol ko skuša to von griffinu povedat ti uleti nazaj z najavo, da je človek vreden zgolj toliko, kolikor denarja uspe pridelat recimo in je dobro že vnaprej vedet s kom imaš opravka.
 

Ampak resno, pač tak folk je kritičen za nastalo globalno sranje, mene v bistvu zanima do kod seže njihova ignoranca, to se mi zdi tako ključno kot tudi že zanimivo. 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 2 minutama:

 

Rezultat? Andrejus je odgovoril dobesedno na vse poste, samo tega je gladko zignoriral :D.

Prav na tega ti bom odgovoril.

 

80%, 90% vseh knjig v slovenščini bi morale biti izdane brez kakrsnekoli subvencije. Delno so ze itak subvencionirane preko knjižnic. Tistih 20 ali pa 10%, ki so izrednega nacionalnega pomena je pa problem odlocitve zakaj so takega pomena. 

 

V slovenčini izide preveč knjig na leto, ki ne doprinesejo nič in vse so subvencionirane. Nobeden jih ne bere, izidejo samo zaradi izdajanja. Oz so st. Minimalme. Enostavno izide precec knjig ki tekmujejo z sodobnimi mediji.

 

Knjižna apokalipsa bi koristila da počisti to kloako.

 

Imam kege ki delajo v uredništvu in se vedejo kot državni uskužbenci, dobesedno iz ćakanja na delo na plačan dopist. Hvala bogu da tega ne plačujem več.

 

Pa še komentar na tvojo opazko da desničarske knjige koristijo subvencije. Bili bi res neumni da bi ta mehanizem prepustili le levim.

 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 3 minutami:

Pa nekako se mi zdi kul pilit lastno retoriko, ker ko se srečaš s takim folkom v rl je dobro bit spreman.

Wrong.

Debata z osebki tipa mn3gastrabajtrji je kot igranje šaha z golobi. Četudi si najboljši šahist na svetu, bo golob skočil na šahovnico, jo posral, prevrnil figure in se obnašal, kakor da te v igri šaha premagal.

 

spacer.png

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 1 minuto:

Wrong.

Debata z osebki tipa mn3gastrabajtrji je kot igranje šaha z golobi. Četudi si najboljši šahist na svetu, bo golob skočil na šahovnico, jo posral, prevrnil figure in se obnašal, kakor da te je premagal.

 

spacer.png

Pa še uno tematska fotka, ko prav vidiš, da je levičar-propalica na sliki, ker ma knjige doma 

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 2 minutama:

Prav na tega ti bom odgovoril.

 

80%, 90% vseh knjig v slovenščini bi morale biti izdane brez kakrsnekoli subvencije. Delno so ze itak subvencionirane preko knjižnic. Tistih 20 ali pa 10%, ki so izrednega nacionalnega pomena je pa problem odlocitve zakaj so takega pomena. 

 

V slovenčini izide preveč knjig na leto, ki ne doprinesejo nič in vse so subvencionirane. Nobeden jih ne bere, izidejo samo zaradi izdajanja. Oz so st. Minimalme. Enostavno izide precec knjig ki tekmujejo z sodobnimi mediji.

 

Knjižna apokalipsa bi koristila da počisti to kloako.

 

Imam kege ki delajo v uredništvu in se vedejo kot državni uskužbenci, dobesedno iz ćakanja na delo na plačan dopist. Hvala bogu da tega ne plačujem več.

 

Pa še komentar na tvojo opazko da desničarske knjige koristijo subvencije. Bili bi res neumni da bi ta mehanizem prepustili le levim.

Brez subvencij ne bi bile izdane nobene knjige, tako preprosto je to. Pač brez državne pomoči se žal slovenski založniški sistem podre, vključno z najbolj uspešnimi založbami. Potencialno bi laufali učbeniki za osnovno- in srednješolsko izobraževanje, to je pa to. Razumem, da navijači propada kulture navijate za dan, ko zadnja knjiga zgori na grmadi, sam na srečo stanje še ni tako alarmantno.

Povezava do prispevka

Tole sem pravkar dobil od Febota.

Vas zapuščam in samo še pasivno spremljam.

 

Navedek

Ne spremljam vaših političnih debat, vendar zoper tvoje vedenje dobivam pritožbe že lep čas, tako od uporabnikov kot od šerifov. Zdaj te je nekdo prijavil še zaradi sovražnega govora na Spletno oko, kar tebe bržda malo briga, mene pa mnogo, saj je pod drobnogledom mn3njalnik. Poleg tega to ekstremistično pisanje odvrača ljudi od foruma, ki ni namenjen političnemu prepucavanju na nivoju komentarjev na 24ur.com. Zatorej te to pot še lepo prosim, da odslej dalje govoriš le še o igrah, tehnikalijah, filmih in avtomobilih, nikakor pa ne več o musličih, partizanih, slovenski družbi in čemerkoli sličnem. Saj se razumeva, ne? (To je retorično vprašanje, ne pričakujem odgovora, le primerno obnašanje.)

 

uredilo bitje andrejus
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče Pravkar:

Tole sem pravkar dobil od Febota.

Vas zapuščam in samo še pasivno premljam.

 

Navedek

Ne spremljam vaših političnih debat, vendar zoper tvoje vedenje dobivam pritožbe že lep čas, tako od uporabnikov kot od šerifov. Zdaj te je nekdo prijavil še zaradi sovražnega govora na Spletno oko, kar tebe bržda malo briga, mene pa mnogo, saj je pod drobnogledom mn3njalnik. Poleg tega to ekstremistično pisanje odvrača ljudi od foruma, ki ni namenjen političnemu prepucavanju na nivoju komentarjev na 24ur.com. Zatorej te to pot še lepo prosim, da odslej dalje govoriš le še o igrah, tehnikalijah, filmih in avtomobilih, nikakor pa ne več o musličih, partizanih, slovenski družbi in čemerkoli sličnem. Saj se razumeva, ne? (To je retorično vprašanje, ne pričakujem odgovora, le primerno obnašanje.)

 

:avadodo: 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...