Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Marvak reče pred 2 urama:

Res vam ni jasno, tko dobesedno nobenega nasilja še ni blo

 

Policija šla pa že all in...

 

Policaji so pač totalne pičke, hodjo naokol v unih oklepih pametni, en smetnak se prevrne pa fuknejo vse bombe k majo

 

Če bo šlo tko naprej, pa se res eskalira nasilje bodo začel streljat na ljudi

 

Ja sej. Plačanci so bli. :D

Povezava do prispevka

Meni ni jasno, a ste vi tukaj resni ali je to vse sarkazem. Dobesedno so uporabljali standardne prijeme. Razen tega, da je nekdo očitno nabavil preveč solzivca, ki ga je bilo treba nujno porabiti.

Provokacije so začele letet s strani protestnikov.

Solzilec in vodni top so razumeli kot napad nanje, čeprav to ni bil nikakršen napad na kogarkoli.

Samo razgnati so jih hoteli glede na to, da so postajali preveč zagreti s temi jajci in vsem.

 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Sovica reče Dne, 5. 10. 2021 at 17:42:

 

Neki profiti gugl ovo ono mislm wat, najbrz da bojo zaradil k je cepivo v demandu, nekak tko deluje ja. 

 

Felerji ki jih lah pripises 95% EU drzav sam je prirocno ker muh jansa

 

Politika si rihta biznis, neverjetno

 

Muh tito

 

Muh yuga

Vse kar ti trabunjaš je točno problem zahodne družbe, ker banaliziraš probleme.

 

Ja res je pri meni v vsakem postu TITO in Yuga da mal trigeram  lahke ribe. Ampak vse kar sem jest naštel so fakti. Dejmo še tebe analizirati:

 

1. Onemogočiti konkurenco klasičnih cepiv in istočasno v zelo kratkem času postati najbolj dobičkonosno podjetje na svetu in podvojiti ceno cepiva, kljub temu, da so stroški razvoja že zdavnaj in poplačani si zbanliziral do stopnje: "Sj samo delajo profit".

 

2. Katere od 95% EU vlad so naročile neustrezne maske s kuhinskim elastikam?

Zgubile kamion mask v svoji državi in podpisovale miljonske posle z žurerji ala Kardashians?

 

Sovica reče Dne, 5. 10. 2021 at 17:44:

Also lol at timing, k so me zaklepal ko psa vsi neki igrce filme razkuzila

 

Zdej k koncno ukrepov skor ni blo, zdej gre folk delat guzvo

 

Ne lansk let k sm se sam po LJ mogu vozt cez lj center po 9i pa cvikal zarad murje

3.  K so me zaklepal o virusu nisem vedel nič. Najdi mi poast kjer sem se bunil za to!

 

4. Ukrep da mi mora 7 letni otrok biti 8h v šolo z masko na glavi je zate, da ukrepov skoraj ni? Resno?

 

Odgovori vsaj na eno vprašanje...

uredilo bitje atomic
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 9 urami:

dajva teoretično vzet. Kaj se zgodi, če še 20 ljudi zajame isti revolucionarni superego vmes pa assassin ustreli tujega diplomata. easy clap. Pač treba je razumet zakaj tu gre. 

Daj mi ti teoretično povedat, kaj je tuja diplomacija v času in prostoru, za katerega je komplet Slovenija vedela, da bo highlight protestov, delala tam? A je bilo našim diplomatom pretežko poslat memo listek, naj grejo na pot eno uro prej oziroma uporabijo drugo cesto? 

Povezava do prispevka
kool reče pred 8 urami:

Meni ni jasno, a ste vi tukaj resni ali je to vse sarkazem. Dobesedno so uporabljali standardne prijeme.

Po podatkih policije je na protestu sodelovalo 3.000 ljudi, uporabljenih pa je bilo 400+ plinskih nabojev in plinskih ročnih bomb 

 

En solzivec na približno 7 protestnikov. S tem, da gotovo ni vseh 3.000 razgrajalo okoli, kar pomeni, da je najbrž letel en solzivec na dva ali tri protestnike

 

In ob dejstvu, da so zraven paradirali vodni top, konji, policijski psi, ogromno policijskih avtov, ščiti ...

 

Ne vem no. Malo ohladite s standardnimi prijemi, ker ni normalno na shod s 3.000 ljudi zmetat 400 solzivcev

 

Kar delno potrjuje tudi post-protestniški intervju z Olajem, ki v bistvu nima niti enega argumenta, je sramota za organ policije in daje vtis, da lahko policija dela karkoli, če se jim tako zazdi.

  • Račka +1 8
Povezava do prispevka

Ob petih so začeli špricat ljudi z vodnim topom :rofl: 

 

Pač meni to ni kul in ne razumem, kako se lahko kdorkoli razumen strinja s tem. Ja, PCT se meni ne zdi big deal in zaradi njega nisem na ulicah, ampak morda bom na ulicah kdaj drugič, in želim, da so ukrepi sorazmerni in da lahko normalno protestiram, kot je to v skladu s post-2WW Zahodnimi vrednotami, vzpostavljenimi med različnimi dokumenti, vezanimi na obče človeške pravice. Ne pa da me ob petih začnejo zalivat z vodnim topom, ker se je država odločila, da je nek special dan

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 urami:

2. Kere os 95% EU vlad so naročile neustrezne maske z kuhinskim elastikam?

Zgubile kamion mask v svoji državi in podpisovale miljonske posle z žurerji ala Kardashians?

 

Vedno in znova to! Covid zgodba te vlade je dolga in polna čistega lopovluka in jebanja nacije v glavo, a ti dejanski začetki so pokazali za kaj bo šlo. Ah, že, ko je dan, dva po odstopu Šarca, ekipa Glanzkopfa prikorakala na tiskovko v polni bojni opremi, beri zlovešče maske, je bilo več kot očitno, da bo do nadaljnega - Rammstein komad Bück dich kot uradni soundtrack.

 

Hernier reče pred 10 minutami:

je sramota za organ policije in daje vtis, da lahko policija dela karkoli, če se jim tako zazdi.

 

Ziher so bili po "fijasku" prejšnje srede, samo bedni nagovori iz helikopterja lol,  močno okrcani z vseh vladnih in/ali strankarskih strani. Zato v drugo full on solzivec mode, sploh, če se lahkjo izgovorijo na Brdo summit.

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 33 minutami:

Po podatkih policije je na protestu sodelovalo 3.000 ljudi, uporabljenih pa je bilo 400+ plinskih nabojev in plinskih ročnih bomb 

 

En solzivec na približno 7 protestnikov. S tem, da gotovo ni vseh 3.000 razgrajalo okoli, kar pomeni, da je najbrž letel en solzivec na dva ali tri protestnike

 

In ob dejstvu, da so zraven paradirali vodni top, konji, policijski psi, ogromno policijskih avtov, ščiti ...

 

Ne vem no. Malo ohladite s standardnimi prijemi, ker ni normalno na shod s 3.000 ljudi zmetat 400 solzivcev

 

Kar delno potrjuje tudi post-protestniški intervju z Olajem, ki v bistvu nima niti enega argumenta, je sramota za organ policije in daje vtis, da lahko policija dela karkoli, če se jim tako zazdi.

Saj veš zakaj je blo to. 

Če ne bi bila smetana EU v Ljubljani, ti garantiram, da tudi take prisotnosti policije ne bi bilo.

Pomoje bi kar vse države poslale enako policijsko prisotnost na ulice. 

Saj za solzivec sem pa napisal. Preveč so ga pometal, očitno je nekdo blazen navdušenec nad pekočimi oblački dima.

Sam to je pa tudi edini problem, ki ga sam vidim pri njihovem posredovanju.

 

Navedek

Ob petih so začeli špricat ljudi z vodnim topom  

Ja, samo to je bila spet prevenitva. Množica je bila postajala zelo jezna (razno obmetavanje s jajci, blokada marice). Ne moreš si pustit, da to napreduje, ker potem tudi solzivec in vodni top ne bosta zadoščala. 

uredilo bitje kool
Povezava do prispevka

Množica je postajala zelo jezna ker je bil eden najvidnejših provokativno aretiran pred vsemi

 

Zdaj za Zlatka lahko rečeš marsikaj, da je "pejmo v tej smeri" možno spravit pod "hujskanje k nasilnemu upiranju", kot pravi zakon, je pa dokaj bosa na dolgi rok.

 

Sam smo v državi kjer ministri odkrito pravijo boli nas džoli za dolgoročne probleme, če bo neustavno čez xy mesecev, pač bo. Glavno da imamo učinek, ki ga hočemo. V danem primeru na prvi pogled na boleče očitno trhlih temeljih odvzeto svobodo za določene politike problematičnemu državljanu.

 

Zdaj če mene vprašaš, bi raje mel oblast in represivne organe, ki se niso udomačili na načelu "cilj poveličuje sredstva". 

uredilo bitje Brdavs
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Po podatkih policije je na protestu sodelovalo 3.000 ljudi, uporabljenih pa je bilo 400+ plinskih nabojev in plinskih ročnih bomb 

 

En solzivec na približno 7 protestnikov. S tem, da gotovo ni vseh 3.000 razgrajalo okoli, kar pomeni, da je najbrž letel en solzivec na dva ali tri protestnike

 

In ob dejstvu, da so zraven paradirali vodni top, konji, policijski psi, ogromno policijskih avtov, ščiti ...

 

Ne vem no. Malo ohladite s standardnimi prijemi, ker ni normalno na shod s 3.000 ljudi zmetat 400 solzivcev

 

Kar delno potrjuje tudi post-protestniški intervju z Olajem, ki v bistvu nima niti enega argumenta, je sramota za organ policije in daje vtis, da lahko policija dela karkoli, če se jim tako zazdi.

Olaj je odletel iz mesta komandirja NM ker je hotel prikrit da je pijan policaj zbil nosečnico

od njega pričakovat profesionalno integriteto je lol

Povezava do prispevka

Drugače, tisti, ki so se vam protesti zdeli nasilni, nekaj me zanima.

 

Zvečine se je podprlo proteste v Hong Kongu. Tam si imel požige, streljanje z loki, razbite javne stavbe, okupirali so letališče, da se je to shutdownalo in preklicalo vse lete, prevračali avte, uničevali zasebno lastnino, dobesedno prešprejal mesto, vmes so bili pretepeni upokojenci, aretiral se je tisoče mladoletnih, goreče trgovine in avti ...

 

Zakaj je tisto bilo "free Hong Kong", šest prevrnjenih smetnjakov v Ljubljani pa je nasilništvo, razgrajanje, grožnja javnemu redu in miru?

 

A smo lahko malo konsistentni in si priznamo, da so bili torkovi protesti v Ljubljani pač res zelo vanilla in miroljubni? Ne zanima me yes/no razlog protestiranja, ker se tudi sam ne najdem v razlogu in me zato ni bilo tam, ampak pač prikazovat te proteste za nasilne in grozeče je naivno. 

Povezava do prispevka

Meni se pa ravno obratno zdijo "protestniki" še prevelike pičke. Pa ne v smislu razbijanja ampak lokacije in načina protestiranja. V torek so pred nosom imeli praktično vse ljudi v EU, ki so odgovorni za te "krivice", ki naj bi se jim godile. Zakaj niso šli protestirat tja kjer so bili omenjeni zbrani - na Brdo? Zakaj niso pred Brdom zaprli ceste kot se je celo nekaj šušljalo pred torkom? Zgleda le niso tako hude krivice, če te ustavi 15 minutna vožnja iz LJ. Včeraj pa predvidevam, da protesta ni bilo, ker je padal dež? Hudi revolucionarji, ni kaj. 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Navedek

Sindikat policistov Slovenije poziva varuha človekovih pravic k preiskavi

Sindikat policistov Slovenije pa meni, da je treba ugotoviti, ali so bili ukazi vodstva policije oziroma operativnega štaba izdani zakonito, strokovno in taktno. Predlaga, da se za odgovore na vse dileme, ki so izpostavljanje v javnosti, nemudoma uvede neodvisna preiskava od neodvisnega organa, in sicer varuha človekovih pravic in njegovih strokovnih služb.

Vodstvo policije so ob tem pozvali, naj omogoči nemoteno izvedbo preiskave, tako da dovoli vpogled v podatke in dokumente.

V sindikatu ugotavljajo številna neskladja in interpretacije istega dogodka glede ukazov, ki jih je operativni štab policije odredil policistom, ki so tega dne v Ljubljani opravljali delo.

Neskladja ugotavljajo tudi na podlagi predhodnih političnih zahtev do vodstva policije glede ostrejšega ukrepanja na protestih, zahtev po menjavi vodstev posameznih enot, izjav nekaterih političnih predstavnikov o pričakovanjih vodstva policije in nastopa predstavnika policije Danijela Lorbka v medijih v torek po protestih, ki da je dvome še bolj utemeljil.

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 urama:

Daj mi ti teoretično povedat, kaj je tuja diplomacija v času in prostoru, za katerega je komplet Slovenija vedela, da bo highlight protestov, delala tam? A je bilo našim diplomatom pretežko poslat memo listek, naj grejo na pot eno uro prej oziroma uporabijo drugo cesto? 

Skratka po tvojem bi bilo potrebno vrh slovenskega predsedovanja umakniti, ker so se zaradi njega protesti namenoma prestavili s srede na torek? Kar se mene tiče so v tem primeru protestniki naravnost iskali probleme, ker je jasno da bo policija v primeru tujih diplomatov naredila vse za njihovo varovanje. Ko pa se začne takim vozilom zapirati poti bi povsod pokalo, pa ne samo s solzivcem.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Daj mi ti teoretično povedat, kaj je tuja diplomacija v času in prostoru, za katerega je komplet Slovenija vedela, da bo highlight protestov, delala tam? A je bilo našim diplomatom pretežko poslat memo listek, naj grejo na pot eno uro prej oziroma uporabijo drugo cesto? 

#janša je kriv

 

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Death reče pred 45 minutami:

Skratka po tvojem bi bilo potrebno vrh slovenskega predsedovanja umakniti, ker so se zaradi njega protesti namenoma prestavili s srede na torek? Kar se mene tiče so v tem primeru protestniki naravnost iskali probleme, ker je jasno da bo policija v primeru tujih diplomatov naredila vse za njihovo varovanje. Ko pa se začne takim vozilom zapirati poti bi povsod pokalo, pa ne samo s solzivcem.

Zakaj bi rabil karkoli prestavljat? Vrh je potekal kok ene 50 kilometrov od protestov? A niso morali iti po drugi poti ali pa eno uro prej? Je bilo treba ravno v rush hourju uletet direkt v osrčje protestov, za katere je vedela vsa Slovenija, a ne? 

Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Zakaj bi rabil karkoli prestavljat? Vrh je potekal kok ene 50 kilometrov od protestov? A niso morali iti po drugi poti ali pa eno uro prej? Je bilo treba ravno v rush hourju uletet direkt v osrčje protestov, za katere je vedela vsa Slovenija, a ne? 

"yo, tle gremo čez gameljne pa spodnji duplek", ker so protesti v centru

  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

"yo, tle gremo direkt v epicenter protestov yolo style, bo hitrej"

Ne gre za hitrej gre za protokol in pač janša se ne bo dal bully-jat s strani stevanoviča. In dejansko mislim da ima prav. 

 

kako misliš da bi janša zgledal če so ga iz centra pregnali?

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 minuto:

Ne gre za hitrej gre za protokol in pač janša se ne bo dal bully-jat s strani stevanoviča. In dejansko mislim da ima prav. 

Vedno zahtevaš zdravo pamet, ampak hkrati se vedno zabubiš v eno narativo in ne greš čez pa da se jebeš :D. Po zdravi pameti je edino logično, da ne greš z delegacijo v epicenter protestov, ker tudi če ne bo jajca v avto, bo gužva in boš na cilj prišel eno uro kasneje od načrtovanega.

Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Vedno zahtevaš zdravo pamet, ampak hkrati se vedno zabubiš v eno narativo in ne greš čez pa da se jebeš :D. Po zdravi pameti je edino logično, da ne greš z delegacijo v epicenter protestov, ker tudi če ne bo jajca v avto, bo gužva in boš na cilj prišel eno uro kasneje od načrtovanega.

To je politično vprašanje. Kako bo Janševa vlada izpadla, če bo šla procesija skoz spodnje gameljne? Spet ne zagovarjam Janše ampak politično zdravo pamet - ne more Janša pustit da ga Stevanovič nažene iz centra. Zato pa so aktivirali ta člen. Da zagotovijo kontrolo. 

 

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 10 minutami:

"yo, tle gremo direkt v epicenter protestov yolo style, bo hitrej"

Tebi mislim da protokol ni čisto jasen. Po tvoje bi bilo najbolje, da zaradi protestov kar Zoom organizirajo. Sklicevalci protestov so govorili o blokadi v Ljubljani, Brdo in še kaj. Katerakoli vlada tega ne sme tolerirati. Tako ali tako pa je šlo za "spontane" in "neorganizirane" proteste. Kako naj pa vlada ve kje bodo?

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 7 minutami:

osredotočaš se na napačno poanto

Niti ne, ker če gre za spontane in neorganizirane proteste, potem je čudno, da so vsi vedeli. Tukaj pa je šlo za organizirane z namenom narediti štalo ob EU dogodku (še videl sem tiste pozive ki opravičujejo prestavljanje zaradi...). Potem se pa sprašujte zakaj ostrejši odziv policije.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...