Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

 

Navedek

 

Ogorčenje zaradi Vizjakovih izjav, da bodo "kateremu sodniku 'jajca' strli"

Ker je v tem posnetku slišati tudi Vizjakove besede, da bodo "našli kakšnega sodnika, ki ga bomo stisnili za jajca" in da se Petanu zato ne splača hoditi na sodišče, so v NSi-ju te izjave ocenjujejo kot neprimerne in nesprejemljive.

Nanje so se odzvali tudi v Slovenskem sodniškem društvu, kjer so "začudeni in osupli". Kot je v odzivu za STA zapisala predsednica sodniškega društva Vesna Bergant Rakočević, Vizjakove izjave "med drugim izražajo tudi precejšnje nepoznavanje delovanja sodnega sistema ter podcenjevanje neodvisnosti in avtonomnosti slovenskih sodnikov". "Kakršnekoli grožnje sodnikom so v demokratični družbi povsem nedopustne in skrajno zaskrbljujoče. Uporabljen besednjak je nezaslišan in govori sam zase," menijo v društvu.

 

 

Bwahahahahaha. Tip jasno reče, da bodo poskrbeli, da bo zadevo dobil v reševanje nekdo na kogar lahko pritisnejo in izsilijo želeni rezultat, ona (predstavnica pravosodja, dejmo reč) izjavi, da to samo kaže na njegovo nepoznavanje sistema, lol. Gospa, kaj vam ni jasno, on pozna sistem bolje od vas. Saj ne govori na pamet.

 

Kot bi policist izjavil, da XYZ ne pozna našega prometnega sistema, če misli, da  se lahko z žurke pripelje domov tudi če je krepko spil, ker naš zakon prepoveduje tako vožnjo... a XYZ vsak dan vozi pijan...

 

Saj smo videli kako je šla skozi una mariborska sodnica...

 

 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 2 urama:

 

Če počivalšek ne dovoli zaprtja, pol ne vem kaj čakamo. Jaz se bom prostovoljno zaprl dokler tip ne odstopi.

 

Malo resneje, zdi se mi, da počivalška boli kurac za ljudi v primerjavi z biznisom. Dokler biznis laufa lahko folk cepa kot muhe.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 13 minutami:

Malo resneje, zdi se mi, da počivalška boli kurac za ljudi v primerjavi z biznisom. Dokler biznis laufa lahko folk cepa kot muhe.

a ni to logično, glede na to, da je v politiki končal in bo treba najti drugo službo

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 15 minutami:

 

Če počivalšek ne dovoli zaprtja, pol ne vem kaj čakamo. Jaz se bom prostovoljno zaprl dokler tip ne odstopi.

 

Malo resneje, zdi se mi, da počivalška boli kurac za ljudi v primerjavi z biznisom. Dokler biznis laufa lahko folk cepa kot muhe.

 

boli njega kurac za vse, razen sebe

ni šans, da odstopi/zruši vlado

lepo bo čakal do rednih volitev

kako upam, da se motim

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 4 minutami:

Problem je ker so te v šoli samo to naučili.

 

Iz zapisa je razvidno vse kar je potrebno vedeti. Ja, jaz sem se še učil tega v jugi v šoli... Danes pa ne vem, če se še. In otrok danes, ki se tega ni učil, takoj iz besedila, ki so ga morali izreči ob prisegi vidi, da bi blo bolj častno, da bi si že prej vsak sam spustil metek v čelo, kot pa izrekel te besede.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 14 minutami:

a ni to logično, glede na to, da je v politiki končal in bo treba najti drugo službo

 

Hja, on pomoje živi v iluziji, da lahko spet pride v vlado. Kot strokovnjak :D

 

Berbasecks reče pred 13 minutami:

 

boli njega kurac za vse, razen sebe

ni šans, da odstopi/zruši vlado

lepo bo čakal do rednih volitev

kako upam, da se motim

 

Ma to je petelinjenje, ki samo JJ spravlja v slabo voljo, ker mora kot nek vrhovni razsodnik odločit kaj naj naredi. Poklukar IMO ni šanse, da odstopi, Počivalšek pa bolj JJ-u služi kot izgovor zakaj ni zaprl države. Če bo kaj narobe, bo zdravc kriv.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 58 minutami:

Iz zapisa je razvidno vse kar je potrebno vedeti.

 

Zavračaš obstoj kakršnih koli okoliščin dogajanja takrat, ne želiš spoznati ostalih dejstev?

 

tomazek reče pred 58 minutami:

 

Ja, jaz sem se še učil tega v jugi v šoli... Danes pa ne vem, če se še.

 

Zadeva je seveda v kurikulumu osnovne šole, večine srednjih šol in relevantnih fakultet, lahko sam preveriš. In prav je tako.

 

tomazek reče pred 58 minutami:

In otrok danes, ki se tega ni učil, takoj iz besedila, ki so ga morali izreči ob prisegi vidi, da bi blo bolj častno, da bi si že prej vsak sam spustil metek v čelo, kot pa izrekel te besede.

 

Vsak danes vidi da so ravnali nespametno, da je bilo dejanje sramotno in ni pomagalo ničemur. So oni (govorim o fantih v bojnih vrstah, ne o Rupniku) vedeli da je tako? Zadeva je potekala leta 1944 in ni nastala v vakumu, veliko jih je imelo osebne okoliščine, ki so jih privedle da so vstopili v domobranske enote.

 

Sestavek sem napisal da se zadeve loči med fašisti, nacisti in kolaboranti - Mužina se je namreč tu spretno retorično izognil naslovljenim vprašanjem na način da je njegova izjava faktološko pravilna - Slovenski kolaboranti niso imeli nacionalističnih ciljev, niti sredstev in vzvodov da bi lahko bili totalitaristi; vse to je imel leta 1944 v Sloveniji nekdo drugi, in pod njihovim vodstvom je prišlo do osamosvojitve Jugoslavije, a tudi do revolucionarnega prevzema oblasti in ustanovitve totalitarnega sistema z vsem kar spada zraven.

Na živce mi gre da se zgodbe ne povejo do konca in da se situacijo jemlje prelahko in preplehko. "Naši junaki proti sovražnim zverinam."

uredilo bitje Sudat
Povezava do prispevka
Sudat reče pred 13 minutami:

So oni (govorim o fantih v bojnih vrstah, ne o Rupniku) vedeli da je tako?

 

Itak, da ni vse čist črno belo. Ampak za določene potrebe se zadeve lahko poenostavijo. Nepoznavanje dejstev/zakonodaje te ne opere krivde. Tudi dandanes je tako. Greš v tujino in ne poznaš zakona, ki ni isti kot pri nas recimo, če ga prekršiš si pač kriv in se ne moreš izgovarjati, da nisi vedel, da je tako...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 19 minutami:

 

Nepoznavanje dejstev/zakonodaje te ne opere krivde.

 

glede dejstev tole ni res. obstajata dva latinska reka:

 

ignorantia iuris nocet

 

in

 

ignorantia facti non nocet

 

torej nepoznavanje prava ti skoduje, nepoznavanje dejstev ti pa ne sme skodovati

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 minutami:

 

torej nepoznavanje prava ti skoduje, nepoznavanje dejstev ti pa ne sme skodovati

 

Neroden zapis ja. Najprej sem celo napisal samo dejstev in potem dodal zakonodaje... ne vem zakaj sem dejstev pustil in ne izbrisal. Blo je itak samo za primerjavo in ne za ocenjevanje teže "prekrška". Kot recimo danes, če te zavede nek vodja sekte in ti pod njegovim vplivom narediš zločin, nisi opran krivde za ta zločin, ker si bil zaveden.

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 12 minutami:

44 je cel svet vedel, kako stvari stojijo na svetovnih frontah. Sam slovenski pubeci niso poznali dejstev. 

 

tomazek reče pred 15 minutami:

Mi smo takrat bili država tretjega sveta in še ni blo neta pri nas, da bi prebrali kaj se dogaja.

 

Vedeli so kaj se dogaja od leta 1941 pri nas in osebne okoliščine so velikokrat razlog za vstop v Vaške straže - poznejše domobrance. Vojna se ni začela leta 1944. Dejta nehat prosim.

Povezava do prispevka

Ko se latinski reki citirajo kot neka pravila sodobnega prava:rofl:

 

Nepoznavanje dejstev ti še kako škodi, če gre za dejstva, za katera se pričakuje da jih poznaš. Samo v vednost, ko boš naslednjič v postelji z 12-letnico in se zgovarjal na to, da nisi vedel koliko je stara (in da torej nisi poznal dejstev). 

uredilo bitje Feget
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Sudat reče pred 27 minutami:

 

 

Vedeli so kaj se dogaja od leta 1941 pri nas in osebne okoliščine so velikokrat razlog za vstop v Vaške straže - poznejše domobrance. Vojna se ni začela leta 1944. Dejta nehat prosim.

Ja ampak leta 41 je bila stvar odprta. Gremo k NEM in ITA ter se pridružimo novemu redu. Konec leta 44 pa je bilo jasno, da prisegaš poraženi strani in kažeš svojo retardiranost. In to PO TEM ko ti tudi TVOJI LJUDJE iz Londona sporočajo, da ne delat takih retard potez. To so sporočili po radiu, ki ga je takrat poslušala cela Evropa. 

Povezava do prispevka

Njihova usoda je bila zapečatena, iz Londona pa je blo lahko pametovat kaj delat v okupirani domovini, kjer je za povrh vsega še državljanska vojna. Kaj misliš da bi se zgodilo z njimi če bi se razorožili in šli domov? Sej bi jih že nemci zaradi dezerterstva postrelili in prihranili partizanom delo.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...