Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Drgač, kaj pa je to s Toninom, model si je očitno za osebno poslanstvo vzel, da bo tauntal Levico na Twitterju :D 

 

Kaj je ta predvolilna taktika, da se je specializiral specifično za poastanje o Levici? A kao varjanta "druge bomo mi prevzel (SDS), ti tona pa vse moči usmeri na Levico"

Povezava do prispevka
ana reče pred 3 minutami:

Kaj narobe z nekaterimi moskimi srednjih let, da se pocutijo tako ogrožene od mladi žensk? 

 

Pojma nimam kdo je ona niti kaj je izjavila, vem pa kdo je Vinko Vasle in to je enostavno patetično. 

Mnja, saj vidiš pri Greti Thunberg. Odrasli visoko izobraženi intelektualci z dobrimi službami so se pripravljeni ob Greti spustit na raven opice s svojimi komentarji 

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 urami:

Drgač, kaj pa je to s Toninom, model si je očitno za osebno poslanstvo vzel, da bo tauntal Levico na Twitterju :D 

 

Kaj je ta predvolilna taktika, da se je specializiral specifično za poastanje o Levici? A kao varjanta "druge bomo mi prevzel (SDS), ti tona pa vse moči usmeri na Levico"


ce se sds spravi na levico je kot da bi skin sel na cigota

 

to skodi skinom

 

 

Ce se pa stare bakice pa bogabojeci mescani po masi spravijo dissat cigane, bo to bolj skodilo ciganom

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 4 urami:

 

gastarbeiterji že derejo nazaj u rupetino

hja lej, če bi komunistična slovenija bila bolj prijazna do delavstva, bi ukinila davke in tile z brnika bi lahko namesto študentske postavke 6 € bruto postavili pošteno postavko za delavce 8 € bruto

 

 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 41 minutami:

hja lej, če bi komunistična slovenija bila bolj prijazna do delavstva, bi ukinila davke in tile z brnika bi lahko namesto študentske postavke 6 € bruto postavili pošteno postavko za delavce 8 € bruto

 

 

Pa postojanke na meje tudi da pol slučajno ne bi kdo pridru nazaj v deželo mleka in medu...

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 20 minutami:

En čisti offtopic, a v teoriji obstaja kak politični sistem, ki ima volilno pravico "boljše" naštudirano oz. da bi glasovi ljudi, ki so dejansko politično osveščeni, veljajo več na volitvah?

ja

 

reče se sužnjelastniške atene

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ok sicer sem mogoče bolj mislil na neko ureditev, ki bi šla skozi v trenutnem modernem političnem ozračju. Pa bolj v smislu, da imajo vsi možnost glasovat, samo da se bolj izobraženim da večjo veljavo (svojo politično izobraženost bi pokazali s kakim testom or smth... in ja vem, da se obstajali sistemi, kjer so bogatejši imeli večjo veljavo, sam to mi je zgrešena logika, bolj me zanima sistem, kjer se političnim idiotom zmanjša vrednost glasov).

Povezava do prispevka

Pol si hitro na spolzki stezi, ker nikjer ne piše, da nisi ti tisti politični idiot, ki bi mu blo treba zmanjšat vrednost glasu :D (vem, da boš napisal, da se mu z veseljem odpoveš, če ti bolj razsvetljen modrec boljš "porihta" zadevo). Also, bolj izobraženi ljudje so isti ali še večji idioti, kot običen folk, ker običajni ljudje so vsaj pač nerazgledani v nečem in nevedni in ravnajo na podalgi neznanja. Razni doktorji so pa samo zlobni. Ali pa da bi videl, zaradi kakšnih kozlarij potekajo na fakultetah cele vojne med doktorji znanosti.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Če bi hotel imeti eno tako valuto, ki bi dajala večjo težo volilnemu glasu, bi morala biti osnovana na podlagi nečesa, kar ni enostavno pridobit, tako da ponderji niso preveliki — podobno kot je bilo včasih z zlatom. Samo da ne sme biti kupljivo, sicer si takoj v oligarhiji. Izobrazba je premajhni diskriminator za kaj takega. Moralo bi biti nekaj v osnovi družbeno koristnega, tako da ima tudi izigravanje v nekem smislu pozitiven učinek. Samo kaj bi to lahko bilo, brez da vodi v totalno birokratizacijo? Na prvo žogo pomislim na prostovoljenje v javno dobro, a kdo bo postavil merila, štel, nadziral ipd.? In a bo potem imel glas enega prostovoljnega gasilca večjo težo kot pa od profesionalnega? Spolzko, res ...

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 10 urami:

Ok sicer sem mogoče bolj mislil na neko ureditev, ki bi šla skozi v trenutnem modernem političnem ozračju. Pa bolj v smislu, da imajo vsi možnost glasovat, samo da se bolj izobraženim da večjo veljavo (svojo politično izobraženost bi pokazali s kakim testom or smth... in ja vem, da se obstajali sistemi, kjer so bogatejši imeli večjo veljavo, sam to mi je zgrešena logika, bolj me zanima sistem, kjer se političnim idiotom zmanjša vrednost glasov).

Grozna in nesvobodna misel. Kvazintelektokracija le kako bi to lahko šlo narobe. Vsak teokratski režim deluje po takem principu.

Povezava do prispevka

Kastor ima pač iluzijo, da so bolj izobraženi in politično bolj angažirani ljudje bolj etični in moralni, v praksi bo vsak priredil politični sistem zase, ostalim pa dal drobtinice, da ne težijo preveč.

 

Npr. bogati in izobraženi bodo znižali davke in klestili socialo, ljudje so v osnovi sebične živali, ki vedno najprej poskrbijo zase in svoje bližnje ter lastno interesno skupino, vse ostalo je zanje bolj abstraktno.

 

To kar on predlaga je kastni sistem, vidimo v Indiji kako to dobro funkcionira v sodobnem svetu.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

je to res slabo? poglejmo primer irana

 

- na vrhu je modrec ajatola, ki lahko lastnoročno prepreči, da izvoljeni politiki sprejemajo za družbo in državo škodljive zadeve

- ni trans ljudi

- ni homoglobo agende

- lasten, neodvisen razvoj določenih vojaških tehnologij

- neodvisnost od velikih sil

- no jewish bankers

 

pa poglejmo demokratično francijo:

- ali jupiter ali fašist

- milijone ILEGALNIH migrantov ruši družbo samo, brezdelno črpajo resurse, ki jih ustvarijo pridni Francozi

- klečeplazi tako pred NATO kot pred RUS kot pred KIT kot pred NEM

- v mestih pravih Francozov skoraj ni več

- vseskozi nižajo davke za bogate in višajo davke za delavstvo

- stanovanja so veliko predraga, da bi se jih dalo normalno dobiti, edina opcija je dosmrtni kredit

- politiki in cerkveni voditelji se sprašujejo "ja kako pa to, da Francoz_inje nimajo več otrok"

- obubožani delavski razred se še komaj prebija iz meseca v mesec

- židovski bankirji oblikujejo politiko

 

Povezava do prispevka

Saj možno da čist narobe vidim celotno situacijo, samo se mi zdi, da se kar kaže problem pri enakosti glasov. Zdaj če hočemo populistično izvoljeno predstavniško funkcijo ok, sam če pa hočemo dejansko tiste, ki bi bili najboljši za ljudi pa je pomoje slika drugačna. Je pa spet vprašanje, če je ta "elita" sposobna videt preko svojih interesov in smo spet tam kjer smo začel celotno zgodbo. Zanimalo me je, če obstaja oz. je v filozofiji že kdo postavil kako politično ureditev, kjer bi bil zapeljan tak sistem.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 minutami:

Saj možno da čist narobe vidim celotno situacijo, samo se mi zdi, da se kar kaže problem pri enakosti glasov. Zdaj če hočemo populistično izvoljeno predstavniško funkcijo ok, sam če pa hočemo dejansko tiste, ki bi bili najboljši za ljudi pa je pomoje slika drugačna. Je pa spet vprašanje, če je ta "elita" sposobna videt preko svojih interesov in smo spet tam kjer smo začel celotno zgodbo. Zanimalo me je, če obstaja oz. je v filozofiji že kdo postavil kako politično ureditev, kjer bi bil zapeljan tak sistem.

 

paging @Fulltacticalgear 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 4 minutami:

Saj možno da čist narobe vidim celotno situacijo, samo se mi zdi, da se kar kaže problem pri enakosti glasov. Zdaj če hočemo populistično izvoljeno predstavniško funkcijo ok, sam če pa hočemo dejansko tiste, ki bi bili najboljši za ljudi pa je pomoje slika drugačna. Je pa spet vprašanje, če je ta "elita" sposobna videt preko svojih interesov in smo spet tam kjer smo začel celotno zgodbo. Zanimalo me je, če obstaja oz. je v filozofiji že kdo postavil kako politično ureditev, kjer bi bil zapeljan tak sistem.

Maš več primerov, pa ne točno takšnih, kot govoriš. Vse do 20. stoletja so v večini držav, kjer so obstajale volitve, imeli razdeljene glasove glede na finance (glas bogatejših je imel večjo težko kot glas revnih oz ljudi brez lastnine; glede na to kolk davkov si plača - kar je praktično gledano na premoženje spet - Avstro-Ogrska in volilne kurije (več kot si plačal davka v letu, večjo moč je imel tvoj glas, tisti, ki niso plačali 0, niso mogli glasovat). Platonova država pod vodstvom filozofov. Zastopanost glede na družbeni stan (Francija pred revolucijo; plemstvo je 1 stan, duhovniki drug stan in vsi ostali 3. stan). Ena mal bolj frišna zadeva je participatory-society, kjer je moč glasu povezana s tem, koliko se te neka zadeva tiče (če se glasuje o tem, a lahko ženske delajo splav, bi na takem glasovanju glas žensk veljal več kot glas moških).

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 12 urami:

En čisti offtopic, a v teoriji obstaja kak politični sistem, ki ima volilno pravico "boljše" naštudirano oz. da bi glasovi ljudi, ki so dejansko politično osveščeni, veljajo več na volitvah?

https://starshiptroopers.fandom.com/wiki/Citizen

 

Mogoče zanimiva alternativa čeprav iz SF. Če ne služiš državo/skupnosti pač nimaš volilne pravice.

 

uredilo bitje Death
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

No saj ravno o tem sem bral - volilna moč glede na premoženje. Tale participatory-society se mi sliši kar nekak prava pot... sam verjetno je ogromno tem, kjer se bo težko definiralo kdo je bolj na tnalu... sam ok nekje je treba začet :D 

To je bil sistem na Severnem Irskem, kjer je bila vecina lastnine v lasti protestantov. (BTW prostestant vs katolik ze dolgo ni vec samo o veri). Neenakosti, ki jih je taka politka prinesla, se cutijo se danes in Severna Irska je se vedno cisti basket case, samo bomb vec ne podstavljajo tako pogosto.  

 

En clovek en glas na volitvah je se vedno najbolj posten sistem. Ni popoln, ampak v primerjavi z alternativami je mnogo boljsi. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

No saj zato me pa zanima teorija, če je kdo kje izumil kak sistem, ki kaže neko perspektivo. Mi je jasno da se je marsikaj izjalovilo in mi je tudi jasno, če bi ne vem a avtoritarnih režimih vodil človek, ki bi bil najbolj pošten in oh in sploh, da bi bil pa avtoritarni režim top, tako da ne izključujem nobenih opcij. Nisem pa tolk podkovan, da bi poznal to področje in me firbec matra :) 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...