Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Berbasecks reče pred 1 minuto:

haha, a dej no

če gre samo JJ na volitve vrečt glas za SDS, so to legalne & legitimne volitve

a živiš v čarobnem svetu buč?

 

Povežimo Slovenijo in distancirati od SDS ...

haha, a vodja bil prej predsednik stranke, ki je izdala svoje volilce, da se je zlizala z SDS

 

Legalne yes, ker imamo pač nora pravila glede volitev :D kaj pa je legeitimnega na tem, da vlada tisti, ki je prejel 1 glas, pa ne bi vedu (inb4 ja mel si šanso it volit, če nisi šel, bo pa odločal tisti, ki je šel) - dodaten bullsht; da jih gre zelo malo volit ,samo pomeni, da je obstoječi sistem izbiranja predstavnikov nevzdržen in ga je treba korenito spremenit; ne moreš pa ljudem rečt, poglejte, tukaj imate na voljo samo govno in vaša moralna in politična odgovornost je, da si izberete eno govno, ki vam bo vladalo. Sistem politike, v katerem večina državljanov ne bi želela sodelovati, pač ni legitimen in kaže na to, da ga je treba spremenit. Sam dokler se bo folk veselo prepiral, a bi rajš SDS al (LDS) nam ni rešitve.

 

black187 reče pred 32 minutami:

 

Tole, ampak kar je @nimious rekel. Busi te odpeljejo v auschwitz ali sibirski gulag

Povezava do prispevka

Nizka udeležba ali pa prazne glasovnice ne bodo veliko vplivale na legitimnost volitev. 

Ljudje, ki se jim ne sodeluje, si lahko rečejo, da razplet nima nič z njimi in ni na njihovi vesti, to je pa vse. 

Če bi bila številka slučajno nadpovprečna, bi stranke pokomentirale kako morajo dobiti nazaj zaupanje ljudi, preden naredijo točno nič glede tega.

Če se že komu hodi na volišče brez da bi oddal glas, mu raje priporočam naj pogleda imena tistih, ki štejejo. 

Potem pa napiše na listič Franci pogrešam tvoj kurac, ni mi za živeti brez njega, pokliči me. 

 

Na združen narod lahko pa pozabite. Imeli smo par let največje krize, če se doslej ni zgodilo, se ne bo. 

En del naroda je dal jasno vedeti, da jim je povsem vseeno za zakone. Kar se njih tiče smo lahko vsi ilegalno zaprti na domu, če le vlada njihov izbranec. 

Predpogoj, da se poenotimo je, da bi pustili še komu drugemu v enačbo. Oni imajo rezultat že izbran in ne odstopajo od njega. 

Zadnji dve leti so dokazali, da se da lepo preživeti tudi, če nisi v večini. Kar pomeni, da bi tudi večina zmogla preživeti brez njihove pomoči.

Roko na srce, niso ravno bazen nekega nujnega kadra iz katerega bi morali črpati. Bo pač pet ljudi opravljalo delo Matoza in Simiča. 

Ne da ni nič hudega, v bistvu bo čisto normalno tako.

Se pač ne bomo poenotili, nič hudega. Če smo se naučili shajati z antivaxerji pa flatearthovci, se bomo tudi z enim kultom, ki se pretvarja, da je stranka. 

Ne rabimo biti vsi na istem bregu. 

Meni je vseeno kdo bo volil koga, bi si pa želel visoke udeležbe, da končno vemo pri čemu smo. Da se ne ubadamo z analizami katere skupine so bolj disciplinirane pa katere so zatajile in podobnim sranjem. 

Če bomo nova Madžarska prav, se bomo naučili živeti s tem. Bi bilo pa lepo vedeti nedvomno a je to dejanska smer ali pač splet okoliščin, tako stvar pa visoka udeležba najlažje pojasni. 

 

Pa če fantaziram, lepo bi bilo tudi, če nekateri nehajo delati tako znanost iz tega. Kup ljudi je, ki gredo prvo reševati kvize pa ankete, da ugotovijo na katerem polu so.

Potem pa še več njih, da ugotovijo s katero stranko so si najbolj usojeni. Vse lepo in prav, nekateri si želijo vse narediti prav.

Ampak če najdeš svojo sanjsko stranko s sanjskim programom s katerim se v celoti ujemaš, to še ne pomeni, da si zmagal.

Ker bodo vsi sklepali koalicije in skozi sito pride le presek skupnih točk. 

Vedno so šanse, da boš ostal praznih rok na koncu. Vse kar lahko narediš je, da poskusiš pa upaš na najbolje.

No ali pa ostaneš doma, pa si lažeš, da nisi del tega sistema pa pustiš drugim odločati zate, ker se sam ne zmoreš. 

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 7 minutami:

Nizka udeležba ali pa prazne glasovnice ne bodo veliko vplivale na legitimnost volitev.

Prejšnje volitve so imele čisto ok udeležbo pa vseeno lep del ljudi trdi da vlada ni legitimna.
Tako da to ne spremeni res ničesar.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 7 minutami:

Nizka udeležba ali pa prazne glasovnice ne bodo veliko vplivale na legitimnost volitev. 

Ljudje, ki se jim ne sodeluje, si lahko rečejo, da razplet nima nič z njimi in ni na njihovi vesti, to je pa vse. 

Če bi bila številka slučajno nadpovprečna, bi stranke pokomentirale kako morajo dobiti nazaj zaupanje ljudi, preden naredijo točno nič glede tega.

Če se že komu hodi na volišče brez da bi oddal glas, mu raje priporočam naj pogleda imena tistih, ki štejejo. 

Potem pa napiše na listič Franci pogrešam tvoj kurac, ni mi za živeti brez njega, pokliči me. 

Gre za to, da pošlješ sporočilo strankam, ki niso kandidirale, da si tukaj, da čakaš na njih, tega kar je zdej pa ne moreš volit ker je vse najslabše. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 4 urami:

Ajej volitve.. pa smo spet tam. Koga voliti? Sreča je še nekaj časa,  a zdaj ko občasno mal spremljam.. težko kaj naumim. 

 

SDS - Uf. Kaj naj rečem. Nekako me preveč spominjajo na stare partijske čase. No saj je edini predsednik stranke, ki bil dejansko komunist. Kult dosmrtnega vodje, okoli njega kup nepreveč bistrih kimavcev, in na stotine oportunistov, ki si želijo državne službe. Janša ma resnične težave, povsod vidi sovražnike, vsem bi se maščeval.. neki ni v redu.  Tip bi lahko vladal, če bi hotel še 3 mandate, saj Slovenci rabijo enega takega mal zagrenjenega tipa, ki "zna kao udarit po mizi", hodi k maši, pa ne mara preveč tujcev (sploh druga barve kože).  A te njegove blodnje, pa lovljenje Kučana, in UDBE leta 2022..fak saj ne moreš biti gladek. Prav ne zna se zadržat. Dogaja pa to enemu tipu volivcev, ki jim dogajajo te teorije zarote, ki skoz celo življenje mislijo, da so žrtve nečesa..  Pri Janši res nisem nikoli dobil občutek, da dela za Slovenijo, vedno ga vidim samo kot predsednika SDS in to SDS, ki se je izredno radikaliziral v zadnjih 10 letih. 

 

SD - Kaj vem, Fajonki se mi zdi manjka mal leaderskih kompetenc, vsaj tako je videti, je pa res, da še ni bila v nobeni vladi. A pol so tam te tipi kot so Han in podobni, k se jim na deleč vidi, da neki mutijo na polno. Zdi se mi, da je to res stranka, v kateri je polno nekih frakcij. Morda bi tudi morali prekiniti te navezave na preteklosti, in se bolj na mlade orientirat. Ampak ok, taka klasična evropska social demokracija. Pa sam spomnim se tistih Lukščičev, pa medlega Židana, ojej.. in vse prtljage, ki so jo prinesli iz prejšnjih vlad. 

 

NSi - Težko si kaj mislit pametnega.  Toninu je očitno, da pol stvari ni čist jasno, niti ne zna predelat. Tak tam en piflarček iz sosednja razreda, ki veš, da je pridkan, pa hodi k maši, a nima nobenega potenciala. Ko vidim ta boy band teh ministrov, tudi sam na Village People lahko pomislim. Ampak res, kje imate ženske? Saj nismo Vatikan.   Meli so res odlično priložnost, da bi naredili neko normalno desnico, a nisi znali se niti distancirati od Janše, niti voditi svoje politike. Sicer pa kaj je ta tip sploh že bil, razen snemalec porok v Kamniku. Niti ne moreš nič od njega pričakovati.  Tudi eni taki hlapčki kapitala se mi zdijo.  Nekako se mi Ljudmila bolj dopadla. Vsaj je znala kaj povedat. 

 

Levica - Ne vem, vedno me strašili kaj so to en bav bav venezuelski, a ko gledam kaj želijo, se mi ne zdi nič revolucionarnega, da bi s stola padel. Pa se z marsičem ne strinjam, ampak saj stojijo za nečem. Dejansko imajo stališča, in verjetno imajo prav, da naslavljajo neenakost v družbi, to je ponavadi tisto na čemer padajo tudi imperiji. Mesec je tudi odličen retorik, zna jasno povedat kaj želi. Redko vidiš tako dobre retorike v slovenski politiki.  Majo pa potem te Kordiše in podobno, kar je res čist brezveze. Pa s tistimi zvezdami in podobno, pa komu se še to da poslušat v letu 2022. Se mi zdi, da so jih tudi malce "ugrabili" na desnici, da z njimi strašijo, da jim bodo nacionalizirali stanovanja in podobne neumnosti, kao novi komunistki. Vsi se poskrijte.  Morda bi bil bolj posrečen ime stranke Delavska stranka. 

 

Gibanje Svoboda - Eto spet new-Face. Še en ki uteleša naveličanost ljudi nad tradicionalnimi strankami in seveda prezir do Janše.  Vsi, ki mal razočarani nad nivojem slovenske politike. Ampak kaj vem, nekako vidim v Golobu veliko nekega gneva po maščevanju.. ne vem če je dober starting point. Tudi on vidi tiste vetrnice, pa elektriko, pol pa se njegov domet počasi konča. Kar spreten retorik, ima celo nekaj žara, a bojim se, da še eden, ki dejansko misli, da državo lahko vodi kot podjetje. To je recept za katastrofo. Verjetno se nanj spet priklopilo kup ljudi, ki so drugače nezaposljivi.. in so zavohali nazive in dobre plače. Me res čudi, do po vseh  Cerarjih, Šarcih, Jankovičih.. eto gremo spet z isto zgodbo. Zakaj bi bilo kaj drugače? Mal preletel tudi program.. prazno, prazno in prazno. Ampak ok, Janša je tako spustil standarde, da za narod je že vse dobro očitno. Že da ni nek primitivc, je sedaj plus. 

 

Kaj še ostane, aja Povežimo Slovenijo - tko ena skupina odpadnikov, ki jih itak vleče na desno, ampak mam občutek, da ne želijo preveč ideologije drkat, kar je pohvalno. Morda če bi se znali bolj jasno distancirati od SDS, bi meli več možnosti. Ampak pol vidiš tistega Podobnika, pa res ne vem kaj si lahko misliš, kaj dobrega sploh je tu... ampak ja nek tak nov SLS, čeprav to vlogo hoče igrat tudi mal Pivčeva z Našo deželo,  a ne vem če je dovolj prostora za dve "SLS", da ne bosta na koncu obe pogrnili zaradi tega. Pa tam po podeželju itak že hara SDS in okoli cerkev NSi. 

 

Teh strank, ki so vezane na eno ime, se mi skoraj niti ne da komentirat. Šarec (LMŠ) je že na pol mrtev konj, tiste njegove konstantne komedijantske primerjave, dovtipi ne ganejo več nobenega, pol maš Bratuškovo (SAB), ki je pač Bratuškova.. , tema dvema se niti stranke ne da preimenovat, ..  pol pa še SNS z Jelinčičem, ki pa o bog, je sam greznica primitivizma, rasizma in vojnega dobičkarstva. Desus pa je verjetno tako tudi samo še črka na papirju. Ne vem pa kdo predstavlja staro LDS? Liberalno demokracijo.. Gibanje svoboda?   Včasih je kak Virant vskočil, zdaj ne vidim tega. 

 

Ja matr, in zdaj se naj človek odloči <_< Predvsem ne vidim, nekoga, ki bi znal združit narod, presekat te delitve, ki so čedalje globje. Nekako mi je res najbližje ideja žreba, ali pa bi Slovenija res potrebovala Čeferina, zdi se mi, da ima neka vodstvene sposobnosti, zna se obnašati na med. parketu, a nima stranke, ampak saj ne vem, res ne.   

 

 

 

Takov vidm, da si volilec levice. LOL

 

Pismo, vas je kle levakov po tem forumu. Pa to ne morš verjet...

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
BuDi reče Pravkar:

Prejšnje volitve so imele čisto ok udeležbo pa vseeno lep del ljudi trdi da to ni njihov rezultat...

 

Pač snežinkice, ki skandirajo not my president, niso ravno naša posebnost. 

Če je legalno zmagal je od vseh predsednik. 

Bi bilo pa lepo, če bi se tudi sam zavedal tega. 

Da dela za vse, ne samo svoje volilce. 

 

Vse_je_najslabse reče pred 2 minutama:

Gre za to, da pošlješ sporočilo strankam, ki niso kandidirale, da si tukaj, da čakaš na njih, tega kar je zdej pa ne moreš volit ker je vse najslabše. 

 

Sporočilo je že samo a je učinkovito sporočilo?

Prvo mora nekdo pravilno izluščiti iz neveljavne glasovnice, da si pripravljen priti ampak nezadovoljen z izbiro.

Večina si bo prej rekla še en, ki ne zna niti obkrožiti prav.

Podobno z bojkotom, težko rečeš kdaj je nekdo doma iz protesta kdaj pa iz lenobe ali pa ima boljše opravke. 

Potem, če to sporočilo slučajno že doseže naslovnika, moraš pa čakati še leta na rezultat.

Zanašati se, da nastanejo nove stranke v času, ko aktualna oblast skuša prepovedati obstoječe je malo preveč optimistično zame. 

 

 

Povezava do prispevka

Ah dej. Prazna glasovnica pomeni "nisem se zadržal glasovanja, ker bi bil apolitičen oz prelen, da bi vstal iz kavča, prišel sem volit. Samo ne bom za nobenga od trenutnih kandidatov, sem pa tukaj, aktiven volivec". To je edina racionalna interpretacija. 

 

 

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Tistim, ki jih preštevajo bo jasno ja. 

Do tebe pride pa številka neveljavnih. Ki so take ampak so tudi take, kjer nekdo obkroži več opcij. 

Sej ne pravim, da se ne da dobiti občutka tudi iz tega. Ampak, če je cilj nasloviti nove stranke pa si že tam, a nima več smisla slikati obkroženo najmanjše zlo, poslati novi stranki pa napisati to bi lahko bil ti, ampak ne kandidiraš? Bolj moderno, neposredno pa hitreje. 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 1 uro:

Nizka udeležba ali pa prazne glasovnice ne bodo veliko vplivale na legitimnost volitev. 

 

Seveda bi. Če 60, 70, 80 procentov ljudi ne bi hodilo volit, bi bil to huge udarec. In seveda tak, ki je temeljni kamen gradnji alternative obstoječemu stanju.

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 6 urami:

Ja matr, in zdaj se naj človek odloči <_< Predvsem ne vidim, nekoga, ki bi znal združit narod, presekat te delitve, ki so čedalje globje. Nekako mi je res najbližje ideja žreba, ali pa bi Slovenija res potrebovala Čeferina, zdi se mi, da ima neka vodstvene sposobnosti, zna se obnašati na med. parketu, a nima stranke, ampak saj ne vem, res ne.  

Tale zaključek pokvari vse dobro, kar si do tu napisal. Sandi ni nič boljši ali slabši od Goloba. Jaz bi se bol nagibal k slabši, glede na to, da dela v eni najbolj skorumpiranih organizacij in prej pred zaporom reševal kriminalce. Golob je vsaj pocenil elektriko in se ukvarjal z obnovljivimi viri energije. Objektivno gledano sta ista, nov obraz isti strici.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Najbolj čudno je, da so cucki v koaliciji tiho in jih ne moti, da oni pa niso nič naredili.

Meni je tudi smešno to. Kao močna desnosredinska vlada, a ko se furaš po Sloveniji in gledaš te plakate je evidentno, da je VSE zgradil SDS :rofl: 

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 43 minutami:

Seveda bi. Če 60, 70, 80 procentov ljudi ne bi hodilo volit, bi bil to huge udarec. In seveda tak, ki je temeljni kamen gradnji alternative obstoječemu stanju.

Udarec komu?

Janša bi si ob tem nezaupanju v demokracijo obrisal solze z ustavno večino, to je pa vse. 

Bila bi ogromna potrditev nergačem kako je vse v kurcu, ampak te znajo nergati tudi brez nje. 

Lahko bi rekli, da karkoli tisti na oblasti v taki situaciji sprejme nima podpore med ljudstvom, ampak to že sedaj govorimo, spremenilo se pa ravno tako ne bi nič. 

 

Ne vidim smisla iti v take ekstreme, da bi pritegnili nove stranke. Saj že sedaj vsak lahko ustanovi novo, čim reče nisem Janša dobi pa še par procentov popotnice. 

Mogoče niso stranke tak problem, kot so pričakovanja pa neučakanost volilcev. Na eni strani jim lahko prodajaš vedno znova iste obljube, ki jih nikoli ne izpolniš, pa ti še vedno jejo iz roke.

Na drugi te pa zavržejo pa pozabijo po enem ciklu, ker ne dosegaš pričakovanj. Čeprav spremembe o katerih sanjajo trajajo malce več kot to. 

Nerealna pričakovanja enih in drugih so največji problem, ne ponudba.

 

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 38 minutami:

Danes sem v Kranju vidu plakat od SDS, kjer oglašujejo "rezultate" na gov.si strani. A to je legit, da uporabljajo vladno stran za promocijo stranke? Ker po moji logiki to ne bi smel bit skupaj.

Sej to počnejo odkar so se zopet zavihtel na ablast.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 2 urama:

Tale zaključek pokvari vse dobro, kar si do tu napisal. Sandi ni nič boljši ali slabši od Goloba. Jaz bi se bol nagibal k slabši, glede na to, da dela v eni najbolj skorumpiranih organizacij in prej pred zaporom reševal kriminalce. Golob je vsaj pocenil elektriko in se ukvarjal z obnovljivimi viri energije. Objektivno gledano sta ista, nov obraz isti strici.


pa saj to na koncu res  napisal iz obupa, in verjetno se ujel v zanko novih obrazov, ki jo hkrati preziram. Sranje je res, ko se ne moreš identificirat z neko stranko na političnem prizorišču. Vem, pa da potrebno na volitve, sploh ko ti temelji demokracije razpadajo pred  očmi. 

  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 32 minutami:


Lol, ja. Eto tok pa že vem, da če nisi slepi podanik SDS, potem si v Sloveniji opsovan kot “levak”.. Pa že.

 

DannySmit reče pred 30 minutami:

pač tip ma paranoično motnjo in mu levaki dihajo za ovratnik povsod

 

No, kaj bosta volila?

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 4 minutami:

Lej, al si za Janšeja (SDS)

 

ali pa rušiš enotnost desnice (NSi)

 

oz. si komunist

 

(LMŠ, GS, DESUS, Levica, Povežimo Slolovenijo, SNS, Pirati, wallux's dick)

 

Itak vas je v izi prebrat. 

 

Tok ste le pametni, da ne boste volili novo ne-janša stranko.

 

Normalnih levih strank ne marate.

 

Edin Levica vam je kul, ker je še najbližje vašim retardiranim pogledom na svet.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...