Skoči na vsebino

Srednji svet na teveju


LordFebo

Priporočeni prispevki

Hernier reče Pravkar:

Nego. Če hoče imet woke agendo v seriji, jo naj ima. Jo je pošteno plačal. Tako deluje kapitalizem, a nisi ti kao nek desničar? 

 

Iz njegove strani  je to bolj švoh kapitalizem. Preplačal licenco. Model je že zapravu skoraj pol milijarde dolarjev za vse skup. Vprašanje je, če bo serija sploh uspešna glede na to da bo woke. To je stran vržen dnar!

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 minutami:

Ma ne vem, jaz se drgač sam hecam, ampak količina jokanja nad wokenessom pa je zadnje čase v Nizikah nerealna. Se prav ne spomnim, da bi kdaj mi forumski levaki imeli takšne special snowflake izpade, prav robček bi prinesel raznim Walluxom. 

 

Neralna!? A ti sploh gledaš te nanizanke? Očitno ne, ker kaj takega ne bi pisal.

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 17 minutami:

men je vseen, ker nikol nisem čutil LOTRa,

sam bi pa rekel da je jokanje vedno manjše kot jokanje da wokenessa ni, LOTR je bil pa res na udaru kako petletko ker nimajo not manjšin

 

konec koncev pa walluxa tudi noben drug ne bere, razn parih obiskovalcev tega pastirskega yak foruma

dad5c85069bf73a5ea9d976ee00eb952-imagejpeg.jpg.9c062b52cd55b8df5913af486abe7727.jpg

Povezava do prispevka

wokeness je posledica domišljisko bankrotiranega hollywooda ki ti mora prodajat barvo kože kot revolucijo na platnu v resnici pa ne doprinese ničesar h kvaliteti.

 

ti si zgleda to kupil, ker jaz ne poznam nobenga altrightovca na tem forumu, tko da raje poglej še v omaro da se ti tam kak ne skriva

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 35 minutami:

 

Neralna!? A ti sploh gledaš te nanizanke? Očitno ne, ker kaj takega ne bi pisal.

Ti bom povsem resno odgovoril, no troll.

 

1. Dejansko ne gledam tok teh serij, ker kot prvo so mi filmi precej ljubši medij od serij, kot drugo pa probam imet malo širši okus od tega, kar je na Netflixu ali Amazonu ali kjerkoli že pač. Konkretno mi je recimo trenutno zelo všeč gruzijski film in ti lahko dosti nedvoumno povem, da praktično nima t. i. "woke" tematik. V bistvu sem gledal v zadnjih letih kar nekaj gruzijskih filmov, kjer žensk praktično ni bilo (bolj vojne gruzijske scene) :).

 

2. Če gledam kake Netflix serije me wokeness ne moti oziroma mi v nekatere serije v bistvu paše, tako da mi jih izboljša. Raznih Netflix serij jaz ne gledam, ker bi si želel bogatit življenje, ampak za sprostitev - in v okviru sprostitve me ne moti, če snemajo črnce, LGBTQ+ skupnost ali karkoli tretjega. Še vedno pa se mi zdi, da je ogromno nekih serij brez tega, razen če je zdaj res že vsaka ženska ali pa da je moški negativec avtomatično wokeness, pol pa jebiga, sem zgleda woke warrior. 

 

3. Gonilo mainstream filma, zlasti Hollywooda, ni umetniška vrednost, pač pa denar. To, da so določeni predstavniki Hollywooda za denar pripravljeni prodati vso integriteto, ni skrivnost. Pravzaprav bi bila wokeness zarota še drobtinica proti temu, kar so počeli pred drugo svetovno vojno (hint: so bili pripravljeni za dober denar sodelovat z nacisti in ne samo cenzurirat HW filme za nemški trg, pač pa jih prilagoditi tudi v Ameriki, da nacisti ne bi bili prikazani negativno). Če so bili Judje iz Hollywooda pripravljeni kolaborirat z nacisti, medtem ko so se ti pripravljali, da njihove kolege iz Evrope skurijo v pečeh, potem verjetno ni dosti stvari, ki jih v imenu denarja ne bi bili pripravljeni naredit. Je že ta "woke agenda" zgleda bolj dobičkonosna kot ponosni beli moški, če se vseeno malo pošalim.

Povezava do prispevka

sj je logično, da ker smo bolj razviti svet od kitajske, pol za evropski trg ne režejo vn črncev ker pač 56% amerika pa že more met kakega

in je tudi logično da tko k jokajo črnci "absurden all white cast" v US,  v evropi tak isto kak  folk  pač zasmehuje to

(to ne replyjam tep čamir, mal angel B razmišljam, da se bo kdo zapiču v kako besedo al pa nalimal reaction.jpg)

 

edit

2 based

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 15 minutami:

Ti bom povsem resno odgovoril, no troll.

Zakaj troll? Pač, resno govorim.

 

Hernier reče pred 16 minutami:

1. Dejansko ne gledam tok teh serij, ker kot prvo so mi filmi precej ljubši medij od serij, kot drugo pa probam imet malo širši okus od tega, kar je na Netflixu ali Amazonu ali kjerkoli že pač. Konkretno mi je recimo trenutno zelo všeč gruzijski film in ti lahko dosti nedvoumno povem, da praktično nima t. i. "woke" tematik. V bistvu sem gledal v zadnjih letih kar nekaj gruzijskih filmov, kjer žensk praktično ni bilo (bolj vojne gruzijske scene) :).

Evo, prav sem imel.

 

Hernier reče pred 18 minutami:

2. Če gledam kake Netflix serije me wokeness ne moti oziroma mi v nekatere serije v bistvu paše, tako da mi jih izboljša. Raznih Netflix serij jaz ne gledam, ker bi si želel bogatit življenje, ampak za sprostitev - in v okviru sprostitve me ne moti, če snemajo črnce, LGBTQ+ skupnost ali karkoli tretjega. Še vedno pa se mi zdi, da je ogromno nekih serij brez tega, razen če je zdaj res že vsaka ženska ali pa da je moški negativec avtomatično wokeness, pol pa jebiga, sem zgleda woke warrior. 

Sej to ni problem, če delajo woke serije, ki si si jih sami izmislili. Naj jih delajo kolikor jih je volja. Amapk to noben ne gleda. Problem je ker delajo woke serije iz IP-jev, ki to niso. In to jim je edini način, da svoj ''the message'' vidi ogromno ljudi.

 

Hernier reče pred 24 minutami:

3. Gonilo mainstream filma, zlasti Hollywooda, ni umetniška vrednost, pač pa denar. To, da so določeni predstavniki Hollywooda za denar pripravljeni prodati vso integriteto, ni skrivnost. Pravzaprav bi bila wokeness zarota še drobtinica proti temu, kar so počeli pred drugo svetovno vojno (hint: so bili pripravljeni za dober denar sodelovat z nacisti in ne samo cenzurirat HW filme za nemški trg, pač pa jih prilagoditi tudi v Ameriki, da nacisti ne bi bili prikazani negativno). Če so bili Judje iz Hollywooda pripravljeni kolaborirat z nacisti, medtem ko so se ti pripravljali, da njihove kolege iz Evrope skurijo v pečeh, potem verjetno ni dosti stvari, ki jih v imenu denarja ne bi bili pripravljeni naredit. Je že ta "woke agenda" zgleda bolj dobičkonosna kot ponosni beli moški, če se vseeno malo pošalim.

To se tudi zdaj dogaja glede Kitajske. Da pa je woke agenda bolj dobičkonosna je pa bosa. Poglej si ameriško stripovsko industrijo. V totalnem razsulu je!V ZDA en Japonski strip proda več izvodov kot pa vsi Marvel in DC naslovi skupaj. Hollywood in ameriška TV produkcija pa niso daleč od razsula. Poglej si njihove podelitve. Noben jih ne gleda. En non-woke Spiderman pridela več keša, kot vsi woke Marvel filmi skupaj v lanskem letu. Vse woke nanizanke zgubljajo gledalce. Najbolj gledana nanizanka na Netflixu je korejskega izvora. Le zakaj?

 

Woke ideologija bo bankrotirala vse, ki jo posvojijo. Z drugimi besedami, everything woke turns to shit.

 

 

Pismo! Včasih si bil prov vesel, ko si izvedel da po tvoji priljubljeno knjigo/IP delajo nanizanko, danes se pa prov ustrašiš, ker veš da bodo totalno zajebal.

Povezava do prispevka
Navedek

da bi kdaj mi forumski levaki imeli takšne special snowflake izpade, 

Imagine if you will, nova24 retoriko v vseh medijih namesto samo v svojem, kontaminiranem programu in strani

 

Yeah im thinking garantirani izpadi

 

Navedek

res že vsaka ženska ali pa da je moški negativec avtomatično wokeness, pol pa jebiga, sem zgleda woke warrior. 

Ce resno replyjas ni treba pol treba menjat goalposta pa podtikat modelu take podle, a te on napada da so sovrazis vse belce, slovane pa se smarno goro

 

Screenshot_20220126-113048_Chrome.thumb.jpg.6c85f61b08b69dc114d39f6020e3e1b6.jpg
Screenshot_20220126-113143_Chrome.thumb.jpg.cc8458ac776f229779b6025712c53a75.jpg

 

 

Vs

 

>walluxu ni kul

 

Navedek

Je že ta "woke agenda" zgleda bolj dobičkonosna

Samo po stevilu klikov bait clankov

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Ma tale wokeness je pro večini problem kolkor si ga sam delaš. So izjeme kjer lahko rečeš kvaliteta trpi ker je vsebina podrejena real world sporočilni vrednosti, ampak to so izjeme.

 

Koji k je problem če bo nek lotr character zdaj črn al pa azijc. Kolk je problema je zadnjih deset let s tem da je bil v Thor filmih Heimdall nubian god Elba? Nula. Ker je kickass lik. Če bi prišel danes ven bi eni dobili popizditis da wokajo nordijsko mitologijo. 

 

 

Povezava do prispevka

Isti šmoren, dva pola ki delata dramo okol zadev ki jih večina gledalcev sploh ne registrira kot relevantne. Filmi za katere doomcock pravi da so broke ker so woke bi bili ščišč tudi castani v all white male, in "sami transi lahko igrajo transe" so nevihte v šaličkah čaja oppinion piecov, ki jih anti woke brigada kao prezira obenem jih pa očitno ne more nehat konzumirat.

 

Ta serija bo kul ali ščiš pri čemer barva kože nekaj igralcev ne bo igrala vloge za nikogar ki nima patologije sekirat se zarad tega. Tako kot diskusije a je Legolas glede na svoje poreklo blond al temnolas ne registrirajo na nobenem senzorju. 

 

 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Če za nikogar ni relevantno, zakaj potem forsirajo woke agendo?

 

A si videl črnca ali belca pri novem Mulan filmu?

 

Zakaj je samo to ok, ko gre za belce?

 

Tole je Ahil v BBCjevem Troy: Fall of a City

p05xy6t5.jpg

 

tole pa Anne Bolyn

screen_shot_2021-06-02_at_64002_pm.png

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

ni pomoje neka zarota socialnega inženiringa ampak enostaven primer tega da so studiji skužili da je nekaj cahsmoneya na mizi še up for grabs

 

https://www.statista.com/statistics/251606/us-movie-theater-audience-by-ethnicity/

 

Črni panter in deset prstanov sta imela občutno nadpovprečn delež azijskih in afroameriških gledalcev.

 

Del tega je seveda tudi želja reprezentirat v zasedbah več raznovrstnosti opazne v ameriški družbi. V čimer sam ne vidim problema, če gre za dobro spisane in kompetentno odigrane like. Arcane ima kot centralna lika lezbačo s kratikimi roza lasmi in modrolaso batshit crazy kick male ass all day sestri, pa je crem de la crem du Netflix, ker sta vrhunsko spisani. Generalna populacija approves.

 

Pač vsak sam izbira kok bo s temi rečmi se iz principa obremenjeval. Velika večina se ne.

 

Jaz bom penil pol, če bo serija zanič, da bi pa vnaprej zganjal paniko, ker casting ne bo odražal časa nastanka LOTR in še bolj črno belega (pun intended) biblijskega duhovnega navdiha, se mi zdi pa nepotrebno. Ista drama za brez veze je bila okoli črne Fringille. Bi bil Witcher kaj boljši če bi bila igralka bela slučajno? 

 

 

uredilo bitje Brdavs
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 5 urami:

Ista drama za brez veze je bila okoli črne Fringille. Bi bil Witcher kaj boljši če bi bila igralka bela slučajno? 

 

 

 

Ful nimam težav z woke agendo, ampak fuck me kok ta ženska ne paše not. Pa ima barva kože bolj malo veze, ženska igra kot da je na setu enga sit coma iz 90, prav uno wtf se dogaja, skor vsaka scena z njo me vrže iz filinga, njena igra je subpar vsem ostalim. Že tako je Witcher produkcijsko bolj na dnu, pač obrtniško narejen izdelek brez neke duše, ampak ona je pa vrh tega. 

Povezava do prispevka

Naj pred uvodno špico dajo napis "Inspired by" namesto "Based on", pa je problem rešen :P.

 

Bo pa serija verjetno bleh. Produkcija na top nivoju, vendar brez kančka magije,. Korporacijski produkt v vsej svoji srži. Upam da se motim.

 

Štulenje woke ideologije je pa vedno cringe. Okej, da so ostala dva od petih wizardov druge rase je čisto smiselno. Ampak vse ostalo je zgolj klanjanje twitter hordi in pa trendom nad katerimi bodo čez sto let zavijali z očmi. Polovica outrage keyboard warriorjev jih pa itak sploh ne ve kaj LOTR je. 

 

 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 6 urami:

Sorry, sam "delajo woke stvari iz ne-woke IPjev" argument propade takoj, ko uletiš v Star Trek Discovery temo. Če Star Trek ni bil vedno mega woke IP, pol pa tud ne vem. 

 

Če so zate stari Star Trak woke IP, pomeni, da sploh ne veš kaj woke sploh je... je pol je brezveze debatirat s tabo. 

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 17 urami:

Del tega je seveda tudi želja reprezentirat v zasedbah več raznovrstnosti opazne v ameriški družbi. V čimer sam ne vidim problema, če gre za dobro spisane in kompetentno odigrane like. Arcane ima kot centralna lika lezbačo s kratikimi roza lasmi in modrolaso batshit crazy kick male ass all day sestri, pa je crem de la crem du Netflix, ker sta vrhunsko spisani. Generalna populacija approves.

 

Točno tako. Problme je, ker je za velika večina woke writerjev vrhunec zgodbe rasa in spolna usmerjenost lika in pa obvezno tlačenje sodobnega feminizma v zgodbo. In tega pri Arcane ni bilo. Zato je bil zelo dobro sprejet, tudi med ljudmi, ki ne prenesejo woke ideologije.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka

Wallux, zakaj pa se tako mučiš z izdelki woke ideologije? Imaš celo non-mainstream produkcijo, kjer nimaš t. i. woke elementov. Lahko greš gledat razne gruzijske, turške, romunske itd. filme. Zraven tega, da bi dejansko nekaj naredil zase, ker za spremembo ne bi gledal smeti, ampak nekaj, kar je vsaj približno kvalitetno :P

 

Moje mnenje je, da če slediš zgolj mainstreamu, je pač treba sprejet pravila igre tega mainstreama — in to je, da je dosegljiv, pomirjajoč in inkluziven za kar najvišje število najrazličnejših ljudi. Glede na to, da kljub vsej woke propagandi še vedno gledate razne Marvele in Star Warse, je očitno dejstvo, da jim je uspelo, saj celo za woke haterje situacija očitno ni prehuda, da bi se tem izdelkom odrekli ... Je pa zanimivo, da kokr namen mainstreama NI vreči ljudi iz komfort zona, ampak ga ojačat v tej komfi poziciji, je zdaj zaradi tozadevnega wokenessa na polno folka vrglo iz comforta in ne znajo čisto predelat tega. Sam zares je to zelo površinski comfort, ker razne "womans of avengers let's go" scene v resnici nimajo kaj dosti s feminizmom, ampak so pač tam za ojačanje neke komfi pozicije a la "ja na polno smo za ženske pravice, ženske superjunakinje idemo!!!" 

Povezava do prispevka

To nikoli ne bom razumel, kaj je ta grozni sodobni feminizem o katerem se toliko veliko govori in kako le-ta uničuje sodobne filme in serije? Prej bi rekel, da slabi scenariji, slab casting in režiserji brez vizije tisti, ki uničujejo sodobne filme in serije. Velik problem je disbelief v sodobnih filmih - nimam pripomb čez badassness Ripleyeve, Ume Thurman iz Kill Bill, čez Jamie Lee Curtis v ovi horror franšizi, čez Sarah Connor, ker ti filmi dobro prikažejo pot teh likov in si prislužijo svoj badassness. Tega v modernih serijah in filmih, ki se kao šlepajo na močne ženske like, v veliki večini ni. 

Bi rekel, da je Mad Max: Fury Road po retoriki velik bolj feminističen film kot Captain Marvel, WonderWoman in Black Widow, samo kljub tej retoriki ne gre v nos kvazi anti-woke populaciji, ker je film zakon (pa ker verjetno ne rabijo razmišljati o temu kaj jim film sporoča). Ostali trije omenjeni filmi so proti temu ščiš, ker se držijo neke bedne formule in skorajda nimajo ene zanimive scene, pa povejo še manj kot sicer dokaj straightforward akcijski film kot je Fury Road. Tud tisti Birds of Prey movie je orenk feminističen, pa recimo da je bil dost soliden, enkrat za pogledat, samo vseeno je bolj problem slab scenarij kot pa tematike kot so 'girl power' - tako kot je rekel Chenier, že v osnovi je vse bolj površinsko. Ova Rey iz Star Wars filmov je najverjetneje eden najslabše spisanih glavnih likov ever pa nima feminizem nič s tem.

 

Pa da gremo še na širše - ne bom rekel, da je Watchmen tv serija best shit ever, ampak tam ne bi rekel, da je tematika rasizma vsiljena notri ampak je v bistvu poglaviten del zgodbe in zato izpade dosti boljše kot tista ena resna epizoda v Brooklyn 99, kjer sem 20minut zavijal z očmi - pa mislim da je Lucifer tudi imel nekaj podobnega. Glede na to kaj se dogaja v ZDA, kjer smo mi totalno odrezani od tega sveta in take sorte segregacije, bi bilo čudno pričakovati, da takih zadev ne bomo dobili v kina in na domače zaslone - osemdeseta in devetdeseta so bla polna jeznih filmov iz strani jeznih črncev a la Spike Lee - tako da v bistvu bi lahko rekli, da se zadeve niso zares veliko spremenile na boljše. Zdej je samo nova generacija na vrsti, da povzdigne svoj glas, ker imaš tudi novo publiko, to je zdej 30-40 let kasneje. Škoda, da je toliko slabih piscev dandanes, ki imajo predobre veze al ne vem kaj, ampak bolečina je pa vseeno resnična. Ste vidl Star Trek Discovery? Groza. Ampak za vsak Discovery in Black Widow pa dobimo kak Treme al pa Fury Road in vesolje spet vzpostavi ravnovesje.

Povezava do prispevka

Zelo dobar zapis. Dodal bi še, da sem šel po ogledu brati ocene za Queen's Gambit in seveda so kritičarke (!!) uletele ven s tem, kako fina serija je, ampak žalpostavljena v fantazijski svet, ker glavne junakinje na nobeni točki noben moški ne posili, zlorabi, izrabi, zajebe ali odjebe :D  američani živijo v ideološkem svetu, kjer več ni normalno, da ženske vsaj enkrat en dec ne posili/zlorabi

 

Navedek

Chocano in the New York Times (“I Want to Live in the Reality of The Queen’s Gambit,” December 2) also asserts that a story “in which a female character succeeds in a man’s world without being harassed, assaulted, abused, ignored, dismissed, sidelined, robbed or forgotten” is a “fantasy.”

 

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...