Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Špil seveda ni nek presežek. Je pa zaradi samo enega vorkerja ravno prav drugačen od ostalih podobnih špilov. Ob petkih ponavadi igramo dva para, jaz temu pravim "družinsko" :D. Takrat nikdar ne igramo kakšnih težjih iger ali scifi tematike. In za te seanse je idealen. Še ga bomo šli :)

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Te dni igral Ticket to ride: Nordic countries v treh in TtR: Europa v petih. Kar v redu, čeprav čutim, da sem se po par igrah že malo naveličal, se mi zdi igra, ki jo igraš vsake tolko. A je kdo da je fen te serije, je še kak TtR, da je ful vreden nakupa in da so boljši od teh dveh?

 

 

Drugače pa se veselim da fuknem Heat na mizo.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 20 urami:

Te dni igral Ticket to ride: Nordic countries v treh in TtR: Europa v petih. Kar v redu, čeprav čutim, da sem se po par igrah že malo naveličal, se mi zdi igra, ki jo igraš vsake tolko. A je kdo da je fen te serije, je še kak TtR, da je ful vreden nakupa in da so boljši od teh dveh?

 

 

Drugače pa se veselim da fuknem Heat na mizo.

 

@guru

Povezava do prispevka

Mi pa ta teden nismo igrali nič.

 

Ahhh, Ticket to Ride, zakon :D

 

Ja takole je pri meni s TtR. Nordic countries nisem še igral, imam pa vse Map collectione, preigrane velikokrat. Vsaka mapa ima malenkost spremenjena pravila ali pa dodano kakšno dodatno foro. Na prvi pogled sicer izgleda, da je vse enako, ampak ni. Afrika recimo ima po sredini mape večinoma enojne proge v samo nekaj barvah, po robovih pa dvojne v drugih barvah. Blokiran si takoj. Poleg tega imaš še terrain kartice, ki ti prinašajo dodatne točke. Pri United Kingdom imaš razvoj. Na začetku lahko delaš samo čisto kratke proge v Angliji, za karkoli več moraš kupiti kartice razvoja in licence za druge države. Pri Old West mora vsaka proga izhajati iz tvojega domačega mesta. Pri Franciji sploh nimaš prog določenih vnaprej... Skratka, mape se kar močno razlikujejo. Če ti je TtR všeč in ga mislite igrat še naprej, si moraš nujno dobit kakšno dodatno mapo. Meni osebno so najbolj všeč Afrika, United Kingdom (+ zelo dobra Pensilvania na drugi strani), Old West, tudi osnovna Evropa je kar kul.

 

Kot pa si že sam ugotovil seveda ni to igra (kot nobena druga), ki bi jo igral non stop. Mi jo gremo med vsemi drugimi enkrat na 3 mesece. Je pa vedno zakon, vedno.

 

Zdej pride pa Ticket to Ride Legacy! :panika:

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Ja, saj v prihodnosti imam itak namen pridobiti tudi Nordic (čeprav v 95% TtR igram v štiri), pa potem še original Ameriko, Nemčijo in Rail & Sail, da bi pač imel res vse.

 

En nasvet za United Kingdom. Notri imaš razvojno kartico, da lahko namesto dveh kartic potegneš tri. In tega razvoja ne morejo dobiti vsi, nam pa se vsem zdi popolnoma overpowered. Mi ga vedno odstranimo iz igre.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Tri tedne nazaj sem dobil Thunder Road: Vendetta (Maximum Chrome) in je fuuuuul zabaven špil. Sem že parkrat prišel iz službe domov, pa sta se ga otroka igrala, že nekaj dodatkov smo probal (uporaba likov namesto splošnih komand, motorji, big rig). Nekaj sreče je potrebno, ampak ko se sproži kakšna kaskada dogodkov, ko se v nekoga zabiješ in švicaš med metanjem kocke, a bo avto zletel v skalo, s plošče....najs. Res mi ni žal, da sem si na KSju vzel full edition. Res top špil, ga moram še s frendi mal probat,  ne sam z otroki (sej ne, da sta me mulca do sedaj še vedno premagala :P)

Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 19. 6. 2023 at 20:25:

 

@guru

 

Čao, hvala Klemen za omembo, haha :)

 

Preigravamo TT ene 5 let zdej, v času korone smo kupili bolj ali manj vse mape (z izjemo CITY expansionov, ti so res crap), ampak če bi moral, bi jaz obvezno vzel po vrsti tele:

 

1. ASIA (dodatek za igranje v dvojicah, npr 2 na 2 ali 2 vs 2 vs 2 (torej za max 6 igralcev). Igra se ekipno, skupni cilji, skupno nabiranje vlakcev, res popestri. Na drugi strani imaš še eno drugo varianto - klasična azija za do 5 igralcev, nič posebnega.

2. UK/Pennsilvania - razložil že kolega zgoraj, doda nove elemente v igro

3. India/Switzerland - obe sta vsaka po svoje poglavje zase, meni zares ljubi mapi, zelo tekmovalni (mogoče malo manj kot Africa)

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...