Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Tainted grail takole na hitro do sedaj:

 

+++ Zgodba

++ Aplikacija (voice over zmaga)

+ Mehanika bitke

+ Svet in tematika

+ Immersion (ki, pa je itak odvisn tudi od igralne skupine)

 

- - - Grindanje in ponavljanje določenih zadev (prižiganje Menihrjev, nabiranje določenih resourcov, vračanje na lokacijo itd)

- - Downtime predvsem v bitkah in če igra igro več ljudi kot 1 (jaz sem igral v 2 par chapterjev in sedaj igramo v 4 novo kampanijo) Za downtime je igra v 4 lahko res zelo zelo boleča, razn, če se znaš vživeti in uživati pri fightu drugih

- Diplomatski encounterji so dobra ideja, ampak malce prelahki

- Manjko velike nevarnosti, ker imaš mehaniko, da se lahko izgoneš boju

 

Overall mi je sicer zelo všeč ampak ima svoje dobre in slabe plati,  prednost in pomankljivosti, kot jih ima večina campaign špilov. To da nekaj igraš po 50 ur plus lahko pomeni nek razvoj in da greš lahk v globino itd, hkrati pa da je težko narediti vse pestro pa, da ni downtima, pa da se more skos ista ekipa zbirat pa igrati to stalno, da ne padejo ven iz zgodbe.

 

Meni trenutno 8/10

 

Smo pa šele chapter 4 :)

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 1 uro:

@ayrton79 naceloma se vse coop igre da lepo igrat v manj in z več karakterji (tudi solo). Meni je blo čisto kul.

 

Ja vem, tudi navaden Pandemic se da lepo igrat tako, da en igralec upravlja več karakterjev.

Fora je samo v tem, da ne bo sredi igre prišlo do kakšne fore, ko en karakter ne bo imel več upogleda v inventar drugega. Takrat bi se ta način igranja podrl.

 

Sem pa že vprašal tudi na BGG in od igralcev, ki so to že preigrali dobil odgovor, da se da, pa sezono 2 tudi.

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 16 urami:

@ayrton79 naceloma se vse coop igre da lepo igrat v manj in z več karakterji (tudi solo). Meni je blo čisto kul.

 

@BlueSan hvala. Me kr mika tale Grail, čeprav imam že nekaj podobnih...

 

Ni za kaj, saj jaz tudi, bom moral počasi bremzati oz še bolj selekcionirati:

 

7th Continent 

Tainted Grail

Aeon Traspass Odysey (na poti)

Etherfields (na poti)

Prav tako bo vrjetno ISS Vanguard

 

Imam ogromno za prešpilati

 

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
mangoforatango reče Dne, 23. 9. 2020 at 20:45:

@ayrton79 hmmm, z zagotovostjo ti ne morem trditi, s punco sva odigrala 3 ali 4 scenarije, pa ni bilo takih situacij. Sicer pa... "In Pandemic Legacy, players keep their hands faceup at all times."

Ja, ampak v legacy igrah hitro pride do kakšnega scenarija, kjer se pravila popolnoma obrnejo za kakšno rundo. Ampak izgleda, da pri Pandemic ne pride do tega, da kar naenkrat karte ne bi bile več faceup.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

7 wonders: Duel Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij.  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. 7/10

Terraforming Mars eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 8/10

Castles of Burgundy klasika odlična za dva igralca 8/10

Brass Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of WInter co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več igralcev je super. Priporočam igranje na hard. 8/10

Masnions of Madness še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo 9/10

Dixit domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni »pictionary«. Super zadevca, primerna za vse družbe. Izjemno lahka za naučit in neverjetno zabavna. 8/10

Air, Land & Sea luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

Great Western Trail + Trails to the North (expansiona še nism preigral) super zabavna s posrečeno tematiko; rančar na Divjem zahodu, ki prodaja krave 9/10

Fog of Love role play ljubezenskega razmerja. BIla mi je tako bedna, da je bila prva, ki sem jo prodal 2/10

Hanamikoji igra s kartami za dva, ki pa mi zaenkrat ni potegnila preveč, je pa res, da ji še nisem dal dovolj priložnosti 5/10

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island super co-op avantura, ampak precej zajebana 8/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Jack the Ripper & West End Adventures komaj čakam, da se je lotim

 

 

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Jaz imam Odyssey expansion da se lahko igra do 12 igralcev ta doda 84 novih kart. Tako, da skupaj z Base gamom je to potem dovolj. 

 

Se pa strinjam glede Dixita. Imam tudi Mysterium in se mi je na začetku zdel Mysterium nek upgrade. Cluedo + Dixit verzija, pa sem kasneje ugotovil, da mi je tekmovalna narava Dixita bolj všeč, kot pa dejmo ugotovit morilca skupaj. 

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Jst sm backal preko KS prvi val še ni bil dostavljen.

Mimo grede dober teden dni nazaj smo igrali Eclipse: 2nd Dawn kar vredu edin placa na mizi mi je zasedel več kot TI4.

Za 6 igralcev je moja miza 100cm širine 240cm dolžine bila komaj da dovolj. RES KOMAJ!

Eclipse_2nd_Dawn.jpg

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Lahko povem vtise vseh 6 igralcev na hitro

1. Je igral Eclipse 1st edition = zelo podobna izkušnja, lepši vizualen paket, ene par pravil malce streamlinanih na splošno mu je špil všeč
2. Je prav tako igral Eclipse 1st edition = podobno kot 1 igralec, mu je všeč nova verzija in ima lep game presence
3. Je rekel, da mu je 2. najljubši špil takoj za TI4
4. Je reku, da ima nekatere evidentne napake, kot je player elimination in velik luck faktor in ga zato ne ceni kaj dosti
5. je bil ok vendar načeloma ni ravno fan takih špilov
6. Sem jaz ki me je luck res malce nahecal ko sem exploral pa našel nič novih planetov, potem pa me je še moj sosed, ki je imel že tako ali tako agresivno raso in je najdel neka hude weapon upgrade po naklučju takoj na začetku igre napadel že v 1. rundi, tako da sem dobesedno životaril do konca igre haha

Navkljub vsemu se mi je zdel zanimiv dober špil. Neka mešanica Euro elementov s temi Action selectioni in pa dosti ameritrasha, kar mi je načeloma ok. Je pa res da lahko zelo unforgiving in swingy in pobrati se je dokaj težje kot pri TI4 saj terja kar nekaj resourcov da zgradiš ladjevje.

Meni je TI4 superioren, boljši špil, mi je pa kljub moji res nesrečni iskušni Eclipse: 2nd Dawn še vedno en boljših špilov, če še enkrat povdarjam, sprejmeš velik LUCK factor, ki lahko vodi v dokaj omejujočo igro. In pa dramaturski trikotnik igre je narejen tako, da se večinoma v zadnjem turnu odvije večina fightov v tisti želji po čim več pik :)

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Je Krajši.

 

Zdaj mi smo ga igrali slabih 6 ur, sam to je tist k nisi tok vešč. Če vsi znajo, je to pomoje dobrih 4 ur če ni specifičnih igralcev :D

 

TI4 v 6 jst mislm da z lahkoto 6 ur plus računaš, za našo grupo kr okol 7-8 v povprečju. Recimo, da se nebi upu TI4 spravt igrt zvečer, kokr smo ta Eclipse :)

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Malček updejta na zahtevo Jake the Messa :D

 

7 wonders: Duel + Pantheon Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij. Razširitev sicer vzame malenkost strateškega planiranja, saj intervencija bogov lahko povsem obrne igro, a je zadeva še vedno super  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. Zelo primerna za začetnike v svetu družabnih iger 7/10

Terraforming Mars eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 8/10

Castles of Burgundy klasika odlična za dva igralca 8/10

Brass Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of WInter co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več igralcev je super. Priporočam igranje na hard. 8/10

Masnions of Madness še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo 9/10

Dixit domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni »pictionary«. Super zadevca, primerna za vse družbe. Izjemno lahka za naučit in neverjetno zabavna. 8/10

Air, Land & Sea luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

Great Western Trail + Trails to the North (expansiona še nism preigral) super zabavna s posrečeno tematiko; rančar na Divjem zahodu, ki prodaja krave 9/10

Fog of Love role play ljubezenskega razmerja. BIla mi je tako bedna, da je bila prva, ki sem jo prodal 2/10

Hanamikoji igra s kartami za dva, ki pa mi zaenkrat ni potegnila preveč, je pa res, da ji še nisem dal dovolj priložnosti 5/10

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island super co-op avantura, ampak precej zajebana 8/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Jack the Ripper & West End Adventures prvi 4. primeri so kampanjski o Jack the Ripperju. So malenkost drugačni, saj jih ne moreš razrešiti tako kot ostale in se bolj osredotočaš na lokacijo umora, priče in poročila mrliških oglednikov. Na eni strani precej kul, ker temelji na resničnih dogodkih (precej brutalno), ampak sam sem bolj fan "klasičnih" primerov 9/10

Chronicles of Crime + Noir (razširitve še nisem igral): moderna različica Sherlocka, ki se igra za appom. Za moj okus zadeve potekajo prehitro in ne nudijo dovolj poglobljenega mozganja o primerih, je pa zanimiva izkušnja 6/10

Lost Cities mini klasika s karticami, ki presenetljivo ponudi precej zabave in mozganja v svoji preprostosti. 7/10

Through the Ages definitivno najbolj kompleksna in tudi najdaljša igra, ki sem jo do sedaj igral. Proti koncu 2. agea in predvsem v 3. postane zadeva morda malenkost neobladljiva za planiranje, ampak kljub temu igra ponudi ogromno. Super za bolj zahtevne igralce namiznih iger 8/10

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Uuuu nice. 

Lost cities je bila moja prva resna igra in igra ki je začela celo norijo pri meni. Še vedno mi ostaja ena ljubših. 

 

Uf, kr TTA. To igraš v dva? Kar sem bral vsi pravijo da je špil v več kot dva predolg in da je bolje igrati na appu. Kako težka se ti je zdela za naučiti? 

Povezava do prispevka

Vse z izjemo Stone Age in Dead of Winter sem zaenkrat igral zgolj v dva. 

 

TTA v dva vzame približno 3 ure, kar pomeni nekje 1,5 na igralca, ko se malo navadiš pa če ni seveda preveč analysis paralysis vmes. Navodila niti niso tako zajebana kot sem mislil. Sem mel po moje z Robinsonom več dela kot s tem. Je pa res, da sem vmes dvakrat naštudiral Silver Coin, tko da sm bil pripravljen na tako kompleksne zadeve :D

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Da Malce updatam z zeleno novo. Znebil sem se Talisman 4th edition in Roll for the Galaxy:

 

7th Continent (+ What Goes Up must come down + Facing The Elements + The Icy Mage + The Forbidden Sanctuary + Swamp of Madness)

7 Wonders (+ expansion: Leaders)
7 Wonders Duel (+Parthenon expansion)
Age of Steam (Eagle-Gryphon Deluxe 2019 version + 2 map expansions)
Android Netrunner (+ shitload of expansions)
Arboretum (2nd Edition)

Awkward Guests (KS Edition)
Axis & Allies: Anniversary Edition

Azul

Bang: The Dice Game

Battle Line

Battlestar Galactica

Black Rose Wars (KS Edition)
Blitzkrieg

Blokus

Blood Rage

Brass Birmingham

Captain Sonar

Century: Golem Edition

Chronicles of Crime (+ expansions: Welcome to Redwood, Noir)

Clank! (+ expansion: Sunken Treasures)
Claustrophobia 1643

Codenames

Codenames: Pictures

Coloretto
Concordia

Cosmic Encounter: (English 2011 edition + expansions Cosmic Incursion, Conflict, Dominion)
Court of The Dead (Bone Faction)
Deadwood 1876

Detective: City of Angels (+ expansion Smoke & Mirrors & Bullets over Hollywood)

Die Macher (Limited Edition)

Diplomacy (Avalon Hill 50th Anniversary)

Dixit

Dixit:Odyssey

Dominion
Eclipse: Second Dawn for The Galaxy
(+ Worlds afar collection)

Ethnos

Falling Sky

Fog of Love

Formula D

Gaia Project

Galaxy Trucker

Game of Thrones 2nd Edition (+ Mother of Dragons + Game Mat)

Go

Great Western Trail

Hanamikoji

Hannibal & Hamilcar (Phalanx Edition)

High Society (Osprey English Edition)

Hive: Pocket

Heroes of Air, Land & Sea ( + shitload of expansions)

Jungle Speed

Kami Sama (KS Edition + expansion: The Awakened)

Kan Ban (Driver's Edition)
Kemet:
(+ Ta seti Expansion)

Le Havre

Legendary Encounters: Allien

Magic Maze

Making of a President: 1960

Maria

Marvel Champions

Memoir 44 (2 main boxes + operation overlord + overlord scenarios:The Battles of Khalkin-Gol, Through Jungle & Desert)

Mission Red Planet

Mysterium (+ expansion: Hidden Signs)

Nemesis (KS edition + shitload of Expansions)

Ohanami

Orleans (+ expansion: Trade & Intrigue)
Pandemic

Photosynthesis

Power Grid (+ China/ Korea Expansion)

Project ELITE KS version

REX: Final Days of The Empire

Rising Sun (KS edition + expansions: Kami Unbound, Monster Pack, Daimyo Invasion)

Robinson Crusoe

Root

Russian Railroads (English edition + expansion)

Scythe (+ expansions: The Wind Gambit, Encounters)

Shadows over Camelot (+ expansion: Merlin's Company)

Sheriff of Nottingham
Shogun

Smash Up! (+ The Bigger Geekier Box & shitload of expansions)

Space Base

Spartacus (+ oba expansiona)

Spirit Island (+ expansion: Branch & Claw)

Spirits of The Forest (KS Edition)

Spletke (+ Temno mesto)
Star Wars: Rebellion (+ Rise of the Empire)

Stockpile (Epic Edition)
Summoner Wars (+ Shitload of Expansions)
Summoner Wars: Alliances

Tainted Grail (+ expansions: Monsters of Avalon)

Terraforming Mars (+ expansions: Prelude, Turmoil)

The Castles of Burgundy (20th Anniversary which comes with expansions)

Ticket To Ride Europe
Through the Ages: New Story of Civilization

Tragedy Looper

Twilight Imperium IV

Twilight Struggle (Deluxe Edition GMT)

Two Rooms & a Boom (Handmade -_-)

Ultimate Warewolf
Vindication (KS version + Leaders and Alliances expansion)

Viticulture Essential Edition (+ expansion Tuscany)
War of The Ring (Anniversary Edition + 2 expansions)
Watergate

WingSpan

Xia: Legends of a Drift System ( + expansion Embers of a Forsaken star)

Zombie Dice

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...