Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Pri meni je tako, da imam ožjo skupino ljudi s katerimi igramo potem pa še skupino kakih 30. in probam potem menjati, pa večinoma, če se le da prirejati večere s 4 ali več igralci, da jih je čim več vključenih (tudi 7, 8) odvisno katere igre so na tapeti za igrati.

 

Recimo 1x na leto vsaj probam prirediti Memoir 44 - Overlord  dogodek 4 vs 4 če se da (takrt potem izkoristimo še za kak Captain Sonar itd)

Enkrat na leto če gre igramo Diplomacy v 7

1-2x na leto Twilight Imperium v 6 itd

 

War of The Ring mojo pobarvano verzijo itd, morm pa v bistvu še odigrati, bom v kratkem, priznam pa da zdle zadnja dva meseca igramo praktično samo playteste za mojo igro na tabletopiji, bomo morali v kratki presekati kak vikend pa imeti spet družabni večer 

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Jaz imam dokaj stalno družbo in mi je res fino, ker v bistvu igramo to zaradi druženja in ljudi samih. Sem pa probal tudi že z drugimi in mi je bilo enkrat kul, enkrat pa pač ne. Določeni ljudje ti za igranje iger pač ne odgovarjajo in je brezveze, da bi jih vabil na gamenighte, ker kvarijo vzdušje.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Ma dobro, jaz te igre kupujem ze... 6, 7 let :D. Dejansko sem ze razmisljal, da bi kako prodal/dal, pa mi ni, da bi se od katere poslovil. 

 

@Mrhovinar zadnja leta niti ne toliko tbh. Vcasih sem imel, pa zgubil, pa spet imel, pa spet zgubil. Naceloma imam poleti vec ljudi za igrat. 

 

No, ravno zato imam tudi en kup iger, ki jih lahko igram v dvoje (s punco ali 1 kolegom) ali pa celo sam (wargames in podobno) in mi v bistvu se najbolj lezijo. 

Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 4 urami:

Pri meni je tako, da imam ožjo skupino ljudi s katerimi igramo potem pa še skupino kakih 30. in probam potem menjati, pa večinoma, če se le da prirejati večere s 4 ali več igralci, da jih je čim več vključenih (tudi 7, 8) odvisno katere igre so na tapeti za igrati.

 

Wow, moje želje :D

Tolk kolegov, da imaš včasih slabo vest, ker se ne vidiš z določenimi dolgo časa in zelo redki, ki bi igrali namizne igre (dejansko samo 4. komadi, ki pa se zelo težko uskladimo - če, ampak res če, da se dobimo 1/mesec) :D

Povezava do prispevka

7 wonders: Duel Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij.  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. 7/10

Terraforming Mars eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 8/10

Castles of Burgundy klasika odlična za dva igralca 8/10

Brass Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of WInter co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več igralcev je super. Priporočam igranje na hard. 8/10

Masnions of Madness še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo (nisem še igral)

Dixit domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni »pictionary«. Super zadevca, primerna za vse družbe. Izjemno lahka za naučit in neverjetno zabavna. 8/10

Air, Land & Sea luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

7 Wonders Duel

Brass:Birmingham

Castles of Burgundy

Chronicles of Crime

Clans of Caledonia

Concordia

Descent 2nd Edition

Dixit

Five Tribes

Feast for Odin

Gaia Project

Grand Austria Hotel

Great Western Trail

Orleans + Trade & Intrigue Exp.

Mage Knight

Mansions of Madness (1st edition)

Paladins of the West Kingdom

Patchwork

Sagrada

Small World

Teotihuacan

Ticket to Ride Europe

Trajan

War of the Ring 2nd Edition

 

Bi jih pa imel več, če bi imel stabilno količino ljudi ki uživaju v igranju namiznih iger :pinch:

 

Kolekcija se je vmes skoraj duplirala :innocent:

 

 

 

 

uredilo bitje MC_Lord
Povezava do prispevka

Pa še moje:

 

Blokus Duo 
Bohnanza 
Carcassonne 
Catan 
Catan Card Game 
The Fox in the Forest
Hive 
Ingenious 
Meuterer 
Race for the Galaxy 
Schotten Totten 
Shogun 
Stick 'Em 
Taj Mahal 
Ticket to Ride: Nordic Countries
Undaunted: Normandy 

 

Tako kot večina, največ igram s partnerko.

 

Še obstaja kakšen odprta skupina pri nas? Kakšnih 10 let nazaj sem hodil na KIND. To še deluje?

Povezava do prispevka

Obstajajo seveda, izven Corone. Razna društva imaš, seveda odvisno v kateriji regiji si. In na splošno tudi lokacije kjer se folk druži, da igra. Tudi sam pa sem tak, da takole, če vidim koga, ki išče družbo za igranje pa je nikakor ne najde, kdaj potem povabim, da če želi pride k nam. Vedno pomislim, kako bi si jaz v taki situaciji tudi želel podobno.

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Včeraj smo precej zagreznili z družbo, ki prej nikoli ni igrala nič drugega kot Človek ne jezi se in kakšen Monopoly.

Torej pri razumevanju pravil in razvijanju strategije so precej bogi, zato jim recimo kakšen Unstable unicorns že ni všeč, ker je preveč vsega.

So pa precej uživali v Exploding kittens, Ubongo, F**k the game, Taco cat goat cheese pizza in še posebno pri The Mind.

 

Kaj bi še bila kakšna takšna igra za 6 do 8 igralcev recimo?

 

7 Wonders jim sploh ne upam predstavit, tudi Kill the unicorns ne (meni ena izmed najboljših namiznih iger).

Mogoče Catan (imam razširitev za 6), ampak se bojim, da bo full preveč energije pošlo za samo učenje...

Povezava do prispevka

Jest bi rekel da imaš pri Dixitu lahko prednost če nekoga res u nulo poznaš in si potem daješ zares "interne" namige. Ampak tako kot je Sadako rekel, to res ni point Dixita. Meni so bile vedno bolj zanimive razlage po izbrani karti, tam res pride do zabavnih situacij. Ali pa ko nekdo da tolk očiten namig, da se vsi v trenutku odločijo za karto. 

Povezava do prispevka

Ja, tud jest sm prvih par kart odigral tko, da je samo moj brat pogruntal kaj mislim, ampak to je popoln dolgčas in nesmisel. Igra je namreč namenjena zabavnim situacijam in ne tekmovalnosti. Jest sm bil noro preseneč nad njo.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Dolgo že nisem napisal kaj imam novega in se je vmes nabralo že kar nekaj stvari.

 

spacer.png

Legacy verzija Clanka.

 

spacer.png

Escape room board game. Komaj čakam, da probamo in da vidim kako to izgleda.

 

spacer.png

Tretji del trilogije The Pillars of the Earth.

 

spacer.png

Vmesna mapa (6.5) za Ticket to Ride. Mislim, da je privzeto tole bilo mišljeno, da se prodaja samo na Poljskem. Punci na naslovnici sta na Poljskem znani igralki, leva je Teresa Tuszyńska, tista na desni pa Pola Raksa.

 

spacer.png

Ta teden pa dobim še tole. Igra o varjenju piva v samostanu. Mmmmmmm, Auguštiner, Frančiškaner..... :beer:

uredilo bitje ayrton79
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Tema sameva :cry:

 

spacer.png

 

Pred kratkim prišel do konca kampanje drugega dodatka za Robinsona. Igrala sva dva igralca.

 

Kampanja v tem dodatku je precej drugačna od tiste v prvem (Voyage of the Beagle). Igralec gre po sledeh raziskovalca Percy Harrison Fawcetta, ki je v začetki 20. stoletja poskušal najti izgubljeno mesto Z. Seveda je izginil brez vsake sledi. Skozi 5 scenarijev kampanje je potrebno nabrati čim več zalog z ladje (1. scenarij), ki nam bodo kasneje koristile skozi celotno kampanjo, raziskovati otok in namige, kje bi lahko bilo mesto Z in kam je izginil Fawcett, poiskati vhod v mesto, se boriti z domorodci, ki so pod vplivom zlobnega Zla in na koncu izvesti ritual na točno določeni točki znotraj mesta (ta misija je res huda in način kako najdeš to točko je res posrečen). Vpeljana je tudi še ena življenjska črta, poleg navadnega zdravja moraš sedaj skrbeti tudi za psihično zdravje. Pa nova surovina (kamen) in še nekaj koristnih predmetov, ki jih lahko zgradiš in jih potrebuješ skozi celotno kampanjo (amulet, bakla, barva ....).

 

Kampanja je tudi močno zgodbovno podprta in spominja na Near and Far. Zraven dobiš knjižico z zgodbicami in skozi celotno kampanjo se moraš odločati za neka dejanja in nato prebrati odstavek, ki paše k temu dejanju. Recimo zbeži (preberi odstavek 19), bori se (preberi odstavek 20)..... Res zanimivo. Vsak scenarij ima tudi svoje event kartice. Kar 2 scenarija odigraš na posebnih tile-ih, v igri je mislim da 10 karakterjev in vsi sodelujejo v igri kot Non player characters. Je pa treba seveda skrbeti tudi za njih, saj lahko crknejo.

 

Kampanja je lažja kot tista v Voyage of the Beagle. Tam ti je igra samo jemala in jemala, vse skupaj je bil čisti suffer, tukaj pa ti v veliki večini tudi vrača razne dobrote. Če ne drugega, na koncu scenarija lahko pozdraviš člane odprave glede na to, kako si oddelal scenarij. Vmes enkrat sem se celo spoprijateljil z nekim domorodcem, ki se je pridružil naši odpravi in je bil res koristen.

 

Poleg kampanje pa igra vsebuje tudi dva nova single scenarija, v katerih uporabiš nove horror event kartice.

 

Oba dodatka sta odlična, močno priporočam za vse lastnike Robinson Cruesoja. Če bi se že moral odločiti bi višjo oceno kljub vsemu dal Voyage of the Beagle, ker je bil res nepozabno zajeban.

 

Če pride kdaj tretji dodatek (resnično upam), ga kupim na dan izida.

 

Tako, sem moral malo napisat, da se tema zbudi nazaj :).

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...