Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Jaz občasno grem na game night, ampak me iskreno vsakič malo panika, še posebej ker se človek sprosti v taki družbi, mask itak ni, tudi kakšen špinel zaokroži ... Potem sem vedno raje kakšnih 5 dni stran od starejših bližnjih.

 

Sem pa zato vmes nabavil nekaj solo špilov, konkretno Arkham Horror LCG, Under Falling Skies in Aerion. Imam v planu dobiti tudi Spirit Island, ki velja za top solo gejm :)

Povezava do prispevka

Mogoče, ga vama bom jaz dal.

 

Jst sm kupu udarjeno škatlo, pa mogoče grem po ta novo, če mi bo všeč špil (nism mel še šanse špilat)

 

Vmes sm pa začel barvat Black Rose Wars. To pa je projekt 100 figur za pobarvat:

 

Trenutno sem pobarval 17 Mage-ov iz 17 različnih šol magije. Kot zadnjega čez vikend pobarval tegale za Enchantment magic:

 

 

20210117_224557.jpg

20210117_224550.jpg

20210117_224545.jpg

uredilo bitje BlueSan
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Spet malo updejta:

 

7 wonders: Duel + Pantheon Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij. Razširitev sicer vzame malenkost strateškega planiranja, saj intervencija bogov lahko povsem obrne igro, a je zadeva še vedno super  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. Zelo primerna za začetnike v svetu družabnih iger 7/10

Terraforming Mars eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 8/10

Castles of Burgundy klasika odlična za dva igralca 8/10

Brass Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of WInter co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več igralcev je super. Priporočam igranje na hard. 8/10

Masnions of Madness še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo 9/10

Dixit domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni »pictionary«. Super zadevca, primerna za vse družbe. Izjemno lahka za naučit in neverjetno zabavna. 8/10

Air, Land & Sea luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

Great Western Trail + Trails to the North super zabavna s posrečeno tematiko; rančar na Divjem zahodu, ki prodaja krave. Tudi expension je fenomenalen in lepo nadgradi osnovno igro.  9/10

Fog of Love role play ljubezenskega razmerja. BIla mi je tako bedna, da je bila prva, ki sem jo prodal 2/10

Hanamikoji igra s kartami za dva, ki pa mi zaenkrat ni potegnila preveč, je pa res, da ji še nisem dal dovolj priložnosti 5/10

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island super co-op avantura, ampak precej zajebana 8/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Jack the Ripper & West End Adventures prvi 4. primeri so kampanjski o Jack the Ripperju. So malenkost drugačni, saj jih ne moreš razrešiti tako kot ostale in se bolj osredotočaš na lokacijo umora, priče in poročila mrliških oglednikov. Na eni strani precej kul, ker temelji na resničnih dogodkih (precej brutalno), ampak sam sem bolj fan "klasičnih" primerov 9/10

Chronicles of Crime + Noir : moderna različica Sherlocka, ki se igra za appom. Za moj okus zadeve potekajo prehitro in ne nudijo dovolj poglobljenega mozganja o primerih, je pa zanimiva izkušnja. Expension mi je dejansko še boljši in bi priporočal, da začnete z njim in se potem vrnete na osnovno igro. 6/10

Lost Cities mini klasika s karticami, ki presenetljivo ponudi precej zabave in mozganja v svoji preprostosti. 7/10

Through the Ages definitivno najbolj kompleksna in tudi najdaljša igra, ki sem jo do sedaj igral. Proti koncu 2. agea in predvsem v 3. postane zadeva morda malenkost neobladljiva za planiranje, ampak kljub temu igra ponudi ogromno. Super za bolj zahtevne igralce namiznih iger 8/10

The Voyages of Marco Polo glede na to, da sem fan iger z zgodovinsko tematiko se mi dopade, je pa res da je precej zajebana kar se tiče samega razvoja. Igra se namreč konča, ko se šele dobro začne. Mogoče je kakšna runda premalo, poleg tega so nekateri liki malenkost močnejši kot drugi 7/10

Concordia: eurogame s tematiko rimskega imperija, ki temelji na karticah. Precej zabavna zadeva, ki je zelo enostavna za naučiti, a precej zakomplicirana za masterat. Še posebej težko je slediti točkam in igraš bolj po občutku kako narazen si si z nasprotniki 7/10

Ekec pekec kurji drekec: simpatična verzija spomina primerna tudi za najmlajše 6/10

Grand Austria Hotel: odlična za 2 igralca, v več še nisem sprobal. Klasični eurogame, ki dopušča ogromno poti do zmage, tako da so si igre, ki jih igrate med seboj precej različne. 8/10

Blue Moon City: zaenkrat jo še nisem preigral dovolj, ampak gre za neko "3D" variatno Lost Cities. Posledično je tako kot omenjena preprosta v svoji kompleksnosti. 7/10

Rhino Hero: Super Battle: sinko je nad gradnjo stolpov navdušen pa tudi meni ni švoh. Fajn za mladež, da se malo vadi v prostorski predstavi, potrpežljivosti in mirni roki. 6/10

Santiago de Cuba: ni še prišla na vrsto :D

Povezava do prispevka

Vidm, da ti je všeč Bloodborne :P

 

Jst sm pa dans prevzel Battlestar Galactico in 2 expansiona. Hvala Ayrton79 za heads up. Pa ful sm vesel, za FB grupo, ko vidm, da si lepo menjamo te igre pa folk najde pol tut neke blast from the past zadeve. Keep it up. Sam da ne ležijo zaprašene na policah. Pa barvam Black Rose Wars k v transu.

Nism mel tazga projekta od War of The Ring. :lol:

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Z mojo drago bi malo igrala kako družabno igro.

Ko sem bil majhen sem imel valda yugo monopoli in yogo mister x. Ampak v 2 to ni ravno to.

Sedaj sem bil v mullerju in valda mi je Risk padel v oči. Pa Catan jih je bilo par. Potem pa še nek journey over Europe.

Torej Risk, Catan ali kaj drugega za 2?

Povezava do prispevka

Velika škatla Catancev je za 3 ali 4, z razširitvijo do 6 igralcev.

Imaš verzijo za 2 oz. potovalno, ki pa ni tolk zabavna/globoka.

 

Risk v 2 tudi ne verjamem, da je to, kar je v 4 recimo.

 

Mogoče poglej za 7 Wonders duel, Pandemic, Isle of Skye, Onitama - te strateške igre poznam in jih vse priporočam.

Ubongo, Make 'n' break, Like chess but less - Zelo zabavne igre za ob kavi dopoldan. 

Azul precej hvalijo, ampak še nisem igral.

Povezava do prispevka

@BlueSan Dej bod faca pa napiši prav tvojih presezkov. Ful bi bil model, če bi ocenil špile, ki jih imaš v zbirki (tako kot jaz) :D

 

Also: moja naslednja bo Gaia Project, na poti pa sta že 7 Wonders Duel Agora in Terraforming Mars Prelude :wub:

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 17. 3. 2021 at 22:01:

@BlueSan Dej bod faca pa napiši prav tvojih presezkov. Ful bi bil model, če bi ocenil špile, ki jih imaš v zbirki (tako kot jaz) :D

 

Also: moja naslednja bo Gaia Project, na poti pa sta že 7 Wonders Duel Agora in Terraforming Mars Prelude :wub:

 

 

Evo za foro začnem ocenjevat špile (če ne druzga mal za hec) pa da naredim twist začnem na "dnu"

 

Prosim še enkrat disclaimer, to je zgolj in samo moje mnenje, v kolikor vi mislite drugače nič narobe, oziroma super, da nimate vsi enakega :D

 

Pa začnimo prvo z mojo lestvico (neka variacija BGGjeve):

 

1 - AWFUL - defies game description

2 - VERY BAD - wont/ dont want to play again

3 - BAD - likely will not play again

4 - NOT SO GOOD - could play again

5 - MEDIOCRE - take it or leave it

6 - OK - will play if in the mood

7 - GOOD - usually willing to play

8 - VERY GOOD - enjoy and would suggest

9 - EXCELLENT - Enjoying it extremely

10 - OUTSTANDING / EPIC - I am hyped about playing, dream about it and think about this game often

 

Ok torej začnimo

 

1 - AWFUL - Category

Mogoče se sliš strašno, ampak tuki so zame igre, ki majo game designersko, mehanično stvari v riti.

ČLOVEK NE JEZI SE (Ludo)

Takole je. Vsi imamo nekaj nostalgije, za mnoge od nas je bila to prva igra, igra, ki smo jo nekateri jo še občasno odigrajo za foro ali z otroci itd...

A zame je Človek ne jezi se vse kar igra ne bi smela biti :D
Vseeno je če igram jaz, Sadako, sosedov Jože ali moj pes. Kocko lahko vrže vsak, vrhunec odločitve pa je če vržem številko 6 saj mi da možnost da zbiram če dam figurico ven iz hiške ali obstoječega strička premaknem dalje.
Če seveda sploh imam koga iz hišce zuni, drugače na mojo potezo mečem dokler ne vržem 6 in če to pomeni, da ne naredim nič pač ne naredim nič.

Seveda je tu še TAKE THAT mehanika oziroma zbijem tvojega strička -> rezultat pa je, da mogoče ti mečeš dokler ne vržeš 6 oziroma bližje tvojemu končnemu cilju ko ga zbijem, bolj se boš počutu kot drek.
Igro lahko vzameš kot za foro ali kokr čš. Ne spremeni dejstvo, da je zame v osnovi drek :P (sory če sm koga užalu)

Moja edina 1nka. Pridejo določene igre zelo blizu ampak kot res 1nko pa zgolj ta.

 

Se vidimo naslednjič, morda že danes, ko se lotimo št. 2!

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 5 minutami:

@BlueSan, kaj pa vojna? :D

Ne štejem razne igre iz generičnih kart sploh kjerkol, pomoje še taroka nimam nikjer :P

 

 

Gremo ne št. 2 (spodaj lestvica)

 

1 - AWFUL - defies game description

2 - VERY BAD - wont/ dont want to play again

3 - BAD - likely will not play again

4 - NOT SO GOOD - could play again

5 - MEDIOCRE - take it or leave it

6 - OK - will play if in the mood

7 - GOOD - usually willing to play

8 - VERY GOOD - enjoy and would suggest

9 - EXCELLENT - Enjoying it extremely

10 - OUTSTANDING / EPIC - I am hyped about playing, dream about it and think about this game often

 

Ok torej začnimo

 

2 - VERY BAD - Category

 

MONOPOLY 

Del problema Monopolya, je da ga ljudje pogosto narobe igrajo, kar težko zameriš igri, zgodi pa se, ker je ratal že tok mainstream, da je ratal del ljudskega izročila in se pravila ne berejo ampak prenašajo po ustnem izročilu. Monopoly, če se ga igra po pravilih je dejansko boljša igra. Kar pa zame ne spremeni dejstva, da nimam popolnoma nobene želje, da bi igral. 
Od random premikanja, do random take that, do pobiranja keša preko randomnessa, itd itd. Poleg tega pa sem imel zelo slabo izkušnjo v otroštvu, kjer sem bil že bankrot, pa smo še kar igrali na kredit al neki... Od takrt dalje = I WAS DONE 

 

:P

 

 

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...