Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Rojstni dan je nekaj prinesel, pa sam sem si nekaj kupil...

 

pic5652537.jpg

 

7 Wonders

Klasika. Res odličen špil, sicer malo krajši, ker meni so najbolj všeč špili, ki se igrajo od 2 do 2 uri in pol. Igral sem ga dvakrat pet let nazaj in sem res vesel, da sem ga sedaj dobil za darilo. Smo ga tudi že odigrali.

 

pic4775121.jpg

 

Ishtar

Puščavo je potrebno spremenit v Babilonske vrtove. Vizuelno čudovita tile placement igra, ki sem si jo želel že od izida, pa je vedno bilo kaj drugega na sporedu.

 

pic5073276.jpg

 

Nemesis

Osmi potnik na mizi. Ameritrash semikooperativna igra v kateri je potrebno uiti iz alien infested vesoljske ladje. Liki sodelujejo med seboj, čeprav ima zraven vsak svoj cilj. Zaradi visoke cene sem dolgo razmišljal o nakupu, ampak na koncu popustil.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

ej namizni bratje, s fantom @Feget in še z enim do dvema lepima prijateljima iščemo kake proper igre, ki se jih da igrati v 3-4 igralce. Čim več backstabbanja, smeha, cheesanja in gnusnih strateških potez je vsekakor plus (moj vzdevek na Vevčah je "Nož v hrbtu"), ampak key orientacija je pa pač to, da se optimalno igra v 3 ali v 4.

 

Če ima kdo kako priporočilo - ful hvala že v naprej :) 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

ej namizni bratje, s fantom @Feget in še z enim do dvema lepima prijateljima iščemo kake proper igre, ki se jih da igrati v 3-4 igralce. Čim več backstabbanja, smeha, cheesanja in gnusnih strateških potez je vsekakor plus (moj vzdevek na Vevčah je "Nož v hrbtu"), ampak key orientacija je pa pač to, da se optimalno igra v 3 ali v 4.

 

Če ima kdo kako priporočilo - ful hvala že v naprej :) 

Twister "naked version" bo taprava stvar.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Mission red planet second edition pa Dead of winter mi prva padeta na pamet. Mejbi Cosmic encounter, sam to ne vem al gre v tri. Drugač pa kkšni old school euroti bi vam znal sest. Caylus, Troyes, Agricola mejbi. Lords of waterdeep z dodatkom Scoundrels of skullport zna bit kr nasty. 

 

Maš pol še Cutthroat caverns, Lifeboats, Escape from atlantis. Te so dost basic, ampak ves point je na dreganju pipca med nasprotnikova rebrca. 

 

Ne vem če je zdej Poteza odprta, ampak mogoče bi šli lahko tja, vprašate za priporočilo mojstra ki je tam za nasvete pri igrah, nekaj odigrate, veliko popijete, se med sabo poseksate in hvala lepa pa lahko noč. Po prespani noči in z navazelinjenim anusom pol lahko naredite analizo kaj vam je sedlo in približno kakšen špil si želite. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 urami:

@Jake the Mess ful hvala za predloge. Bom definitivno pogledal vse tele naslove :)

 

Ne sej ni zdej ideja da se pokoljemo ko prasci in da se do smrti skregamo, ampak da je pač špil fun, da je zraven še malo cheesy in da lahko koga grobo stisneš za jajca, če rata preveč pameten :D  Glavni point mi je itak da je za 3-4 igralce :) 

Munchkini so drugače ful carski, samo mi smo imeli točno en dodatek pa malo smo priredili pravila in smo to igro leta igrali in nikoli ni nehala bit noro zabavna.

 

Drugače pa en moj game, ki sem si ga izmislu in ne rabiš ničesar, razen štirih listkov in sklede, je pa spin off mafije (oz. zdaj je popularen Among us). S frendi smo zlo radi igrali mafijo in enkrat smo bli sam trije in smo ful hotli igrat in sem iznašu "Retarded mafijo". Igra se pa takole: Imaš 3 playerje in 4 listke. Na enemu listku je maf, na drugih pa treh po en village poklic (cop, doc in blue (common villager). V bistvu noben izmed poklicev nima nobenega powerja, so tam samo za distinkcijo. Point igre je seveda če si villager, da odkriješ mafijo in če si mafija, da te folk ne odkrije. Čar igre je v temu, da trije ljudje žrebajo izmed štirih listkov in pol do konca ne veš, a je sploh kdo potegnu maf, al je ostala v skledi. Igra se pa tako, da se najprej vsi trije gledate med sabo in skušate po mimiki obraza odkrit, če kdo kaj izdaja, nato pa začet s predlogi, kako začet igro. Fora je v tem, da če recimo začnete po vrsti govorit kdo ste, ima tretji, v kolikor je maf, možnost, da pove tretji poklic, ki ni prvi ali drugi. Ponavadi gre igra tako, da na neki točki se za enega izkaže, da sigurno ni maf (recimo dva povesta isto vlogo, torej je eden izmed njiju maf) in pol moraš brskat po spominu potek celotne debate za nazaj, kaj je blo kej sumljivo. Lahko pa tudi noben dejansko ni maf in v tem primeru se pač igrate retardirano igro, hence the name, ampak še vedno lahko uživaš v njej, edino malo kisel filing je na koncu. Priporočam zelo za + ko ste nekje trije in nimate nobene igre, ste pa vsi mal avtisti/pijani/zadeti al vse troje. S frendi smo imeli leta nazaj eno res epic igro, ki je trajala dobre pol ure in se jo bomo vsi trije spominjali do konca lajfa verjetno, 50:50 je šansa al imaš epic game al je pa krneki.

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 13 urami:

@Galko Blood Rage, Mare Nostrum, .... Rising Sun, Cyclades, Kemet, Battle for Rokugan.


Kemet je top izbira, če bi rad relativno hiter wargame, ki je odličen na 3 in na 4. Vsi možni upgrejdi vojske znajo na začetku zgledat malo kompleksni, ampak v resnici niso in so ključni za replayability. Igra spodbujanje napadanje (vse dudes on a map igre ga ne) in nudi precej priložnosti za outsmartat nasprotnike.

Blood Rage in Rising Sun sta (meni) občutno slabša na 3, tako da če mora biti na 3 ali 4, se mi zdi Kemet boljša opcija. Checkni še Inis, ki je tudi dudes on a map, ampak precej drugačen. Predvsem je bolj taktičen, ker se prilagajaš iz runde v rundo bolj kot pri ostalih. Tudi odličen na 3 ali 4. Bi pa pogledal nek playthrough, da vidiš, če ti mehanike sedejo.

Munchkini so pa meni bili zabavni prvič, nato pa se mi je end game vedno vlekel, ker imajo to design hibo, da se proti koncu samo še neprestano zatira kogarkoli, ki je v vodstvu in je precej od sreče odvisno, kdo zmaga. 

uredilo bitje Deskyet
Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 51 minutami:

Munchkini so pa meni bili zabavni prvič, nato pa se mi je end game vedno vlekel, ker imajo to design hibo, da se proti koncu samo še neprestano zatira kogarkoli, ki je v vodstvu in je precej od sreče odvisno, kdo zmaga. 

Ampak ravno to je čar te igre, da ne smeš dajat ven vsega, kar dobiš. Moraš znat najt ravnotežje med tem, kolko bit močen in kolko se potuhnit, da te ostali ne dojemajo kot threat. Ta igra je ful v prepričevanju folka v to, da nisi močen, medtem ko skušaš bit čim bolj močen. Recimo level up kartic moraš kolkor se da pozno držat v rokah in jih uporabit tik pred dokončanjem igre. Moraš vedet da so najmočnejše kartice curse resisti in tako dalje. Je dosti v znanju, folk igra na prvo žogo in misli da je moč v levelu in fight powerju, medtem ko je defense dosti bolj pomemben, ker če ne se zgodi to, kar ti praviš - na koncu te pač folk znuka in zmaga nekdo random.

Povezava do prispevka
Heretik reče Pravkar:

Ampak ravno to je čar te igre, da ne smeš dajat ven vsega, kar dobiš. Moraš znat najt ravnotežje med tem, kolko bit močen in kolko se potuhnit, da te ostali ne dojemajo kot threat. Ta igra je ful v prepričevanju folka v to, da nisi močen, medtem ko skušaš bit čim bolj močen. Recimo level up kartic moraš kolkor se da pozno držat v rokah in jih uporabit tik pred dokončanjem igre. Moraš vedet da so najmočnejše kartice curse resisti in tako dalje. Je dosti v znanju, folk igra na prvo žogo in misli da je moč v levelu in fight powerju, medtem ko je defense dosti bolj pomemben, ker če ne se zgodi to, kar ti praviš - na koncu te pač folk znuka in zmaga nekdo random.

Se strinjam z vsem kar si povedal, ampak kolikor sem igral, se mi je na koncu še vedno vleklo. Nekdo more poskusiti zmagati prvi in ta bo skoraj zagotovo pogorel, nato pa je odvisno, kdaj ostalim zmanjka kartic, ki vodilnega zatrejo. Kot si rekel, lahko svoje možnosti zvišaš in čisto razumem, da je igra nekaterim kul. Vseeno ima kup dodatkov in predelav ter je izredno uspešna. Meni end game enostavno traja predolgo glede na to kar nudi in sem si običajno želel, da se naj čim prej konča. Itak pa ima vsak svoj okus. :)

Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 16 minutami:

Se strinjam z vsem kar si povedal, ampak kolikor sem igral, se mi je na koncu še vedno vleklo. Nekdo more poskusiti zmagati prvi in ta bo skoraj zagotovo pogorel, nato pa je odvisno, kdaj ostalim zmanjka kartic, ki vodilnega zatrejo. Kot si rekel, lahko svoje možnosti zvišaš in čisto razumem, da je igra nekaterim kul. Vseeno ima kup dodatkov in predelav ter je izredno uspešna. Meni end game enostavno traja predolgo glede na to kar nudi in sem si običajno želel, da se naj čim prej konča. Itak pa ima vsak svoj okus. :)

To mi je kar nenavadno, ker ponavadi ko je prišlo do endgamea smo vsi postali živčni, tako napeto vzdušje, ne vem kako bi ti ravno takrat bilo dolgčas. Edini beden filing glede konca je bil ta, ko ima ekdo za končat in se ne moreš sprijaznit s tem, da ne moreš ničesar naredit glede tega. Greš petkrat čez kartice, sprašuješ druge kaj imajo, če so oni morda kaj spregledali itd. Po drugi strani je pa kul, da dejansko ne moreš nikoli past ven iz igre (pa ne vem če ste kdaj igrali to, da te nalašč wipea nek močen monster, da si resetiraš kartice, recimo se pridružiš nekomu drugemu v fightu proti njemu s tem razlogom, si kenslaš equipment s katerim bi lažje bežal itd.). Lahko si dejansko super low lvl brez vsega, ko še izkušeni playerji vejo, da nimaš več šans, in se bo zgodil nek preobrat (*opens door* "oh, I'm a wizard!" na primer :D) in boš zmagal, to se je zgodilo res fulkrat, kle nikoli ni nič dokončno, samo zato, ker obstajajo tako crazy kartice (recimo annihilation, ki je valda najmočnejša kartica v igri).

 

Mislim ja ok, sej štekam tvoj point, samo meni to ni bil razlog, da mi igra ni bila všeč. Meni je bolj bil problem v nas, da je en folk si vzel res miljon let za potezo in pol smo imeli igre, ki so se vlekle tudi po več ur, včasih smo morali seanso razbit na dva dneva in tako. Drugi razlog pa je bil, da smo se dejansko s frendi malo preveč kregali for real haha, še posebej jaz sem bil dostikrat malo preveč salty, če sem menil, da se mi je zgodila krivica. Pri tej igri pravila nalašč niso napisana 100% jasno (dosti si lahko z netom pomagaš pol, ene stvari so dodatno razjasnevali na forumih), ker je igra ki spodbuja kreganje, ki pa dostikrat je dejansko fun. En izmed članov v ekipi je nek varianta high level pravnik in on je pol dostikrat uporabljal pravniško znanje za tolmačenje nadaljnjega poteka igre, na kakšen način se dosegajo nova pravila, interpretirajo stara itd ... V bistvu je to del čara igre, samo po drugi strani pa kot sem reku, se lahko tudi skregaš, ker dostikrat je clash interesov. A je neki dosodil tako, ker je pravično, al ker gre njemu v korist ...

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 32 minutami:

En izmed članov v ekipi je nek varianta high level pravnik in on je pol dostikrat uporabljal pravniško znanje za tolmačenje nadaljnjega poteka igre...

Jao ej, take stvari mam pa najrajš pri špilanju, ko nekdo real life vključuje in vse preveč resno jemlje in začne morit :mafija: Takoj sem dobu asociacijo na naše igre :D

 

 

pic3763549.jpg

 

Končal Pandemic Legacy Season 2. Ne vem, zakaj sem toliko časa odlašal s tem Pandemicom. Season 1 je bila res odlična, dvojka pa se igra malo drugače in je na začetku bila skoraj malo dolgočasna, saj se zgodbovno ne dogaja kaj dosti. Ampak tam okrog septembra prestavi dve prestavi više, decembrska misija je pa samo :worship:.

 

Season 1 bi kljub res fantastičnemu zaključku Season 2 dal minimalno višjo oceno, ker je celotna zgodba malo bolj razporejena preko celotnega leta.

 

Generalno gledano pa sta obe res vredni preigranja.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 14 minutami:

Jao ej, take stvari mam pa najrajš pri špilanju, ko nekdo real life vključuje in vse preveč resno jemlje in začne morit :mafija: Takoj sem dobu asociacijo na naše igre :D

Ma v tem primeru nam ni morilo, pač zakaj se ne naučit metodologije, kako pristopat nekemu problemu? Sej je blo vse demokratično, samo kul mi je blo bit z nekom popolnoma izven moje stroke v neki situaciji, kjer smo skupaj reševali problem.

Povezava do prispevka

@Heretik haha, nor spin-off Mafie. Za sprobat.

 

Drugače hidden roles igra za 3 je odlična Win, Lose, Or Banana. Imaš tri kartice, ena mora pomenit Win, ena Lose, ena Banana. Random jih distribuiraš. Kdor dobi Win, mora takoj povedati, da je Winner. Preostala dva igralca ga morata prepričat, kdo je Banana. Če Winner naposled izbere pravo Banano, zmagata skupaj z Banano, če izbere Loserja, zmaga samo Loser.

Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 6 urami:


Kemet je top izbira, če bi rad relativno hiter wargame, ki je odličen na 3 in na 4. Vsi možni upgrejdi vojske znajo na začetku zgledat malo kompleksni, ampak v resnici niso in so ključni za replayability. Igra spodbujanje napadanje (vse dudes on a map igre ga ne) in nudi precej priložnosti za outsmartat nasprotnike.
 

 

Hmm, vidiš, jaz pa bi rekel, da je Kemet verjetno še najslabša izbira za 3. Zakaj? Ker v 3 dva dobita fly over walls ability (samo dva ga lahko dobita), tretji pa ne in je na koncu ta tretji precej jebena stranka in vedno zgubi (ali pa vsaj mi nismo igrali dovolj, da bi našli kak pameten counter). Drugače pa vrhunska igra. Inis mi je boljši, a ga nisem navedel, ker nima tako močnega tega backstabbing grobega stiskanja za jajca imo :D

 

Rising Sun v 3 res ni najboljši, Blood Rage pa mi je bil čisto kul. Zlato število pri tako rekoč vseh teh igrah je na koncu itak 4. 

 

Če @Galko hoče res dobro 3p igro, pol je opcija Maria, samo ni najbolj casual varianta ;)

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka
ThePek reče pred 2 urama:

@Heretik haha, nor spin-off Mafie. Za sprobat.

 

Drugače hidden roles igra za 3 je odlična Win, Lose, Or Banana. Imaš tri kartice, ena mora pomenit Win, ena Lose, ena Banana. Random jih distribuiraš. Kdor dobi Win, mora takoj povedati, da je Winner. Preostala dva igralca ga morata prepričat, kdo je Banana. Če Winner naposled izbere pravo Banano, zmagata skupaj z Banano, če izbere Loserja, zmaga samo Loser.

Že vidim mojo družbo kako to igra. Potegnejo listke in vsi trije hkrati rečejo "win". 

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 22 urami:

 

Hmm, vidiš, jaz pa bi rekel, da je Kemet verjetno še najslabša izbira za 3. Zakaj? Ker v 3 dva dobita fly over walls ability (samo dva ga lahko dobita), tretji pa ne in je na koncu ta tretji precej jebena stranka in vedno zgubi (ali pa vsaj mi nismo igrali dovolj, da bi našli kak pameten counter). Drugače pa vrhunska igra. Inis mi je boljši, a ga nisem navedel, ker nima tako močnega tega backstabbing grobega stiskanja za jajca imo :D

 

Rising Sun v 3 res ni najboljši, Blood Rage pa mi je bil čisto kul. Zlato število pri tako rekoč vseh teh igrah je na koncu itak 4. 

 

Če @Galko hoče res dobro 3p igro, pol je opcija Maria, samo ni najbolj casual varianta ;)

Huh zanimivo, sam niti pomislil ne bi, da je cross walls upgrade kjerkoli premočen upgrade - že zato, ker je napadanje mesta večinoma (ne vedno) potrata časa in akcij glede na to, da ne prinaša dodatnih točk. Medtem, ko se dva ukvarjata z mestom, ima tisti, ki se ne, ogromno prednost pri osvajanju templjev. Se mi zdi, da je v Kemetu toliko nekih možnosti, da se da iz igre v igro prilagoditi na praktično vsako strategijo. :)

Povezava do prispevka

Evo en kratek seznam kaj mam trenutno pr seb:

 

Kanagawa zelo esteticen spil, sploh v dvoje zelo kratek

https://boardgamegeek.com/boardgame/200147/kanagawa

 

7 Wonders Duel kr carski spil, vidim da se ga na forumu kr igra

 

Katanci valda

 

Ticket To Ride Europe Res hud spil, toplo priporocam. Res dobr uravnotezen tako da je od zacetka do konca napeto. bi probal se originalno amerisko verzijo al pa kako posebno izvedbo ala London.

https://boardgamegeek.com/boardgame/14996/ticket-ride-europe

 

Carcassonne zanimiv koncept, morm pa dokupit se kaj razsiritev ker postaja dolgocasen

https://boardgamegeek.com/boardgame/822/carcassonne

 

 

A kdo pozna terraforming Mars? 

Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 7 urami:

Huh zanimivo, sam niti pomislil ne bi, da je cross walls upgrade kjerkoli premočen upgrade - že zato, ker je napadanje mesta večinoma (ne vedno) potrata časa in akcij glede na to, da ne prinaša dodatnih točk. Medtem, ko se dva ukvarjata z mestom, ima tisti, ki se ne, ogromno prednost pri osvajanju templjev. Se mi zdi, da je v Kemetu toliko nekih možnosti, da se da iz igre v igro prilagoditi na praktično vsako strategijo. :)

 

Neki časa je že minilo od igre (hmm, 5 let), ampak ni fora, da napadeš mesto, ampak da v mestu čakaš z močno vojsko, da se nekdo izpostavi, saj ti obzidja ne ovirajo več movementa in si dosti, dosti bolj mobilen. En igralec te sicer lahko napade v mestu brez problema, a ta brez abilitija (če se ne motim), mora en krog počakati pred obzidjem in šele potem lahko napade. No, sej pravim, je minilo že kar nekaj časa od tega, tako da ne vem več točno. Po ene par takih igrah smo v družbi nehali igrat v troje oz. šli na druge igre, ki jih imam itak že dobrih 130 v zbirki :wacko:. No, ne glede na to bi Kemet vseeno priporočil vsakemu, ki mu vsaj malo diši tak stil igre. Super zadeva z ne preveč kompliciranimi pravili, tisti abilitiji so pa tudi lepo označeni, tako da nam že v štartu niso delali preveč težav z razumevanjem.

 

@Vučko poznam, imam, dobra igra, ampak imo malo overrated. Mi je kak drugi euro bolj všeč. Samo jaz sem itak bolj za ameritrash, bitke, story telling, zavezništva, pogajanja, itd. :D

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka
Vučko reče pred 17 urami:

Ticket To Ride Europe Res hud spil, toplo priporocam. Res dobr uravnotezen tako da je od zacetka do konca napeto. bi probal se originalno amerisko verzijo al pa kako posebno izvedbo ala London.

https://boardgamegeek.com/boardgame/14996/ticket-ride-europe

 

London (in Amsterdam ter New York) so nekakšne hitre verzije Ticket to Ride (15 minut). Če želiš normalen Ticket to Ride, samo na drugačni mapi, moraš gledati Map Collection. 7 jih je, oziroma 8, če šteješ še Poljsko (6.5). Vsaka mapa ima dodatno foro ali pravilo, tako da se poleg drugačnega zemljevida tudi v pravilih malenkost razlikuje od drugih. Jaz imam vse, najbolj pa bi priporočal United Kingdom, Old West, Japan, Africa..... Vse so dobre, malo preglej in razmisli...

Povezava do prispevka

le še dobri stari power grid špilamo prjatli.

lastimo si skoraj vse mape, vsak jih ima nekaj, tako da odvisi, pr komu se dobimo. s pandemijo, pr nikomur :(

 

 

pa še sator si lastim, smo ga pa res malo igrali tekom let.

https://scribabs.it/sator-malleus-maleficarum-2/

https://boardgamegeek.com/boardgame/18500/sator-arepo-tenet-opera-rotas

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Tole komedijo moram pa prav delit z vami. Čez vikend sem rekel, da bom sleeval Nemesis. Odprl sem ga že zadnjič in videl, da je insert narejen tako, da ima prav poseben predalček za sleevane kartice (piše Empty room for sleeved cards). Kul, tega pa res ne vidiš vsak dan, res so se potrudl. Fora pa je v tem, ker so ti prostorčki veliki do desetinke milimetra točno toliko kot so velike karte, nemogoče je spravit noter sleevane karte. In pa če večja bizarnost. Noter je šestkoten prostor za roome tile, ki pa je premajhen. Room tile so večji kot prostorček za njih in ne pašejo noter. Noro res, to naj bi bil high production špil za 120€.

 

Izgleda bom zraven moral imet še eno škatlo od čevljev za stvari, ki ne pašejo v original. :D

 

Aja, je pa noter podstavek za škatlo, da izgleda kul na polici. :mafija: Svašta res ej.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...