Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Jaz Sleeping Gods sem odigral samo eno seanso in imam tbh podobno izkušnjo. Na eni točki sem hotel raziskat nek village, napadle so me neke jebene podgane in mi prefukale cel crew (event sam po sebi mi je sicer iz vidika story tellinga bil mega) in pol sem se celo igro zajebaval s command tokeni in neuporabnimi crew memberji. Malo sem šel raziskovat en kraj, na karti so se prikazali neki ogromni pillarji in sem tbh raje kr spizdil stran, kot da bi se tam spuščal v neko raziskovanje, ker je delovalo preveč zajebano :D Ne bi sicer rekel, da je igra slaba, daleč od tega - zna pa ta težavnost bit malo bedna, ja.

Povezava do prispevka
mangoforatango reče Dne, 3. 2. 2023 at 14:09:

Ko ti rata Endless Winter, porocaj :D

 

Evo, smo šli. Igrali smo štirje, ob 19.30 začeli s setupom, jaz sem potem razložil pravila, končali smo ob 0.40. Špil traja in traja, čeprav čas je minil hitro, špil ni dolgočasenm. Redkokdaj se je zgodilo, da je nekdo potezo naredil v pol minute, torej da je točno vedel kaj in kako narediti. Večino časa smo kar razmišljali. Ampak to je ponavadi značilno za igre, kjer s kartami določaš različne parametre v igri. Ne vem, če bo vedno takole, je špil gladko predolg.

Produkcija je fantastična, lepo izgleda, ker imaš board, pa vsak svoj board, pa board za živali, pa board za kamne, pa še zemljevid za šotore, pa board za totem... Ampak vseeno pa špil ni zdaj nekaj neverjetno posebnega. Po mojem mnenju je deležen malo preveč hajpa.

 

Vse_je_najslabse reče Dne, 6. 2. 2023 at 13:43:

Klasika, berem same 10/10 reviewve, kupim igro in nenadoma vsi pišejo kako je slaba. Isto s spirit island. Dokler je nisem kupil sem bral same superlative, post purchase pa skoraj vsi pišejo samo o minusih.

 

Ja, lej, nahajpan je bil. Velikokrat so nekateri špili deležni prevelike pozornosti samo zaradi avtorja, ki ga je naredil. In potem bereš komentarje, kako je špil suho zlato, v bistvu pa ni nič pretresljivega. Ostali dobijo nerealna pričakovanja.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Philibert ima Brass Birmingham po ceni 44 €. Zdej če bi se nas nabralo nekih 5 komadov, bi na špil zneslo s poštnino vred slabih 50 €. Ni neki ekstra ugodno, ampak vseeno ceneje kot drugje. Mogoče koga zanima?

 

Edit: neki se da še dobit 5 € bonusa, sej ne da to ful spremeni, ampak vseeno :) Razen če ima še kdo kak kupon. Jaz sem ga lani dobil, kar na nek random datum, za 10 € popusta, samo ga nisem porabil do časa.

uredilo bitje Jake the Mess
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče Dne, 6. 2. 2023 at 12:43:

Klasika, berem same 10/10 reviewve, kupim igro in nenadoma vsi pišejo kako je slaba. Isto s spirit island. Dokler je nisem kupil sem bral same superlative, post purchase pa skoraj vsi pišejo samo o minusih.

 

Tista fora, k se zamena perspektiva in vidiš čist druge stvari k jih prej nism. Jst sm tut o moji punci tut same superlative prvo poslušal :P

 

Hec hec :D

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 16 urami:

 

Evo, smo šli. Igrali smo štirje, ob 19.30 začeli s setupom, jaz sem potem razložil pravila, končali smo ob 0.40. Špil traja in traja, čeprav čas je minil hitro, špil ni dolgočasenm. Redkokdaj se je zgodilo, da je nekdo potezo naredil v pol minute, torej da je točno vedel kaj in kako narediti. Večino časa smo kar razmišljali. Ampak to je ponavadi značilno za igre, kjer s kartami določaš različne parametre v igri. Ne vem, če bo vedno takole, je špil gladko predolg.

Produkcija je fantastična, lepo izgleda, ker imaš board, pa vsak svoj board, pa board za živali, pa board za kamne, pa še zemljevid za šotore, pa board za totem... Ampak vseeno pa špil ni zdaj nekaj neverjetno posebnega. Po mojem mnenju je deležen malo preveč hajpa.

 

 

Ja, lej, nahajpan je bil. Velikokrat so nekateri špili deležni prevelike pozornosti samo zaradi avtorja, ki ga je naredil. In potem bereš komentarje, kako je špil suho zlato, v bistvu pa ni nič pretresljivega. Ostali dobijo nerealna pričakovanja.

 

 

Ej to sm tut jst gledu. Bolj k sm gledu kako se igra in kok folk razlaga kok je dolg, bolj sm si mislu, da to more bit že neki semi epic experience / grand story / grand play da lahk rečeš zakaj je tok dolg. Pa bolj k sm bulu v tist k je folk kazu in pisu, mnj mi je blo jasn zakaj. Razn super arta/grafičnega designa in kulske "tematike" nism vidu nč posebnga v njem. Tm na FB ga je tip prodaju za ogromne pare, sm skor bil tok smotan da sm vzel :P

Povezava do prispevka

Kot je rekel mango, tudi meni so v bistvu bolj všeč nekoliko starejše igre oz. igre, ki so narejene na malce starejši način.

Pri teh novih je vse preveč poudarka na produkciji, mešajo se razne mehanike igranja. Ena igra vsebuje nekaj različnih mehanik, ko je bilo včasih iz ene narejena cela igra, in to odlična. In pa seveda nekritična publika, ki prikimava vsemu novemu.

Povezava do prispevka
BlueSan reče Pravkar:

Lep game, imam oba Nemesisa. Allien Movie the game :D

Zakon, to bi z veseljem sprobal. 

 

Saj deluje kar precej ogromen špil, tudi po številu enih navodil, ampak ko gledam te gameplaye je vse tako ... logično in enostavno? Ne vem, mogoče bi v živo bilo vse skupaj precej bolj overwhelming, ampak ja, bi z veseljem probal. 

Povezava do prispevka

Pomembno čez čas, kok folka še glasuje in s kakimi ocenami v zadnjem času. Tuki je začel počasi zgubljati proti Brassu.

Drgač pa jst iščem naslednje igre (expansioni za Android Netrunner), če slučajno kdo koga pozna ali ima sam :)
------------------------------------
Expansion Box-e
------------------------------------
- Order & Chaos (Expansion Box)
- Reign & Reverie (Expansion Box)
------------------------------------------
Data Pack-e 
------------------------------------------
- The Source (Data Pack 3 LUNAR)
- Breaker Bay (Data Pack 4 SANSAN)
- Underway (Data Pack 4 SANSAN)
- Chrome City (Data Pack 4 SANSAN)
- Old Holywood (Data Pack 4 SANSAN)
- Kala Ghoda (Data Pack 5 MUMBAD)
- Democracy & Dogma (Data Pack 5 MUMBAD)
- Intervention (Data Pack 6 FLASHPOINT)
- Earth's Scion (Data Pack 7 RED SANDS)
- Sovereign Sight (Data Pack 8 KITARA)
- Down The White Nile (Data Pack 8 KITARA)
- Council of The Crest (Data Pack 8 KITARA)
- The Devil & The Dragon (Data Pack 8 KITARA)
- Whispers in Nalubaale (Data Pack 8 KITARA)
- Kampala Ascendent (Data Pack 8 KITARA)
------------------------------------------------
Draft Packe
------------------------------------------------
- Cyber War (Draft Pack)
- Overdriver (Draft Pack)
- System Crash (Draft Pack)
- Hardwired (Draft Pack)

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 2 urama:

Zakaj hejtate Gloomhaven? Vam dejansko ni kul? Ste ga sploh že igrali? Jaz imam na shelf of shamu Jaws of the Lion, pa mi zgleda super, sam že tko ne igramo prov redno z grupo, pa dvomim, da bi se res na polno commital taki zadevi. 


Jaws of the Lion mi je osebno boljsi od og Gloomhavena. Verjetno igra pri temu vlogo tudi setup time.

 

Dalec od tega, da bi mi Gloomhaven bil slab. Ni. Je dejansko super igra. Ne bi pa jo dal verjetno niti na svoj top20. Ni mi jasno, kako je pristala na #1 - no, razen vprico golega dejstva, da dobis shitton robe, ki jo odklepas z repetitivnim grindanjem. Kot nek Diablo v bistvu. Je tudi res, da so mi za combat mehanike bolj vsec kocke, kakor izkljucno cardplay, in sem zato mogoce malo biased. Combat v kakem Zombicide in Massive Darkness mi je tako recimo dosti bolj vsec.

 

Se enkrat, Gloomhaven je dalec od slabe igre. Jih je pa ogromno na bgg top100, ki imajo zame bolsji value (sploh ce gledas, da je Gloomhaven 150€).

Povezava do prispevka

Mislim, da nihče ne hejta Gloomhavena. Jaz osebno ga sploh še nisem igral. Moj post je bil bolj v smislu tega, da je Gloomhaven imel v trenutku najvišjo oceno, dobesedno na dan izida je pristal na prvem mestu in take ocene so verjetno malo nerealne. Po drugi strani pa si je Brass nekaj let gradil svoj status.

Povezava do prispevka

Meni je najbolj čudna stvar na bgg, da ne omejijo, da se lahko za igro glasuje, ko dejansko izzide. Potem pa imaš KS hype, ko igre še ni, ima pa 1k+ ocen. Pri Frosthavenu se je zgodilo, da je Isaac/Cephalofair objavil, da so najeli kulturnega strokovnjaka, da pregleda zgodbo in razne predsodke, ki so prišli v tekst, spiše/interpretira drugače (ala niso vsi Inoxi slabi po naravi itd.). Ta update je seveda trigeral cel kup ocen 1, ker je kao preveč woke. Nato pa je prišel še val ocen 10, da so kao kontra utež tem enkam. Ahja, people being people. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...