Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 10 urami:

Ni fora v tem, da so dobile oceno 1, ker bi folk mislil, da so tako slabe, ampak ker so fenboji druge igre hotli svojo dat na njeno mesto.

 

A to, da je Tapestry dobival 1 pa 10 pred izzidom je pa imelo veze al kako?

 

Pač poanta je da je skos bilo tko, in to je internet/life. Skos maš tak folk...

Povezava do prispevka

Še en kratek update:

Tale lista se je zmanjšala :P

Iščem še naslednje igre (expansioni za Android Netrunner), če slučajno kdo koga pozna ali ima sam :)
------------------------------------
Expansion Box-e
------------------------------------
- Reign & Reverie (Expansion Box)
------------------------------------------
Data Pack-e 
------------------------------------------
- Chrome City (Data Pack 4 SANSAN)
- Old Holywood (Data Pack 4 SANSAN)
- Kal Ghoda (Data Pack 5 MUMBAD)
- Democracy & Dogma (Data Pack 5 MUMBAD)
- Earth's Scion (Data Pack 7 RED SANDS)
- Down The White Nile (Data Pack 8 KITARA)

Povezava do prispevka

Ta vikend igramo Android Netrunner. Draft opcijo (4 igralci) 2 Drafta 
1. Za korporacijo

2. Za Runnerja
Potem pa igramo vsak z vsakim kot Runner in kot Corp. Že cel teden buildam Draft Cube in pišem house rule pravila drafta. Moja me pa gleda, kva že skos pregladam ena in iste kartice levo desno. Nič ji ni jasn :lol:

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Danes igramo Android Netrunner. Če bi slučajno koga zanimalo kako bomo naredili (mora bit res Android Netrunner geek haha, spodaj proces). Limam slike in reportam kako je šlo. Excited :D
 

DRAFT - Rules
- 4 Players will sit down and a random first player will be chosen
- Draft will start with the Corporation Draft
- 12 Draft Cube Decks of 10 cards each were made. Each consists of the following type of a card: (2 Agenda cards, 2 Economy Cards: a) Operation Card + b) Asset Card, 1 Ice card, 1 Upgrade card, 2 Asset Cards, 2 Operation cards)
- Players will also have the 12 so-called Reservation Tokens
- The Draft will consist out of 3 Rounds
- Players will have 8 turns/clicks per draft Round to choose their option
- For Each Draft Round there will be two types of Offerings.
a) Dynamic Offering (Open information for all the players) -> Bunch of cards of one type, face up on the table on which players can put their reservation tokens on
b) Deck Offering (Hidden information for all the players) -> 30 Ice cards (for Corp Draft) and 20 Icebreaker cards (for the Runner Draft)
- They will be selecting the option simultaneously - just the final decision will be announced in a turn order
- Options (things they can do with their click) will be the following:
a) Draft a card from the Cube Deck in front of them
b) Spend a Reservation Token to put it on a card on the Open Offerings
c) Spend a Reservation Token to put it on a Deck Offering -> Resulting in Drawing two cards and picking one from the deck, returning the other to the bottom of the deck
d) Use a Reservation Token as a Joker -> Two choose 2 cards from the current Draft Cube deck in front of them (Can only be used once per game)
- For any card chosen in the Draft Cube/ Offering -> players will be given 2 additional copies of that card

Type of Open Offerings per Draft Type and per Draft Round are as follows.

 

Runner DRAFT
A) Dynamic OFFERINGS
Round 1
1. Dynamic Offering - Runner ID (Anarch, Criminal, Shaper, Adam, 3 IDs per Faction except for Adam)
2. Dynamic Offering - Hardware Console (1/player) - 6 cards in total
2. Round
3. Dynamic Offering - Icebreaker AI (1/player) - 6 cards in total
4. Dynamic Offering - Current (1/player) - 6 cards in total
3. Round
5. Dynamic Offering - Economy Cards for Runner (2/player) - 9 cards in total
6. Dynamic Offering - Programs (1/player) - 6 cards in total

 

B) Static Deck Offering
20 different Icebreakers (draw 2 / Reservation Token)

 

Corp DRAFT
A) Dynamic OFFERINGS
1. Round
1. Dynamic Offering - Corp ID - (4 Factions and 3 IDs per Faction)
2. Dynamic Offering - Agendas (2/player) - 8 cards in total
2. Round
3. Dynamic Offering - ICE (2/player) - 9 cards in total
4. Dynamic Offering - Current (1/player) - 6 cards in total
3. Round
5. Dynamic Offering - Economy Cards for Corp (2/player) - 9 cards in total
6. Dynamic Offering - Upgrade (1/player) - 6 cards in total

 

B) Static Deck Offering

30 different Ice cards (draw 2 / Reservation Token)

 

If a player does not put a Reservation Token on an Open offering at the end of a Draft Round he/she will be forced to take one of the remaining cards at random. And in case of an ID pick will not just be given a Random Faction, but won't be able to pick an ID also.
Example (1. Round of the Corporation Draft)
- After 8 clicks the Open offering state is as follows
a) There are 2 Open Offerings (Corp Faction/IDs & Agendas)
b) Players 1 & 2 have chosen their IDs Players 3 and 4 have not
c) Players 1 & 2 have chosen their 2 Agendas, Player 3 has chosen 1 Agenda & Player 4 has chosen 0
d) Players 1 & 2 will be able to choose their Corporation ID from 3 available for the Faction they have Chosen. Players 3 & 4 will be given a Random Faction of the remaining 2 and also on top won't be able to choose the ID out of the possible 3, that one will be given to them at random
e) Players 1 & 2 will be given their 2 Agendas, and Player 3 will be given the one he picked but now out of the remaining 3 Agendas that were not picked, they will be randomly assigned. 1 to Player 3 & 2 to Player 4.

On top of everything above because players 3 and 4 have not chosen all of their Offerings they will suffer a penalty of losing 1 click / 2 Reservation Tokens for the following Draft Round. Thus indicating that picking amongst all the Open Offerings is important.
They represent the cards players will "need" in their Deck formation -> so which is supposed to stimulate them to pick the Open Offerings.

 

END of the DRAFT Rounds -> DECK CREATION
Now players will likely be in possession of around 80 cards and will have to trim them down.
There are Rules for each Deck. Both Corporation and Runner Deck need to contain between 45-59 Cards each. For Corporation that also means they need to take into account Agenda density (45-49 = 20-21 Agenda points, 50-54 = 22-23 Agenda points 55-59 = 24-25 Agenda points).
If for whatever reason a player is unable to create such a deck (not enough Agenda points) = he builds the deck normally to X amount of cards and then is given enough Agenda points (at random) to at randomly replace cards in that deck (So yeah having enough Agenda points is important to keep in mind between the draft).

After that is done each player gets a pack of Sleeves matching its Faction Color, sleeves their card and we are ready to battle it out. We play 3 games as a Runner and as a Corp each and at the end see the scores (amount of wins/losses) in a case of a tie Final match is played to determine the winner) .

 

Povezava do prispevka

Šlo fenomenalno. Eden najboljših gaming izkušenj.  :worship:Spodaj slike

 

 

 

SETUP  - DRAFT (Android Netrunner)

image.thumb.jpeg.370df96c9ff64b9ac409f7556f37f14e.jpeg

 

Player (Lan)  - Adam (Runner Deck) & Weyland (Corp Deck)
image.thumb.jpeg.c572e8009cce3f537e25498ba6ae1450.jpeg

 

Player (Črt)  - Anarch (Runner Deck) & Haas-Bioroid (Corp Deck)

image.thumb.jpeg.7e6babc685aca5ec072c807c8fb1c94d.jpeg

 

Player (Maki)  - Shaper (Runner Deck) & Jinteki (Corp Deck)

image.thumb.jpeg.65776ddb06c38d29d5b6f3dfd9bd1a29.jpeg

 

Player (Gal)  - Criminal (Runner Deck) & NBN (Corp Deck)

image.thumb.jpeg.62dfe55297f86d8970ed18da204f79b8.jpeg

 

Konec Drafta  - Priprava na prve dvoboje 

image.thumb.jpeg.baf6db770ca70689a1bdd4328aed3edb.jpeg

 

 

Med Igro
Game 1 
- Anarch (Runner) VS Weyland (Corporation)
Game 2 - Shaper (Runner) VS NBN (Corporation)

image.thumb.jpeg.f839a2a0f6be6510ea837bdfcef58deb.jpeg

 

Game 1 - Anarch (Runner) VS Weyland (Corporation) še iz druge perspektive
OPIS spodnje slike
Cilj igre je priti do 7 Agenda Pointov (nekakšni cilji korporacije) Slednji so na Agenda kartah in varirajo v točkah od 1-3. Slednje poizkuša Korporacija inštalirati na Remote Serverje in advance-ati predno do njih pride Runner. Runner na drugi strani išče te Agenda karte in jih, ko do njih dostopi ukrade. Lahko jih najde v Remote serverjih, lahko v tvoji roki (HQ), tvojmu decku kartic Research & Developmentu, ali v discardu (Archives).
Korporacija - Weyland (črne karte) postavlja Assete, Agende, Upgrade na Remote serverje (leva stran playmata) 
Desno od tega ima Main Server del katerega so 1) HQ (karte v roki), 2) Research & Development (deck) in 3) Archives (discard pile)
Serverje brani z Ice-om (kartami postavljenimi pravokotno nad serverje, slednje mora Runner prebiti, če želi ukrasti Agende. Karte so postavljene face down, zato, da Runner ne ve kaj točno bo rabil, da se dokopa preko obrambe. Runner - Anarch (rdeče karte) inštalira programe (Icebreakerje) s katerimi bo to lahko naredil.
Evo tako poenostavljeno :)

image.thumb.jpeg.8f153323f4727f171a0779f4d0259c73.jpeg


 

Rezultati Turnirja (moramo še dokončati):
Maki (player) = Jinteki (2W), Shaper (1W), games played (4) = Total Wins = 3
Lan (player) = Weyland (1W), Adam (1W), games played (3) = Total Wins = 2
Črt (player) = HB (0W), Anarch (1W), games played (3) = Total Wins = 1
Gal (player) = NBN (1W), Criminal (0W), games played (4) = Total Wins = 1

 

 

Kot sem rekel, ena najboljših gaming izkušenj. Res super!

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Front

 

Lorenzo il Magnifico

Vorker placement in kocke euro igra s srednjeveško tematiko. Kaj sploh lahko gre narobe?

 

 

Monasterium, dlp games, 2020 — front cover (image provided by the publisher)

 

Monasterium

Prav tako vorker placement in kocke in srednji vek. Vajence pošiljaš v samostane. Tole smo že odigrali in po prvi igri sem navdušen.

 

 

Sestrična, ki živi v Munchenu, bo sedaj dokaj pogosto prihajala v Slovenijo. Ker so tam rabljene stvari smešno poceni in tudi poštnina po Nemčiji ni draga, sem preko nje dobil nekaj stvari.

 

Tudor Box Cover

 

Tudor

Člane svoje družine moraš sforsirat čim više v vladavini Kralja Henrija VIII. To je tisti model, ki je imel polno žena in še več ljubic za povrhu, za zabavo pa jih je malo obglavljal. Neugoden tip s katerim se ni bilo za zajebavat. Na fotografiji v ozadju na prestolu.

 

Praga Caput Regni - TITLE

 

Praga Caput Regni

Po mestu gradiš razne projekte in s tem pri kralju nabiraš pike.

 

The Legend of the Cherry Tree that Blossoms Every Ten Years, IELLO, 2018 — front cover (image provided by the publisher)

 

The Legend of the Cherry Tree that blossoms every ten year

Hvala Bluesanu za heads up. Za tale špil nisem slišal, dokler ni bilo glasovanja za naj naslovnico. Pa še goljufija je bila, ker na koncu ni zmagal :) Set kolekšen, nabiraš cvetove drevesa. Špil je lažji in ga bom igral z tamalima nečakinjama, ko prideta za čez vikend.

 

 

S frendom sva končala kampanijo za Now or Never. V dva igralca, ob sredah zvečer, šest iger, super je bilo. Veliko bolje kot pa Sleeping Gods, ki se dogaja v istem univerzumi (kot vse igra tega avtorja). Igra te ne kaznuje za vsako reč, tukaj si imel ves čas občutek, da nekaj delaš in da napreduješ. Vsak karakter ima svojo zgodbo in svoje kveste. Karakterji so štirje, tako, da v prihodnosti sigurno še enkrat odigrava s preostalima dvema. Zadovoljen.

uredilo bitje ayrton79
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Hvala Sadako, trenutno sem imal manjši shoping spree. :D Pa še kar me drži nekaj stvari jao. Saj potem me bo pa za nekaj časa spet minil.

 

Ja sej drugače se pomojem ne splača nabavljat iz tujine, razen če dobiš kje res orto popust. Saj imaš pri nas povsem korektne cene. Jaz iz tujine nabavljam skoraj izključno rabljeno robo, če jo dobim za drobiž, sestrična pa je samo bonus, ker mi še za poštnino skoraj ni treba dat.

 

Ok, nič ne rečem, da bi se kaj kupilo skupinsko, če bi se res izplačalo. Pa se potem dobimo na pivu, da si razdelimo stvari, saj je tudi to nekaj vredno.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Ma splača se. Če imaš nekoga, da ti pripelje :) Cene so konkretno nižje. Zdaj je bil Forum trajanum na Spiel offensive recimo 10 €. Sploh te špili, ki niso zares hiti, jim v Nemčiji cena kar hitro pade, medtem, ko jih pri nas ne boš dobil pod 30 €, so tam hitro na 15€, 20€. Je pa treba biti hiter, saj tudi hitro grejo. Problem je poštnina, nazadnje je bilo do Slovenije 20 €, po Nemčiji pa recimo 4 € ai celo zastonj, v kolikor greš čez določen znesek. Če kupuješ igro, ki si jo zares želiš in ne igre, ki so dober deal, pol je še vedno Igraj.si odlična izbira, za hude deale so pa tete iz Nemčije :)

Povezava do prispevka
ayrton79 reče Dne, 13. 3. 2023 at 11:15:

 

 

The Legend of the Cherry Tree that Blossoms Every Ten Years, IELLO, 2018 — front cover (image provided by the publisher)

 

The Legend of the Cherry Tree that blossoms every ten year

Hvala Bluesanu za heads up. Za tale špil nisem slišal, dokler ni bilo glasovanja za naj naslovnico. Pa še goljufija je bila, ker na koncu ni zmagal :) Set kolekšen, nabiraš cvetove drevesa. Špil je lažji in ga bom igral z tamalima nečakinjama, ko prideta za čez vikend.

 

 

S frendom sva končala kampanijo za Now or Never. V dva igralca, ob sredah zvečer, šest iger, super je bilo. Veliko bolje kot pa Sleeping Gods, ki se dogaja v istem univerzumi (kot vse igra tega avtorja). Igra te ne kaznuje za vsako reč, tukaj si imel ves čas občutek, da nekaj delaš in da napreduješ. Vsak karakter ima svojo zgodbo in svoje kveste. Karakterji so štirje, tako, da v prihodnosti sigurno še enkrat odigrava s preostalima dvema. Zadovoljen.

 

 

Legendarno, pa še Lorenzo inspiracija za eno zadevo pri Silver Coinu :)

Povezava do prispevka

Igrali 1775: Rebellion in nadaljevali Android Netrunner turnir. Kva je blo fun

 

2 tekmi do konca turnirja

 

1.igralc - 4 zmage / 2 poraza

Jst - 3 zmage / 2 poraza

3. igralc - 2 zmage / 2 poraza

4. igralc - 1 zmaga / 4 porazi

 

4. Igra proti 3.

In 3. igra še proti 2.

 

Pol znamo it pa še enkrat. Kok je fun :) 

Povezava do prispevka

Barenpark https://boardgamegeek.com/boardgame/219513/barenpark

 

Našel dobro akcijo in sem nabavil, ker sem prebral,da je igra zanimiva tudi mlajšim otrokom. Imam hčerko skoraj staro 4 in se mi res ne da ves čas igrat samo Človek ne jezi se in Črni peter :D . Bova preskusila čez vikend, da vidim če ji bo res dogajalo, al bo špil romal v omaro za še nekaj let... :)

Povezava do prispevka

Super vedet. Sem ga samo enkrat preigral pred leti in mi je bil všeč, se pa ne spomnim preveč.

 

Točno to sem iskal, nekaj kar je kul tako frocem kot odraslim. Torej ali otroški špil, ki ni dolgčasen tudi odraslim ali pa "odrasel" špil, ki ni prekompliciran (oz lahko poenostaviš pravila) in je všeč tudi malim mulcem.

 

Povezava do prispevka
Vincent reče pred 4 urami:

Super vedet. Sem ga samo enkrat preigral pred leti in mi je bil všeč, se pa ne spomnim preveč.

 

Točno to sem iskal, nekaj kar je kul tako frocem kot odraslim. Torej ali otroški špil, ki ni dolgčasen tudi odraslim ali pa "odrasel" špil, ki ni prekompliciran (oz lahko poenostaviš pravila) in je všeč tudi malim mulcem.

 

Kje si ga dobil, si naročil na igraj.si?

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Kje si ga dobil, si naročil na igraj.si?

Ne, na amazon.co.uk, bil 19 funtov. Pri nam stane 35 EUR ali nekaj takega, tako da sem moral nabavit ;) je pa to kolega zame prinesel, dvomim da se splača naročit iz britanije v slovenijo...

 

Jake the Mess reče pred 3 urami:

Jup, jup. Meni je Kingdomino podobna zadeva. Suoer za otroke, če pa igraš varianta za dva, da imaš še 1x večje kraljestvo, pa rata kr zajeban špil. 

 

Pa te tile laying špili ti dajo tak fin zadovoljujoč feeling, da si nekaj ustvaril. 

Kul hvala za tip, bom mel v mislih za naslednji nakup..

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Box Front Cover

 

Evo, končali Clank Legacy. Smo mislili, da bomo prej, ampak so se stvari vmes "zakomplicirale" in je trajalo malo dlje. Več od tega ne bom spoilal :D

 

Res imam rad te legaci igre, ampak na začetku mi špil ni bi tako všeč, oziroma ni bil nič posebnega, potem nekje na sredi kampanije pa mi je postal. Sedaj na koncu kampanije imam edino pripombo čez končno točkovanje in določitev zmagovalca. Sicer sem to bil jaz, ampak po mojem bi moralo biti točkovanje narejeno malo drugače.

 

V izdelavi je tudi že Clank Legacy 2. Hip hip hura!

Sranje je edino to, da bo šel čez kickstarter in verjetno bo cena vesoljska.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...