Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Nism gledal, ker je ga ni bilo 1 leto. Danes popoldne pa se je pojavil v uni nemški trgovini (zjutraj ga še ni bilo), sem pa rekel, izgleda je reprint, mogoče ga ima pa tudi igraj.si.

 

In ga ima, saj sm ga že naroču.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Great western trail je pomoje za par  stopničk bolj kompliciran špil kot 7 wonders, tako da bi bilo mogoče smiselno najprej to odigrat. Če nameravaš igrat GWT z družino seveda. 

 

Bi pa rekel da 7 wonders ni kaj dosti težji od Wingspana, če sploh. Je pa res da ti včasih ob prebiranju navodil res ni jasno kako igra poteka. Mogoče si poglej kakšen video How to play, meni se je lažje naučiti igro na tak način. 

Povezava do prispevka

Ja res je, jest opažam da se kr precej težko spravljam k učenju iger. Ko pridem zjeban iz službe, si dostkrat res ne želim še s tem jebat. Čeprav je na koncu precej nagrajujoče, sploh ko vidiš kako se sistemi v kakšni bolj zakomplicirani igri začnejo seatavljat in prepletat. 

Povezava do prispevka

Jaz po drugi stani obožujem študiranje iger. Se je tudi že zgodilo, da sem samo naštudiral pravila in igre sploh nisem odigral lol

 

Drugače je pa best kombo rulebook + how to play ((ne nujno v tem vrstnem redu)sploh, če ga je Rodney Smith naredu(v tem primeru je video čisto dovolj))).

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

pic3499707.jpg

 

Po dolgem času sem se dokopal do Anachronyja.

 

Worker placement s potovanjem skozi čas in pošiljanjem surovin samemu sebi s konca igre na začetek. Kot jaz razumem :) 

Ne vem še, bomo videli, igra je zelo visoko (o)cenjena in je doooolgo časa ni bilo mogoče dobit. Zdaj se je spet pojavila v trgovinah ampak mislim, da bo tudi hitro šla.

uredilo bitje ayrton79
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Updejt :alien:

 

7 wonders: Duel + Pantheon + Agora Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij. Razširitev sicer vzame malenkost strateškega planiranja, saj intervencija bogov lahko povsem obrne igro, a je zadeva še vedno super. Tudi Agora deluje na podoben princip, vendar z manj prelomnimi trenutki.  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. Zelo primerna za začetnike v svetu družabnih iger 7/10

Terraforming Mars + Prelude eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče). Dodatek malenkost pospeši uvodne generacije. 8/10

Castles of Burgundy klasika odlična za dva igralca 9/10

Brass Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of Winter co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več igralcev je super. Priporočam igranje na hard. 7/10

Masnions of Madness + Horrific Journeys še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo. Dodatka še nisem sprobal. 9/10

Dixit domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni »pictionary«. Super zadevca, primerna za vse družbe. Izjemno lahka za naučit in neverjetno zabavna. 8/10

Air, Land & Sea luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

Great Western Trail + The Rails to the North super zabavna s posrečeno tematiko; rančar na Divjem zahodu, ki prodaja krave. Tudi expension je fenomenalen in lepo nadgradi osnovno igro.  9/10

Fog of Love role play ljubezenskega razmerja. BIla mi je tako bedna, da je bila prva, ki sem jo prodal 2/10

Hanamikoji igra s kartami za dva, ki pa mi zaenkrat ni potegnila preveč, je pa res, da ji še nisem dal dovolj priložnosti 6/10

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island super co-op avantura, ampak precej zajebana 8/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Jack the Ripper & West End Adventures prvi 4. primeri so kampanjski o Jack the Ripperju. So malenkost drugačni, saj jih ne moreš razrešiti tako kot ostale in se bolj osredotočaš na lokacijo umora, priče in poročila mrliških oglednikov. Na eni strani precej kul, ker temelji na resničnih dogodkih (precej brutalno), ampak sam sem bolj fan "klasičnih" primerov 8/10

Chronicles of Crime + Noir : moderna različica Sherlocka, ki se igra za appom. Za moj okus zadeve potekajo prehitro in ne nudijo dovolj poglobljenega mozganja o primerih, je pa zanimiva izkušnja. Expension mi je dejansko še boljši in bi priporočal, da začnete z njim in se potem vrnete na osnovno igro. 6/10

Lost Cities: mini klasika s karticami, ki presenetljivo ponudi precej zabave in mozganja v svoji preprostosti. 7/10

Through the Ages: definitivno najbolj kompleksna in tudi najdaljša igra, ki sem jo do sedaj igral. Proti koncu 2. agea in predvsem v 3. postane zadeva morda malenkost neobladljiva za planiranje, ampak kljub temu igra ponudi ogromno. Super za bolj zahtevne igralce namiznih iger 8/10

The Voyages of Marco Polo glede na to, da sem fan iger z zgodovinsko tematiko se mi dopade, je pa res da je precej zajebana kar se tiče samega razvoja. Igra se namreč konča, ko se šele dobro začne. Mogoče je kakšna runda premalo, poleg tega so nekateri liki malenkost močnejši kot drugi. Odlična v 4. 9/10

Concordia + Aegyptus/Crete + Gallia/Corsica + Concordia - Salsa: eurogame s tematiko rimskega imperija, ki temelji na karticah. Precej zabavna zadeva, ki je zelo enostavna za naučiti, a precej zakomplicirana za masterat. Še posebej težko je slediti točkam in igraš bolj po občutku kako narazen si si z nasprotniki. Dodatni mapi sem si kupil, ker večinoma igrava v dva in so bolj tight. Venus še nisem sprobal. 8/10

Chicken Cha Cha Cha: simpatična verzija spomina primerna tudi za najmlajše 5/10

Grand Austria Hotel: odlična za 2 igralca, v več še nisem sprobal. Klasični eurogame, ki dopušča ogromno poti do zmage, tako da so si igre, ki jih igrate med seboj precej različne. 9/10

Blue Moon City: zaenkrat jo še nisem preigral dovolj, ampak gre za neko "3D" variatno Lost Cities. Posledično je tako kot omenjena preprosta v svoji kompleksnosti. 5/10

Rhino Hero: Super Battle: sinko je nad gradnjo stolpov navdušen pa tudi meni ni švoh. Fajn za mladež, da se malo vadi v prostorski predstavi, potrpežljivosti in mirni roki. 6/10

Santiago de Cuba: lahkoten špil z zelo ličnim artom, ki sede, če je treba kdaj kaj odigrati na hitro. 6/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Carlton House & Queen's Park: drugi iz serije. Klasični primeri, kjer so ustvarjalci v igro dodali detajlen načrt hiše/park, po kateri se išče namige + kampanijo na koncu primerov. Ponovno zelo napeto in živce kravžljajoče. 9/10

Architects of the West Kingdom: nadgradnja Stone Age. Klasična worker placement zadeva with a twist, ki ponuja zanimiv nabor akcij. Morda malo prekratka. 7/10

Carcassone: včeraj odigral prvič. Težko se je vrniti po heavy eurogamih na nekaj tako preprostega kot je Carcassone. Verjetno, če bi jo igral bolj na začetku kariere bi mi  ta svetovno znana klasika bolj dogajala, a je kar je. 5/10

Twilight Struggle: odigral natanko enkrat in začutil, da mi ta klasika s hladno vojno tematiko ne bo dogajala. Prevelik struggle in muka, ki se je vlekla skozi 5 ur. Verjamem, da bi mi čez čas zagotovo bolj prirasla k srcu, a nimam časa, ker je toliko drugih vrhunskih iger za sprobat. 4/10

Spirit Island: fajn coop. Je trajalo kar par iger preden nama je dejansko uspelo zmagati, kar mi je pri coop igrah super, da niso takoj same kljukce. Zaenkrat mi je bil Robinson Crusoe malenkost boljši, a verjamem, da bo Spirit Island po še nekaj odigranih igrah in različnih scenarijih zrastel po lestvici. 7/10

The Taverns of Tiefenthal: tematika (srednjeveška krčma), kocke in vibe se mi zelo dopadejo, a igra ne ponudi neke prave globine. Vsi igralci namreč igrajo precej enako, veliko po je odvisno od zadnjega meta oz. zadnje runde.  7/10

Merlin + Queenie 1 & 2: do sedaj igral samo enkrat tako, da težko podam neko relevantno oceno. Noro se mi dopade art in igra kljub kockam in z njimi povezano srečo ponuja nebroj možnosti za izvedbo akcij. 7/10

Catan Junior: fino za uvajanje otrok v svet družabnih iger, da se spoznavajo z raznimi mehanikami. 5/10

War of the Ring (second edition): počasi ugotavljam, da nisem ravno fan pretirano dolgih iger, ki niso euro. Je pa špil noro avtentičen v smislu knjižne oz. filmske adaptacije, a za moj okus premalo tekoč. 6/10 

Newton: trenutno je Simone Luciani moj najljubši ustvarjalec namiznih iger in tudi Newton e mi je dopadel iz prve. Tako kot ostale njegove, ki sem jih preigral, je tudi dotična izjemno tight. Nemalo možnosti in želja, a premalo turnov. 8/10 

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Baker Street Irregulars: Trenutno zadnja v seriji meni tako ljubega detektiva in zaenkrat tudi najboljša. Klasični in izjemno domiselni primeri, ki kravžljajo možgane in ponudijo nesluteno mero zadovoljstva ob rešitvi 10/10

Dune Imperium: glede na ves hype in trenutni rang na bgg, moram reči, da sem bil kar malo razočaran. Nekako ne najdem flowa in igra mi je premalo tekoča. Tudi nizko točkovanje se mi ne dopade, je pa špil tako kot borba za Arrakis tight za popizdit. 6/10

Gaia Project: po dolgem času me je špil povlekel tako močno, da sem ga igral par dni zapored. Nore mehanike in raznolikost. Dopade se mi tudi goofy space design, ki gre nekaterim v nos. Skratka heavy euro game za sladokusce. 10/10

Dragon's Breath: enostavna in simpatična igra za tiste najmlajše, ki šele vstopajo v svet družabnih iger. Z njeno pomočjo bodo izpilili predvsem mehaniko predvidevanja, zraven pa razvili tudi finomotorične skille. 3/10

Zombie Kidz Evolution: fantastična legacy igra prav tako namenjena najmlajšim. Zombiji, misije in kuverte presenečenja; what's there not to like 5/10 

Forum Trajanum: shelf of shame :D

Gugong: shelf of shame :D

Gentes: shelf of shame :D

Lost Ruins of Arnak: shelf of shame :D

uredilo bitje Sadako
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
fric reče Dne, 21. 4. 2022 at 10:06:

A kdo tu gor poseduje Bloodborne in še boljše je igro že igral?

Zanima me kakšno mnenje imate o igri in ali ste igrali solo.

Sori za mal offtopic.

Imam in ce sem cisto iskren, se nisem nasel casa igrat.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Cajt leti in spet je bil rojstni dan. Leto dni starejši, poleg nekaj litrov viskija pa sem dobil nove igre. Sej ne da se pritožujem :D

 

Underwater Cities, Rio Grande Games, 2019 — front cover of the second RGG printing (image provided by the publisher)

 

Underwater Cities

 

Gradiš mrežo podvodnih mest. Verjetno jo bomo sprobali v soboto.

 

 

The Crew: Mission Deep Sea, KOSMOS, 2021 — front cover (image provided by the publisher)

 

The Crew: Mission Deep Sea

 

Baje hudo dobra zadeva, ki je nisem prej poznal. Na hitro sem preletel navodila in stvar se zdi podobna taroku.

 

 

Box Cover

 

Snowdonia Deluxe Master Set

 

Tole sta mi prinesli tamali nečakinji, ker sta hoteli "kupit eno igrico za strica Gašperja, da bo lahko spodaj s fanti igral." :wub::wub:. Joj, srčka mala.

uredilo bitje ayrton79
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

mueller obcasno, crna luknja ze dolg nisem.

 

Igraj.si. Se ni prislo poskodovano.

tojeto.si. trgovina v ljubljani in na spletu

 

dosti direkt iz kickstarterja, prav tako se ni prislo poskodovano, moram mal potrkat po lesu :D

 

pa v Belgiji sem pri eni trgovini narocil Hero Quest remake z dodatkom, pa cakam,da sestra prpelje. Prva posiljka je bila menda poskodovana, pa niso hoteli prodat naprej....annoying as fuck. Bi moral ocitno narocit pri drugi trgovini,kjer je bilo pa vse v redu.....

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...