Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Pandemic je bil zakon, vsi trije deli!

 

Ja ne vem kje sm enkrat gledal, da je imel najvišjo oceno izmed legacijev.

 

Evo, tut na BGG imata Pandemic in Clank oba oceno 8.6.

 

Ne me narobe razumet, dober je Clank, ampak po treh rundah nekako še nism padel notr, pa občutek imam, da so mi bili ostali bolj všeč. Moram rečt, da sem tut v Machi Koro, ki je bolj preprost, zaenkrat bolj užival.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Tole sem sicer igral solo (in btw, COIN igre imajo zelo dodelane solo bote), ampak meni so COIN igre res top. Imam še Falling Sky in Pendragon, v več sem igral le Falling Sky.

 

Predvsem mi je pri teh igrah všeč, kako dobro so tematsko povezali mehanike igre z obdobjem, v katerem se dogajajo. Vsaka stran ima svoj nabor akcij, fakcije so asimetricne in ponavadi po 2 sodelujeta, ima pa vsaka stran svoj victory condition. V FitL se recimo z igranjem Vietcongovcev pocutis, kot da dejansko upravljas Vietcongovce. Naceloma se skrivajo, najraje po dzungli, sirijo opozicijo po mestih in se grejo gverilskih taktik. US po drugi strani imajo dalec najbolj udarno vojsko (imajo nicne stroske za recruitanje in napade) in lahko recruita tudi ARVN (sodelujoca fakcija) v napadih & s tem trosi njihova sredstva, fura airstrike, ima noro mobilnost po mapi z Air Lifti, ampak preden lahko karkoli naredi, mora nasprotnike najprej sploh odkriti na karti, predvsem Vietcongovce (iz vidika mehanik to pomeni, da nasprotnika na karti obrnes iz Underground v Active - active lahko postanejo tudi z lastnimi akcijami). FotL ima do ostalih COIN iger v moji zbirki to razliko med drugim, da so tudi ceste in reke lokacije, ki jih lahko zasedas - Vietcong jih lahko tudi sabotira in US in ARVN zbija income. Pol je tu se NVA, ki uletava iz Laosa in Cambodie, postavlja baze po karti za lazje reckrutiranje enot, itd.

 

Ce se ji dovolj posvetis, je tale igra res huda. Super mix euro in wargame mehanik s kar nekaj potenciala za negotiation, ker ne glede na to, da sta po 2 strani “zaveznici,” ni nujno, da imata tudi iste cilje.

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

To je res, je fiddly, ampak samo dokler ne poznas/osvezis pravil. Potem se mi pa zdi tbh kr intuitive in tekoce vse skupaj, sploh s Falling Sky smo bili hitro not. Pendragon je se najbolj kompliciran z vsemi dodatnimi pravili za bitke imo :D So pa to vsekakor “nestandardne” igre in tezko najdes kaj podobnega, tako da povsem stekam tvoj point. Sem se tudi sam zdej lovil pri FitL.

 

 

Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 8 urami:

O moj Bog, zdej smo špilal Merlina, kako ima ta špil lahko tako dokaj nizko oceno in zgolj povprečne kritike. Zakon je!

 

Sori mal sm spil, sam tko je 😋😀😊😘

 

Pismo, men v prvo ni tako potegnil. Je pa re, da nisem pil zraven. Poskusim naslednjič :D

Povezava do prispevka

Jaz sem pa vceraj zvecer odigral Final Girl :D Po prvi igri tezko povem karkoli konkretnega, sem pa zmagal in se kr lepo vzivel v igro (kar je zame po 22h zelo tezko ze, ker sem old fart). Tematika je mega, design je mega, mehanike znotraj igre so mi bile kul in nekaj dokaj novega (v osnovi je vsak krog znova deck building, na razpolago imas vedno vse karte, si pa omejen, koliko jih lahko vsak krog vzames) + kocke ima in ni dice drafting (meni ena bolj faljenih mehanik znotraj iger) :happy:. Imam The Happy Trails Horror in killer mi je kul narejen (pac cela tematika mi je res posrecena in zelo lepo vpeta v same mehanike igre), skatle so genialno narejene (na eni strani cover, na drugi pa mapa ali killerjev board). Ce je pa vredna tako visokih ocen na bgg, se ne vem, definitivno je zabavna in z dokaj enostavnimi pravili :D

 

ayrton79 reče pred 12 urami:

O moj Bog, zdej smo špilal Merlina, kako ima ta špil lahko tako dokaj nizko oceno in zgolj povprečne kritike. Zakon je!

 

Sori mal sm spil, sam tko je 😋😀😊😘


btk, samo da se igra :D

 

 

4EA1B095-F861-4626-9864-C571CCA23859.jpeg

Povezava do prispevka

Ja, to je tudi meni malo vija. V Gaii in Terra Mystici je res na hard. Bi prisla prav kdaj kaka mehanika, da se opomores, ceprav nimam pojma, kako bi to izvedel, da bi bilo fer do ostalih igralcev, ki so recimo igrali optimalno.
 

Tudi zaradi takih stvari se mi bolj dopadejo wargameji - ker se lahko s spretnim taktiziranjem in pogajanjem marsikdaj iz underdoga zavihtis na vrh :D V euro igrah, sploh heavy, ce v startu zajebes svoj engine, tezko potem dohitis ostale igralce (v kolikor imajo vsi enak skill, seveda) in vec ali manj pac igras uni 2 uri vedoc, da bos pac zgubil.

No, pa sej niti ni nujno, da je heavy, tako je recimo ze pri Everdellu.

 

 

 

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 7 minutami:

Ja, to je tudi meni malo vija. V Gaii in Terra Mystici je res na hard. Bi prisla prav kdaj kaka mehanika, da se opomores, ceprav nimam pojma, kako bi to izvedel, da bi bilo fer do ostalih igralcev, ki so recimo igrali optimalno.
 

Tudi zaradi takih stvari se mi bolj dopadejo wargameji - ker se lahko s spretnim taktiziranjem in pogajanjem marsikdaj iz underdoga zavihtis na vrh :D V euro igrah, sploh heavy, ce v startu zajebes svoj engine, tezko potem dohitis ostale igralce (v kolikor imajo vsi enak skill, seveda).
 

 

 

V Through the Ages mas npr. opcijo, da se predas :)

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 1 uro:

Midva s sinetom sva sla prvic Blue Moon City pa se mi je porodilo vprasanje, kaj naredis, ce ti zmanjka zidakov. Nisem namrec nikjer zasledil tega. 

Pomeni da si zajebal :) pač upaš da je tvoj sin gentleman in bo končal enega od projektov, ki si jh ti gradil, da dobiš nazaj kockice. 

 

Meni eden ljubših špilov :wub:

Povezava do prispevka

Nove novosti, kdaj jih bomo preigrali še ne vem :mellow:

 

 

Official Cover

 

Endless Winter. Worker placement in deck building igra v kateri moraš čim bolj razviti svoje ljudstvo v neskončni zimi pred 10.000 leti.

 

Round House, Deep Water Games/EmperorS4, 2018 — front cover (image provided by the publisher)

 

Round House. Na daljnem vzhodu so poznane velike "okrogle hiše", v kateri živijo po cele širše familije ali skupnosti. V igri krožiš po eni izmed takih hiš in razne afne guncaš.

 

Notre Dame: 10th Anniversary, alea/Ravensburger, 2017 — front cover

 

Notre Dame. Preden Feld vse svoje stare špile poizda v obliki City collectionov po 120€.

 

My City, KOSMOS, 2020 — front cover, English edition (image provided by the publisher)

 

My City. Ker imam rad legacy igre. Kmalu pride tudi nadaljevanje My Island.

 

IKI, Sorry We Are French, 2021 — front cover (image provided by the publisher)

 

Iki. Na ulici v starem Tokiu (takratni Edo) zaposluješ razne obrtnike. Igra ima tradicionalno japonsko tematiko, torej je zame must have.

 

Ticket to Ride: Play Pink, Days of Wonder, 2021 (image provided by the publisher)

 

TtR: Play Pink. Roza figurice za Ticket to Ride, da bo Marija bolj z veseljem igrala :D Omejena serija figuric od katerih gre en del dobička za boj proti raku na dojkah.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Če koga zanima in slučajno ni v fb grupi, prodajam:

 

Raptor - nemška izdaja, igra jezikovno neodvisna, 3x igrana, v odličnem stanju - 15 € 

Raptor BGG

Council of four - nemška izdaja, igra jezikovno neodvisna, patkrat igrana, v zelo dobrem stanju - 15 €

Council of four BGG

Kyoto - angleška izdaja, še v foliji - 10 €

Kyoto BGG

Še ena fotka:

 

IMG_20230204_102344.jpg

Povezava do prispevka

Hm, težko je rečt, ker ne vem kolk je not. Moj mali igra igre že kar nekaj let. Morda za začetek kaj bolj lahkotnega kot je npr. Rhino Hero Super Battle, Catan Junior, Colt Express, Menara pa definitvno bi priporočal Zombie Kidz Evolution.

 

Pol k se mal ufura pa najdaljušeš z Carcassonne, Blue Moon City, Santiago de Cuba, Architecs of the West Kingdom, Stone Age ...

Povezava do prispevka
mangoforatango reče Dne, 4. 2. 2023 at 16:14:

Porocaj tudi ti, ko odigras :D Me zanima, kako ti bo sedel tak stil igre.

 

Jaz imam Sleeping Gods in sem ga že preigral enkrat.

 

Ne bom povedal nič o zgodbi, samo mojo izkušnjo igranja, ampak bom vseeno zavil v spoiler:

 

Igra je mišljena, da jo preigraš večkrat. Zemljevid ima ogromno lokacij, na vsaki lokaciji izveš/srečaš/doživiš nekaj novega, dobiš to ali ono geslo... Ampak v enem preigranju igre lahko mogoče pregledaš 10% vsega tega, ker ima igra določeno število rund. Nato je igre konec in moraš še enkrat od začetka. Zraven dobiš cel kup kopij zemljevida na katerega pišeš kaj se zgodi na določeni lokaciji. To ti bo prišlo prav, ko boš špil obračal naslednjič.

 

Je pa problem, da so te lokacije popolnoma naključne in nikdar ne veš, kaj te tam čaka. Naprimer eno rundo stran od začetka igre smo naleteli na nekega "Giant sand squida level 27", ki nas je polomil, da si še 5 rund nismo opomogli. Ves čas imaš pomanjkanje zdravja, denarja, hrane, liki so utrujeni.. Kampanija je razdeljena na 3 obdobja in ravno ko si malo opomoreš, pride novo obdobje, kjer se vse kar si nabral resetira.Težko je, pretežko. Igral sem tudi Near and far in ravnokar gremo kampanijo Now or never in sta mi ti dve igri mnogo bolj všeč. Ker imaš občutek, da nekaj narediš in si za to nagrajen. Recimo tudi Robinson Crusoe je svinsko težak, ampak tam je občutek čisto drugačen, ker ves čas vidiš, da če boš naredil vse prav in boš imel malo sreče, boš nekako zvozil.

 

Igro sem težko pričakoval in jo kupil skoraj na dan izida, ampak sem po pravici povedano kar malo jezen nanjo, ker je preveč neodpustliva in nepopustljiva. Imam kljub vsemu namet iti še enkrat skozi kampanijo, ampak ne še kmalu.

Me pa zanima, kaj boste vi napisali.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...