Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

A kdo servisira avto na Porsche?

Zdaj malo brskam, ker se mi je zdela čist nategunska cena za menjavo olja in filtrov... Avto je še v garanciji in sem vezan na pooblaščen servis, vendar vseeno, kere pizde...

Olje od castrolla edge pro LL IV FE0-20 so mi zaračunali 32eur na liter, mimovrste ima pa to isto olje za 11eur/l...

 

Bolno in prasičje.

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 3 minutami:

A kdo servisira avto na Porsche?

Zdaj malo brskam, ker se mi je zdela čist nategunska cena za menjavo olja in filtrov... Avto je še v garanciji in sem vezan na pooblaščen servis, vendar vseeno, kere pizde...

Olje od castrolla edge pro LL IV FE0-20 so mi zaračunali 32eur na liter, mimovrste ima pa to isto olje za 11eur/l...

 

Bolno in prasičje.

Res je.... Prinesi svoje olje. Vendar more biti točno tak kot je v specifikacijah.

 

Drgač pa nategujejo ful. Sefu so zaračunal 250€ za 5 l olja :O 

 

Fotru so pa na Mistubishjiju v Lj računal 3 ure dela za menjavo olja in ploščic... Ko jim rečeš da se to naredi v dobri urici če delaš eno za drugo stvar pa ti pribije da je to njihova minimalna norma. Zato pa so vsi "uradni" servisi v slabi luči. 

Povezava do prispevka

Ker naslednje leto mi je že napovedal menjavo zavorne tekočine (avto bo takrat star 2,5 leti), ne vem sicer na kakšno obdobje se menjuje, ampak računam še na dodatnih 100€...

Torej 400€ za drekav redni servis, na starem avtu (C4 diesel) na nepooblaščenem sva dala za velik servis z menjavo jermena, napenjalcev, menjava ploščic na sprednjih zavorah, olje, filtri in še nek drobni material malo pod 400€. Fuck me :S

 

Morem se pozanimat, kako je s tem, da sam nabavim olje. To bi še nekako šlo, ker je že tu razlika takoj za dobrih 100€.

Povezava do prispevka

32e je se poceni za litrco olja pri VW grupi :D

 

Poglej kateri model olja tocno na servisu uporabljajo in nato prihodnjic prinesi istega. V tem primeru ti ne morejo nic tezit.

 

Je pa v vsakem primeru fajn prebat tudi uradne specse katero olje se priporoca.

 

Meni so npr na uradnem servisu nalilil 10W40 namesto 0W20 in trdili da to oni v vse Subaruje dajejo, ker je to najboljse in da jih vse mozno oznake "use 0W20 only" sploh ne ganejo.      

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka
Shadow reče pred 2 urama:

zkej pa vozte na uradn servis? to veste, da lahk greste na nepooblascen in ce vam zamenja olje/filtre llalaldali kot proizvajalec zahteva, vam ne gre garancija v maloro. 

 

OK!

Hvala za tole informacijo.

V tem primeru me zagotovo ne vidijo več na Porscheju.

 

@GTApo računu so mi nalili točno tega: https://www.motornaolja.com/produkt/castrol-edge-professional-ll-iv-fe-0w-20/

31,99€/l in 55€ za delo.

 

Ne vem, potem se pa še pogovarjaš in ne veš sicer, kolk zgodbe držijo, ampak kolega trdi, da so mu na servisu iz novega avta maznili nek del pri kolesu in zamenjali s starim, da je crknilo po nekaj 10 km. Seveda je uveljavljal garancijo, del so pa računali drugi stranki.

Povezava do prispevka

 

Glede cene ali na splošno?

Jaz ne bom dajal zaenkrat mnenj dokler ne vidim polnega testa serijske različice.

Lahko pa povem, da so mi feltne grde. 

Noter pa je display oziroma kot celota z infotainmentom lepo izvedeno. 

Le na levi strani je preveč sijaj črne plastike.

 

Cene so pa šle vsem v višave. 

Povezava do prispevka

Ponavadi so novi lažji. Oziroma firme gledajo na to, da bo nova generacija lažja od od predhodnika. Tukaj pa kontra. 

 

Sem pa osebno sprva grajal nove bemfle zarafi grilla.

Morem pa rečt, da mi sedaj niti ni več toliko napačno.

Sploh v bolj športnih variantah.

Grajam pa avspuh. Kaj so mislili? Nič verjetno.

Izpade dokaj grdo.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 22 urami:

Glede cene ali na splošno?

 

izključno glede cene, pri ostalem sem roko na srce kar navdušen.

 

če je pa cena tam-tam z Mazdo, pa itak raje vzamem slednjo.

 

G.T.I. reče pred 1 uro:

Kupujem avto, odlocam se med novim Leonom FR, Focusom ST line in Mazdo 3.

Ko sm sel na voznje se mi je Leon najbolj dopadel. Ima kdo kaksne izkusnje in priporocila?

 

heh, zanimivo. ker trenutno vozim Forda, sem tudi sam najprej tipal za Focusom (Active), ampak me je nova službena Mazda 3 tako navdušila, da sploh ne morem razmišljat več o ničemer drugemu.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Saj pri designu exteriora kot interiora ni velik za kritizirat pri novi Mokki. 

Všeč mi je notranjost. Še posebej, ker so ohranili tudi nekaj pomembnih klasičnih gumbov kljub "digitalizaciji" kabine. 

Nič ne nadomesti klasičnega gumba za glasnost, klimo... Imam v astri k jasno tipke na volanu za glasnost pa veliko raje posežem po gumbu na infotainmentu.

 

Edina graja do sedaj je design felten. Ampak ok. Verjetno niso edine.

Glede cene se pa strinjam.

Bodo pa pri nas verjetno nekaj nižje kot v DE.

 

Pocakajmo na cenike. 

Povezava do prispevka

Zanimivo me je Mazda najbolj hladnega pri voznji pustila, res pa da sem vozil 120 konjsko. Je pa lepa ja.

Zdej ce hocem 150 konjsko gre pa cena kar gor napram Focusu in Leonu. Dejansko dobim top line Leona z 150 konji za manj kot Mazdo z 120 in malo vec kot osnovno opremo...

Se kaj podobnega v tem razredu (Skoda Scala sm se ogledoval, samo ne vem ce mi je bolj vsec od teh treh)?

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka

Kaj pa ti mazdini motorji s 180KM, skyactiv-X? To bi si dejansko želel probat, ker je dejansko nekaj novega. Zadnja leta se zdi, da sam še Mazda vztrajno razvija in inovira na področju motorjev.

 

Skyactiv-X motorji so motorji s homogeno zmesjo bencinskih motorjev in samovžigom dizelskih motorjev. Precej perfect poroka iz stališča termodinamike.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...