Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

G.T.I. reče pred 24 minutami:

Sem sel na test drive focusa 125

Po pravici povedano sm bil kr skepticen, ampak ko sem ga dejansko probal, je mogoce najbolj poskocen in responsive od vseh treh.

 

Vbistvu sem se potem odlocil da bom najverjetneje vzel Focusa 155 ST line. Precej opreme in zelo lepo se pelje plus reviewi zelo dobri.

 

Kul, hvala za info. Pa se sploh opazi delovanje hibrida, ali se pelje kot običen avto?

Sem bil zadnjič pri Ford dealerju (šel pogledat Rangerja :w00t:) in spotoma pogledal še Focusa karavan, ST-line oprema, 1.5 turbo bencin 150KM. Izjemno všečen avtek, sem bil presenečen, kako enostavno je sesti vanj (po navadi imam vedno težave z nižjimni avti, ker se s svojimi dolgimi nogami zataknem v volan). Edino, kar mi mogoče ni všeč, je da je znotraj cel črn. Cena pa nekaj čez 23.000eur s popustom. Sem sestavil primerljivega Leona ST FR (1.5 turbo bencin, 150 konjev), z nekaj dodatne opreme pride malo čez 29.000eur. Za probat pa ni šlo, ker ni bil registriran...

 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 3 minutami:

 

Kul, hvala za info. Pa se sploh opazi delovanje hibrida, ali se pelje kot običen avto?

Sem bil zadnjič pri Ford dealerju (šel pogledat Rangerja :w00t:) in spotoma pogledal še Focusa karavan, ST-line oprema, 1.5 turbo bencin 150KM. Izjemno všečen avtek, sem bil presenečen, kako enostavno je sesti vanj (po navadi imam vedno težave z nižjimni avti, ker se s svojimi dolgimi nogami zataknem v volan). Edino, kar mi mogoče ni všeč, je da je znotraj cel črn. Cena pa nekaj čez 23.000eur s popustom. Sem sestavil primerljivega Leona ST FR (1.5 turbo bencin, 150 konjev), z nekaj dodatne opreme pride malo čez 29.000eur. Za probat pa ni šlo, ker ni bil registriran...

 

 

Nova octavia 1.5 tsi z veliko opreme (style verzija) pride okoli 24k.

 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 52 minutami:

 

Kul, hvala za info. Pa se sploh opazi delovanje hibrida, ali se pelje kot običen avto?

Sem bil zadnjič pri Ford dealerju (šel pogledat Rangerja :w00t:) in spotoma pogledal še Focusa karavan, ST-line oprema, 1.5 turbo bencin 150KM. Izjemno všečen avtek, sem bil presenečen, kako enostavno je sesti vanj (po navadi imam vedno težave z nižjimni avti, ker se s svojimi dolgimi nogami zataknem v volan). Edino, kar mi mogoče ni všeč, je da je znotraj cel črn. Cena pa nekaj čez 23.000eur s popustom. Sem sestavil primerljivega Leona ST FR (1.5 turbo bencin, 150 konjev), z nekaj dodatne opreme pride malo čez 29.000eur. Za probat pa ni šlo, ker ni bil registriran...

 

 

Vozil sem ga kake dve uri skupaj, nimam pojma sicer kaj gledat ampak meni se je vozil kot obicen avto.

Kar se cuti je ko pospesis navor od elektirke, za kar se ni za pritozevat :D

Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 1 uro:

Nova octavia 1.5 tsi z veliko opreme (style verzija) pride okoli 24k.

 

 

 

Sem gledal tudi Octavio, ja. Se mi zdi, da je nekako safe bet v tem razredu, sta mi pa Focus in Leon nekoliko bolj všeč, čeprav pri slednjem res ne vem, kam gre tistih dodatnih 5.000eur.

 

 

G.T.I. reče pred 49 minutami:

Vozil sem ga kake dve uri skupaj, nimam pojma sicer kaj gledat ampak meni se je vozil kot obicen avto.

Kar se cuti je ko pospesis navor od elektirke, za kar se ni za pritozevat :D

 

Super, hvala še 1x. 

uredilo bitje erted45
Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 25. 9. 2020 at 21:42:

Ko ste že pri Fordu, sem opazil, da je Ford iz cenika Focusa odstranil 1.5 turbo bencinski motor in ga nadomestil z 1.0 blagim hibridom s 125 ali 155 KM. Mnenja? Je kdo sprobal kakšen blagi hibrid, kako se to sploh pelje?

šupki eni

za 1.0 benz se govori, da težko zdrži več kot 200k

mogoče je v tem novem modelu kaj izboljšan, ampak dvomim

Povezava do prispevka

Tudi jaz bi rekel Octavia.

Kolega ima 2017 Octavia facelift  karavan TDI 150km - poraba 5.1

Drugi pa je kupil rablenga Superba tudi 2017 TDI 150km - poraba 5.2

 

Normalna voznja, niso nepremicnine.

 

Octavia je kul avtic, ceprav izredno dolgocasna. Vsaj tastara. Za tanovo pa ne vem.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče Dne, 29. 9. 2020 at 8:42:

Za Focusa pravijo da se res vozi superiorno, ampak s temi 1.0 masinami naj ga kar imajo. Njihova kvaliteta (tudi dizlov) pac se zdalec ne upravici cene.

1.0 nimajo posamičnega vpetja koles zadaj, ampak uno torzijsko roko. mogoče je za hibrid kaj drugače, ampak malo dvomim.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 4 urami:

Tudi jaz bi rekel Octavia.

Kolega ima 2017 Octavia facelift  karavan TDI 150km - poraba 5.1

Drugi pa je kupil rablenga Superba tudi 2017 TDI 150km - poraba 5.2

 

Normalna voznja, niso nepremicnine.

 

Octavia je kul avtic, ceprav izredno dolgocasna. Vsaj tastara. Za tanovo pa ne vem.

Ta nova mi kar dobro izgleda, tudi vozi se fajn.

 

[media]

 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 11 urami:

1.0 nimajo posamičnega vpetja koles zadaj, ampak uno torzijsko roko. mogoče je za hibrid kaj drugače, ampak malo dvomim.

 

Ja to vem ja. Vprasanje, ce bodo res kaj spremenili, saj vsi samo cenijo proizvodnjo, koncne cene se pa visajo. Pri nas je pa Focus ze tako (pre)drag ce mene vprasas.

 

 

Zamorc reče pred 10 urami:

Ta nova mi kar dobro izgleda, tudi vozi se fajn.

 

[media]

 

Sosed jo je kupil, ima pa crno karavanko. Moram rect da crna v zivo sploh ne zgleda bog ve kaj ker barva ubije linije. Verjetno je bela lepsa.

Voznja verjamem da je kul, saj je bila tudi pri prejsni. 2.0 TDI vlece ko svinja edino je se vedno dokaj robat in pri zaganjanju tko cudno zacvili, da ne vzbuja zaupanja :).

Aja tretji kolega ima pa 1.5 TSI 150km (2018 limuzina), je dosti tisja in tudi lepo vlece. Edino poraba je okoli 7l.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 9 urami:

Pri nas je pa Focus ze tako (pre)drag ce mene vprasas.

 

+9k. če bi bil Focus v cenovnem razredu okrog 16k, bi bil enormna prodajna uspešnica. ker je pa v enem cenovnem razredu višje, ima pa že toliko konkurence, da je le eden od plejerjev.

 

vseeno kudos Fordu, so vsaj pošteno povedali, da ne želijo vidt reveže v svojih avtomobilih (premalo RVCja).

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

imel sem nadomestni avto zaradi menjave bencinske pumpe (vpoklic)

sem končno lahko izmeril stock višino avta s tem kar imam sedaj 

 

THAT WHEELGAP pizda kot traktor... za kozlat

 

STOCK:

prednja os od blatnika do centra kolesa 38cm

prednja os od blatnika do tal 68cm

zadnja od od blatnika do centra kolesa 38cm

zadnja od od blatnika do tal 69.5cm

 

ZNIŽANO:

prednja os od blatnika do centra kolesa 32,5cm

prednja os od blatnika do tal 62,5cm

zadnja od od blatnika do centra kolesa 31,5cm

zadnja od od blatnika do tal 63cm

 

kar znese povpračno razliko

spredaj nižje za 5.5cm

zadaj pa 6.5cm

 

120701769_3664904916852948_7132618043713

120544219_3664904993519607_2928686707297

120658396_3664905466852893_8327716146993

120615671_3664905313519575_3306582747789

120703759_3664905233519583_4675924501640

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 15 urami:

 

+9k. če bi bil Focus v cenovnem razredu okrog 16k, bi bil enormna prodajna uspešnica. ker je pa v enem cenovnem razredu višje, ima pa že toliko konkurence, da je le eden od plejerjev.

 

vseeno kudos Fordu, so vsaj pošteno povedali, da ne želijo vidt reveže v svojih avtomobilih (premalo RVCja).

do 2010 so bile direkt take cene (začetne tut 13k)...

zdaj so kao dražji zaradi vseh asistenčnih itd. systemov in kaj vem česa.

 

ford ma sicer konkretne finančne težave, najbrž so ga tudi zato podražili (175mrd dolga, pred kratkim so jim dali tudi junk credit rating).

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 1 uro:

a to te pa nič ne moti ker sedaj ni simetrično razdalja od gume do koleteka? zgleda k da bi bil raztegnjen avto

prenos.png

tukaj ni čisto realno ker sem uporabil wide nastavitev na telefonu in precej popači robove slike 

 

takole je bolj realno

120728842_3665192380157535_5915301516676

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Zodd reče pred 2 urama:

imel sem nadomestni avto zaradi menjave bencinske pumpe (vpoklic)

sem končno lahko izmeril stock višino avta s tem kar imam sedaj 

 

THAT WHEELGAP pizda kot traktor... za kozlat

 

STOCK:

prednja os od blatnika do centra kolesa 38cm

prednja os od blatnika do tal 68cm

zadnja od od blatnika do centra kolesa 38cm

zadnja od od blatnika do tal 69.5cm

 

ZNIŽANO:

prednja os od blatnika do centra kolesa 32,5cm

prednja os od blatnika do tal 62,5cm

zadnja od od blatnika do centra kolesa 31,5cm

zadnja od od blatnika do tal 63cm

 

kar znese povpračno razliko

spredaj nižje za 5.5cm

zadaj pa 6.5cm

 

 

120544219_3664904993519607_2928686707297

120658396_3664905466852893_8327716146993

 

 

 

Znanstvenik :avadodo:

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 27 minutami:

 

Znanstvenik :avadodo:

kje je tezava? saj je avto tema pa sem jaz skoraj edini ki limam svoj avto... in debatiram okoli tega? jaz bi rad videl da bi ostali tudi dali slike svojih avtov gor ter debate o kako skrbijo zanje in podobno, ne pa samo neka slovenska podjebancija..  včasih imam občutek da si ta narod prav zasluži to državo 😆 

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 6 minutami:

kje je tezava? saj je avto tema pa sem jaz skoraj edini ki limam svoj avto... in debatiram okoli tega? jaz bi rad videl da bi ostali tudi dali slike svojih avtov gor ter debate o kako skrbijo zanje in podobno, ne pa samo neka slovenska podjebancija..  včasih imam občutek da si ta narod prav zasluži to državo 😆 

 

Ta narod si zasluži to državo, ker folk na forumu Joker ne lima svojih avtov v temo z naslovom Avto tema. Kaj bi šele bilo, če folk ne bi limal fotk svojih avtov v temo Objavi fotko svojega avtomobila. 

 

Kot zunanji opazovalec to temo dojemam tako kot je, nek splošen pogovor o avtomobilih; vprašanja, mnenja, novosti, neke debate o problemih, rezervnih delih, itd. . Me spominja na čase iz srednje šole, ko smo po internetu limal fotke svojih kompov, pa noveg ohišja z neonkami noter, pa kako sem dokupil eno palčko rama. Sam takrat smo bli stari 14. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...