Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Paljo se ruga reče pred 12 urami:

Premium Contact ni sportna guma.

 

Nabavi Goodyear Asym5, beast buy.

 

tud o  GY razmišljam glede na to da so 4 gume skor 600e, gledam tudi na to da zdržijo vsaj 20k...

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 20 urami:

Ko smo ravni pri vulkanizerjih.. 


En dan po menjavi pnevmatik se mi je začel pojavljat nek čuden zvok brnenja k prihaja izpod armaturke. Najprej sem posumil, da je okvarjen kakšen od ventilatorjev, ampak sem ugotovil, da ni. 

 

A je možno da brni zarad premontaže pnevmatik? 

Možno. Preveri če so dobro feltne zategnene. 

A je kakšna določena hitrost odvisna od tega brnenja?

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 8 urami:

Možno. Preveri če so dobro feltne zategnene. 

A je kakšna določena hitrost odvisna od tega brnenja?

 

Ne, čist je random. Najprej sem mislu, da brnenje povzroči obračanje volana, ampak sem tud to tezo že zavrnu. Kokr sem gledu mal na netu je teh vzrokov lahko nebroj.. in tud, če peljem k mehaniku in rečem da mi neki brni v armaturki je vprašanje, če bo ugotovil kaj bi bilo lahko narobe. 

 

Na vulkanizerja sem res posumu iz čist tega razloga, da se je armaturka začela oglašat po menjavi gum. Pred tem ne bu ne mu. 

 

ps. Zakaj se Komotar Minuta s hčerko pogovarja v angleščini? Zdej sem vidu nek izsek pa kr neki lapa po angleško 

Povezava do prispevka

Danes je moja Alfa 159 1.9JTDm 8v (čipiran na 150) dobila nove svečke. 
20e mi je računal model. Dal sem mu 30. 
Jebal se je več kot 1 uro, ker je dostop do svečk prekleto zagaman, plus malo so ble zarustane.
Avto bo mel čez 500km 300k. 
Lahko vsi pljuvate čez Alfe, ampak avto vreden 2 jurja (nov je bil 32k leta 2006), se vseeno pelje bolje kot polovica novih. 

98486202_251912756053246_7070251991603085312_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=HIIPYXbqycEAX8rqa3T&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=5db55b905ef3853377236ef3d1d21b9b&oe=5EED1DE9

Naslednji avto bo ziher spet alfa. Verjetno Giulia 2.2 veloce, katere so trenutno okol 24k (2017 je tak avto nov stal med 35-40k).
Še 2 leti počakam pa ga dobim za 15k :D
Do takrat pa lih lepo to 159 zgonem do konca. 

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 19. 5. 2020 at 15:30:

 

Js hodim na Vrhovcih (skoraj Dolgi most) sem:
Model je res kul. Pa čeprav je nek južnjak, govori slovensko boljš kot večina ljudi v ljubljani. xD

Hf vulkanizerstvo, Fuad Horozović s.p.

16 colske gume menja za 16e, 17 za 21. 

Pokličeš, prideš ob uri, traja max cca 30min. 

Jst tud pri njemu menjal gume. Super dečko, ful geek glede gum. :)

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 4 urami:

Ouu jeee podpiram :)

si bil danes v Lj? na Smartinki?

 

drugace evo sporocam, da mam menjane gume. izkusnja meh, ker mors tm bit in ti zafurat avto v delavnico in ven, da ti ga ne bi okuzli.

upala sem, da bo reku da so letne gume sam se za letos in rabm nove. zal so se za dve sezoni, tko da bom pac furala te gnile tovarniske gume se 2let. 

Povezava do prispevka
stena reče pred 28 minutami:

si bil danes v Lj? na Smartinki?

 

drugace evo sporocam, da mam menjane gume. izkusnja meh, ker mors tm bit in ti zafurat avto v delavnico in ven, da ti ga ne bi okuzli.

upala sem, da bo reku da so letne gume sam se za letos in rabm nove. zal so se za dve sezoni, tko da bom pac furala te gnile tovarniske gume se 2let. 

 

Nope, danes nisem bil na šmartinki :)  

Povezava do prispevka
fire_soul reče Dne, 21. 5. 2020 at 7:54:

 

Supersport or bust

ne vem če bi se spuščal v kakšne semi racing stvari .. raje imam gumo ki deluje dobro v vseh pogojih tudi okoli 0 stopinj in predvsem v mokrem, itak 99.9% vozim popolnoma normalno tistih 2x na mesec ko se pa grem zapeljat malo hitreje za pol urce ali urco

pa res ne vem če rabim take gume v katere moraš najprej spraviti nekaj temperature da delajo... nekaj časa sem celo sanjal o kakšnih toyo888r in podobnem samo to nima nobenega smisla glede na to kako uporabljam avto...

 

in glede na ceno in teste, ki sem jih pogledal bom res verjetno drugo leto namesto contija vzel raje goodyear eagle f1 asymmetric 5...

 

prisežem da do sedaj kar sem imel gum sem bil daleč najbolj zadovoljen z goodyear eagle f1 gs3d, na avtu sem jih imel 4sezone nato so začele popuščati v mokrem,

te gume so bile odlične na mokri cesti pa še izgled je bil fajn :)

569451d1488902685-goodyear-eagle-f1-gs-d

 

Povezava do prispevka

jaz sem mel conti premium 5 na accordu in so se mi zdele odlicne gume. zdrzale par sezon easy in tisti cas sem delal po 30k na let. vsec mi je tudi, da ko si jih teral al pa ko so sle ze proti koncu so cvilile. tko si dobil se dodaten feedback kaj se dogaja.

 

pol sem na mazdi mel neke kumho pa ni blo nic cviljenja sam zdrsi. je pa to tud mogoc posledica, da je bil dost lazji avto in ni bil fwd. ne vem.

 

vem pa, da sem bil zadovoljen s conti premium.

 

also, michelin ps4s na econoboxu :rofl:

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

zaenkrat conti6 še nisem pripravil da bi zacvilile, enkrat so malenkost ob bremzanju na polno ker me je mlajša gospodična na telefonu brez smerokaza konkretno izsilila ko se je vključila na glavno cesto...

ne vem točno kdo je bremzal prvi jaz ali elektronka šlo je na milimetre

Povezava do prispevka
saosin reče Dne, 21. 5. 2020 at 10:10:

n00b vprašanje, kje je najbolš pogledat za prednje žaromete, je autodoc.si legit?

 

Vrjetno so legit, naročil sem cel kup stvari tam za mojga C5 (bunke za hidravliko, par prčkarij...), sodelavc za njegovga bmwja (kaj točno se ne spomnem), pa lambdo sondo sem za puntota in pa neki drobnarij za modneota. Vse je pasalo do sedaj :)

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 22. 5. 2020 at 0:03:

Danes je moja Alfa 159 1.9JTDm 8v (čipiran na 150) dobila nove svečke. 
20e mi je računal model. Dal sem mu 30. 
Jebal se je več kot 1 uro, ker je dostop do svečk prekleto zagaman, plus malo so ble zarustane.
Avto bo mel čez 500km 300k. 
Lahko vsi pljuvate čez Alfe, ampak avto vreden 2 jurja (nov je bil 32k leta 2006), se vseeno pelje bolje kot polovica novih. 

98486202_251912756053246_7070251991603085312_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=HIIPYXbqycEAX8rqa3T&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=5db55b905ef3853377236ef3d1d21b9b&oe=5EED1DE9

Naslednji avto bo ziher spet alfa. Verjetno Giulia 2.2 veloce, katere so trenutno okol 24k (2017 je tak avto nov stal med 35-40k).
Še 2 leti počakam pa ga dobim za 15k :D
Do takrat pa lih lepo to 159 zgonem do konca. 

 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 22 minutami:

a če je šel Hertz (rentacar) v stečaj, bo tudi slovenska izpostava prodajala avte in se zaprla?

(če sploh še obstaja)

 

edit: https://www.bizi.si/RIENHOFF-D-O-O/

2m/60k prometa, profita

 

več informacij o Slo Hertzu daj, če maš plz. spremljam US zadevo, njihove special edition 100th anniversary corvette so vse prodali 2 dn nazaj, če imam pravo informacijo. da pa imamo/smo imeli tudi v Slo hertz pa ni nisem vedel. Glede na 18b$ dolga težko, da jih bo kdo reševal. Sicer zdaj so komaj vložili...

 

Povezava do prispevka
Navedek

The main difference between Chapter 7 and Chapter 11 bankruptcy is that under a Chapter 7 bankruptcy filing, the debtor's assets are sold off to pay the lenders (creditors) whereas in Chapter 11, the debtor negotiates with creditors to alter the terms of the loan without having to liquidate (sell off) assets.

delno bodo prodali park, firma bo pa verjetno naprej obstajala. pa v slo avti najbrž niso od hertza.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...