Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

naredil 70 kilometrov, avto ima 98kilometrov nočem ga še terati da se ulaufa, prvi občutki, avto je trši kot swift na 8k coiloverjih

pelje se bolje kot katerikoli avto ki sem vozil do sedaj... popoln užitek... izgleda nedolžno ampak tole je mrcina, zvok je superca :)

mislim da bo tole dolga ljubezen :)

 

za civica sem pravil da se pelje super, po 50kilometrih sem jo že pozabil :)  tole je neprimerno boljše

 

131930669_3883735491636555_9222300770671

131929500_3883735598303211_4895076788706

131978277_3883735721636532_5698147969364

131926915_3883735791636525_6383031170254

Povezava do prispevka

ej turbo, hondo sem kupu da jo bom imel spedenano ter da dokažem sam sebi da je lahko avto po 10+ letih še vedno kot nov, tako sem tudi štartal z vzdrževanjem...

civic znižan z lepimi feltnami je neznosno lep :) seveda sem kasneje dojel da v slo več kot 2 dni avto ne more bit spucan kajti naše ceste so podaljški z gnojem nafilanih kmetavzarskih

dvorišč, ter delovišči na cestah na vsake 5kilometrov... pa seveda tam kjer sem doma so začeli z izgradnjo kanalizacije ki bo trajala pazi to 3 LETA... tako da me je vse to sranje obremenilo do te mere

da sem civica prodal ter iskal nekaj takega kjer mi čiščenje ne bo prva stvar ampak kako se stvar vozi.... hotel sem spet manjši avto ker sem vozil 20 let swifte je bil yaris logična izbira ter cena je bila ugodna 23k za avto z 25kilometri...

sedaj po 2 dneh lahko povem samo da je ta avtek vse prej kot neka nežna duša... jebemti mater kupil sem dirkalnik ki ga sedaj moram uporabljati vsak dan :) niti sanjalo se mi ni da se lahko avto dolg manj kot 4 metre pelje tako dobro...

noro res, ko se vozim se mi smeje, upam da mi hrbet zdrži avto je mnogo trši kot civic na 7k/5k coiloverjih... lega je odfukana... supercharger whine in izpuh sta balzam za uhlje, občutki so res res izjemni, sklopka ma 4cm hoda, menjalnik je svetlobna leta boljši kot hondin, nobenega rev-hanga... ampak avto je neverjetno surov upam da mi telo ob vseh udarcih ne bo razpadlo :)

kakor kaže bom mel gume ravno za eno sezono pa če bom tako vozil kot zadnje 2 dni bom vsake 300km na bencinski :) poraba trenutno 13l/100 tank je pa pomoje 40  :) je pa res da je mašina še nova cca 280kilometrov) in bo poraba še padla... skratka ker se ne smatram za najhitrejšega voznika je tale yaris hitrejši kot jaz lahko izkoristim... upam da ljubezen traja mnogo let :)

bo pa kar drag za vzdrževat, brez popustov je kasko takega avteka 1600e

 

skratka pričakoval sem yarisko z nekoliko tršim podvozjem širšimi gumami solidno mašino večjimi bremzami, dobil sem pa precej brutalen ter surov mini dirkalnik

kaj so čarali z lego in podvozjem nimam pojma... sedaj me šele zanima če se lahko en takle mini avtek pelje tako dobro kako mora biti šele v proper športnikih... ne vem porš gt3...

 

 

131895399_3886271664716271_8682554048531

132015509_3886271464716291_7222552377367

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Zodd reče pred 2 urama:

ej turbo, hondo sem kupu da jo bom imel spedenano ter da dokažem sam sebi da je lahko avto po 10+ letih še vedno kot nov, tako sem tudi štartal z vzdrževanjem...

civic znižan z lepimi feltnami je neznosno lep :) seveda sem kasneje dojel da v slo več kot 2 dni avto ne more bit spucan kajti naše ceste so podaljški z gnojem nafilanih kmetavzarskih

dvorišč, ter delovišči na cestah na vsake 5kilometrov... pa seveda tam kjer sem doma so začeli z izgradnjo kanalizacije ki bo trajala pazi to 3 LETA... tako da me je vse to sranje obremenilo do te mere

da sem civica prodal ter iskal nekaj takega kjer mi čiščenje ne bo prva stvar ampak kako se stvar vozi.... hotel sem spet manjši avto ker sem vozil 20 let swifte je bil yaris logična izbira ter cena je bila ugodna 23k za avto z 25kilometri...

sedaj po 2 dneh lahko povem samo da je ta avtek vse prej kot neka nežna duša... jebemti mater kupil sem dirkalnik ki ga sedaj moram uporabljati vsak dan :) niti sanjalo se mi ni da se lahko avto dolg manj kot 4 metre pelje tako dobro...

noro res, ko se vozim se mi smeje, upam da mi hrbet zdrži avto je mnogo trši kot civic na 7k/5k coiloverjih... lega je odfukana... supercharger whine in izpuh sta balzam za uhlje, občutki so res res izjemni, sklopka ma 4cm hoda, menjalnik je svetlobna leta boljši kot hondin, nobenega rev-hanga... ampak avto je neverjetno surov upam da mi telo ob vseh udarcih ne bo razpadlo :)

kakor kaže bom mel gume ravno za eno sezono pa če bom tako vozil kot zadnje 2 dni bom vsake 300km na bencinski :) poraba trenutno 13l/100 tank je pa pomoje 40  :) je pa res da je mašina še nova cca 280kilometrov) in bo poraba še padla... skratka ker se ne smatram za najhitrejšega voznika je tale yaris hitrejši kot jaz lahko izkoristim... upam da ljubezen traja mnogo let :)

bo pa kar drag za vzdrževat, brez popustov je kasko takega avteka 1600e

 

skratka pričakoval sem yarisko z nekoliko tršim podvozjem širšimi gumami solidno mašino večjimi bremzami, dobil sem pa precej brutalen ter surov mini dirkalnik

kaj so čarali z lego in podvozjem nimam pojma... sedaj me šele zanima če se lahko en takle mini avtek pelje tako dobro kako mora biti šele v proper športnikih... ne vem porš gt3...

 

 

131895399_3886271664716271_8682554048531

132015509_3886271464716291_7222552377367

 

Nč predlagam da me en dan pobereš ko bo vsega konc pa greva na pir na Jezersko :)

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 urama:

Masina je bla menjana?

ja, kakor vem je podobna mašina v lotus elise?  gre se za 1.8l supercharger z 212 konji, mašina je od toyote supercharger in tuning ima pa lotus čez... kakor sem uspel izvedeti do sedaj :)

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

a sem napisal 5x da ima avto danes komaj 280kilometrov...  ko sem ga prevzel je imel par deset kilometrov... je pa letnik 2019 avgust, pač je bil parkiran v salonu, mašina je še v utekanju in avto ima še vonj po novem... 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Zodd reče pred 36 minutami:

a sem napisal 5x da ima avto danes komaj 280kilometrov...  ko sem ga prevzel je imel par deset kilometrov... je pa letnik 2019 avgust, pač je bil parkiran v salonu, mašina je še v utekanju in avto ima še vonj po novem... 

kuk si pa dal zanjga? props

Povezava do prispevka

piše za lotus elise da je motor toyotin 2ZR-FE isto oznako ma v yariski vsaj tako piše v wikipediji... tole sem našel 

 

 

The unit started out life as the 1.8-litre supercharged straight-four Toyota builds for the Lotus Elise, although the GRMN’s designers claim that, after extensive development to package it in a front-mounted configuration, there’s not a whole lot of that original engine left. Both Toyota and Lotus worked on the thing, and some of the tweaks will end up on future Elise engines.

 

 

Most importantly, its an angry little ball of internally-combusted fury. It doesn’t do a whole lot below 3000rpm, but once you hit that magic mark in the rev range, the Magnussen Eaton supercharger progressively turns up the wick while letting out an absurd sucking sound. It’s accompanied by a frankly rude bark from the exhaust system, the likes of which you’d never, ever, expect to parp out the rear end of a Toyota Yaris.

There are no artificially-induced pops and bangs from the exhaust either, just a wall of pure, comically furious noise. It’s a rough, sort of metallic din that’s unrefined in the best way possible. Factor in the kind of super-sharp throttle response afforded by the lack of turbocharger, and you’ve a car that’s hilarious fun to drive before even considering the changes to the underpinnings, which we’ll get to later.

Povezava do prispevka

še nikoli do sedaj nisem imel avta z špero, in lahko rečem da je to zakon,  ko sem v ovinku dal toliko gasa da so kolesa izgubljala oprijem je avto takoj začel vleči v notranjo stran ovinka

kar nisem bil navajen in potem mi šele prebije da je to LSD...  zakon reč piše da je to torsen tip samodejne zapore

nimam še zimskih gum gor tako da imam v v prtljažniku verige :) gume pridejo konec leta, umes moram pa staknit feltne... 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...